Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kayıp Pelerin

2 posters
YazarMesaj
Caroline Klein
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Caroline Klein

Kayıp Pelerin Empty
MesajKonu: Kayıp Pelerin   Kayıp Pelerin Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 2:44 am

Genelde buraya gelirken hiçbir melez bir Tanrı ile karşılaşacağını ummaz. Ancak Caroline ve Luna, aynı zamanda diğer arkadaşlarını bekleyerek, onlara yardım edecek bir Tanrı bekliyorlardı. Tuhaf, fakat önceden herşeyi hesaplayan Caroline bunu da hesaplamıştı. Long Island'a Tanrı ve Tanrıçalar sıkça uğrardı, bu yüzden aradıkları kişiyle karşılaşmaları an meselesiydi. İşin aslı, onlara verilen bir görevdi. Gecenin bir saatinde Nyks çocuklarından biri onlara gizemli bir çağrıyla, Nyks'in gece pelerinini unuttuğunu öğrenmişlerdi. Bu pelerin oldukça önemli bir eşyaydı ve eşi benzeri bulunamazdı. Onu giyen insan geceye karışmakla birlikte, hiçbir tehlike de işlemiyordu bedenine. En azından, duydukları kadarı böyleydi. Gece Tanrıçası Nyks, pelerinini oldukça tehlikeli bir yerde unutmuştu. Kirke adlı dehşet verici bir büyücünün kaplıcalarında kalmıştı pelerin. Oraya ancak çok güçlü melezler gidebilirdi, bu yüzden Caroline ve Luna gibi Üç Büyükler'in melezlerine çağrı gönderilmişti. Gecenin kör karanlığında, Long Island kıyısında meraklı bir bekleyiş vardı. Nyks'in kardeşi, Karanlık Tanrısı Erebus bekleniyordu melezler tarafından. ''Sabredelim, şu an karanlığın en yoğun olduğu zamandayız. Erebus her an gelebilir.'' Bunu söyleyerek, beklemekten sıkılmış ve umudunu kaybetmeye başlamış olan Luna'yı sakinleştirmeye çalışıyordu. Luna ona bakarak kafasını salladı. Bir an önce Erebus'u karşısında görmek istiyordu. Tam o sırada, önlerindeki karanlık dağılmaya ve bir siluet belirmeye başladı. Bir an, ikisi de şok oldular. Altın kanatlarıyla bilinen Tanrı Erebus, insan formunda karşılarında duruyordu. Caroline'in vücuduna bir şok dalgası yayılır gibi olmuştu. Erebus, Vladimir'e o kadar çok benziyordu ki.. Tek farkı, nostaljik bir havası olmasıydı. Onun dışında aynı siyah saçlar, aynı kara ve buğulu bakan gözler, aynı kendinden emin duruş Erebus'ta da vardı. Bir an midesine yumruklar yemiş gibi hissetti Caroline, içindeki kara delik misali beliren boşluk duygusu daha da kuvvetlenmişti. Ancak bu sefer, içini yakıyordu. Yere düşmemek için kendini zor tuttu. O sırada Caroline'in dalıp gittiğini gören Luna, söze başlamıştı bile. ''Saygılar, Tanrı Erebus. Sizden bir yardımda bulunmanızı istiyoruz. Kardeşiniz Tanrıça Nyks, onun için fazlasıyla önemli olan gece pelerinini Kirke Kaplıcaları'nda kaybetmiş. Bunu, bu gece Nyks çocuklarından gelen çağrı ile öğrendik. Ancak ne kadar güçlü olursak olalım, oraya tek başımıza gitmemiz pek mantıklı gelmiyor. Bize yardım edeceğinizi düşünüyoruz..'' Kendinden emin bir ses tonuyla konuşmuştu Luna, o sırada Caroline de biraz olsun düzelebilmişti. Şimdi ikisi de Tanrı Erebus'a dikkat kesilmişti.
Luna Harrods
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Luna Harrods

Kayıp Pelerin Empty
MesajKonu: Geri: Kayıp Pelerin   Kayıp Pelerin Icon_minitimePerş. Ağus. 11, 2011 6:30 am

Nyks’in çocuklarından gelen bir çağrıyla uyandı o gece Luna. Normal dışı bir hız ile giyindi ve Caroline ile buluştu. Görevin detaylarını öğrenir öğrenmez yola koyuldular. Kim bilir bu sefer onu nasıl bir bela bekliyordu. Tanrıça Nyks’i hiçbir zaman sevememişti. Ona göre fazla karanlık bir tanrıça idi. Şimdi ise ona yardım etmek zorunda kalmıştı. Bunları düşünürken huzursuzca homurdandı. En nihayetinde dostu Caroline ile Long Island’a vardıklarında en nefret ettiği şeyi yapmak zorundaydı. Beklemek. Bu görevi tek başlarına yapamayacaklarını anladıklarında bir tanrıdan yardım istemeye karar vermişlerdi. Bunun için tanrı Erebus’tan yardım alacaklardı. Luna bir an tanrı Erebus’un iyi gününde olması için dua etti. Kim bilir belki de gerçekten onlara yardım ederdi. Açıkça buna pek inanmıyordu. Nyks’in pelerini Kirke adındaki büyücü tanrıçanın kaplıcalarında kalmıştı. Zaten tanrılar her zaman en pis işlerini ya da getir götür işlerini melezlere yaptırırdı. Kirke gibi bir büyücü ile melez başına saldırmak delilik olurdu. Büyücü, onları tek hareetle sonsuza kadar sincap yapabilirdi. Belki bu yüzden görev için Caroline ile onu seçmişlerdi. ''Sabredelim, şu an karanlığın en yoğun olduğu zamandayız. Erebus her an gelebilir.'' Dedi Caroline. sakin olmaya çalışılmış bir ses ile. Bu söz Luna’yı beni teskin etmeye başlamıştı. Ona bakarak hafifçe başını salladı. Bu bitkin bekleyişin sonunu beklerken Erebus’un hemen ortaya çıkmasını istiyordu. Birkaç dakikanın bitiminde karanlık ortadan kaybolmaya başlamıştı. Karanlığın arasından ortaya çıkan bir vücut onlara doğru geliyordu. Hafif bir şokun ardından bakışları Erebus’a döndü ve onu incelemeye başladı. İnsan vücudunda onlara görünmesi onu çok şaşırtmıştı. Siyah saçları ve onun renginde gözlerle onları inceleyen Erebus, yerinde durdu. Caroline’ın konuşmasını umarak ona baktı ama o Erebus’a fazlası ile odaklanmıştı. Konuşmaya hazırlandı ve ağzından dökülecek kelimeleri dikkatlice seçti. ''Saygılar, Tanrı Erebus. Sizden bir yardımda bulunmanızı istiyoruz. Kardeşiniz Tanrıça Nyks, onun için fazlasıyla önemli olan gece pelerinini Kirke Kaplıcalarında kaybetmiş. Bunu, bu gece Nyks çocuklarından gelen çağrı ile öğrendik. Ancak ne kadar güçlü olursak olalım, oraya tek başımıza gitmemiz pek mantıklı gelmiyor. Bize yardım edeceğinizi düşünüyoruz.'' dedikten dikkatini tamamen ona odakladı.

Tanrı Erebus dikkatlice yanlarına yaklaştı. ‘’ Benim kardeşim her zaman dikkatsiz olmuştu.’’ dedi yarı gülümseyerek. Sesi çok hoş bir tondaydı hatta adını koyamadığı bir tınıda. Devamını getirmesini beklerken bir şey eklemeyince konuşmak zorunda olduklarını hissetti. Caroline beni hafifçe süzüyordu. ‘’Nyks’in ona ihtiyacı var ve bizimde size.’ dedi ondan önce konuşan Caroline. Erebus bir şeye odaklanır gibi uzaklara baktı. ‘’Benim size ne tür yardımım dokunabilir sevgili melezler?’’ dedi Erebus. Luna, Erebus’un iyi bir gününe denk geldikleri için eve döner dönmez adak yakacağına kendine söz verdi.

Kayıp Pelerin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ~Kayıp İkizler~
» Kayıp Melez!
» Kayıp Melez!/2
» Kayıp canavar
» Kayıp Tanrıça!