Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ares (MARS)

+10
Ramona Antinus
Cristina Black
Lucianna Fackrell
Keith Matt McMillen
A. Anna Bianca Sentius
Steward Thurstan
Artemis
Athena
Edward Kevin Hawke
Hermia Aigian Cocteau
14 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Hermia Aigian Cocteau
Ares'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Melez Denetleyicisi
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:29 am

Ares(Mars)Zeus ile Hera'nın oğludur.Bir başka adı Enyalios'tur. Kanlı ve acımasız savaşların tanrısıdır. Tanrılar tarafından hiç sevilmez, insanlar ise Ares'ten çok korkarlar.Savaş tanrısı Ares, Yunanistan'dan çok Mars adıyla İtalya'da saygı görmüştür.

Ares, Homeros'un İlyada'sında kaba kuvvetin simgesidir. Azgın, çılgın, uğursuz olarak nitelendirilen Ares destanlarda insanların başbelası olumsuz bir varlıktır. Hera ve Zeus oğullarına yüz vermez, ondan hoşlanmazlar.

Ares tanrıça Aphrodite'nin sevgilisidir.Bu beraberliklerinden Phobos (bozgun), Deimos (korku) ve Harmonia (uyum) doğmuştur. Phobos ve Deimos devamlı babalarına eşlik etmiştir. Çoğu kere Enyo* ve Eris de Ares'e eşlik etmiştir.

Ares'in en büyük çekişmesi kardeşi Athena'yladır. Destanlarda Ares, körü körüne kanlı savaşların temsilcisi olarak, aklın yönettiği savaşı simgeleyen Athena'yla çatışır. Bu çekişme her zaman Athena'nın lehine sonuçlanır.

Ares'in adına pek çok efsanede rastlanır.Odysseia'da karısı Aphrodite'nin Ares'le birlikte olduğunu öğrenen Hephaistos ağdan bir tuzak hazırlayarak onları yakalar. Ares hiç bir şiddet göstermeden oradan ayrılır ve memleketi olan Trakya'ya döner. Ares'in kızları olan Amazonlar'da buradan yayılmışlardır.

Atina'da adam öldürenler ve dini suç işleyenler Aeropagos yani Ares Tepesi olarak isimlendirilen bir tepede yargılanırdı.

Homeros’un bildirdiğine göre Zeus da Hera da ondan nefret ederlermiş. Kana doymayan ahlaksız biri olarak tanıtlanır, bu yüzden hiçbir site onu özel olarak yüceltmek istememiştir. Yunanlılar onun Trakya’dan gelmiş olduğuna inanırlardı.

ARES'İN OĞLU KYKNOS

Kan dökmekten bıkmayan zalim Ares'in çocuklarıda tıpkı kendisi gibiydiler. Bunlardan en yamanı Kyknos idi. Bu genç haydut dağ başlarında gezer, yolları keser, önüne çıkan yolcuları soyup soğana çevirir sonra kim olursa olsun hiç acımadan vahşice öldürürdü. Vahşiliğini daha da öteye götürüp öldürdüğü insanların kafatasından babası Ares için bir mağbet yapmıştı.

Ama bir gün Kyknos, büyük kahraman Hercule ile karşılaştı. Her zaman ki gibi orman da dolaşıp kendisine soyacak bir yolcu ararken karşısına Hercule çıktı. Hercule hırsızlara ve katillere derslerini vermeyi kendine görev edinmişti, dünyayı dolaşarak bir bir insanlara zarar veren bu katilleri yakalıyordu ve Kyknos ta bunlardan biriydi.

Kyknos Hercule'ün parlak kalkanını görünce bir an evvel ona sahip olma arzusu ile kim olduğunu bilmeden ona saldırdı. İki cesur adam şiddetli bir kavgaya tutuştular, güçleri birbirine yakın olduğundan kavga uzun sürdü. İkiside yorulmak nedir bilmiyordu. Derken Hercule uzun mızrağını savurdu ve Kyknos'u tam boğazından vurdu.

Öğlunun öldüğünü öğrenen Ares çılgına dönmüştü. Hemen yer yüzüne inip çılgın gibi Hercule'ün saldırdı. Vahşi çığlıklar atarak mızrağını Hercul'e fırlattı aynı anda Athena oraya gelmiş ve mızrağın yönünü değiştirerek Hercule'e yardımcı olmuştu. Bunu üzerine Ares kılıcına sarıldı ama o daha kılıcını çıkaramadan Hercule üzerine saldırdı ve onu bacağından yaraladı. Ama o bir tanrıydı onu öldüremezdi. Bu yüzden onu yaralı haliyle bıraktı. Periler Ares'i Tedavi için tanrıların dağına götürdüler. Ama ondan önce Ares ölen oğlunu beyaz bir kuğuya çevirdi.

( WAy be babam ailenin sewilmeyen dışlanmış çocuğu imiş Hey Stev Amozonlar kardeşlerimizmiş. Onlara mı katılsam bu kış ne yapsam ama onlar erkekleri red eden ve Artemis'e tapan gruptu sanırımKev'i red edemem :/ )

Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:32 am

OLAMAZZZZZ (aslında amazonlar yanlış anlanılmış 2 ye ayrılan bazılarının dışladığı bazılarının dışlamadığı bir kabile) bu düşünce korkunçççç!!!!
Athena
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Athena

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:37 am

Yorum yapmadan geçemeyeceğim:

Ares'in bu kadar sevilmeyen olmasının nedeni de Athena (yani benim) sanırım. Bilgelik Tanrıçası düşmanlarına karşı çok acımasız oluyor...

(rpout. Ares benim çok sevdiğim tanrılardan biri ama siteye gelirse ikimizin bol bol kavga rpleri olacak gibi Very Happy)
http://olimpos.my-rpg.com
Hermia Aigian Cocteau
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:39 am

En azından birilerinin dövülme rpleri olacak Very Happy kimsenin sevmediği bir babaya sahibim ne acı Sad

Ama ben anneme çekmişim ne mutlu Smile
Athena
Athena

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:42 am

Ama kamptaki Ares çocuklarını çok sessiz buluyorum, Clarisse'i hatırlayın, hiç kibar değildi Razz
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:43 am

Biz kişilik değiştirmesi yaptık tanrıçam Razz
Hermia Aigian Cocteau
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:44 am

Şahsen yoga yapıyum Very Happy Ommmm
Athena
Athena

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:45 am

Very Happy

Hades çocuklarını örnek alın, sohbet başlıklarında bile terör estiriyorlar Razz (acaba birkaç gün sonra bunu söylediğime pişman olacak mıyım...)
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:46 am

Evet terör estiriyorlar ama nedense sadece bana karşı aşırı süperim ya dayanamıyorlar Razz
Athena
Athena

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:48 am

Ama cidden, dikkat ettim de Zeus, Poseidon, Hades, Apollon, Athena, Afrodit... çoğu kulübe bana cidden olması gereken havayı estiriyor gibi geldi. Ares kulübesi fazla suskun ve kibar Wink
Artemis
Tanrıça/GM/Bayrak Kapmaca Koordinatörü
Artemis

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:49 am

Very Happy Very Happy

ben de konuya dalıyorum (Athenaya katılıyorum)..

Ares gelse ne iyi olurduu (tek sorun kavgalarınıza beni sakın karıştırmayın, en yakın dostumla çok sevdiğim kardeşim arasında seçim yapamam Wink Razz Very Happy )
Hermia Aigian Cocteau
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:50 am

Tamam uğraşırım kaba ve sesli olmaya off yogayada yeni alışmıştım Razz
Athena
Athena

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:53 am

Very Happy

Artemis, sen Ares ile benim aracımız olacaksın öyle bir durumda, Zeus aşkına! Yandın sen Very Happy

Evet Mia, git yeni gelen melezlerin kafalarını pis tuvalet suyuna sok, onlarla düello yap falan, kampta Ares rüzgarı istiyoruz Razz
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:54 am

Tanrıça Athena Miayla ilk çıktığım zmanlar benim boynuma kılıç dayayarak beni kardeşiyle barıştırıcağını söylüyordu başınızı yormayayın yani buna
Artemis
Artemis

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:55 am

Zeus aşkına!! Dediğin gibi Athena yandım ben! Ama dedim beni karıştırmayın, ikinizin de tarafını tutmam bu sefer [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Athena
Athena

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:58 am

Ben Bilgelik Tanrıçası'yım Edward, düşünmekten yorulmam Wink

Hiç şansın yok Artemis a-ra-cı-sın. Zaten Poseidon'la zor uğraşıyorum, Aegis çalındı... hiç Ares çekecek günlerimde değilim.
Hermia Aigian Cocteau
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 7:59 am

Ah ewt o mesele kılıcım benim biricik sewgilim Smile
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 8:06 am

ya ben neyim? Sad
Hermia Aigian Cocteau
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 8:25 am

Haribo altın ayıcık Very Happy
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 8:27 am

bu sinirimi bozmaya başlıyor ama Rolling Eyes
Hermia Aigian Cocteau
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 8:29 am

Ayarları ile oynar düzeltiriz. tmm şaka şaka ama kılıcımda gözümde 1 sende tabi Bir ares kızından ne beklersin ( Athenanın dediğini yapıom)
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 8:35 am

ATHENAAAAA nedennnnnnn?
Athena
Athena

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 8:41 am

Melezzz! Bana ismimle hitap edemezsin!

(Eh, koskoca Bilgelik Tanrıçası'yım yani Razz)
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 8:42 am

ahhh siz hala burdaymışsınız ben kafamı gökyüzüne çevirip bağırmıştım böyle diyince daha dramatik oldu Razz
Hermia Aigian Cocteau
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 8:45 am

Komikimsi sewgilim Very Happy
Steward Thurstan
Ares'in Çocuğu
Ares'in Çocuğu
Steward Thurstan

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 9:53 pm

AAa biri Ares rüzgarımı dedi? Ben genelde kimseye karışmadım hep sessiz kaldım bir köşeye çekildim ama bu fikri düşünebilirim [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Babama gelince tıpkı o gibiyim(sevilmeyen) Tabi Crist'i karıştırmayalım.
Hermia Aigian Cocteau
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 10:03 pm

Ay babam gelsin !!!
Steward Thurstan
Ares'in Çocuğu
Ares'in Çocuğu
Steward Thurstan

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 10:05 pm

Gelmesin bırak gelmeyecek anladım bunu ablacım.. yaında şu ilk görev rpsini yazacam NPC babamla... Boşuna bekleme.. . bence
A. Anna Bianca Sentius
Persephone'nin Çocuğu/Kulübe Lideri
Persephone'nin Çocuğu/Kulübe Lideri
A. Anna Bianca Sentius

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 11:40 pm

Babanızın gelmesini istiyorum ama annemle ilgili bir şeyler olcak diye korkuyorum yhaa Sad

( Very Happy )
Hermia Aigian Cocteau
Hermia Aigian Cocteau

Ares (MARS) Empty
MesajKonu: Geri: Ares (MARS)   Ares (MARS) Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 11:45 pm

1. olarak babamın gelmesini kendim için istiom

'. olarak Afrodit için ya tanrılar konseyinde kıpırdanma olur ah belki savaş çkıkar yaşasın ares !!! Razz

Ares (MARS)
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» --- | Veronica Mars | ---
» Hephaistos - Ares
» Ares İle Tanışmam
» Babam Ares
» Ares ile Dövüşüyorum!