Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Poker Partisi

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Poker Partisi Empty
MesajKonu: Poker Partisi   Poker Partisi Icon_minitimePtsi Ekim 25, 2010 6:45 am

31- Kulübende başına ilginç bir olay gelmesiyle ilgili rp yazacaksın.
Mekan: Ait olduğun kulübe
Katılacaklar: Sen ve istediğin herkes.

"5 drahmi arttırıyorum."
dedi karşımdaki kulübe arkadaşım.
Ortada 50 drahmiye yakın para birikmişti. Bu eli kazanan bir nevi köşeyi dönecekti. Pokerde iyiydim iyi olmasına ama, şans da gerekiyordu. Ve bu el çok fazla risk almıştım. Yerdeki 4 karta tekrar göz attım; Maça papaz, karo papaz, kupa vale ve kupa kız vardı. Benim elimde ise kupa 10 ile sinek kız vardı. En azından straight yapma ihtimalim vardı, vazgeçmemeliydim. 5 Drahmiyi elimle masanın ortasına doğru ittim. Kulübemizde her gece yaptığımız bir şeydi poker oyunları, ama bu oyun çok çekişmeli geçiyordu. Herkes çekilmiş, sadece iki kişi kalmıştık. Son kart açılırken içimden Ares'e dualar ediyordum. Ama nafile, açılan kart kupa papazdı. Straight bile yapamamıstım, elimde sadece bir ikili vardı. Kesin kaybedecektim.
"50 drahmi daha ekliyorum, var mısın Adrian?" dedi alaycı bir gülüşle.Harika bir seri yapmış olmalıydı, sinek papazın onda olduğunu tahmin ediyordum. Kaybetme ihtimali düşük olan bir eli vardı. Hele benim elime karşı... Elimde kupa 10, yerde ise kupadan papaza kadar sıralı kartlar vardı. Farkettim de eğer elimdeki diğer kart sinek kız değil de, kupa as olsaydı royal flush yapacaktım. Kupa as mı? Ama... Neden olmasın? Ben de parayı koyarsam yerde 150 drahmi para olacaktı, bu miktar hile yapmaya değerdi. Cebimde ilahi bronz kılıcımın normal formu olan bir iskambil kağıdı duruyordu, bir kupa as. Ama elimdekiyle onu farkettirmeden nasıl değiştirecektim? Düşünüyor gibi yapıyordum, ki oynadığımız altın miktarı göz önünde bulundurulursa düşünmem son derece normaldi.
O an aklıma çok parlak, aynı zamanda başarı şansı düşük bir fikir geldi. Masadakilere "Hey, şu mutfağın haline bakın, tertemiz olmuş!" diye bağırdım bir anda. Hepsi arkalarını dönüp mutfağa bakınca kol saatimin tuşuna bastım, masadakilerin hepsini yavaşlatmaya odaklandım. Hepsi ağır çekimdeymiş gibi mutfağa bakıp bunda şaşırılacak neyin olduğunu ararken, bir saniye içinde elimdeki sinek kız ile cebimdeki kupa ası değiştirdim. Saatimin tuşuna tekrar bastığımda herkes normal hızlarına geri döndü.
"Sen yeni mi görüyorsun bunu? Dün denetleme vardı heralde tertemiz olacak." dedi içlerinden birisi.
Hiçbir şey farketmemişlerdi, ve elimde Royal Flush vardı. Bu gece yaklaşık 100 drahmi kazançlı çıkacaktım. "Pekala, kabul ediyorum." deyip 50 drahmi koydum masaya. Elini açtı, beklediğim gibi sinek papaz ondaydı. Ama ben de elimi açınca, gülümsemesi kayboldu yüzünden. Masadakilerin hepsi şaşkınlıktan dillerini yutmak üzerelerdi, böyle bir anda royal flush yapmamı hiç beklemiyor gibilerdi, ki pokerde royal flush yapma ihtimali yaklaşık 650.000'de 1 olduğu için şaşırmaları normal karşılanmalı. Gülümseyerek altınları alıp çantama doldurdum. Sanırım o an hiçbiri benim kılıcımın normal halinin bir iskambil kartı olduğunu hatırlayacak durumda değildi. Bu gece kesinlikle çok şanslıydım.
"Benden bu kadar arkadaşlar, oyun için teşekkürler." diyerek odama gittim. Uykuya dalmadan önce bir anlık da olsa, bir utanç hissettim. Hile yapmak kötü bir şeydi, ama kazandığım miktarı kendime hatırlatınca bu düşünce aklımdan siliniverdi. Eh, sonuçta 100 drahmi az buz bir şey değildi.

Poker Partisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ok Partisi ~
» Av Partisi
» Tanışma Partisi
» Amanda'ya Hoşgeldin Partisi
» Yeni Ev Partisi