Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Neptün'ün Oğlu

+42
Rose Denise Harris
Edward Kevin Hawke
alperka15
Drake Tyrell Stanislaus
Elena Chantelle Mellark
Tristan Micah Addison
Steve J. Christensén
Paul Christensén
9Divine
ABAKAY
Barney Awesome
Terra M. Winchester
Oliviera De Asis Moriera
Aldrick R. Carter
Ezio Auditore da Firenze
Serena Su Hanzadeoğlu
Leonard L. Carter
Cassandra Masen
Valentino R. Gavino
Alexis Kwon
umutmert
Lucianna Fackrell
Adyali Beckett
Katherine M. von Dorff
Zack Cliff Burton
Daniel Freddie Douglas
Georgina Orwell
Timmy Walton
Marcus L. Stanislaus
Athena
Allen Jacques Harth
percymetallica
Helena Ventura
Jimmy Turner
Anny Moysre
Thalia A. Carter
Martin Tudor
Clara Thompson
Kevin Least
Edward J. F. Newgate
Poseidon_
Alex Nike
46 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
Athena
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Athena

Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Mayıs 27, 2011 6:19 am

Paylaşım için teşekkürler Kate. Smile
Off, çabuk çıksın şu kitaap ve beklediğimize değecek kadar kalın olsun. Wink
http://olimpos.my-rpg.com
Ezio Auditore da Firenze
Küçük Tanrı
Küçük Tanrı
Ezio Auditore da Firenze

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Mayıs 27, 2011 6:29 am

Kapağa bakılırsa bol ''su''lu bir kitap bizi bekliyor. Umarım 600 sayfadan aşağı olmaz. Kayıp Kahraman'ın en sevdiğim yanı diğerlerine göre daha kalın ve uzun olmasıydı. Bana kalırsa kitapta Percy o sakar halinden çıkacak. Annabeth'i hatırlıyor olması beni gerçekten rahatlattı. Annabeth'i unutur, gider başka birine aşık olur diye korkmuştum.

Bu arada, benim favorim Jason.
Aldrick R. Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Aldrick R. Carter

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Haz. 01, 2011 9:34 pm

Edit çektim mesajıma
Özürlerim gitsin Olimpos halkına .

En son Aldrick R. Carter tarafından Çarş. Haz. 01, 2011 9:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Katherine M. von Dorff
Poseidon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Haz. 01, 2011 9:37 pm

Ben ön okumayı paylaşmıştım ya Aldrick. *.*
Teşekkürler Athena. Smile
Uf. Bence hatırlamasa güzel kurgu olurdu. *.*
http://camelot.hareketforum.org/
Aldrick R. Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Aldrick R. Carter

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Haz. 01, 2011 9:43 pm

Hu , görmemişim. Neyse editledim Very Happy Very Happy
Oliviera De Asis Moriera

Oliviera De Asis Moriera

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. Haz. 02, 2011 8:03 am

arkadaşlar size iyi bi haberim var neptünün oğlunun büyük kısmı yazıldı ilk kısmı nı rick riordanın sitesinde bulabilirsiniz
Terra M. Winchester
Hestia Rahibesi/Kılıç Eğitmeni
Hestia Rahibesi/Kılıç Eğitmeni
Terra M. Winchester

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. Haz. 02, 2011 1:47 pm

O sitenin adresi ne?
Barney Awesome
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Barney Awesome

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 12:48 am

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

burda kapağı ve alttada ön okuması var Very Happy
Oliviera De Asis Moriera

Oliviera De Asis Moriera

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 12:51 am

arkadaş cevap verdi
ABAKAY

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePaz Haz. 05, 2011 2:39 am

percyin jonsana karsı sansı olmaz diyen arkadas percyin yenilmez oldugunu unutuyolar galiba... aşilin lanetiyle jonsan basa cıkamaz. lider konusuna gelince kayıp kahramanda hera jonsana lider olacaksın demiyo iki gurup arasındaki köprü olcaksın gibi bşyler diyodu ama lider olacagını kesinlikle söylemiyo.. ayriyeten bi gemi yapapıp yunanistana gidecekler dimi grmiler denizden gider deniztanrısının ogluda jercy olduguna göre lider olması gerekende o bence tabi
Katherine M. von Dorff
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePaz Haz. 05, 2011 2:54 am

Öncelikle Jonsan değil, Jason. Aşil'in Laneti olabilir ama unutma ki onun zayıf noktası var. Bu da onun yenilmez olmadığını gösterir. Üstelik, liderin Percy olacağı gibi kesin bir şey de söylenmiyor. Jason da, Percy de lider olabilir nitelikte. İkisi de olabilir. Jason Romalıları, Parcy de Yunanları temsil etmek üzere.
Zack Cliff Burton
Nyks'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Dövüş Sanatları Eğitmeni
Zack Cliff Burton

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePaz Haz. 05, 2011 7:10 am

sağolsun arkadaş beni desteklemiş Very Happy

Ya lanet olası ktunnel yüzünden ön okumayı açamıorum Sad katherine link veremezmisin? Sad
Katherine M. von Dorff
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePaz Haz. 05, 2011 7:12 am

Facebook'taki neredeyse tüm PJO sayfalarında yayınlandı ki, oradan da okuyabilirsin?
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePaz Haz. 05, 2011 7:19 am

evet yazdıktan sonra farkettim Very Happy
ABAKAY

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Haz. 06, 2011 7:17 am

yanlıs yazmıs olabilirim kusura bakmayın o yüzden ... zayıf noktası var evt ama orayı bulana kadar percy kaç defa işi bitirir acaba hem sadece asilin laneti sadece sert bi vücüt degil aynı zamanda dögüş kabiliyetini arttırıyo bnm bildigim hadesin ordusu nasıl parcalamıstı hemde nasıl yaptıgını farketmeden ' jason ' ne yaptıki kayıp kahramanda percyin en ezik hali daha karizmaydı ..
Katherine M. von Dorff
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Haz. 06, 2011 7:25 am

Biz sadece Kayıp Kahraman'da yaptıklarını konuşmuyoruz. O doğduğundan beri Roma Kampı'nda eğitiliyor. Üstelik ben hala Jason'ı savunuyorum. Nasıl yaptığını fark etmeden değil, o zaten öyle dövüşmeyi başarıyordu. Eğer ek bir dövüş yeteneği getirseydi, Kronos karşısında başarılı olurdu.
Aynı zamanda, Jason tek başına bir Titan'ı yendi. Ama Percy'nin aynı şeyi yaptığı söylenemez. Kitabı dikkatli okuduysanız, Kronos'un yenilmesini sağlayan kişinin Luke ve Annabeth olduğunu görürsünüz. Bu yüzden Jason'ın, Percy'den daha az karizma olduğu düşüncesine katılmıyorum. Tam tersi olduğu bile söylenebilir.
Edward J. F. Newgate
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Edward J. F. Newgate

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Haz. 06, 2011 8:36 am

Ben Percy ve Jason'un bu liderlik işinde kavga edeceğini düşünüyorum. Siz Percy'yi -titan yenemedi eziik- gibi tanımlasanızda, hatırlarsanız Hyperion'u şu en son ki ağaç bölümü dışında tek başına yenmişti. Üstelik çok rahat bir şekilde ve savaşın ortasında. Sadece işleri bitirmesi üzerine kıvırcığa atmıştı. Ben Percy ve Jason'u eşit görüyorum doğrusu. Jason Jupiter çocuğu ve Percy Neptün çocuğu. Percy'nin lider olmak istemediğini biliyoruz ama muhalefet olmayacağı anlamına gelmez(bkz Zeus, Poseidon ilişkisi), Aynı şey Jason içinde geçerli. Davranışları ve çekimserliği aynı Percy gibi. Espirileri olmasada yinede güçlü biri. Bence Jason her konuda Percy'nin fikrini alacaktır. Ve Percy'nin Jason'dan daha tecrübeli olduğunu tahmin ediyorum. Sadece tahmin. Kimse demesin aman Krios'u öldürdü truvalı deniz yaratıklarını falan kesti. Sadece tahmin.

Bir savaşta komutan tek kişi olmak zorunda değil. Aksine hem Yunanlı hem Romalı melezler aynı anda lider olursa Yunan kampı ve Roma kampı çok daha kolay bir biçimde kaynaşacaktır. Şahsen ben Roma kampında bulunsaydım ve liderim Percy olsaydı onu kabul etmezdim. Aynı şey Yunanlılar içinde geçerli. Toparlamak gerekirse en ön safta Percy ve Jason "beraber" ilerleyecek.
Katherine M. von Dorff
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Haz. 06, 2011 8:58 am

Ben zaten liderlik işini birlikte yapacaklarını düşünüyorum. Hem Romalı hem de Yunan melezleri açısından. Ona bir şey söylemedim. Sadece Jason'ı azıcık fazla seviyorum. O da Romalı olduğu için. Bir de bazı davranışlarını Percy'e göre daha iyi buluyorum ama zevkler ve renkler tartışılmaz. Razz
9Divine

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 3:49 am

Anlamadığım bir şey var...
Biri bana açıklayabailir mi Percy'nin nasıl Jason kadar büyük işler başarmadığını? Seride Krios'tan daha güçlü olduğu belirtilen Hyperion'la resmen alıştırma yapıyor, Iapesus'u yaralı omzuyla yenmeyi başarıyor, Kronos'la birden fazla kere savaşıyor ve hayatta kalıyor, Atlas'la savaşıp göğü kaldırıyor, Phobos ve Deimos'u yeniyor, daha hiç kılıç eğitimi almamışken savaş tanrısı Ares'i yeniyor, Styks Nehrinde yıkanıp hayatta kalıyor, Hades'i ve ordusunu yeniyor ve en önemlisi tanrılık teklifini reddedip tek dilek hakkını çoğunluğun iyiliği ilkesine feda ediyor. Krios'u ve Truva Deniz Canavarı'nı yenen Jason'ın daha büyük işler başardığını söylemek biraz saçma oluyor bence. Tabii ki başka şeyler de yapmıştır ama böbürlenirken söylemediği için bence en büyükleri bunlar. Ayrıca Kayıp Kahraman'da gördüğümüz dövüş yetenekleriyle Percy'yle savaşsa diz çöküp af ister gibi görünüyor. "Hafızası kayıptı." diyorsanız o zaman Percy'nin 12 yaşında, sıfır eğitimle Ares'i yenmesini düşünün. Ayrıca Percy hariken yaratabiliyor ve Aşil noktası düşündüğünüz kadar büyük bir zayıflık olsa Percy'nin yeni seride hayatta kalma şansı olmazdı. Porphyrion, Percy'yi anında bir yıldırımla öldürürdü. Liderlik konusunda bir şey demiyorum çünkü Jason Jüpiter'in oğlu. (Gerçi yine de Kayıp Kahraman'da bu özelliğini göremedim pek.)
Katherine M. von Dorff
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 5:31 am

Pardon ama, biz Percy'i beş kitaptır, onun gözünden anlatılmış bir şekilde okuyoruz. Onun melez olduğunu öğrendiğinden beri yaptığı her şeyi gördük kısaca. Ama Jason'ı, sadece bir kitapta gördük, o da doğru düzgün okuma denebilirse. Jason'ın söylemediği bir çok şey olduğuna eminim çünkü Kayıp Kahramanda geçtiği gibi, bebekliğinden beri Roma Kampı'nda bulunuyor. Neyse, Neptün'ün Oğlu çıktığında, bu konuda daha rahat yorum yapabileceğiz bence.
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 5:43 am

bu sanırım birazda romalı olmak yada yunanlı olmayada dayanıyor Smile sonuçta bende romalı olsaydım jason'a karşı percy'den daha büyük bir sempati beslerdim. ama yunan olduğum için percy'i ve yunan kampını daha iyi olarak görüyorum Smile

Seninde dediğin gibi katherine neptünün oğlu çıktığında daha sağlıklı yorumlar yapabilmeşansına erişeceğiz. (arıca küçük bir noy; 7 melezin içinde yunanlı sayısı daha çok. o yüzden belki percy'nin sözü daha baskın olabilir Wink )
Katherine M. von Dorff
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 5:54 am

Nota pek katılmıyorum, çünkü Leo ve Piper başta hep Jason ile birlikteydiler. Percy'den çok onu tanıyorlar, bu yüzden liderlik konusu işini de Neptün'ün Oğlu çıktıktan sonra konuşalım. Razz
ABAKAY

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 8:12 am

tamam belki liderlik konusunda her ikiside söz sahibi olabilir.her ikiside yönetebilir.ben niye percyi tutuyorum Smile derseniz jason direk zeusun oglu olarak seriye girdi yani teknik açıdan bakarsak percyin üstünde olması lazım işte bu nokta berbat babası zeus diye percyden daha iyi olcak diye bşy olmamalı bence. bunu thalia seriye girince görmüştük herkes onu percyden üstün tutmustu yine liderlik konusunda. tabi bunlar bnm düşüncelerim
Katherine M. von Dorff
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 8:15 am

Biz babası Jüpiter diye onu üstün tuttuğumuza dair bir şey demedik yalnız. Smile En azından ben demedim.
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 9:16 am

Bence kurgu apaçık ortada arkadaşlar. Burası rol play de olsa Melez Kampı. Burada, Romalı melezler ve Yunan melezler kimin lider olacağı konusunda birbirini yiyor. Demek ki, kitapta da aynısı olacak. Wink

Benim gözümde kimin liderlik vasıflarına daha çok sahip olduğunu sorarsanız, teknik bir şekilde düşünüp Jason derim. Elbette kalbim Percy'den yana, ben onun lider olmasını tercih ederdim.
http://olimpos.my-rpg.com
Paul Christensén
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Paul Christensén

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 9:19 am

ABAKAY demiş ki:
tamam belki liderlik konusunda her ikiside söz sahibi olabilir.her ikiside yönetebilir.ben niye percyi tutuyorum Smile derseniz jason direk zeusun oglu olarak seriye girdi yani teknik açıdan bakarsak percyin üstünde olması lazım işte bu nokta berbat babası zeus diye percyden daha iyi olcak diye bşy olmamalı bence. bunu thalia seriye girince görmüştük herkes onu percyden üstün tutmustu yine liderlik konusunda. tabi bunlar bnm düşüncelerim

Jason, Zeus'un oğlu diye değerlendirmiyoruz ki. Mesela benim Jason'u tutmamın nedeni, onun Romalı olması, kitapta hakkında bahsedilenlerden yola çıkarak onun büyük işler başarması -burada açıkça belirtmiyor fakat kitabın anlatımından ve bazı paragraflardan Jason'un Percy'e göre daha tecrübeli olduğunu çıkartabiliriz. Bir de şöyle bir şey var, -bu konuda Katherine'ye katılıyorum- biz Percy'i 5 kitaptır kendimiz gibi okuyoruz. Onun kazanmasını istiyoruz, yaralanmamasını, Annabeth'i unutmamasını diliyoruz. Kayıp Kahraman üçüncü kişi ağzından anlatıldığı için okurken bir soğukluk oluyor. Bu yüzden Jason'a ısınamamış kişilerin olması normal. Başta benim gözüm de hep Percy'i arıyordu ama sonradan Jason'u yukarıda saydığım nedenler dolayı sevmeye başladım ve favorim haline geldi. Thalia konusuna gelince, o bulununca onun Percy'den üstün tutulmasının nedeni babasının Zeus olması değil, Percy'e göre daha görmüş geçirmiş, önceden yaptığı işlerle tanınmış olması etkili. Liderlik konusunda Jason'un Roma ve Yunan kampıyla arada bir köprü oluşturacağından bahsediliyor kitapta. Bana kalırsa Jason, Yunan ve Romalı melezleri birleştirme görevi görecek. Arada bir tartışma çıktığı zaman, ''Yunan kampı daha üstün! Hayır Roma kampı daha üstün!'' gibi kavgalarda arayı düzeltecek ve melezlerin akıllarını başlarına getirmesini sağlayacak. Ve bana kalırsa ya Percy ile çok iyi arkadaş olacaklar, ya da araları çok kötü olacak. Ama bana iyi arkadaş olmaları daha mantıklı geliyor. Neyse. Çıksa da okusak artık ya.
Steve J. Christensén
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Steve J. Christensén

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 9:23 am

Söylediklerine %100 katılıyorum. Ama çıkmasına daha var ya uff Sad
Tristan Micah Addison
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Tristan Micah Addison

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 9:27 am

Bence de Jason köprü işini üstlenecek yeni kitapta. Percy ile aralarındaki ilişkinin de olumlu olacağını düşünüyorum. Yani ilk başta zıt kutuplarda olacaklar ama sonra bir olay geçecek başlarından, birlik olacaklar ve yakınlaşacaklar. O tarz bir şey olabilir. Aslında Şimşek Hırsızı'nın başlarındaki Percy-Luke ilişkisi gibi bir şey olabilir aralarında diyeceğim ama, o kadar olmaz sanırım.
Steve J. Christensén
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Steve J. Christensén

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 9:33 am

Bana kalırsa içten içe sevmiyecekler birbirlerini. Nedeni ise bence ilk kitapta belli. Hatırlarsanız bir ara herkes percy'i arıyordu. Kıskanmış gibi bir şey olmuştu Jason. Hatta ne önemli çocukmuş diye söylenmişti. Bence bunlar birbirlerini sevmeyecekler
Katherine M. von Dorff
Katherine M. von Dorff

MesajKonu: Geri: Neptün'ün Oğlu   Neptün'ün Oğlu - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Haz. 07, 2011 9:37 am

Kıskanmak değil de beni de böyle arayanlar var mıydı diye merak etmişti sanırım. Ben iyi anlaşabileceklerini düşünüyorum. İlk başta öyle olmasa bile sonra iyi anlaşırlar bence.

Neptün'ün Oğlu
3 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» Göklerin Oğlu
» Hermes ile Oğlu
» Denizin Oğlu
» Güneş'in Oğlu ile Eğlence
» Tanrıların Tanrısı ve Oğlu