Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Adım aklıma nereden geldi?

+33
Isis Alexandria Dawn
Alexandra Galibina
Adyali Beckett
Julia Fackrell
Elena Chantelle Mellark
Alonza Hathaway
Thanatos
Hanna Olıvıa Temple
Mnemosyne
Annie Odair
Dioné Callidora
Hope Temple
Lara Croft
Leonardo di Muérte
Alicia Roxanne Wideen
Zack Cliff Burton
Leslie Ashdown
Terra M. Winchester
Lena H. Bryce
Joseph M. Masen
Proserpina Riddle
Georgina Orwell
Clara Thompson
Artius GreyWarden
Helen Grace Burton
Hermia Aigian Cocteau
Scarlett A. Fackrell
Katherine M. von Dorff
Izabelle Jearollia
Marcus L. Stanislaus
Serena Su Hanzadeoğlu
Ange Morgan Lamartine
Kristen Reneé Dawson
37 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Kristen Reneé Dawson
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Kristen Reneé Dawson

Adım aklıma nereden geldi? Empty
MesajKonu: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 2:52 am

Bu başlık altında, ismimizin aklımıza nasıl geldiğini paylaşabiliriz Very Happy

Mesela ben, Kristen Reneé Dawson.
-*-Bu renkli isim aklıma Kristen Stewart'tan geldi. Nedense hoşuma gitmişti.
-*-Bu ise May bilir, Bir ara bir çizgi film vardı, Bir karakterin-en sevdiğimin- adı Renee'ydi. Eğer biraz değiştirirsem...Reneé oldu sonra... Ama Renée değil ona göre. O zaman okunuşu Rönü oluyor Very Happy
-*-Soy adım ise Buffy the Vampire Slayer dizisindeki bir kızın adından türemiş. (Dawn-Dawnie-Dawson.) Very Happy
Ange Morgan Lamartine
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 3:12 am

-Ange Morgan Lamartine

-Ange;Jonas Kardeşleri izlerken Joe'nun aşık olduğu kızın adı Angela'ydı.Bende kısaltıp Ange yaptım Very Happy

-Morgan;SAt'la kardeş olduğumuz için,kan bağını göstermek için Morgan yaptım Laughing

-Lamartine;Soy ağacından geliyor işte Smile
http://yadigarlarrpg.yetkin-forum.com/forum.htm
Kristen Reneé Dawson
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Kristen Reneé Dawson

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 3:15 am

Very Happy vay vay ... Razz
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 3:41 am

Serena Su Hazadeoğlu.

Serena; Kendi ismim. İsmimi seviyorum ahaha.
Su; Kuzenimin adı ''Berensu'' bende Beren'i sildim Su olsun dedim. Ayrıca Su'yu da çok sevdiğimden.
Hanzadeoğlu; Kurgumda karakterim biraz kibar ve asildir bilirsiniz. Hanzade ismi de bana çok asil gelir. Bu yüzden Hanzade'nin sonuna oğlu'yu ekledim ve Hanzadeoğlu oldu.
Marcus L. Stanislaus
Zeus'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Zeus'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Marcus L. Stanislaus

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 5:33 am

Adım Rocce Rexbround işte.
Rocce = Yıllar önce okuduğum bir kitap serisine (Vahşiler Futbol Takımı) Brezilyalı bir çocuktu. Çok cool olduğunu düşünmüştüm. Very Happy
Rexbround ise Rocce'den hemen sonra soyadı olarak aklıma geldi. Very Happy
Izabelle Jearollia
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Izabelle Jearollia

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 6:48 am

Xéeny, eski ps nickim. Aslında Antolyne koyacaktım ama. (Antolyne veya Anto nicklerini hala kullanıyorum gerçi) Very Happy
Evgenia, bir romanda gördüğüm Rum ismi.
Lovétt, uydurdum. Very Happy Love vardı işte ben de değiştirdim. (A)
Katherine M. von Dorff
Poseidon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Poseidon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 8:38 am

Katherina Williams.

Katherina* Vampir Günlüklerinden aklıma geldi aslında. Katherine Pierce'den. Değiştirdim ve bu isim ortaya çıktı.

Williams* İngiltere'de en çok kullanılan soyisimlerden biriymiş.
http://camelot.hareketforum.org/
Scarlett A. Fackrell

Scarlett A. Fackrell

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 10:13 am

3 karakterimi de yazmak gerekirse

Thalia- Bu ismi çok severim Very Happy
Adelynn- Gerçek adım olan idil'in yabancı dilde karşıtı
Rose- Bu soyadın adımı tamamladığını düşündüğümden

~~

Scarlett- Bu isim bana her zaman asil gelmiştir
Adelé- Bu çok sevdiğim bir kitabın (bir de filmin) başrol oyuncusunun adıydı.
Fackrell- Lucy Luu ile kan bağımızdan Razz

~~

Christina- Jones ile uyumlu olacağını düşündüm Razz
Jones- O sırada Jonas izliyordum ordan aklıma geldi + sevdiğim bir soyaddır.
Hermia Aigian Cocteau
Ares'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Melez Denetleyicisi
Ares'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Melez Denetleyicisi
Hermia Aigian Cocteau

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 5:37 am

Hermia~Bir yaz gecesi rüyasında geçiyordu güzel bir isim gibi geldi yazarınıda severim. Very Happy
Aigian~Yunan mitlerinde birisinin kızı işte aslında Aigina idi ama yanlış yazdım sonrada değiştirmedim işte Razz
Cocteau~Kuzenimin cinayet romanlarından birinde geçiyordu aslında sonradan ferk ettim de pekte güzel değil hani :S
Helen Grace Burton
Athena'nın Çocuğu/Mitoloji Tarihi Eğitmeni
Athena'nın Çocuğu/Mitoloji Tarihi Eğitmeni
Helen Grace Burton

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 6:19 am

Helen Grace Wilson

*Helen: Olimpos, tanrılar deyince genelde aklıma ilk gelen, Truva Savaşı ve Truvalı Helen olur. O yüzden Truvalı Helen'nin ismini sevdiğimden ve oyuna yakışacağını düşündüğümden Helen koydum.
*Grace: Mika'nın en sevdiğim şarkılarından biri Grace Kelly'dir. O sırada onu dinliyordum. Very Happy İsmin anlamını ve Grace Kelly'nin kendisine olan hayranlığım düşünülünce, Grace olmazsa olmazdı.
*Wilson: Soyadım konusunda çok düşündüm, şahsen tipik, amerikanvari bir soyad istiyordum. Aynı zamanda kurgum gereği asil duran, köklü bir ailenin soyadını yansıtacak bir şey olsun istedim. Daha sonra tarih dersinde Wilson ilkelerini işlerken, Wilson'da karar kıldım. Very Happy
Artius GreyWarden
Küçük Tanrı
Küçük Tanrı
Artius GreyWarden

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 6:25 am

Artius: Okuduğum bir efsanede Artius adında bir kahraman orta çağlarda tek başına bütün bir şehri yeniyordu. Asıl adının yazılışı Art'i-quse ama ben biraz değişiklik ypıp böyle yazdım

GreyWarden: Gri ardiyanlar geçektede bir efsanedir ve onlarla ilgili oyun bile yapılmıştır Smile Orta çağn en soylu ve en iyi savaşçı topluluğuymuşlar Smile
Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 6:54 am

Valla benim işler karışık.

Alexa: Bir sitede ünlüm Alexis Bledel olacaktı, o karakterimin ismini de değiştirecektim, tatlı bir isim falan düştüm, Alexis de bana Alexa'yı çağrıştırdı. *-*
Mai: Eheh, Yu-Gi-Oh'tan ki *-* Bir kız vardı ilk sezonda, Mai, sarı saçlı, sürekli mor giyiyo falan. İsmi çok hoş geldi, ben de karakterimin adı yaptım.
DeLorré: Tamamen salladım Very Happy

Aredhel: Ov yea, Aredhel gerçek ismimin, yani İlayda'nın elfçesi, ben de tam bir elf fanıyımdır. Kısa sürede ismi benimsedim zaten, İlayda'yla yaptığım her hikayede ismim Aredhel falan olunca koyayım dedim.
Jayden: Evet evet biliyorum, Jayden erkek ismi, tamam -.- Kraliçe'yi Kurtarmak'tan çok etkilenmiştim, Senem'de kaldığı gün okumaya başlamıştım, bağımlısı olmuştum yani. Oradaki Kraliçenin adı Jayden'dı *-* Çok tatlı bir kızdı ya, bilge, zeki, bir de feminist hafiften Razz Ben de isim aramıyordum ama Senemler'de o kitabı görünce koyayım isim olarak dedim.
Luther: Kocacığımın soyismi ki *-*

En son Alexa Mai DeLorré tarafından Salı Tem. 19, 2011 7:35 am tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 7:09 am

Amanda: Tam bir Amanda Seyfried hastasıyımdir! Kendime ünlü arıyordum. Daha sonra Dear John'u izleyince aklıma Amanda geldi. İsimide yeniliyim dedim. O zamandan beri her forumda Amanda adıyla beni görebilirsiniz Razz
Sylise: Tamamen sallamasyon Very Happy
Georgina Orwell
Hypnos'un Çocuğu
Hypnos'un Çocuğu
Georgina Orwell

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 5:32 am

Georgina Orwell;
Daha yeni bitirdiğim bir kitaptaki alçak hipnotizmacı göz doktoru. Neyse ki sonunda testerenin önüne düşüp ölüyordu. Ama ismi güzel ve kadın zeki, güzel, kurnaz.
Proserpina Riddle
Persephone'nin Çocuğu
Persephone'nin Çocuğu
Proserpina Riddle

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 12:14 pm

Katherine Williams demiş ki:
Katherina Williams.

Katherina* Vampir Günlüklerinden aklıma geldi aslında. Katherine Pierce'den. Değiştirdim ve bu isim ortaya çıktı.

Williams* İngiltere'de en çok kullanılan soyisimlerden biriymiş.

Benimde aklıma ordan geldi dedim kesin ordandır falan doğruymuş. Very Happy TVD'ye bayılırım elimde olsa Elena koyarım adımı falan. lol!

-

Proserpina Riddle

Proserpina: Ben tam bir Persephone hastasıyımdır, belli edemesem de. Bu da Persephone'un başka bir dildeki yazılışı. =)

Riddle: Aynı zamanda ben bir Harry Potter koliğim. Soyadımı Potter koyacaktım biraz tuhaf geldi. Radcliffe yapacaktım vazgeçtim falan. En sonunda bizim Voldemort'un gerçek adının, Tom Marvalo Riddle'ın yani soyadını koymaya karar verdim. Yakıştı da. =)
Joseph M. Masen
Persephone'nin Çocuğu
Persephone'nin Çocuğu
Joseph M. Masen

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 13, 2011 12:49 am

Eduard R. Longrange

Eduard: Edward yapacaktım ama çok klasik geldi. Biraz değiştirdim Razz
Ryan: Aklıma gelen ilk isimdi. Razz
Longrange: O sıralar HP'ye takmıştım. Bellatrix'in soyadı olan Lestrange'ı biraz değiştirdim bu çıktı ortaya Razz

Stephan J. Cartér

Stephan: Bir zamanlar hayranı olduğum Stephen King'den geliyor.
James: Stephan'la uyumlu olsun diye. Razz
Cartér: Bu soyadı her zaman sevmişimdir. Leo'yla tamamen aynı olmasın diye, Cartér yaptım. Razz
http://www.percyjacksonrpg.forume.biz/
Lena H. Bryce
Artemis Avcısı/Sanat ve Zanaat Eğitmeni
Lena H. Bryce

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 13, 2011 2:21 am

Sanırım en anlamsız benimki Very Happy
Lena:Ben Alexis Bledel'i çok severim.Onun bir filminde adı Lenaydı,o filmide çok seviyordum.öyle işte Very Happy
Hunter:Ben percy jackson dışında da zaten yunan mitolojisiyle çok ilgiliydim ve artemisi çok severdim.Hunter avcı anlamına geliyor.öyle işte Very Happy
Terra M. Winchester
Hestia Rahibesi/Kılıç Eğitmeni
Hestia Rahibesi/Kılıç Eğitmeni
Terra M. Winchester

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 13, 2011 5:20 am

Nicole: Nicole ismi hoşuma gidiyor.
Avery: Avery ismine bayılırım ben, ayrıca Vampir Akademisinin dördüncü kitabında da Avery Lazar diye bir karekter var ve kız çok zeki ve kurnaz. Kurnazlık ve zeka da benim gözümde çok önemlidir ve ayrıca da Nicole ile Johnson daha uyumlu olsunlar diye.
Johnson: Gece evinde Stevie Rae'nin soyadı Johnson, en sevdiğim karekterlerdin biridir Stevie.

Evangeline: Bir yerden duydum ve hoşuma gitti.
Blackwood: Siyahı severim, siyahın ingilizcedeki karşılığı Black. Ama Black çok klasik, yanına bir şey daha olması lazım, ben de Wood'u buldum.

En son Nicole Avery Johnson tarafından C.tesi Mart 19, 2011 11:27 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Leslie Ashdown
Demeter'in Çocuğu
Demeter'in Çocuğu
Leslie Ashdown

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 9:26 am

-Şimdi Evgenia'ya giremeyecek kadar üşengeç olduğumdan bu hesapla yazıyorum bu adı.-

Lyraa; Karanlık Cevher Dizisi'nin baş kahramanı Lyra'dan geliyor. Sonra ben de sonuna bir 'a' daha ekledim Lyraa oldu.

Leslie; Tavuk Suyuna Çorba'da görmüştüm.

Ashdown; İngilizce soyad ararken buldum.

Aslında ilk olarak adımı Elouise Weasley yapacaktım, Elouise'i sevdiğimden, Weasley ise Harry Potter'daki Weasley ailesinden. Razz Ama Lyraa Leslie Ashdown daha karizmatik. Razz
Zack Cliff Burton
Nyks'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Dövüş Sanatları Eğitmeni
Zack Cliff Burton

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 6:13 pm

ZackCliffBurton

Zack: Zack ismi lise basketbol takımının ilk antrenmanına çıktığımda takım kaptanının bana Zack diye hitap etmesi sonucu üzerime kalmıştır ve basketbol camiasındaki lakabım olmuştur. O yüzden Zack yazdım.

Cliff: Bu isim metallica yı metallica yapan bas gitaristin adıdır. Gerçekten çok iyi bir basçıydı ama araba kazası sonucu öldü. Ayrıca isimin anlamını seviyorum ''uçurum''

Burton: Cliff in soyadı burton du o yüzden burton u koydum birlikte iyi gidiyorlar.
sizce nasıl olmuş? Very Happy
Lena H. Bryce
Lena H. Bryce

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 12:00 am

iyi karışım. Very Happy
zaten daha önce yazmıştın,bende söylemiştim Very Happy
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 12:07 am

evet söylemiştim ve bende teşekkür etmiştim Very Happy teşekkürler
Lena H. Bryce
Lena H. Bryce

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 12:12 am

Very Happy
Alicia Roxanne Wideen
Demeter'in Çocuğu/Kulübe Lideri
Demeter'in Çocuğu/Kulübe Lideri
Alicia Roxanne Wideen

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimeCuma Nis. 15, 2011 4:21 am

Benimki biraz acayip ve komik Very Happy

Sofie: Mana'yla okuduğumuz bir Felsefe kitabı vardı. Ordaki ana karakterin adı Sofie'ydi. Bende o sıralar bu siteye üye olacaktım. Aklımıza bu geldi ve adım Sofie oldu.
Jenna: Bu da bir kitaptan. Kitaptaki sevdiğim kızlardan birinin adı Jenna'ydı ordan geldi aklıma.
Bloom: Bu da okuduğum kitaptaki Jenna'nın soyadıydı.

Benim adımda işte böyle kitapların karışımı bir şey oldu. Razz
Leonardo di Muérte
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Leonardo di Muérte

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimeC.tesi Nis. 16, 2011 5:08 am

Adım Era Morgan Lawliet
Era = Uydurdum . Bence güzel ve kısa .
Morgan = Morgan ailesi ile kan bağım
Lawliet = Death note animesindeki L nin gerçek adı L Lawliet hoşuma gitti koydum bu adı Very Happy
Lara Croft
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Lara Croft

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimeÇarş. Nis. 20, 2011 6:15 am

şöyle diyeyim benim bir arkadaşım vardı koptirik bir hikayesi var ana karakter de deli dolu neden olmasın dedim karakterinin adını aldım -telif hakkı da aldım yapmadan önce yani kızmadı Very Happy-
Hope Temple
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Hope Temple

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimeÇarş. Nis. 20, 2011 9:21 am

Hope Miller

Kısa isimleri çok severim, özellikle H ile başlayanları. Neden bilmiyorum Smile
Hope, umut demek, anlamı da güzel ve kriterlerime uyuyor.
Miller nerden çıktı bilmiyorum. Soyad deyince aklıma ilk Miller geldi Very Happy
http://scythee.tumblr.com
Dioné Callidora
Persephone'nin Çocuğu
Persephone'nin Çocuğu
Dioné Callidora

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimeÇarş. Nis. 20, 2011 10:08 am

Dioné Callidora

Bu benim ilk rp karakterimdi. O sitede dört kız kardeş kurgumuz vardı. Lider olmak için yetiştirilmiş asil kimselerdendi karakterler. Callidora tamamen isme uygun olsun diye arkadaşımın uydurduğu bir soyisim ama Dioné ile birleşince kulağa hoş geliyor.

Dioné ise tanrıça demek. (:
Annie Odair
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Annie Odair

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePerş. Nis. 21, 2011 12:34 am

Annie Odair

*Annie= Aklıma açlık oyunlarından geldi değişik ve hoştu.

*Odair= Kitapta Annie ve Finnick adlı iki karakter evlenmişti hani evlenince eşinin soy adını alırsın ay benden oradan yola çıkarak soyadını Odair koydum Very Happy
Mnemosyne
Titan
Titan
Mnemosyne

MesajKonu: Geri: Adım aklıma nereden geldi?   Adım aklıma nereden geldi? Icon_minitimePerş. Nis. 21, 2011 8:36 am

Zoe Amy Gringesied;

-Kendi ismimin *anagramı.Gerçi tam anagram olmadı çünkü ingilizcede 'ğ' ve 'ş' harfleri yok ben de o harfleri o yüzden 'g' ve 's'ye çevirdim. Gerçekten de anagram oldu hani.

*:Anagram bir kelimenin harflerini karıştırıp başka bir kelime oluşturmak demektir.

Adım aklıma nereden geldi?
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Tehlikeye Adım Adım Yaklaşıyoruz...
» Tehlikeye Adım Adım Yaklaşıyoruz... (2)
» Adım adım mutluluk.
» Bu Telefon da Nereden Çıktı?
» Nereden Geldim Ben Buraya?