Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kulübe Yenileme - Denetleme 14.

4 posters
YazarMesaj
Cassandra Masen
Thanatos'un Çocuğu
Thanatos'un Çocuğu
Cassandra Masen

Kulübe Yenileme - Denetleme 14. Empty
MesajKonu: Kulübe Yenileme - Denetleme 14.   Kulübe Yenileme - Denetleme 14. Icon_minitimePtsi Haz. 20, 2011 12:36 pm

Güneş yüzüne vurduğunda, kabus görmediği ilk gecenin keyfini yaşıyordu. İçinde barındırmadığı uyanma isteği yüzünden yan dönerek güneş ışıklarından korumaya çalıştı kendini. Bu sefer yanağı ısınırken, Apollon'a aklına gelen birkaç laneti söyledi. Yataktan öfkeli bir şekilde kalkıp, güneş ışığını geçirmeyecek şekilde karanlık bir ortam sağlayan kahverengi perdelerini kapattı. Uykulu bedenini taşımayan ayaklarını sürükleyerek yeniden yatağa yattığında ne kadar denerse denesin yeniden uyuyamadığını görüp bir kez daha öfkelendi. Yeniden yatağından kalkarken, sessiz olmaya dikkat etmiyordu. Eğer o uyandıysa, kardeşleri de uyanmalıydı. Kendini uyanık durumdayken başkalarının rahatlıkla yataklarında uyuduğunu görmeye dayanamıyordu. "Hepiniz! Kalkın! Şimdi!" diye bağırdı odadakilere. Kardeşleri yavaşça yataklarından kalkıp ona şaşkın bir şekilde bakarken odasından çıktı ve diğer odadakileri uyandırmak için koridorda bağırmaya başladı. "Kalkma vakti! Çabuk olun. Hadi!" diğer odalardaki kardeşlerinin uyandığını belirten ayak seslerini duyduğunda gülümsedi ve hazırlanmak için odasına döndü. Hızlı bir şekilde üzerine rahat ve eski kıyafetlerini giydi. Onun her zaman düzgün giyinmeye meraklı olduğunu bilen kardeşlerine, yüzünde kendini beğenmiş bir ifade ile gülümsedi. "Hepiniz en eski kıyafetlerinizi giyip aşağı inin. Kahvaltıda söyleyeceklerim var." onun diyeceklerine verecekleri tepkiyi düşünmek bile onda kahkaha isteğine yol açıyordu. Son anda bunu öksürüğe dönüştürmeyi başararak mutfağa indi.

Kardeşleri geldiğinde bazıları direk masaya otururken, bazıları ona yardım etmeye başlamıştı bile. Cassandra, direk masaya oturanlara sert bakışlar atarken, onlara az sonra yaptıracağı en ağır işleri düşünmeye başlamıştı bile. Sofrayı kurduklarında, bir süre kimse bir şey demedi. Kimse tabağına dokunmuyor, Cassandra'nın diyeceği şeyi dinlemek üzere bekliyordu. İç çektikten sonra konuşmaya başladı. Kardeşlerinin bu kadar meraklı olmasına dayanamıyordu. "Önce kahvaltı. Sonra her şeyi açıklayacağım." kardeşlerinin meraklı bakışlarına aldırmıyormuş gibi yaparak kahvaltısını yapmaya başladı. Onun başka bir şey söylemeyeceğini anlayanlar da yavaşça eski hallerine dönüp yeniden sohbet etmeye başlarken, Cassandra ara sıra gülümsüyor ama sohbete katılmıyordu. Onun aklında sadece bugün yapacakları şeyler vardı.

Herkes kahvaltısını bitirdiğinde, ona çevrilen bakışlardan konuşması gerektiğini anlamıştı. "Peki o zaman. Sanırım daha fazla oyalanmamın bir amacı yok. Bugün hepinizin bildiği üzere temizlik var. Fakat bu o sıradan temizliklerden biri olmayacak." sözlerinin ardından başlayan mırıldanmaların bitmesini bekledi sabırla. "Aramıza yeni katılanlar oldu. Eskiden kulübede bulunup geri dönenler oldu. Bana kalırsa bu kulübe fazla karamsarlaştı. Aranızdan üç kişi kamp marketine gidip boya, fırça, tahta ne bulursa alsın. Pek Persephone çocuklarına uymasa da... Kulübenin yenilenme zamanının geldiğini düşünüyorum." herkes ona şaşkın bir şekilde bakarken, o sadece gülümseyip ayağa kalktı ve masadaki tabakları toplamaya başladı. "Ama önce masayı toplayacağız. Hadi herkes yardım etsin bana. İşimizi çabuk bitirirsek sonra eğlenme fırsatımız olur." bazı kişiler itiraz etse de, Cassandra'nın onlara attığı sert bakışlardan sonra yardım etmeye başladılar. İlk defa kabus görmediği bir geceden uyanıyordu ve bugün, onu herhangi bir şeyin rahatız etmesine izin vermeyecekti. Bulaşıkları yıkarken, diğerlerine görev dağılımı yapmaya başlamıştı bile. Beş kişi markete gidecek, diğerleri mutfağı temizlemesinde ona yardım edecekti. Ardından perdeleri çıkartacak, yıkayacak, yeni boyanmış duvarların kurumasını bekleyip asacaklardı. Heyecanlandığını hissediyordu Cassandra. Önceden kulübelerini yeniledikleri olmuştu fakat her şeyi Hephaistos çocuklarına yaptırmışlardı. Bu sefer sadece kendileri yapacaktı.
http://camelot.hareketforum.org/
Isabel Catherine Senta
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Isabel Catherine Senta

MesajKonu: Geri: Kulübe Yenileme - Denetleme 14.   Kulübe Yenileme - Denetleme 14. Icon_minitimeSalı Haz. 21, 2011 5:29 am

Sabah beşten beri ayaktaydım. Bir kaç gecedir uykusuzluk misafirimdi ve gideceğe benzemiyordu. Yatağımda yavaşça doğrulup pencerenin önüne gittim. Küçük koltuğa dayandım ve dışarıyı izlemeye koyuldum. Hava hala karanlıktı ama yavaş yavaş çözülüyordu sanki. Aydınlığın izleri görünüyor gibiydi. Uzanıp pencereyi açtım. Açmamla hafif bir meltem geldi ve saçlarımı geriye doğru savurdu. Bu meltemi saymazsak hava çok ama çok durgundu. Hele ki içimde kopan fırtınaya göre.

Beynimi sorular, düşünceler kemiriyor, canımı yakıyordu artık. Bu acının dinmesini her şeyin eski haline dönmesini istiyordum. Zaten yeterince karmaşık olan hayatım içinden çıkılamaz bir hal almıştı. Ben bu düşüncelere dalmış giderken karşımdaki hareketliğin yeni farkına vardım ve incelemeye koyuldum. İki kişiydiler. Birisi kız. Diğeri erkek. Hava daha tam aydınlık olmadığı için yüzleri seçilmiyordu. Kızın uzun saçları vardı. Saçları gümüşi bir sarıydı ve güneşin ilk izlerinde kılıç gibi parlıyordu. Bembeyaz bir teni vardı. Ve bu ten onu kırılgan gösteriyordu. Yanındaki erkekse kızın tam zıttı idi. Uzun vücudu, bronz teni ve parlak siyah saçlarıyla etrafına güç saçıyordu. Kız oğlanın ellerinden tuttu ve yüzüne götürdü. Gözlerine. Ağlıyordu. Kız da ağlamaya başladı. Bu aralarında geçenler tamamen mahremdi ve benim şu an onları izlemem çok yanlıştı. Ama kendimi bakmaktan alıkoyamıyordum. Kız hıçkırmaya başladı ve birden yere düştü. Düşüşü o kadar ani ve zarifti ki şok olmuştum. Bu olanlara kendimi o kadar kaptırmıştım ki ablam Cass’in odasından çıkıp koridorda bize bağırdığını ancak duyabildim.

"Hepiniz! Kalkın! Şimdi!" "Kalkma vakti! Çabuk olun. Hadi!" "Hepiniz en eski kıyafetlerinizi giyip aşağı inin. Kahvaltıda söyleyeceklerim var." Odamın kapısını açıp Cass’le göz göze geldim. Resmen gözleri kıvılcım saçıyordu. Hemen üzerime bir şort tişört geçirip saçlarımı at kuyruğu şeklinde topladım. Hafif bir makyaj yapıp kahvaltıya indim.

Masa da yerimi aldım ve ablamın diyeceklerini beklemeye koyuldum. Ancak kahvaltıdan önce söylemeye niyeti yoktu. Bende ekmeğime biraz reçel sürüp yemeğe koyuldum.

Konu tabiki de temizlikti. Kulübemizin canlanma zamanı gelmişti ve çok çok haklıydı. Temizlik için görev dağılımı yapıldı. Beş kişi markete gerekli araç gereçleri almaya gitti. Ben Cass ve Anna da kahvaltı masasını toplamaya koyulduk. Bu temizlik diğer temizliklerden daha farklı ve canlı olacağa benziyordu. Kahvaltı sofrasdını topladıktan sonra herkes farklı yerlere dağıldı. Ben odama gidip bir vaziyet analizi yaptım. Ouv. Durum kötüydü. İlk yerler silinecek, toz alınacak ardından süpürge yapılacaktı. Ve tabiki gardırobum baştan aşağı düzenlenecekti. Çok işim vardı çok. Ve sızlanmayı bırakıp hemen başlasam iyi olurdu.
A. Anna Bianca Sentius
Persephone'nin Çocuğu/Kulübe Lideri
Persephone'nin Çocuğu/Kulübe Lideri
A. Anna Bianca Sentius

MesajKonu: Geri: Kulübe Yenileme - Denetleme 14.   Kulübe Yenileme - Denetleme 14. Icon_minitimeSalı Haz. 21, 2011 6:09 am

Rüyamda o günü tekrar yaşıyordum sanki. Babam tekrar bana bağırıyor, üvey annem küçük kız kardeşimi alıp kormaması için yine odaya götürüyordu. Sonra ben evin kapısını hızlıca vurup çıkıyordum. Rüyamda kapıyı hızlıca çarpmamdan sonra gözlerimi açtım ve yataktan kalktım. Ardından Cass'in sesini duydum. "Kalkma vakti! Çabuk olun. Hadi! Hepiniz en eski kıyafetlerinizi giyip aşağı inin. Kahvaltıda söyleyeceklerim var. " diye bağırıyordu Cass. Bende hemen üzerime eski bir şeyler giydim, saçımı toplayıp kahvaltı için aşağıya indim.

Kahvaltı masasındaki yerime geçtim. Bir şeyler yedikten sonra Cass konuşmaya başladı. Konu temizlikti, bunda şaşılacak bir durum yoktu zaten bugün temizlik günüydü. Ama kulübenin yenileneceğini, daha doğrusu bizim yenileyeceğimizi duyunca biraz şaşırmıştım. Daha önce de kulübe yenilenmişti ama bunu biz yapmamıştık. Kahvaltıdan kalkmadan hemen görev dağılımı yapıldı. Beş kişi markete gidecekti ve gerekli araç gereçleri alacaktı. Ben, Cass ve Kate kahvaltı masasını toplamaya başladık. Sonra odama gittim. İlk olarak yerleri temizleyecek, sonra da dolabımı düzenleyecektim. Hemen gidip süpürgeyi aldım ve odamı süpürmeye başladım.
Alexandra Bethany Daniels
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Alexandra Bethany Daniels

MesajKonu: Geri: Kulübe Yenileme - Denetleme 14.   Kulübe Yenileme - Denetleme 14. Icon_minitimeCuma Tem. 08, 2011 12:05 am

Değerlendirmede.

Kulübe Yenileme - Denetleme 14.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kulübe Temizliği ~ Denetleme 9
» Kulübe Temizliği - Denetleme #13
» Kulübe Temizliği - Denetleme #10
» Kulübe Temizliği (5. Denetleme)
» Kulübe Temizliği ~ Denetleme 11