Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Şifa Sanati Dersi |15 Ağustos| ~ |25 Ağustos|

YazarMesaj
Zellana L. Tyler
Demeter'in Çocuğu/Şifa Sanatı Eğitmeni
Demeter'in Çocuğu/Şifa Sanatı Eğitmeni
Zellana L. Tyler

Şifa Sanati Dersi |15 Ağustos| ~ |25 Ağustos| Empty
MesajKonu: Şifa Sanati Dersi |15 Ağustos| ~ |25 Ağustos|   Şifa Sanati Dersi |15 Ağustos| ~ |25 Ağustos| Icon_minitimePaz Ağus. 14, 2011 9:32 pm

Şifa sanatı dersim için hazırlıklar yapıyordum. Bu ders ilk günkü kadar eğlenceli değildi artık. Belki alıştığımdan dolayıydı. Hep aynı şeyler vardı. Ders ,ders ,ders. Sorularımı sorup herkes doğru cevaplıyordu anlaşılmaz bir şekilde. Bu iş beni sıkmıştı. Ya çok zor sorular sorup onları zorlayacaktım ya da bu garip olaya göz yumacaktım. Öğrenciler genellikle bu dersi pek umursamazlar. Gereksiz bir şifa sanatı gibi görürler. Onlara doğrutulan sorular onlara basit ve kolay gelir. Bende olsam böyle düşünürdüm tabii.
xxx
Yatağıma yüzü koyun bir şekilde yatıyordum. Hafifçe gülümsedim ve kardeşlerime baktım. Onların uykulu halleri beni tembel bir kız haline getiriyordu. Sıcak yatağımdan çıkıp ormana gitmek istemiyordum. Orası yatağım kadar sıcak değildi ne de olsa. Üstümedeki pijamaları çıkarmak istemesemde çıkarmak zorunda olduğumu biliyordum. Üstüme yeşil bir t-shirt geçirdim. Altıma rahatlık ve kolaylık olsun diye şort giydim. Ağızıma ekmek tıkıştırarak çantamı sırtıma attım ve koşarak ormana gittim. İlk kez geç kalıcaktım. Ormanda 20 dakika önceden orada olmalıydım. Öğrencierinde geç kaldığını umarak koştum.. Geldiğimde herkes yerlerinde oturmuş , konuşuyorlardı. Onlara fark ettirmeden kendimi arkadan dolaştım. Soluk , soluğa kaldığım için biraz bekledikten sonra öğrencilerimin önüne çıktım. Hafifçe gülümsedim ve '' Merhaba. Beni tanımayanlar için tekrardan kendimi tanıtıyorum. Ben Zellana Lamertine Tyler. Demeter kızıyım. Ve sizi bu derste aydınlatmak için buradayım. Umarım bu dersi seversiniz ve önemli bulursunuz. Bir çoğunuzun melez kampında bu ders ile ilgili gereksiz konuşmalarını duyuyorum çünkü; bende melez kampındayım. '' diyerek göz gezirdim. Herkes mum kesilmişti adeta. Bu hoşuma gitmişti ama bunu belli etmekte istemiyordum. Bu dersin önceki ders kadar sıkıcı olmasını istemiyordum. Bu derside aynen birinci dersimde yaptığım gibi araştırmalı bir şekilde yapıcaktım. O zaman onların zavallı ve mahçup bakışları benim daha da hoşuma gidiyordu. '' Bugünkü dersimiz sözel olmuyacak. Hemde kesinlikle. Daha çok araştırma ve zeka gerekli olacak. Yanii öyle umuyorum. Ama bu söylediklerimden sonra artık bu derste olmak istemeyenler varsa şimdi çekip gidebilirler. Gerçekten umursamam.'' dedikten sonra kimsein kıpırdamadığını gitmek istiyeninde bu sözlerden sonra gitmiyeceğini düşündüm. Buna mutlu olmuştum. '' Evet. Bazı bitkileri bir araya getirdiğiniz olağanüstü tatlar ve şifalar ortaya çıkabiliyor. Ama bazı bitkileri -bunlar çocuğunlukla yabani ve zehirli olanlar- bir araya getirdiğinde karın ağrısı ve bulantı meydana çıkıyor. Mesela nana ve limonun bu muhteşem birlikteliğinden hem yararlı hemde güzel br tat çıkıyor. Tabii bunu bazılarımız gripken zorla içiyorlar. Bugünkü dersimiz çok basit yanii benim için. Sizden istediğim 2 bitkiyi ormandan bulup kendi imkanlarınız ile bir çay , bir karışım vs. şeyler yapmanızı istiyorum. Elinizde olan samandan kağıtta hangi bitkileri bulmanız gerektiği ve nerelerde yetiştiği ile ilgili bazı ipuçları yazıyor. Herkese kolay gelsin!'' diyerek rahat koltuğuma tünedim. Elime bir kaç dergi aldıktan sonra sayfaları karıştırdım. Bazı öğrenciler bu görevden hoşnut olmamışlardı.

Şifa Sanati Dersi |15 Ağustos| ~ |25 Ağustos|
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şifa Sanatı Dersi |8 Temmuz~14 Temmuz|
» Şifa Sanatı Dersi |~| 1 Haziran ~ 7 Haziran
» Kılıç Dersi | 15 Ağustos - 21 Ağustos.
» Pegasus Dersi | 13 - 20 Ağustos
» Sanat ve Zanaat Dersi 1 || 30 temmuz~ 6 ağustos.