Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Adım adım mutluluk.

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Adım adım mutluluk. Empty
MesajKonu: Adım adım mutluluk.   Adım adım mutluluk. Icon_minitimeÇarş. Ara. 08, 2010 6:53 am

Adım adım mutluluk. Untitl13#Adım adım mutluluk. Untitl14
Amanda Sylise~Troy Woodville

Bütün gece Amfitiyatro'da eğlence olacağını duyunca sevinmiştim. Ancak bugün nedense oraya gitmek pek istemiyordum. Kardeşlerim çokta gitmişlerdi. Bense arkalarından gideceğimi söylemiştim. Bütün kampla vakit geçirmek yerine yalnız başıma kafayı dinlemek daha iyi bir fikirmiş gibi geliyordu. Yatağımda uzandım öylece düşünüyordum. Abimden gelen mesaj üzerine telefonumu almak için kalktım.'' Amanda , gel artık. Hala nerelerdesin?'' yazıyordu. Cevap atmak gelmedi içimden. Bu durgunluğumun sebebini bende bilmiyordum. Üzerime bir tişört , altına da mini eteğimi geçirdikten sonra saçlarımı tarayarak kulübeden çıktım. Süslenme gereği de duymamıştım. Afrodit kızları eminim bütün gün boyunca bu gece için süslenmişlerdir.
Yolda hiç melez görmemiştim. Bu demek oluyor ki , bütün kamp Amfitiyatro'ya çoktan gitmişti. O kalabalıkta kardeşlerimi nasıl bulacağımı da bilmiyordum.Kısa bir süre sonra Amfitiyatroya varınca bir kaç melez hariç herkesin bir arada olduğunu gördüm. Bu nadir göreceğiniz manzaralardan biriydi. Bütün melezler rekabet halinde olduğu için bu durum garipti. Ama güzel bir manzaraydı.
Kardeşlerimin yanına gitmek yerine tek başına takılan melezlere göz gezdirdim. Bende yalnız takılmak istiyordum.

Ama ileride yalnız başına oturanlardan birinin Troy olduğunu görünce yanına gitme isteği duydum. Çekinerek de olsa yanına gittim. Bir şeyler düşünür gibi bir hali vardı. Bu haliyle bile oldukça yakışıklıydı. Yanında kız bir melezin olmayışı gerçekten garipti. Giderek yanına oturdum. Beni ancak oturunca fark etti. Onu böyle düşüncelere daldıracak olayın ne olduğunu merak etsem de bir şey söylemedim. Henüz birbirimizi tanımıyorduk. Haliyle bana sırlarını söyleyecek veya düşüncelerini anlatacak olduğunu sanmıyordum. Gülümseyerek '' Rahatsız etmiyorum umarım?'' dedim...

En son Amanda Sylise tarafından Salı Ara. 14, 2010 6:45 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Troy Woodville
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Troy Woodville

MesajKonu: Geri: Adım adım mutluluk.   Adım adım mutluluk. Icon_minitimePerş. Ara. 09, 2010 4:45 am

Aslında partileri severdim ama bu gece, ne bileyim... İşin aslı ben kulübede oturup kitap okumak istiyordum. Lucy ısrar ettiği için gelmiştim. Ve Lucy beni bırakıp diğer kızların yanına gitmişti. Bana sen de gel diye bir işaret yapmıştı ama ben gitmeyi düünmüyordum. Kafamı başka bir tarafa çevirdim ve düşüncelere daldım. New York'taki hayatımı, kamptan önceki hayatımı düşünüyordum. Tamam, kamp çok iyiydi ama okulu özlemiştim. Hatta hiç sevmediğim geometri dersini bile. Babamla da kampa geldiğimden beri bir iki telefon görüşmesi dışında hiç konuşmamıştık. Daha annem olan Athena'yla bile tanışmamıştım. O sırada yanıma bir kız geldi ve gülümseyerk "Rahatsız etmiyorum umarım?" dedi. Ben de "Hayır," dedim ve gülümsedim. Normalde bu haldeyken birine sıkkın bir ses tonuyla 'Hayır, oturabilirsin' derdim. Ama bu kız farklıydı. Yani sorduğunda içimden hemen oturabilirsin demek geldi. Bana "Sen de mi zorla geldin?" dedi. Ben de "Evet, heralde bu durumda olan tek kişi ben değilim." dedim ve güldük. Gülünce daha farklı oluyordu, farklı derken güzel anlamında söylüyorum yani.
Bir anda konuşamamıştım. Ağzımı zar zor açtım ve "Adın ne?" diye sordum. Böyle konuşmaları hiç beceremiyordum. "Amanda." dedi ve ben de "Ben de Troy, tanıştığıma memnun oldum." dedim.
"Böyle damdan düşer gibi sordum ama böyle konuşmaları pek beceremem." dedim.
Amanda "Sonuçta iletişim kurabiliyorsak tamam, fazlasına gerek yok zaten." dedi ve güldük. Müzik sesleri iyice yükselmişti ve bağırarak konuşuyorduk. Bu sırada yanımıza Lucy geldi, nasıl olduysa beni hatırlamıştı.
"Selam Amanda! Demek kardeşimle tanışmışsın."
"Selam, evet tanıştım. Neden daha önce tanıştırmadın?" dye sordu.
"Fırsat olmadı bir türlü." dedi ve uzaklaştı.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Adım adım mutluluk.   Adım adım mutluluk. Icon_minitimePerş. Ara. 09, 2010 5:05 am

Lucy yanımızdan ayrıldıktan sonra tekrar baş başa kaldık. O da benim gibi utangaç birine benziyordu. Bir türlü konuşamıyorduk. İçimden kendime cesaret verici bir kaç şey söyledikten sonra '' Buraya alışman biraz zaman alacak.'' dedim. Sanki konuşulacak başka bir şey yokmuş gibi. Bir kaç melezin uzaktan bizi seyrettiklerini görünce onlara pis bir bakış attım. Burada herkes benim nasıl biri olduğumu iyi bildiği için bakışlarını başka yöne kaydırdılar. '' Biliyorum. New York'u özlüyorum.'' dedi. Zamanında bende aynı şeyleri yaşamıştım. Kendi evinden ayrılıp kampa gelmek ve kardeşlerinle tanışmak...
'' İstediğin zaman New York'a gidebilirsin. Kardeşlerin her zaman yardımcı olacaktır. Öte yandan annenle de tanışacaksın. Bunlar güzel şeyler.'' dedim. Konuştuğumuz konuya bakın. Onu sıktığımı fark edince konuyu değiştirme gereği duydum. ''Şey... Burada melezlerin çoğundan benim hakkımda iyi bir şey duyacağını sanmıyorum.'' diyerek gülümsedim. Geneli benden hoşlanmazdı. Daha doğrusu Ares çocuklarından hoşlanmazdı. Bizi cani olarak nitelendirmeyi seviyorlar. Tabi bunu Troy'a söyleme gibi bir niyetim yoktu. '' Ben öyle olduğunu sanmıyorum. Ama neden?'' diye sordu.
'' Ares çocukları genelde pek sevilmez.'' dedim. Ardından gülümsemeyi de eksik etmedim. Kimin sevip sevmediği pek umurumda olmazdı. kardeşlerim ve birkaç dostum vardı. Onlar zaten benim için yeterliydi. ''Neyse. Nelerden hoşlanırsın?'' diye sordu. Konu değiştiği için memnundum. Cevabım da hazırdı. '' Savaş , kitap okumak ve silahlar. Sen?'' diye sordum. Yüzüne bakıyordum. Ancak kızardığımı da hissediyordum....
Troy Woodville
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Troy Woodville

MesajKonu: Geri: Adım adım mutluluk.   Adım adım mutluluk. Icon_minitimeSalı Ara. 14, 2010 5:09 am

Amanda sorudan sonra biraz kızarmıştı. Ben de "Kitap okumak, sinemaya gitmek yani o kadar da sıradışı değil.." deyip gülümsedim.
"Müziğin sesini açabildikleri kadar açmışlar." dedim.
"Evet, birbirimizi zor duyuyoruz." dedi. Hatta son müzik o kadar yüksekti ki son sölediklerini duymamış, dudaklarını okumuştum. Bu konuda gerçekten iyiydim. Okulda işe yarıyordu ama burda Afrodit kızlarından başka birinin işine yarar mı diye merak ettim.
"Ee buralarda nasıl vakit geçiriyorsun?" diye sordum.
"Genelde görevler oluyor ama arda kalan zamanlarda arenada, ormanda takılıyorum." dedi ve devam etti "Yani hep savaş savaş savaş değil." ikimiz de güldük. Güzeldi ama gülünce gülünce hem güzel hem de tehlikeli görünüyordu.
Aslında kamp o kadar da farklı değildi. Sonuçta burda da bir sürü genç vardı. Herkesin dinlediği müzikler, izlediği filmler aynıydı. Biraz görevlerden, biraz Olimpos'tan bahsettik. Sadece birbirimize odaklanmıştık, iki saat fln geçmişti heralde. O sırada yanımızda Adrian belirdi. Gelişini bile görememiştim.
"Selam Amanda, sonunda gelebildin demek."
"Zaten birkaç saattir buradaydım." dedi.
"Hiç görmedim seni." dedi Adrian.
"Bugün pek havamda değilim."
"Tamam, sonra kulübede konuşuruz." dedi ve bana 'dikkatli ol' dercesine baktı. İkimiz de çocuk gibi hissediyorduk. Bir birimizin kardeşi, bir birimizin... Normalde hiç önyargılı davranmazdım ve yine davranmamıştım. Heralde Amanda bir istisnaydı. Ares çocuklarının bu kadar hiddetli olacaklarını düşünmemiştim. Amanda öyle değildi ama diğerlerini heralde Adrian belli etmişti.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Adım adım mutluluk.   Adım adım mutluluk. Icon_minitimeSalı Ara. 14, 2010 8:10 am

Abime sinir olmamak elde değildi. Böylesine güzel bir konuşmayı böldüğü için çok kızmıştım ona. Üstelik Troy'a tehditkar bir bakış atmıştı. Troy'un beni yanlış anlamasından korkuyordum haliyle. Çünkü bu ilk konuşmamızdı. Sıkılmadan iki saate yakın konuşmuştuk. Ve abim gelene kadar da konuşmaya devam ediyorduk. Biraz çekinerek '' Şey... Abimi takma. Her zaman böyledir.'' dedim. Sesimin titrediğini fark ettim. Üşümemden kaynaklanıyordu sanırım. Üzerimdeki ceketime biraz daha sarılarak ellerimi birleştirdim. '' Sorun değil.'' diyerek cevap verdi. Gerçekten öyle olmasını umuyordum. Abim yüzünden kimse yanıma yaklaşamaz hale gelmişti neredeyse. Haliyle bu durum sinirlerimi bozuyordu artık. '' Hava oldukça soğudu ben içecek sıcak bir şeyler alsam iyi olacak.'' dedim. Başını sallayınca içeceklerin olduğu bölüme giderek iki sıcak çikolata aldım. Bu sırada neredeyse bütün kızların gözleri üzerimdeydi. Bu durumdan nefret ediyordum.

Ama takmamak için elimden geleni de yapıyordum. Sinirli halimi Troy'un görmesini istemiyordum. Kendi kendime nefes alıp vererek sakinleşmeye çalışıyordum. Sıcak çikolatalarla birlikte Troy'un yanına gittim. Yanında bir Afrodit kızı görünce şaşırsam da bunu belli etmedim. Yeni Afrodit kızlarından olmalıydı. Ben Troy'un yanına gidince kız hemen oradan ayrıldı. '' Seni de yalnız bırakmaya gelmiyor.'' dedim gülümseyerek. Sıcak çikolatasını da uzattım. Gülümseyerek cevap verdi...
Troy Woodville
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Troy Woodville

MesajKonu: Geri: Adım adım mutluluk.   Adım adım mutluluk. Icon_minitimeÇarş. Ara. 15, 2010 6:01 pm

“Napıyım işte, huyum kurusun, böyleyim.” diyecek halim yoktu. “Afrodit kızları hep böyle midir?” diye sordum.
“Evet, düşündükleri tek şey moda, elbiseler ve süsler, makyaj vs…”
“Bu arada sıcak çikolatalar için teşekkür ederim. Alında içecekleri benim getirmem gerekirdi.” dedim ve gülümsedi.
“Lafı bile olmaz.” dedi.

“Sen hiç makyaj yapmaz mısın ya da elbiselere meraklı değil misin? Yani yanlış anlama...” sorduğum şeye bakın. Sanki makyaja ihtiyacı varmış gibi. Amanda doğal haliyle bile boya kutusuna atılmış bir Afrodit kızından çok daha güzeldi. Boya kutusu örneğini etraftaki Afrodit kızlarına bakarak söylemiştim.
“Ara sıra törenlerde falan, o da biraz yani. Yoksa normalde makyajla işim olmaz.”

Kampa geldiğimden beri merak ettiğim bir şeyi sordum Amanda’ya: “Athena ve Ares Kulübeleri arasında neden bir çatışma var?” tam cevap verecekken müzik değişti. Şimdi romantik bir dans müziği çalıyordu. Birden kendimi ayakta buldum. Böyle bir müzikte her erkeğin sevdiği kıza yapması gerekeni yaptım ve “Benimle dans eder misin Amanda?” dedim.
“Tabii, neden olmasın.” dedi ve gülümseyerek kalktı.
Kendime inanamıyordum. Normalde doğru düzgün konuşmayı bile beceremezdim. Ama bu gece kaç saat sohbet etmiştik ve onu dansa kaldırmıştım. Amanda gerçekten farklıydı. Dansa başladık ve Amanda da ben sorduğumu unuttuğum sorunun cevabını verdi:

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Adım adım mutluluk.   Adım adım mutluluk. Icon_minitimePerş. Ara. 16, 2010 3:13 am

Kalbim hızla çarpıyordu. Bu kampta dans ettiğim ilk erkekti. Aslına bakarsanız doğru düzgün konuştuğum ilk erkekte oydu. Gözlerin bizim üzerimizde olduğunu bilsemde artık daha rahattım. Başkaları yüzünden şuan ki mutluluğumu bozacak değildim ya. Sorduğu soru için '' Ben Athena çocuklarıyla çok iyi anlaşırım. Aslında bir tek bu iki kulübe arasında değil, bütün kulübeler arasında olan bir rekabet . Ama en iddialıları Ares ve Athena kulübesi olduğu için çekişmede daha büyük oluyor tabi.'' dedim gülümseyerek. Troy gözlerimin içine bakıyordu. İyice kızardığımı hissediyordum. Ama yine de hoşuma gidiyordu. '' Şey... Bilirsin Ares çocukları çok asi oluyor. Yani o yüzden kamp genelinde pek sevildiğimiz söylenemez.''diye ekledim.
'' Sen onlara benzemiyorsun.'' deyince gülümsememi durduramadım. Aslında en cadıları bendim. Ama bunu hoşlanmadığım kişilere gösteriyordum. Değer verdiğim kişilere karşı öyle olmuyordum. Troy'a karşıda öyle olmayacaktım. Az önce söylediği aklıma gelince gülmeye başladım. Makyaj pek bana göre bir şey değildi. Ama modaya önem verirdim elbette. Çirkinde olmak istemiyordum sonuçta. '' Bu en sevdiğim şarkı biliyor musun?'' dedim gülümseyerek. My İmmortal çalıyordu. Ne zaman bu şarkı çıksa dayanamaz, ağlardım. şimdi ise durum biraz değişmişti. Ağlamak için hiç bir neden yoktu. Aksine çok mutluydum. Kendime itiraf ederken bile utanıyordum. Ama Troy'dan hoşlandığım ortadaydı. Onunda benim için buna benzer duygular besleyip, beslemediğini ne kadar merak etsemde bu düşünceleri bastırmaya çalışıyordum. Yanlış bir hareket yapmaktan korkuyordum. Zaten bu başıma ilk defa geliyordu...
Troy Woodville
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Troy Woodville

MesajKonu: Geri: Adım adım mutluluk.   Adım adım mutluluk. Icon_minitimePaz Ara. 19, 2010 6:48 am

Aslında dans konusunda iyi değildim ama şansımın bana yardım etmesini umuyordum. Biz dansa devzm edereken bizi izleyen gözler de çoğalıyordu. Hepsini aynı zamanda zihnimde de hissedebiliyordum. Ama şu an zihnimin büyük bir kısmını onlar değil Amanda kaplıyordu. '' Bu en sevdiğim şarkı biliyor musun?'' dedi gülümseyerek. 'My Immortal' çalıyordu. Bu aslında hüzünlü bir şarkıydı yani bir mutluluğu değil de sanki ayrılıştan önceki son anı temsil ediyordu. Ama bu, öyle bir an değildi. Öyle bir anın hiç gelmemesini umuyordum.
Farkında olmadan Amanda'dan hoşlanmıştım. Yani bunu 'evde ışığı açık unutmuşum' gibi değil de büyülü bir şekilde düşünüyordum.
"O zaman bu bizim şarkımız olsun, ne dersin?" dedim. Bir anda aklıma ne geldiyse söylemiştim. Birbirimizin gözlerinin içine bakıyorduk. Ve daha ne kadar kızarabileceğimi test eder gibi hissediyordum kendimi. Yani çakmak çaksanız patlardık.
"Bunu bir de yazana sormamız lazım." dedi ve güldük.
"Olsun, madem bu kadar çok seviyorsun, sen söyle yeter."
Gülümseyerek "Tamam o zaman." dedi. Aslında o kadar da kötü dans etmiyordum. Hiç değilse filmlerdeki gibi Amanda'nın ayağına basmıyordum. Şunu kesinlikle kabul etmeliydim ki Amanda benden çok daha iyi dans ediyordu.

Adım adım mutluluk.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tehlikeye Adım Adım Yaklaşıyoruz...
» Tehlikeye Adım Adım Yaklaşıyoruz... (2)
» İlk adım ///
» İlk Adım.
» Kulübeye İlk Adım