Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Temizlik Denetlemesi 15

4 posters
YazarMesaj
Leéroy Sephard
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Leéroy Sephard

Temizlik Denetlemesi 15 Empty
MesajKonu: Temizlik Denetlemesi 15   Temizlik Denetlemesi 15 Icon_minitimeSalı Tem. 19, 2011 1:06 am

Gözlerimi açtım. Bugün temizlik günüydü. Ve benim herkesi uyandırmam gerekiyordu. Yataktan kalktım. Üzerime siyah keten pantalonumu ve siyah tişörtlerimden birini geçirdim. Kolyemi yokladım. Her zamanki gibi boynumdaydı. Yüzüğüm parmağımda, tabancam da bacağımdaki silah takma aparatındaydı. Yeni güne hazırdım..
Odamdan çıkıp doğruca Mantalon'un odasına gittim.
Mantalon. Uyuyormusun? dedim kapısından içeri. Biraz ses çıkmadıktan sonra;
Gir Lee. dedi. Girdim ve;
Bugün temizlik günü biliyorsun. Korkarım yeni bir emirle temizliğe gelmeyenlere idam uygulanıyormuş. dedim sahte bir ciddilikle.
Dostum, kırılma ama sabah sabah çekemiyorum be.
Pekala, ama bu burada bitmedi. Kahvaltıdan sonra konuşuruz. Salona gel.. diyip çıktım odasından.
2. olarak ilk temizliği olacak olan Caitryn'e gittim. Kapısını çalıp;
Caitryn. Uyan. dedim.
Uyanığım. İçeri gel. dedi. İçeri girdim. Üstünü giyinmiş, yatağını toplamıştı. Odası mis gibi gül kokuyordu ve toparlanmıştı. İlk günleri olan birine göre hayli iyiydi. Ben sormadan anlamış olacak ki;
Hayır, gül kokmuyor. Bu bir büyü. Kişi hangi kokuyu güzel buluyorsa o kokuyor. dedi. Ona göz kırpıp;
Temizlik günü, salonda toplanıyoruz. Haydi. diyip odasından çıktım. Tam çıkacakken;
Unutmadan! Yarın seninle büyü çalışmaları yapacağımızı unutma. dedim. Takvimi gösterdi. Odasındaki takvimde yarın benimle çalışacağı yazıyordu. Gülümseyip odadan çıktım. Sanırım herkes tamamdı. Salona gittiğimde, Mantalon gözlerini devirmiş yere bakıyor, adeta ayakta uyuyordu. Benim peşim sıra gelen Caitryn ise civa gibi dinamik görünüyordu.
Caitryn, sen git Rochelle'i uyandır. Unuttum yavrucağı. Mantalon, buraya kadar ben hallettim. Buradan sonra organizayson sende. Söyle, nereden başlıyoruz? Dedim. Sonuçta yapı olarak en ağırbaşlımız oydu. Kulübede organizasyon yapabilecek biri varsa, oda Mantalon'du.Nemia her zaman temizliği denetlerdi. Kulübeden gitmiş olması ne üzücü.. Mantalon temizliği onun denetlemesi fikrimden hoşlanmamış gibiydi ama açıklamaya koyuldu...
Mantalon Soluric
Hekate'nin Çocuğu/Kulübe Lideri
Hekate'nin Çocuğu/Kulübe Lideri
Mantalon Soluric

MesajKonu: Geri: Temizlik Denetlemesi 15   Temizlik Denetlemesi 15 Icon_minitimeÇarş. Tem. 20, 2011 3:44 am

"Herkes ilk önce kendi odalarından başlayacak temizliğe. Odaların temizliği bittikten sonra Lee ve ben salonu süpüreceğiz. Caitryn ve Rochelle. Siz de mutfağı halledeceksiniz. Banyoyu temizlemeye gelince..." Burada içlerinden birinin çıkıp "Ben temizleyeceğim," demesini beklemiyordum. "Gönüllü olmayacağınızı bildiğimden orayı da ben temizleyeceğim. Şimdi iş başına. Herkese kolay gelsin." Rochelle bu durumu gülünç bulmuş olmalıydı ki konuşmamı bitirdikten sonra kıkırdama sesini duydum. Ona hafif kızgın bir bakış atarak parmaklarmı şaklattım. Kardeşlerim şaklatmamı anlamış bir şekilde odalarını temizlemeye gittiler. Ben de mutfağa girdim. Hava çok sıcaktı. Su içmeden bir an bile duramıyordum. Mutfağa girdiğim gibi buzdolabına sarıldım. İçinden iki buçuk litrelik pet şişeyi tezgaha çıkardım. Şişenin kapağını açtığım gibi, şişedeki suyun yarısını mideme indirdim. Su, mideme inerken boğazımı feci bir şekilde yakmıştı. Nefes almak için mutfaktaki taburelerden birine oturdum. Her nefes alış verişimde öksürme isteği geliyordu. Öksürüğümü daha fazla tutamadım ve sesli sesli öksürmeye başladım. Kardeşlerim odalarında meşgul olduğu için öksürük sesimi duymamışlardı. Öksürmekten boğazımın yırtındığını hissediyordum. Çok acıyordu. Boğazımı tutarak oturduğum yerden kalktım ve odamın yolunu tuttum. Elim hala boğazımdaydı. Tek elimle kapıyı açtım. Kapımı kapatmadan kendimi yatakta buldum. Boğazım ağrımaya devam ediyordu. Sağ elimi boğazımdan çektim ve yanıma koydum ve düşünmeye başladım. İlk önce üzerine yatıp bozduğum yatağımı düzeltecektim. Ordan salona geçip yerleri bir güzel süpürecektim. Sonrasında elime eldiven giyerek banyoyu halledecektim.

Boğazımın ağrısı hafiflediğinde yatğımdan kalktım ve örtüyü düzenledim. Odamın kapısını açıp salona gittiğimde Lee çoktan salonu süpürmeye başlamıştı. Kilerdeki toz bezlerinden birini alarak salondaki eşyaların tozlarını almaya başladım. Televizyonun tozunu alırken Caitryn'le Rochelle'nin mutfağa geçtiğini gördüm. Mutfağa girdiklerinden hemen sonra tabak çatal sesleri havada uçuşmaya başlamıştı. Onlar mutfağı hallederken Lee salonun yarısını süpürmüştü. Televizyonun tozunu almayı bitirince fotoğraf çerçevelerine geçtim. Çerçevelerden birini temizlerken gözüm Nemia'nın yüzünü yakaladı. Neşeli bir şekilde bakıyordu. Birkaç dakika Nemia'nın fotoğrafına baktım. Arkamdan gelen Lee beni dürttü. Hemen elimdeki fotoğrafı yerine bıraktım ve salondaki diğer eşyaların tozunu silmeye devam ettim. Lee salonu süpürmeyi bitirdiğinde ben de banyoya yönelmiştim. Pis bir temizlik beni bekliyordu. Banyoya girdiğimde ilk fark ettiğim şey o kötü koku olmuştu. Kokuyu banyo parfümünün düğmesine basarak temizledim. Sonrasında elime bir bez aldım. Küveti suyla yıkadım. Suyu kapattıktan sonra elimdeki beze cif döktüm ve küveti bezle temizlemeye başladım. Küvetin temizlemesi bittikten sonra ayağa kalkarken belim ağrıdı. Sol elimi belime dayayarak ayağa kalktım. Küvetin başında çok eğilmiştim. Belimin düzelmesini bekledikten sonra lavaboyu cifle temizledim. İşin zor kısmı bitmişti. Geriye yerleri paspaslamak kalıyordu. Onu da kısa bir sürede hallettikten sonra salona geri döndüm. Herkes işini bitirmiş, ellerinde çaylarıyla televizyon izliyordu. Ne kadar da hızlı yapmışlardı onlara verdiğim görevleri. "Ben de kendime bir çay alayım o zaman," dedim salondakilere. Ben mutfağa girmeden önce kulübeye yeni gelen kardeşim Caitryn hızla çayını sehpaya bırakıp önümden mutfağa girmişti. El çabukluğuyla bulaşık makinesinden bir çay bardağı çıkardı. Çaydanlığı ocaktan alarak fazla koyu olmayan bir bardak çay doldurdu. "Buyur kardeşim," dercesine çay bardağını bana uzattı. Dudaklarım ben onlara emir vermeden kulaklarıma yolculuğa çıkmıştı. Kardeşim önden, ben arkadan salona geri döndük. Televizyon kapatılmış, Lee ile Rochelle sohbete başlamıştı. Ben de Caitryn'in yanına oturarak onunla konuşmaya başladım. Bir yandan çayımızı yudumluyor, bir yandan da sohbet ediyorduk. Caitryn kulübeye geldiğinde ona kanım ısınmıştı. Onun deliliğiyle benim sakinliğim birbirini sadeleştiriyordu. Onunla sohbet ederken her zaman yüzümdeki gülümseme hiç eksik olmadı.
Caitryn Soluric
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Caitryn Soluric

MesajKonu: Geri: Temizlik Denetlemesi 15   Temizlik Denetlemesi 15 Icon_minitimePerş. Tem. 21, 2011 5:20 am

Sabah erken uyanmıştı. Normalde böyle bir alışkanlığı yoktu. Ama şu son birkaç haftadır her gün sabahın köründe uyanıyordu. Nedenini bilmeden… Elini yüzünü yıkadıktan sonra yatağını topladı, üstünü giydi. Odasının camını açarak temiz havanın ve kuş cıvıltılarının içeri girmesine izin verdi. Odasına güzel koksun diye büyü yaptı. O sırada kapı çalındı ardından da “Caitryn. Uyan” diye bir ses geldi. Bu Lee’nin sesiydi. “Uyanığım. İçeri gel.” Diye seslendim. Lee içeri girer girmez odada gözünü gezdirdi. Kokuyu da almıştı. Her zaman ki gibi hızlı davranarak kardeşi sormadan o cevap verdi: “Hayır, gül kokmuyor. Bu bir büyü. Kişi hangi kokuyu güzel buluyorsa o kokuyor.” Lee, bugünün temizlik günü olduğunu söyledi. Tam kapıya yönelmişken de geri dönüp “Unutmadan! Yarın seninle büyü çalışmaları yapacağımızı unutma.” Dedi. Ne kadar planlı olmasa da yapılacak şeyleri takvimine not ederdi. Çünkü çok unutkandı. Lee’ye de takvimini gösterdi. Lee anlamıştı. Gülümsedi. Lee odasından çıkınca arkasından o da salona geçti. Bu onun ilk temizliği olacaktı. Bunun için ne yapacağını bilmeden birinin konuşma yapmasını bekledi. Bu konuşmayı Lon yaptı: "Herkes ilk önce kendi odalarından başlayacak temizliğe. Odaların temizliği bittikten sonra Lee ve ben salonu süpüreceğiz. Caitryn ve Rochelle. Siz de mutfağı halledeceksiniz. Banyoyu temizlemeye gelince..."

Banyoyu temizlemede gönüllü olmayı hiç düşünmedi. Kim ek bir temizlik yeri isterdi ki? Hele de bu banyo olunca… Lon uzun bir sessizliği "Gönüllü olmayacağınızı bildiğimden orayı da ben temizleyeceğim. Şimdi iş başına. Herkese kolay gelsin." Diyerek böldü. Herkes odasına gidince o da odasına gitti. Odası zaten temizdi. Eşyalarını daha dün yerleştirdiği için her şey hazırdı. Ne dolabını toplayacaktı ne de yatağını… Bu duruma gülümseyerek sevindi. Biraz toz alıp birazda süpürge açtı mı odası pırıl pırıl olacaktı. İlk olarak banyodan toz bez aldı. Masasının, kitaplığının tozunu aldı. Kitaplarının da tozunu alınca bezi geri götürdü ve cam bezi aldı. Bu bezle de aynasını ve camını sildi. Perdelerini çıkartıp banyoya yıkanması için götürdü. Yeni perdeleri ise odasının penceresine astı. Salondan aldığı süpürgeyle de odasını süpürdü. Kapının oraya gidip şöyle bir odasına baktı. Pırıl pırıl olmuştu. İşi çok kısa sürede bitmişti. Şimdi sıra mutfaktaydı. Mutfağı Rochelle’yle birlikte temizleyecekti. Mutfağa gittiğinde kahvaltı masasını topladı. Kahvaltılıkları buzdolabına yerleştirdi. Bu sırada üçüzü Rochelle geldi. O da hızlıydı yada onun da odası temizliydi. Demek ki bu kulübedeki kızlar titiz oluyordu. Birlikte mutfağı temizlemeye başladılar. Rochelle, ona “Ben bulaşıkları yıkayım. Sende rafları boşlat. Bir güzel sil.” Dedi. Elini başına götürdü ve ‘emredersiniz’ diye bir işaret yapıp gülümsedi. Ona verilen işi yapmaya başladı. Bardakları, tabakları… Hepsini masaya dizdi. Boşalan rafları ve dolapları da bezle güzelce sildi. Sonra temiz bardakları ve tabakları geri yerleştirdi. BU sırada Rochelle bulaşığı bitirmiş, durulamaya geçmişti. O da süpürgeyle mutfağı süpürdü. Kırıntı bir şey bırakmadı. Mutfak biraz küçük olduğu için temizliği de kolay olmuştu. Üçüzüyle işi bitince salona geçtiler. Lee salonu süpürmüştü.

Sabah koyduğu çay olunca çay alıp üçü televizyon izlemeye başladılar. Yanlarına gelen Lon ise şaşırmış bir şekilde bize baktı ve
"Ben de kendime bir çay alayım o zaman," dedi. Hemen yerinden kalktı ve kardeşinden önce davranarak mutfağa gitti. Lon’a bir çay uzattı ve bakışlarıyla ‘Buyur Kardeşim’ der gibi baktı. Hızlı olması her zaman işine yaramıştı, yarıyordu. Geri döndüklerinde ise Rochelle ile Lee televizyonu kapatmış sohbet etmeye başlamışlardı. O da boş bir koltuğa oturarak Lon’la sohbet etmeye başladı. Lon’a delice şeyler anlattı. Lon konuşma boyunca gülümsemesini onun gibi yüzünü eksik etmedi. Gerçi o hayatı boyunca gülümsemesini yüzünden eksik etmemişti ya. Çayları bitince mutfağa herkese çay doldurmak için gitti. Bütün bardaklara çayları koyup tepsiyle salona götürdü. Tam salona girmişken ayağı takıldı ve ‘Şılannggg’ tepsiyle birlikte bardaklarda yere düştü ve kırıldı. Çaylar ise duvarlara yerlere her yere sıçramıştı. Neyse ki ona çay gelmemişti. Yoksa yanardı. Dudaklarını bastırdı. Göz ucuyla kardeşlerine baktı. Ne diyeceklerini pek iblmiyordu. Çünkü daha onları tam olarak tanımıyordu. Bu kulübeye dün gelmişti ve ilk sakarlığını yapmıştı…
Leéroy Sephard
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Leéroy Sephard

MesajKonu: Geri: Temizlik Denetlemesi 15   Temizlik Denetlemesi 15 Icon_minitimePerş. Tem. 21, 2011 6:01 am

Hemen mutfağa gittim ve bir bez kaptım. Yerlerdeki cam kırıklarını bir büyüyle kum kadar ince hale getirdim. Lon ve Rochalle koltuklarında oturmuşlar beni izliyorlardı. Caitryn ise kenara sinmiş bekliyordu.
Ne duruyorsunuz?! Caitryn fırla elektrikli süpürgeyi getir cam kırıklarını al. Rochalle, sende git paspası al yerdeki çayları sil. Lon, sende git bir bez al duvarlardaki ve eşyalardaki çayları kurumadan silelim. dedim. Bir süre kimse hareket etmedi.
Hadi gençler hadi! deyince herkes söylediğim şeyleri yapmaya koyuldu. Denetleme görevlisi gelmeden bu işi halletmeliydik. Caitryn yanımdan geçerken fısıltıyla;
Üzgünüm. dedi. Ona göz kırpıp gülümsedim. Ve işlerimizi yapmaya koyulduk.
Alexandra Bethany Daniels
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Alexandra Bethany Daniels

MesajKonu: Geri: Temizlik Denetlemesi 15   Temizlik Denetlemesi 15 Icon_minitimePaz Ağus. 07, 2011 12:22 am

Değerlendirmede.

Temizlik Denetlemesi 15
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Zeus Kulubesi Temizlik RP'si (Temizlik Denetlemesi 5)
» 11. Temizlik Denetlemesi
» Temizlik Denetlemesi 13
» Temizlik Denetlemesi 14
» Temizlik Denetlemesi -10