Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ateş Taşı 73/4

2 posters
YazarMesaj
Calvin Drake Westin
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Calvin Drake Westin

Ateş Taşı 73/4 Empty
MesajKonu: Ateş Taşı 73/4   Ateş Taşı 73/4 Icon_minitimeSalı Haz. 21, 2011 8:12 pm

Havada Elen ile beraber uçarken gözüm güneşteydi. Apollon her zamanki gibi bizi yakmaya kararlıydı. Ben yakmayı seven birisiydim ama yanmayı hiç sevmezdim. Empire State Binası'na çabuk gitmek istiyordum. Zach'e biraz daha hızlanmasını söyledim. Pegasusum beni kırmayarak isteğimi yerine getirdi. Şimdi Elen arkada kalmıştı. O da biraz hız yaptı ve tekrar yanıma geldi. Empire State Binası'na az kalmıştı. Güneş yetmiyormuş gibi bir de havada olmak beni çok rahatsız ediyordu. Ben her zaman yer altını sevmiştim. Yukarısı bana göre değildi. Şimdi ise havadaydık. Elen benimle beraber geldiği için deli olmalıydı çünkü her an başımıza şimşek inebilirdi. Amcam Zeus beni pek sevmiyordu ve ben şu anda onun mekanında fink atıyordum. Ancak kafamıza şimşek yemeden Empire State Binası'na gelmeyi başardık. Pegasuslarımıza ineceğimizi söylediğimizde hemen inişe geçtiler. Bizi yere bıraktıktıktan sonra onlara buralarda oyalanmalarını söyledik. Hestia'ya gidip hemen izin almayı düşünüyorduk. Zaten ondan sonra da kampa geri dönecektik. Elena'ya baktım. Girelim manasında işaret yaptığında beraber Empire State Binası'na girdik.
Elena Martin
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Elena Martin

Ateş Taşı 73/4 Empty
MesajKonu: Geri: Ateş Taşı 73/4   Ateş Taşı 73/4 Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 5:09 am

Sonunda Empire State Binası'na gelmiştik. Burada direkt Olimpos Konseyine gidecektik. Orada da Hestia'dan izin isteyecekti Calvin ve ateş taşı benim olacaktı. Empire State Binası'na girdiğimizde birden önümüze biri çıktı. Bu ani hareketle birlikte Calvin de ben de kılıçlarımızı çektik. Ancak o an fark ettik ki önümüze çıkan burada çalışan görevliydi. Bize kötü kötü bakarak "Kılıçlarınızı indirin." dedi. Calvin sinirle "İndirmezsek ne olur?" dedi. Hades oğlu işte ne bekliyordunuz ki? Kavga çıkmadan araya girerek "Görevli biz Olimpos Konseyi'ne çıkacağız. Hestia'yla konuşmamız gerek." dedim. Görevli bana baktı ve iki saniye kadar sonra "Kusura bakmayın, izin veremem." dedi. İşte şimdi ben de sinirlenmiştim. Bu görevli laftan anlamayacaktı. Calvin bana baktıktan sonra çok hızlı bir şekilde kılıcını görevlini boynuna dayadı ve onu duvara yapıştırdı. Sonra da alaycı bir ifadeyle "Teşekkür ederiz." dedi. Ben çoktan asansöre yol almıştım. Calvin de arkamdan geldi ve görevlinin bize sövmesine aldırmayarak 600. kata bastım. Asansörün kapısı kapandı ve yukarıya doğru çıkmaya başladık. Görevliden çabuk kurtulduğumuza sevinmiştim.
Calvin Drake Westin
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Calvin Drake Westin

Ateş Taşı 73/4 Empty
MesajKonu: Geri: Ateş Taşı 73/4   Ateş Taşı 73/4 Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 8:09 am

Görevli gerçekten sinir bozucuydu. Hayır, neden karşı çıkıyor anlamıyorum. Sanki bana gücü yetecek. Elen bile onu yerle bir ederdi. Görevliye haddini bildirdikten sonra asansöre bindim ve Elen'le 600. kata çıkmaya başladık. Asansörde değişik bir müzik çalıyordu. Herhalde Apollon buraya da bulaşmıştı. 600. kata gelince indik ve Olimpos diyarında yürümeye başladık. Burayı nedense hiç sevmiyordum. Tabii bunda babamında etkisi vardı ama ne bileyim hiç güzel değildi. Elen'e baktığımda onun büyülenmiş olduğunu gördüm. Şaşırarak "Kaçıncı gelişin senin buraya?" diye sordum. Elen bana baktı ve "4-5" dedi. Buna daha da şaşırdım. Ne yani her geldiğinde burada büyüleniyor muydu? Tam bu soruyu Elen'e de soracaktım ki Olimpos Konseyi'ne geldik. Şimdi daha önemli bir işimiz vardı. Elen'e baktım. Elen anlayıp başını sallayınca konseye girdim. İçeri de bir Apollon bir de Hestia vardı. Apollon'un olması hiç iyi olmamıştı. Bana imalı bir ifadeyle bakmaya başladı. Hestia da durumu anlamıştı. Araya girerek "Hoş geldiniz çocuklar!" dedi. Hestia'ya selam verdikten sonra "Sizinle konuşmak istiyorum Tanrıça'm!" dedim. Hestia Apollon'a baktı. Apollon bana bir bakış daha fırlattıktan sonra konseyden çıktı. Şimdi Hestia'yla yalnız kalmıştık.
Elena Martin
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Elena Martin

Ateş Taşı 73/4 Empty
MesajKonu: Geri: Ateş Taşı 73/4   Ateş Taşı 73/4 Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 10:48 pm

Olimpos Konseyine geldiğimizde Tanrı Apollon'u ve Tanrıça Hestia'yı gördük. Apollon Calvin'e imalı imalı bakıyordu. Meselenin Tiff olduğu açıkça anlaşılıyordu. Apollon'un gözü, Tiff ile çıktığı için Calvin'in üstündeydi. Calvin ile Apollon'un arasına Hestia girdi. Buna sevinmiştim çünkü bir an önce asıl konuya gelmek istiyordum. Calvin "Sizinle konuşmak istiyorum Tanrıça'm!" dedi. Hestia Apollon'a 'bizi yalnız bırakır mısın?' bakışı attı ve bunun üzerine Apollon konseyden çıktı. Sonunda asıl konuya gelebilmiştik. Calvin'e hadi dercesine bakıyordum. Calvin iç çekti ve "Hestia, bana verdiğin ateş taşını Elen'e verebilir miyim?" diye sordu. Hestia bana baktı. Ne düşündüğünü bilmiyordum ama Hestia'nın iyi bir Tanrıça olduğunu çok iyi biliyordum ve Calvin'i de çok seviyordu. Hestia bir dakika kadar sonra "Tamam ama bir şartım var." dedi. İkimiz de merakla Hestia'ya bakıyorduk. Hestia sözlerine devam etti. "Poseidon'un sarayından içinde su gücü olan deniz kabuğunu alacaksınız." dedi. İşte bunu hiç ama hiç beklemiyordum. Calvin'e baktım. O da şaşırmıştı ve anlamamış gibiydi. O da şu soruyu cevaplandıramamış olmalıydı; Deniz Kabuğunu neden alacaktık ki?
Calvin Drake Westin
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Calvin Drake Westin

Ateş Taşı 73/4 Empty
MesajKonu: Geri: Ateş Taşı 73/4   Ateş Taşı 73/4 Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 11:27 pm

Bugünlerde hep beklenmedik şeylerle karşılaşıyordum. Hestia bir şartla ateş taşını Elen'e vermeme izin veriyordu. O da Poseidon'un Sarayı'ndan deniz kabuğunu alırsak. İyi ama neden? Hestia daha fazla konuşmayınca bu sorumu ona sormaya karar verdim ve "Neden?" diye sordum. Hestia bana baktı ve "Güvende olmanız için. Ateşi yalnız su sakinleştirir." dedi. Hmm bu kulağa mantıklı geliyordu ama yine de ihtiyacımız olacağından şüpheliydim. Elen "Peki bu deniz kabuğunun diğer deniz kabuklarından bir farkı var mı?" diye sordu. Elen'in bu soruyu sormasına çok sevinmiştim çünkü oraya gittiğimizde donup kalmak istemiyordum. Hestia "Aradığınız deniz kabuğunu bulunca bunu anlarsınız." dedi. Hestia'nın yüzünde bu konuşmanın bu kadar olduğunu anladım. Elen'de anlamıştı. "Teşekkürler!" dedim ve olimpos konseyinden çıktık. Hızla olimpostan geçerek asansöre bindik. Aşağıya doğru inerken hiç konuşmuyorduk. İkimiz de şaşkındık. Asansöreden inince görevliye selam vererek binadan çıktık. Pegasuslarımızı çağırdıktan sonra Elen'e "Gidiyor muyuz?" diye sordum. Elen "Eğlence kaçar mı?" dedi. Bu yeterince açıktı. Pegasuslarımız gelince üzerlerine bindik ve uçmaya başladık.

Devamı Canavarlar Denizinde!

Ateş Taşı 73/4
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ateş Taşı 73-2
» Ateş Taşı
» Ateş Taşı 73-3
» Ateş Taşı 73-5
» Rüyaların Güzelliği ve Taşı