Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

1. Bölüm: Serena'nın özel görevi

3 posters
YazarMesaj
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

1. Bölüm: Serena'nın özel görevi Empty
MesajKonu: 1. Bölüm: Serena'nın özel görevi   1. Bölüm: Serena'nın özel görevi Icon_minitimeCuma Ekim 22, 2010 3:39 am

Uzun bir yolculuğa çıkmam gerekiyordu. Hem de çok uzun. Aslında ne yapmam gerektiğini gerçekten bilemiyordum. Bir Athena kızı olarak kendimden utanıyordum. Bilin bakalım ne oldu? Durun siz tahmin etmeden ben söyleyeyim. Tanrıça Athena’dan yani sevgili annemden özel bir görev aldım. Meşhur kalkanı Aegis’i bulacaktım. Bana sorarsanız nerede olduğunu bilmiyordum aslında. Biraz düşünmem gerektiğini biliyordum. Kulübedeki yatağıma oturdum ve biraz düşündüm. Poseidon veya Hades almış olabilir miydi? Tanrı Zeus’un alacak hali yoktu. Çünkü annemin babasıydı. Annemin üzülmesini pek istemezdi. Poseidon’ın da alacağını pek sanmıyordum tabi aralarındaki kavgayı saymazsak. Fakat Poseidon kızı Lia yani benim canım dostum bana yardıma geliyordu. Bunu ona nasıl söyleyebilirdim ki? Biraz saçmalık ve haksızlık olurdu. Üzüntü ile başımı salladım. Hades olabileceğini düşünüyordum. Ağır hareketlerle yatağımdan kalktım ve ranzanın üst katına baktım. Dizüstü olan çalışma bilgisayarım buradaydı. Fakat şuan hiçbir işime yaramıyordu. Kimden yardım alabilirdim ki? Kesinlikle Lucy’den yardım almalıydım. Özellikle şu akıl okuma konusunda… Kehanette pek yardıma ihtiyacım olmayacaktı. Derin bir nefes aldım. Dizüstümü kapattım ve sırt çantama koydum. Normal dizüstü bilgisayarlardan küçük olduğu için rahattım. Onun ardından bir şişe su, külüstür bir cep telefonu –kesinlikle kapalı olmalı-, büyülü kurşun kalemim ve daha fazlası… Fazla bir şey doldurmamaya özen gösteriyordum. Derin bir nefes aldıktan sonra dışarı çıktım.

Thalia’nın ağacının yanına gidene kadar önüme çıkan melezlere selam verdim. Artık tanınıyordum, özellikle de bu görev bitince ve eğer başarırsam belki de gerçekten bir kahraman olacaktım. Aslında istediğim hiçbir şey yoktu. Tek isteğim bu görevi sağ salim bitirip, annemin beni görmeseydi. Ne kadar akıllı ve cesur bir melez olduğumu göstermek istiyordum. Ağacın yanına geldiğimde Aphrodite kızı Alex ve Poseidon kızı Lia’yı beklemeye başladım. Lia birkaç dakika sonra gelmişti. Herhalde Alex süsleniyordu. Ona kaç kere anlatmıştım sakın makyaj malzemelerini alma diye, ama beni dinlemeyeceğini biliyordum. Nereye giderse gitsin parlatıcısı ve göz kalemi yanından eksik olmuyordu. Çok zıttık fakat birbirimizi çekiyorduk. Lia ile tersine tıpa tıp aynıydık. Sanki benim ikizim gibiydi. Onu görür görmez hemen sarıldım. ‘‘Hoş geldin Lia!’’ Oda durmamıştı sımsıkı sarılıp karşılık vermişti. Durmadan bana cesaret veriyordu. Bu görevi kusursuz yapacağımdan emin gibiydi. Tabi benim endişelerim vardı.

Uzun bir bekleyişten sonra Alex birkaç metre ötede görünmüştü. ‘‘Ah Tanrım, bunca zamandır neredeydin Alex?’’ İlk önce kızmam gerektiğini fark etmiştim. Daha sonra bu yaptığımdan pişmanlık duydum ve canım arkadaşıma sarıldım. ‘‘Haydi, kızlar ilk önce gidip karnımızı doyuralım. Daha sonra ise ne yapmamız gerektiğine karar verelim.’’ Emin konuşmuştum. Daha bir planım bile yokken hem de. Sanırım kötü bir gün geçiriyordum.
Alexandra Bethany Daniels
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 1. Bölüm: Serena'nın özel görevi   1. Bölüm: Serena'nın özel görevi Icon_minitimeC.tesi Ekim 23, 2010 3:43 am

Nereye gittiğimizi bilmiyordum ama yürüyordum işte. İlerledikçe kamp geride kalıyordu. Aslında bu hem iyi hem kötüydü. Sürekli bir iş yapıyorduk kampta. Kötüsü kampta güvendeydik. Bilemiyorum.

"He nereye gidiyoruz." dedim karşıya geçtikten sonra. "Acıktım!"

Cornelia arkadan gelirken güldüğünü duydum."Ne oldu Lia. Bir sorun mu var?" İyi gıcık yanım ağır basmıştı.

Lia gülmemeye çalışıyordu ve beceremiyordu."Geldik." dedi Sere. Gözlerimi devirdim ve tekrarladım "Geldik."
Cornelia Fackrell
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: 1. Bölüm: Serena'nın özel görevi   1. Bölüm: Serena'nın özel görevi Icon_minitimeC.tesi Ekim 23, 2010 4:28 am

Karnımızı doyurmak için sonunda gelmiştik. İçeri girdik ve kendimize bir menü aldıktan sonra hem yiyip hem konuşmaya başladık. Daha tam ne yapacağımızı bilmesem de Sere'ye yardım etmek için burdaydım ve eninde sonunda bir yerden başlıcaktık.

"Ee.. Sere anlat bakalım. Nereden aramaya başlıyacağız?" dedim ve yemeğimden yemeğe devam ettim.

Ben sorumu sorarken Alex hem karnını doyuruyor hem de bizi dinliyordu. Şimdi Sere'nin bize ne yapacağımızı anlatması lazımdı.

"Aslında tam olarak nereden başlıyacağımızı bilmiyorum. Sadece aklımda bir iki kişinin alabileceği düşüncesi var." dedi ve sustu. Kim olduklarını merak etmiştim. Sere emin bir şekilde konuşmuyordu ama yine de bir yerden başlamamız gerektiğinin o da farkındaydı. Ben kim olduklarını soracağım sırada Alex benden önce davrandı ve "Aklındaki kişiler kim?" diye sordu.

Sere bir süre sessizce düşündü. Sanki isimleri aklında toparlamaya çalışıyor gibiydi. Arada bana bakıp gözlerini kaçırsa da bunun nedenini anlayamamıştım. Yine de birşey varsa bana söyleyeceğini bildiğim için birşey sormadım. En sonunda Sere bize baktı ve konuşmaya başladı..
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: 1. Bölüm: Serena'nın özel görevi   1. Bölüm: Serena'nın özel görevi Icon_minitimeC.tesi Ekim 23, 2010 4:42 am

Sonunda konuşmaya karar vermiştim. Şüphelendiğim kişileri bilmelilerdi. ‘‘Aslında… Üzgünüm Lia ama babandan şüpheleniyorum. Biliyorsun, annem ile aralarında nede olsa bir kavga var. Ama asıl şüphelendiğim kişi Hades… Bugünlerde kampta olan olayları biliyorsunuz. Persephone çocukları çoğaldı, Hades bunları öğrenip annemin kalkanını almış olabilir. Böylece annemi bu olaydan engelleyebilir. Tamam, saçma bir düşünce Tanrıça athena asla pes etmez ama neden olmasın? O yüzden yer altı dünyasına gitmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ne dersiniz kızlar?’’

Lia biraz bozulmuşa benziyordu. Haklıydı sanırım ama asıl şok etkisi Alex’teydi. Ağzını öyle bir doldurmuştu ki Tanrı Hades’in ismini duyunca donup kalmıştı. Bir Aphrodite kızına yakışmıyordu. Alex’i dürtüp düzelmesini sağladım. ‘‘O yüzden bayanlar sanırım Hades’in yanına nasıl gitmemiz gerektiğini bulmalıyız. Nasıl gidebiliriz? Fikriniz var mı?’’ Aslında aklımda bazı cevaplar vardı ama onların fikrini de öğrenmeliydim. Nasılsa takım arkadaşıydık.
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: 1. Bölüm: Serena'nın özel görevi   1. Bölüm: Serena'nın özel görevi Icon_minitimePtsi Ekim 25, 2010 7:37 am

Sere babamdan şüpheleniyordu. İlk duyduğumda çok şaşırmıştım. Ama şüphelenmekte haklı olabilirdi. Ben babamın yaptığına inanmasam da onun kafasındaki soruları yok etmek için onları babma götürüp sorabilirdim olanları. Bana babamın ne kadar çok kızıcağını bilsemde. Bu göre bitanecik dostum Sere için katılmıştım. Ona yardım etmek için elimden geleni yapıcaktım. Ardından Sere sözüne devam edince asıl şüphelendiğinin Hades olduğunu fark ettim. Hades'in yanına nasıl gideceğimiz hakkında Sere bize danışmak istiyordu. Ama benim bu konuda hiç bir düşüncem yoktu. Hep yer altına kaçak olarak girmiştim ve onlarda da hiç hadesi görmemiştim. Düşünüyordum Hades ile konuşmayı ve ondan bir bilgi almayı. Ama bir türlü aklıma birşeyh gelmiyordu. Sere'ye baktım ve "Benim aklımda birşey yok hayatım. Sen kendi düşüncelerini söylesene. Aklında bir plan var mı?" dedim. Sere bir süre düşündükten sonra o da aklındaki fikirleri bize söylemeye başladı.
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 1. Bölüm: Serena'nın özel görevi   1. Bölüm: Serena'nın özel görevi Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 12:54 am

"Los Angeles dan gidebiliriz." dedim. Elimdeki çizburgeri artık daha da az ısırmaya başlamıştım.Meraklı gözlerimi bir Sere'ye bir de Lia ya çeviriyordum. Ürpermiştim. Bu olay cidden değişikti. Her neyse. Sere'ye yardım etmek istiyordum fakat bu zor gibiydi. Savaş tekniğim vardı ve iyi sayılmazdım. En çok usta olduğum konular etkilemekti. Tanrı Hades'i mi etkiliyecektim?" Elbette hayır ama bunu nasıl yapabiliriz?" dedim sesli olarak.

Lia ve Sere bana garip garip bakıyorlardı. "Neye elbette?" dedi Lia. "Sesli mi konuştum ben? Her neyse. Los Angeles'a gidelim ve oradan girişi bulalım. Sonra da Lia'yı orada bırakabiliriz. Çünkü amcasının yanı. Sonra da planı olan söylesin." dedim sakince.

Endişeliydim. Kendim isteyerek yardım ediyordum ve kaçma yoktu. Kaçmamıştım kapmtan...
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: 1. Bölüm: Serena'nın özel görevi   1. Bölüm: Serena'nın özel görevi Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 6:40 am

Bence Alex mükemmel bir plan kurmuştu. Alex’e sarılmak istiyordum, ne kadar akıllı bir kızdı bu böyle. ‘‘Tanrım, Athena kızı olmadığına emin misin Alex?’’ gülümsemiştim bunu söylerken. ‘‘Her neyse… Tamam Alex o zaman planını uyguluyoruz. Yemeğinizi çabucak bitirin de bizim pegasusları çağıralım.’’ dedim ve Lia’ya göz kırptım. Pegasusları çağırma işi onundu. Yemeklerimiz bitince hemen dışarı çıktık. Hava iyice soğumuştu ve karanlıktı. Nasıl yaptığını bilmiyordum ama pegasuslar hemen yanımıza gelmişlerdi. Serenity’e sarıldım ve cebimde duran birkaç küp şekeri ona uzattım. Daha fazla zaman kaybetmeden Los Angeles’a doğru uçmaya başladık.

RP'nin birinci bölümü bitmiştir.

1. Bölüm: Serena'nın özel görevi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2. Bölüm: Serena'nın özel görevi
» 3. Bölüm: Serena'nın özel görevi
» Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 6)
» Thanatos'un Özel Görevi
» Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 1)