Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeraltında Küçük Bir Macera

2 posters
YazarMesaj
April Diana Lancaster
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
April Diana Lancaster

Yeraltında Küçük Bir Macera Empty
MesajKonu: Yeraltında Küçük Bir Macera   Yeraltında Küçük Bir Macera Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 3:41 am

Huzur dolu bir şekilde gökyüzünü seyrederken "Bugün hava oldukça güneşli, değil mi Luna?" diye sordum yanımda yürüyen kardeşime. O da kısa bir süre gökyüzüne baktıktan sonra "Evet, öyle." diye cevap verdi. Kardeşlerimle vakit geçirmek her zaman iyi geliyordu bana. Şimdi olduğu gibi. Kardeşim Luna'nın yanında, bu güzel havada oldukça mutlu ve huzurluydum. Kulübemize yeni kardeşler geldikçe kamp daha güzel gözüküyordu gözüme. Ama bir eksiklik var gibiydi. Sanki... Sanki kamp biraz fazla sakindi. Bu alışılmadık bir şeydi aslında. Kampta çoğu zaman insana heyecan verecek bir olay bulunurdu, kamp bu denli sakin olmazdı pek. Belki de bundan memnun olmam gerekirdi ama nedense pek memnun değildim. Belki de bu duruma alışık olmadığım içindi. O sırada "Kamp bugün fazla sakin sanki." dedi Luna içimi okumuş gibi. Başımı onaylar anlamda sallayarak "Bana da öyle geldi." dedim. Sonra da "Biraz macera fena olmazdı." diye ekledim. Evet, ihtiyacım olan buydu. Macera. Ama kardeşim Luna bunu istiyor muydu, ondan emin değildim işte. Eğer o da benimle aynı fikirdeyse ona bir göreve çıkmayı ya da bir maceraya atılmayı önerecektim. Luna bana "Haklısın kardeşim, biraz macera olsa hiç de fena olmazdı." dedi. İşte, benim beklediğim cevap da buydu. "Öyleyse niçin tehlikeli bir maceraya atılmıyoruz?" diye sordum. Bu soruyu melez olmayan birine sorsaydım bana deliymişim gibi bakardı herhalde. Ama Luna benim gibi bir melezdi ve bana sanki o da bunu dememi bekliyormuş gibi bakıyordu. "Bu, harika olur Appz!" dedi heyecanla. Onun bu olumlu cevabı beni de heyecanlandırmıştı. "Haydi o halde, kulübemize gidip yanımıza gerekli eşyaları alalım. Böyle elimizi kolumuzu sallayarak gidemeyiz ya." dedim. Luna da başını sallayarak "Haklısın." dedi ve hızlı adımlarla kulübeye doğru yürümeye başladık. İçimde bulunan bu heyecanla artık her şey daha canlı gözüküyordu gözüme. Sanki etraftaki çimenler, çiçekler, ağaçlar vb. daha canlı renklere bürünmüştü. Sonunda kulübeye ulaştığımızda birbirimize bakarak gülümsedik ve odalarımıza koştuk. Dolabımı açtığımda ne giyeceğim hakkında hiçbir fikrim yoktu ama bir macera yaşamak için sabırsızlanıyordum. Dolabımdan hemen bir kot pantolon ve mavi renkte bir bluz kaptım. Sanırım bir macera için uygun ve sorun çıkartmayacak cinsteydiler. Kıyafetlerimi çabucak giydikten ve saçımı yine mavi bir tokayla sıkıca bağladıktan sonra sıra çantamı hazırlamaya gelmişti. Hemen bir sırt çantasını aldım ve içine gerekebileceğini düşündüğüm malzemeleri doldurmaya başladım. Gerçi daha nereye gideceğimiz bile belli değildi. Bu yüzden neleri alıp neleri almamam gerektiğini pek bilmiyordum ama yine de kafama göre dolduruyordum çantamı işte. Sırt çantama malzemelerin hepsini koyduktan sonra çantanın fermuarını kapattım ve bir şey unutup unutmadığımı anlamak için etrafıma bir göz gezdirdim. Sanırım artık hazırdım, her şey tamamdı. Çantayı elime aldım ve içimdeki heyecanı bastırmaya çalışarak ortak salona doğru yürüdüm.
Luna Harrods
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Luna Harrods

MesajKonu: Geri: Yeraltında Küçük Bir Macera   Yeraltında Küçük Bir Macera Icon_minitimePtsi Haz. 13, 2011 2:31 am

"Bugün hava oldukça güneşli, değil mi Luna?" diye sordu yanımda yürüyen kardeşim. Kısa bir süre gökyüzüne baktıktan sonra "Evet, öyle." diye cevap verdim. Kardeşlerimle vakit geçirmek harika bir duyguydu. Onlarla beraber huzurlu oluyordum. Ancak şu sıralar etraf gereğinden fazla huzurluydu. Çok sessizdi. Kampta genelde heyecan verici şeyler olurdu ama yoktu. Bu fikrimi Appz’e söyledim. “Kamp bugün biraz fazla sakin sanki” dedim. Onaylarcasına başını salladı. "Bana da öyle geldi." dedi.
Sonra da içimi okmuş gibi "Biraz macera fena olmazdı." Kafamı ona doğru çevirdim. "Haklısın kardeşim, biraz macera olsa hiç de fena olmazdı." Dedim. Ve en sonunda beklediğim soruyu sormuştu bir tanecik kardeşim "Öyleyse niçin tehlikeli bir maceraya atılmıyoruz?" Gittikçe heyecanlanmaya başlamıştım. “Bu harika olur Appz” dedim heyacanlı bir şekilde. "Haydi o halde, kulübemize gidip yanımıza gerekli eşyaları alalım. Böyle elimizi kolumuzu sallayarak gidemeyiz ya." dedi.
Başımı sallayarak "Haklısın." dedim ve hızlı adımlarla kulübeye doğru yürümeye başladık. Odama gittim ve dolabımı açtım. Dolabın en arkasında bulunan nektar ve amborsiamı çantama attım. Ne olacağı belli olmaz. Broşumu tişörtüme taktım. İki kıyafet aldım yanıma. Birkaç yararlı eşya daha aldıktan sonra ortak salona gittim. Appz beni bekliyordu. Gülümseyip yanına gittim. Macera için hazırdık ancak o anda aklıma gelmişti. Biz daha nereye gideceğimizi belirlememiştik ki. Tam bunu dile vuracaktım ki Appz bende önce davrandı. ” Eee…Nereye gideceğiz?” dedi. Heyecanı gözlerinden okunuyordu.
Biraz düşündükten sonra aklıma her melezin korkulu rüyası geldi. Sinsice sırıttıktan sonra “ Neden Hades’in Yer altı Dünyasına inmiyoruz?” dedim. Melez olsam bile bu macera akıl sağlığı yerinde olmayan kişilerin yapamayacağı bir şeydir. Ancak sakin görünsem de içimde bir çılgın yatar. Appz bu fikirden hoşlanmış görünüyordu. Harika bir macera bizi bekliyordu.
April Diana Lancaster
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
April Diana Lancaster

MesajKonu: Geri: Yeraltında Küçük Bir Macera   Yeraltında Küçük Bir Macera Icon_minitimeCuma Haz. 17, 2011 9:43 pm

"Neden Hades'in Yeraltı Dünyası'na inmiyoruz?" Luna'nın bu teklifine cidden şaşırmıştım. Ben daha az tehlikesiz bir yer önereceğini beklerken o bizim Hades'in yanına gitmemizi önermişti. Aslına bakılırsa, bu öneri hoşuma gitmişti çünkü Tanrı Hades'i her zaman ilgi çekici bulmuş ve onu merak etmiştim. Gerçi yeraltında onunla karşılaşmak bizim için pek de iyi olmazdı ama yine de onu görmek isterdim doğrusu. Ayrıca yeraltı buradan tamamen farklı bir dünyaydı ve ben orayı görmek için can atıyordum. Ben kafamda türlü hayallere dalmışken karşımda duran kardeşim Luna'nın merakla benim bir şey söylememi beklediğini fark ettim. "Luna bu... bu harika bir fikir!" dedim coşkuyla ve "Yeraltı Dünyası'nı hep merak etmişimdir ve şimdi oraya gitmek için bir fırsatımız var." diye ekledim. Benim onun önerisini coşkuyla karşıladığımı gören Luna, buna memnun olmuş gibi görünüyordu. Hınzır bir şekilde gülümseyerek "Öyleyse neden hala burada dikiliyoruz?" diye sordu. Evet, haklıydı. Bir an önce yola çıkmalı ve bu heyecanı tatmalıydık.

Tam kapıdan çıkarken bir şey unuttuğumuzun farkına vardım. "Hey, Luna. Yanına hiç drahmi aldın mı?" diye sordum. Luna'nın kafası karışmış gibiydi. "Hayır. Neden ki? İhtiyacımız olacağını mı düşünüyorsun?" dedi. Ben de "Aslında evet. Nakil Sırasında Ölüm Plakçılık'a vardığımızda yeraltına inmek için bizden drahmi isteyeceklerine neredeyse eminim." diye yanıtladım onu. Bu cevabımı duyan Luna bana hak vermişti. "Haklısın April, onların bedavaya bize yardım edeceklerini hiç sanmıyorum." dedi. Bunun üzerine odamıza koştuk ve cüzdanlarımızı karıştırmaya başladık. "Ben de üç drahmi var." dedi Luna. Cüzdanımı iyice boşaltınca bende de aynı miktarda drahmi olduğunu görerek "Bende de üç drahmi var. Sanırım altı drahmi işimizi görür." dedim ve drahmileri cüzdanıma geri koyup cüzdanımı çantama attım. Sonra da Luna'ya doğru döndüm ve gülümseyerek "Yeterince oyalandık kardeşim. Artık ahırlara gitsek iyi olacak." dedim ve kulübenin kapısına doğru yürümeye başladım.

Yeraltında Küçük Bir Macera
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Küçük bir macera
» Aria İle Küçük Bir Macera: Leo Bell
» Yeraltında Gezinti - 3
» Yeraltında Gezinti - 4
» Yeraltında Gezinti - 5