Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İlk silah.

2 posters
YazarMesaj
Katherine Nicci Kallias
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Katherine Nicci Kallias

İlk silah. Empty
MesajKonu: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 7:41 pm

Buraya henüz yeni gelmiştim. Ve açıkçası pek tanıdığım yoktu. Kampta dolanırken gözüme büyük bir bina çarptı. Çoğu yerin ne işe yaradığını hatırlamıyordum ama buranın cephanelik olduğunu anımsar gibiydim. Son zamanlarda birçok şey yaşamıştım. Ama artık toparlanmam ve işe bir yerlerden başlamam gerektiğini düşündüm. Ama bunun cephanelik olmasının pek doğru olacağını sanmıyordum. Olduğum yerde bir süre durup ne yapmam gerektiğini düşünürken bir ses duydum.
-"Merhaba." karşımda sevimli bir kız duruyordu ve kocaman mavi gözleriyle bana gülümseyerek bakıyordu. İçimdeki tedirginlikler yok oldu ve
-"Merhaba." diyerek bende gülümsedim.
Luna Harrods
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Luna Harrods

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 7:53 pm

Ahırlara doğru yürürken cephaneliğin önünde mavi gözlü, çok güzel bir kız gördüm. Kızın yeni olduğunu anladım. Etrafına meraklı gözlerle bakıyordu. Yanına gidip ona " Merhaba" dedim gülümseyerek. Gülümsememe karşılık vererek "Merhaba." dedi. Kimin çocuğu olabileceğini düşündüm bir an. Sonra kendimi tanıtmadığımı hatırladım. "Ben Luna. Poseidon kızıyım." dedim. " Ben de Nicci. Bu sabah Amphritite kızı olduğumu öğrendim. dedi. Yani benim su kardeşimdi Nicci. "Demek ki benim babamın eşinin kızısın. Harika. Söylesene Nicci cephanelikte ne arıyorsun?" dedim merakla.
Katherine Nicci Kallias
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Katherine Nicci Kallias

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 7:58 pm

"Demek ki benim babamın eşinin kızısın. Harika. Söylesene Nicci cephanelikte ne arıyorsun?" dedim merakla.
-"Evet bu doğru. Şimdi biz su kardeşi mi oluyoruz yani." dedim gülerek. Oda
-"Evet sanırım öyle" dedi ve bir süre güldükten sonra diğer sorusu aklıma geldi.
-"Ah. şey. Ben ne aradığımı bilmiyorum. Yani tam olarak. Burası cephanelik öyle değil mi?" dedim mahçup bir gülümsemeyle. Gülerek
-"Evet. Cephaneliğin tam önündeyiz." dedi.
-"Buraya geleli birkaç gün oldu. Ama sanırım kendime uygun bir silah bulmalıyım." diye mırıldandım. Ve ardından ekledim
-"Senin bir silahın var mı peki Luna?"
Luna Harrods
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Luna Harrods

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 8:06 pm

-"Ah. şey. Ben ne aradığımı bilmiyorum. Yani tam olarak. Burası cephanelik öyle değil mi?" dedi mahçup bir gülümsemeyle. Gülerek
-"Evet. Cephaneliğin tam önündeyiz." dedim.
-"Buraya geleli birkaç gün oldu. Ama sanırım kendime uygun bir silah bulmalıyım." diye mırıldandı. Ve ardından ekledi
-"Senin bir silahın var mı peki Luna?". İlginç bir soruydu ben,im için. Daha önce kimse bana bu soruyu sormamıştı. "Evet var. Ancak henüz kullanma fırsatım pek olmadı." dedim. Broşumu çıkartıp silah şekline getirdim. Kılıcımı elimde iki üç kere salladım. Bir ara kılıç antremanına gitsem iyi olacak diye düşündüm.

"Adı Armonia. Kişinin zayıflıklarını belirleyebiliyor. Ayrıca şu sembollerden birine dokunduğumda karşımdakine gecici felç etkisi yarattırabiliyor." dedim kılıcımdaki sembolleri göstererek.
"Nicci, senin de bir silahın var mı?" diye sordum.
Katherine Nicci Kallias
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Katherine Nicci Kallias

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 8:12 pm

"Nicci, senin de bir silahın var mı?" diye sordu. Sıkıntılı bir sesle
-"Hayır." diye mırıldandım. Neden bir silahım yoktu ki sanki. Keşke bir silahım olsaydı diye düşündüm. Benim sıkıntılı halimi anlayarak gülümsedi ve
-"Hadi girip sana bir silah bulalım" dedi. Cephaneliğin kapısından içeri doğru girerken;
-"Sağol Luna. Buradaki ilk Su Kardeşim ve bana yardımcı olduğun için." dedim. Gülümseyerek bana baktı. Bu kızın gülümsemesinde beni çeken birşeyler vardı. İyi arkadaş olacağımızı düşündüm ve beraber cephanelikten içeri girdik. Ah Tanrıçam! Burası ne kadar büyük bir yerdi böyle. Çevrede daha önce hiç görmediğim birçok silah vardı. Ve ben bunlardan bir tane seçebileceğimi sanmıyorum. Hayranlıkla
-"Ne kadar çok silah var." diye mırıldandım. Bunun üzerine Luna güldü.
-"Sana bir tane seçmek çok kolay olmayacak anlaşılan" dedi. Bende güldüm ve sordum
-"Sen silahını nasıl seçtin Luna? Yani zor oldu mu?"
Luna Harrods
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Luna Harrods

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 8:20 pm

Tamam, kabul ediyorum. Cephaneliğe ilk kez girmiştim.Buranın bu kadar büyük olduğuna inanamıyordum. Etrafta binlerce silah vardı. Hepsi de olağan üstüydü. Silahım olmasaydı sanırım bir kaç tane araklayabilirdim. Ne kadar çok silah var." derdi Nicci. Gülümsedim. -"Sana bir tane seçmek çok kolay olmayacak anlaşılan" dedim. Ben olsaydım ben de seçemezdim asla buradan. -"Sen silahını nasıl seçtin Luna? Yani zor oldu mu?" dedi Nicci. Evet, ikinci büyük soru gelmişti. Derin bir nefes aldım. " Aslında silahımı ben seçmedim. Annem ve babam yapmış silahımı. Annem ölene kadar yanında saklamış bunu. Trafik kazası geçirdiği gün bana teyzem verdi bu silahı." dedim ve ilk kez bunu anlatırken gözyaşlarına boğulmadım. Bu benim için bir iilkti. Annemi hatıramak kötü hissettirmiyordu artık. Sanırım bu silahı ondan bir parça gbi görüyordum. " Hadi sana muhteşem bir silah seçelim kardeşim" dedim tekrar gülümseyerek.

Katherine Nicci Kallias
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Katherine Nicci Kallias

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 8:28 pm

"
Aslında silahımı ben seçmedim. Annem ve babam yapmış silahımı. Annem
ölene kadar yanında saklamış bunu. Trafik kazası geçirdiği gün bana
teyzem verdi bu silahı.
Cevap verirken gözlerinden bir karanlık geçti. Bu konunun onu üzdüğünü düşünerek sorduğum sorudan pişman oldum. Tam ağzımı açacaktım ki bana dönüp
" Hadi sana muhteşem bir silah seçelim kardeşim" dedi. Kardeşim mi! Tanrıçam! Bu kendimi fazlasıyla iyi hissetmemi sağladı. Cephanelikte bir süre dolandıktan sonra; en çok dikkatimi çeken silahların olduğu yere doğru ilerledim. Önünde durduğumuz bölümdeki silahlar, farklı ama bir o kadar da güzel taşlarla süslenmiş bileklikleri andırıyordu. Birden gözüme bir tanesi çarptı. Bu bileklik; altından yapılmıştı ve üzerinde turkuaz taşlar vardı. Luna'ya dönüp
-"Bu çok hoşuma gitti. Gerçi nasıl bir silah olduğunu bilmiyorum ama onda beni çeken birşeyler var sanki. Ne dersin? Denemeli miyim?" diye sordum

Luna Harrods
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Luna Harrods

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 8:37 pm

Bileklik şekline giren silahlara doğru ilerledik. Nicci eline altından bir bileklik aldı. bilekliğin üzerinde turkuaz taşlar vardı. Gerçekten harikaydı. Bilekliği göz ucuyla inceledim. Muhtemelen kılıçtı. Genellikle bileklik şeklindekiler kılıç olurdu. Ama tabii bu biristisna olabilirdi.
-"Bu çok hoşuma gitti. Gerçi nasıl bir silah olduğunu bilmiyorum ama onda beni çeken birşeyler var sanki. Ne dersin? Denemeli miyim?" diye sordu. Kafamı salladım. "Elbette denemelisin. Hadii " dedim heycanlanmaya başlamıştım. Nicci, kılıçtaki en büyük turkuaz taşa dokundu. Bileklik anında harika bir kıluıç oldu.
" Nicci, bu mükemmel...." dedim.
Katherine Nicci Kallias
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Katherine Nicci Kallias

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 8:43 pm

Bileklik birden bir kılıca dönüştüğünde ilk başta korktuğumu itiraf etmeliyim. Göz ucuyla Luna'ya baktım. Etkilenmiş görünüyordu.
" Nicci, bu mükemmel...." dedi ve kılıca bakmaya devam etti. Kılıç; tek kelimeyle mükemmeldi. Sap kısmında birçok işleme vardı. Biraz daha yakından bakınca; işlemelerin arasında küçük deniz yıldızları olduğunu fark ettim. Bu gerçekten olağanüstüydü. Luna'ya yaklaşmasını söyleyip kılıcın üstündeki küçük deniz yıldızlarını, midye işlemelerini gösterdim. Çok beğenmişti. Kılıcın üstünde antik yunan harfleriyle birşeyler yazılıydı. Kılıç güneş ışığının yansımalarıyla parıldarken ikimizde sadece kılıca bakıyorduk.
-"İnanılmaz." diye mırıldandım. Üstelik kılıç elime tam oturmuştu. Ne bir gram dengesiz; ne bir gram ağırdı. Luna'ya dönerek;
-"Sanırım aradığımızı bulduk." diye mırıldandım.
Luna Harrods
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Luna Harrods

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 8:59 pm

Nicci bana yaklaşmamı söyledi. Kışıcın üzerinceki küçük deniz yıldızlarını, midye işlemelerini gösterdi. Kılıcın üstünde antik yunan harfleriyle birşeyler yazılıydı. Kılıç güneş ışığının yansımalarıyla parıldarken ikimizde sadece kılıca bakıyorduk.
-"İnanılmaz." diye mırıldandı Nicci. Bana bakarak-"Sanırım aradığımızı bulduk." dedi. Kafamı salladım. Yazıyı okumak için biraz gözlerimi kıstım. Kılıçta αστερίας yazıyordu. Bu kelimenin anlamını hemen hatırladım. " Nicci kılıcının adı Asterías. Deniz yıldızı demek. Bu kılıcı kesinlikle almalısın" dedim. " Şimdi biraz özelliklerini bulalım." diye ekledim. Kılıçtaki denizyıldızları geröek gibiydi. İşlemeler çok gerçekçi görünüyordu. Nic, kılıcın bir yerine dokundu. Anında eğilmem gerekti. Kılıç birden buzlar atmaya başladı. - Öyle zararsız buz değil, bıçak kadar sivri buzlar- Şaşkınlıktan dilimi yıtmuştum sanırım.
Katherine Nicci Kallias
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Katherine Nicci Kallias

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 9:03 pm

Kılıç buzlar atmaya başladığında; şok olduk. Kelimenin tam anlamıyla! Buzlar cephaneliğin duvarlarına saplandı. Sonra hızlıca eridi ve geriye cephaneliğin duvarındaki delikler kaldı.
-"Vay canına!" diye bağırdım. Bu müthişti. Muhteşemdi. Akıl almazdı! Luna'ya baktım. Oda aynı şekilde şok olmuştu. Bu kılıç; tam olarak benim için yaratılmış gibiydi. Luna'ya bakıp gülümsedim.
-"Buradaki işimiz bitmiş gibi görünüyor ha? Ne dersin?" Luna bana bakıp kocaman olmuş gözleriyle başını salladı.
-"Önce bunu kapatmamız gerekiyor. Nasıl yapacağımız hakkında bir fikrin var mı" diye sordum; kılıcın üstünde biraz önce dokunduğum yere tekrar dokunmamaya çalışarak.
Luna Harrods
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Luna Harrods

İlk silah. Empty
MesajKonu: Geri: İlk silah.   İlk silah. Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 9:12 pm

-"Buradaki işimiz bitmiş gibi görünüyor ha? Ne dersin?" Gözlerim az önceki olaydan kocaman olmuştu. Kafamı salladım. -"Önce bunu kapatmamız gerekiyor. Nasıl yapacağımız hakkında bir fikrin var mı" diye sordu; kılıcın üstünde biraz önce dokunduğu yere tekrar dokunmamaya çalışarak. " Genelde aynı yerlere dokunmak işe yarar. Ama mesela şu kılıcındaki DenizYıldızına dokun. Çok dikkat çekiyor." dedim. Tereddütsüz denizyıldızı ile oynamaya başladı. onu kendine doğru çekinçe minik bir çığlık attı. Kılıç yok olmuştu. Deniz Yıldızı da bileğine sarıldı ve bileklik haline geldi. İkimizde bir daha olayın şokuyla birbirimize baktık. Cephanelikten çıktık. "Hadi gel. Biraz gezelim "dedim cephaneliğin kapısını kapatırken.

- RP BİTMİŞTİR-

İlk silah.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Silah Arayışım
» Antik Silah (Emp.)
» Silah Yapımı
» En Güçlü Silah...
» Yeni Bir Silah Ediniyorum