Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)

+4
Drew Taylor Black
Hope Temple
Thalia A. Carter
Claire Angel Deeply
8 posters
YazarMesaj
Claire Angel Deeply
Afrodit'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Büyü Teknikleri Eğitmeni
Claire Angel Deeply

13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Empty
MesajKonu: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeCuma Mayıs 20, 2011 11:51 pm

Akşamdan kurduğu alarm çalmaya başladı. Sabahın 5’inde alarm sayesinde uyandı. Banyoya giderek elini yüzünü yıkadı. Bir duş alarak kendine geldi. Odasına gittiğinde dolabını açtı. Bugün temizlik günüydü. Bu yüzden rahat bir şeyler giymeliydi. Pembe eşofmanlarını giydi, kollarını sıvadı. Sarı saçlarını tepeden dağınık bir topuz yaptı. Hiç makyaj yapmadan doğruca banyoya geçti. Dün akşamdan hazırladığı bezleri salona götürdü. Sonra mutfağa yöneldi. Eline bir tavayla kaşık aldı. İşte şimdi hazırdı ve başlıyordu. İlk olarak kardeşi Lara’nın odasına girdi. Temizlikten en nefret eden kardeşi oydu. Bu yüzden onu uyandırabilirse diğerleri daha rahat olacaktı. Tavanın arkasını çevirdi ve elindeki kaşıkla tavaya vurmaya başladı. Çıkan sese gıcık oluyordu ama bunu yapmak zorundaydı. Sesin Lara’nın rüyasına girmesiyle yatağından sıçraması bir oldu. İlk görev başarıyla tamamlanmıştı. “Salona!” dedi ve odayı terk etti. Sonra tek tek Anna, Alex, Thay, Hoppy, Marie, Bella, Jason, Will, Meliai Ophe, Aporis, Ben ve Lily’in odalarına dalarak da aynı şeyi uyguladı. Hızlıca salona geçti ve mor kanepenin üstüne çıktı. Ayakta herkesin salona teşrif etmelerini bekledi. Sırayla tek tek bütün kardeşleri salona geldiğinde hepsi uykusuzluktan ölüyor gibiydiler. O da aynı şekildeydi ama bu temizliğin yapılması da şarttı. Artık tecrübeli kardeşleri alışmış ve direk nereleri temizleyeceklerinin söylenmesini bekliyordu. Kulübeye yeni gelen kardeşleri ise merakla ne olacağını dinliyorlardı.

Daha fazla uzatmanın bir anlamı yoktu. Elindeki kaşığa birkaç kez daha vurarak sessizliğin sağlanmasını sağladı. Eline aldığı bezleri tek tek bütün kardeşlerine dağıttı. Sonra da konuşmaya başladı:
“Bir temizlik gününde daha birlikteyiz… Fazla uzatmaya gerek yok. Direk konuya giriyorum. Bildiğiniz gibi öncelikle herkes odalarını toplayacak. Kitaplarınız tozlarını alın, dolaplarınızı silin. Tek tek dolaplarınıza bakacağım. Yeni nevresim takımlarınızı yataklarınıza silin. Süpürün. Kısacası tertemiz yapın odalarınızı. Sonra ise görev aldıkları yerleri temizleyecek! Lara, çamaşırlar sende. Renklilerle beyazlar ayrılıp güzelce yıkanacak. Tek bir tane bile kirli çamaşır görmek istemiyorum. Anna, salon bu sefer sende. Tozmuş, dağınıklıkmış… Her yer pırıl pırıl olacak. Alex, yemekler her zaman ki gibi sende. Akşama herkesin karnı acıkmış olur. Güzel yemekler yap. Thay, sende kokulardan sorumlusun. Kulübemize yakışır kokular al. Her odada ayrı bir koku olacak. Bir kokuyu bile beğenmezsem yakarım. Hoppy, mutfak sende. Bulaşık görmeyeceğim. Alex zaten sana yapman gerekeni anlatır. Tek tek bütün dolaplar boşalacak ona göre. Will, tuvalet sana kaldı bu ay. Merak etme eldiven diye bir şey var. İtiraz istemiyorum. Lily, banyo da senin. Sen banyoyu temizleyeceksin. Ophe, Lara’nın yıkadığı çamaşırları sen asacaksın. Derli toplu asılacak çamaşırlar. Bir tanesini bile yerde görmeyeceğim. Ben, biliyorsun ki kulübemizde örümcekler fink atıyor. Bir tane bile canlı örümcek görmeyeceğim. Jason, tavanlarda sende. Kirli, gri tavan görmek istemiyorum. Melia koltuklar ve yerler senin. Pırıl pırıl olacak. Parlamasını göreceğim ona göre. Bella mutfakta ki masa ve bulaşıkları makineye dizmek ve sonra yerine kaldırmak sende. Hoppy’le işlerinizi karıştırmayın. Aporis, giriş senin. Kulübemize gelen birinin ilk bakacağı yer orası özen. Marie, sende kurumuş çamaşırları ütüleyip herkesin dolaplarına koyacaksın. Görev vermediğim kalmadı herhalde. Bende… Perdeleri çıkartıp camları sileceğim. Elinizde ki bezleri temizlik bitincec siyah görmek istiyorum. Kullanıldığını göreceğim. Hadi şimdi herkes iş başına marş marş!” Sözleri bitince cüzdanından birkaç drahmi çıkartıp Thay’a verdi. Thay’da ilk önce herkes gibi odasını toplayacak sonra kokuları almaya gidecekti. İşe koyulmaya odasından başlayacaktı. Bunun için odasına yöneldi.

6-6:30
Thalia A. Carter
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Thalia A. Carter

13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Empty
MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 12:39 am

Peter*m ile ormanlık bir yerde şelalenin hemen yanında piknik yapıyorduk.Ortam romantikti.Peter sucuk bile kızartmıştı!Birden sucukları yere döktü ve eline kaşığı alıp tencereye vurmaya başladı.İlk başta ses azdı.Git gide yükselmeye başladı.Sarsıldım ve göz kapaklarımı açarak tavana baktım.Sadece bir rüyaydı...
Claire bizi uyandırmak için güzel bir yöntem seçmişti doğrusu.Uyandığımdan emin olduktan sonra diğerlerinin odasına gidip aynı yöntemi uyguladı.Ben de bu sırada rahat ama şık bir mor renkli eşofman takımımı giydim.Giyindikten sonra saçımı ördüm ve salona yöneldim.Herkes uyku sersemi gibi bakıyordu. Tişörtümün kolunu hafiften çekerek saatin kaç olduğuna baktım : Zeus aşkına!Saat daha sabahın beşiydi! Claire hepimize bakıp,kendisine baktığımızdan emin olduktan sonra konuşmaya başladı :
"Bir temizlik gününde daha birlikteyiz...." vs. vs. konuştuktan sonra ne yapmam gerektiğini söyledi ; ben kokulardan sorumluydum.Rahatladım çünkü en kolay iş buydu.Ama bir tane kokuyu bile beğenmezse beni öldüreceğinden emindim.Clay konuşmasını bitirdikten sonra yanıma geldi ve cebinden bir kaç drahmi çıkarıp bana verdi.İşin en iyi yanı buydu çünkü para benden gitmiyordu.Drahmileri cebime koyduktan sonra odama yöneldim.Herkes önce odasını toparlayacaktı çünkü.İlk önce masamı toparlamaya koyuldum.Kalemlerimi özel kalemliğime koydum,radyomu masanın köşesine ittirdim.Gözlük kılıfımı ve kulaklığımı da radyonun özel bölmesine koydum.Laptopumu masanın tam ortasına koydum ve kapağını kapadım.Kitaplarımı kitaplığıma koydum.Gofret çöplerini de masamın hemen altındaki çöpe fırlattım.(Tabii önce çöpün poşetini değişitirdim.)Sonra yatağımın çarşaflarını değiştirdim.En sevdiğim renk olan mor renkli çarşaf takımını yerleştirdikten sonra kirlisini kapının önüne fırlattım.Sıra duvarlara gelmişti.Yere düşmüş olan posterlerimi topladım ve bant yardımıyla onları tekrardan duvara yapıştırdım.Odamdaki koltukların yastıklarını kabarttım.Süpürge alıp yerleri süpürdüm özellikle de halının altını.Camları da ıslak bir bezle silip kuru bir bezle kuruladım.Sonra kapıya yöneldim ve arkamı dönüp odaya genel bir bakış attım.Gayet düzgündü,hatta fazlasıyla düzgün.Tatmin olduktan sonra ceketimi alıp kulübeden çıktım ve markete yöneldim.Acaba hangi kokulardan almalıydım? Herkesin odası aynı kokmalıydı kızlarınki gül erkeklerinki menekşe.Eğer herkesinki farklı olursa onunki daha güzel kokuyor kavgası olabilirdi ne de olsa.Bu yüzden 4 paket gül,3 paket menekşe aldım(erkekler daha azdı kulübede).Mutfak için 1 paket lale,lavabolar için 2 paket hafif limon kokusu,salon için manolya,2 paket de geriye kalan yerler için leylak aldım.Clay'in verdiği drahmilerle aldıklarımı ödedikten sonra aldıklarımı poşete koydum ve marketten çıktım.Yavaş yavaş kulübeme doğru gidiyordum.Kulübeme varınca kulübemizin temizliğine baktım herkes iyi iş çıkarmıştı ama elbet daha bitmemişti.Poşeti salondaki büyük masaya koydum ve kokuları aldığımı haber vermek için Clay'i bulmaya gittim.
Hope Temple
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Hope Temple

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 1:49 am

Tava-kaşık ikilisiyle, sabahın köründe kaldırılmak berbat bir duygu. İlk önce gözlerimi hiç açmamaya karar verdim. Belki ölü sanar ve beni rahat bırakır. Hayır, ses devam ediyordu. Gözlerimi hafifçe araladım ve liderime baktım. "Salona!" diye bağırdı. "Peki peki" diye mırıldandım ve yatağımda doğruldum. Saate baktım, 6 olmuştu. "Tanrım, sadece 3 saat mi uyudum?" diye söylendim ve gözlerimi ovuşturdum. İyice gerindikten sonra elimi yüzümü yıkadım ve ayaklarımı salona sürükledim.
Angy kanepenin üstünde bize görevlerimizi söyledikten sonra herkes söylenerek odalarına yöneldi. Ben de elimde bezle odama gittim. Kapıyı hafifçe araladım ve odamın durumuna göz attım. Yerler kıyafetlerle ve çoraplarla doluydu, çalışma masamda kitaplar, kalemler, silgi tozları, meyve çöpleri, çikolata ambalajları her yere dağılmıştı. Yatağım yamuk duruyordu ve pikem sanki düğüm olmuştu. Dolabımı düşünmek bile istemedim. Daha dün gece açtığımda tüm giysilerim başımdan aşağı düştü. Üstüme yığın olarak gelen kıyafet piramiti? O dolabı açmak istemiyordum. Odamın düzenli, tertemiz tek bir yeri vardı; kitaplığım ve romanlarım. Onlara çok iyi bakardım. İlk önce bu odada ne yapacağımı düşündüm, planlı hareket edersem daha iyi olacaktı.
İlk önce yerdeki tüm kıyafetlerimi topladım, daha doğrusu 2. bir piramit oluşturdum. Sonra pikeyi ve yatağımı düzeltip dolabı açtım ve güm! Tüm kıyafetlerim üzerime yığıldı. Aralarından çıktım ve tüm kıyafetlerimi hızlıca katlamaya başladım. Uzun uğraşlarım sonucunda artık bir piramitim değil, gökdelenlerim vardı. Onları dolabıma dizmeden önce, dolabımı köşe bucak sildim. Sıra çalışma masama gelmişti. İlk önce çöpleri ve silgi tozlarını topladım. Kitaplarımı ve kalemlerini de yerine koymadan önce biraz sildim. Etrafıma biraz bakındım. İyi görünüyordum ama süpürmem ve yerleri silmem gerekecekti. Üstelik daha Angy'nin vermiş olduğu görevler vardı; bulaşıklar! 10 dakika mola versem iyi olacak diye düşündüm.
Mutfaktan kahvemi ve çikolatamı alıp tekrar odama çıktım. Bu sırada Angy geldi. "Ho, iyi iş çıkarmışsın. Odan berbat haldeydi sabah! Süpürmeyi ve silmeyi de unutma. Bulaşıklar da seni bekliyor" Ayağa kalktım ve asker selamı verdim. "Yes sir, my sir!" Güldü ve odamdan çıktı. Ben de kahvemi ve çikolatamı bitirdikten sonra işimin başına geri döndüm. Yerleri iyice süpürdüm. Bir yandan da bağıra bağıra şarkı söylemeyi ihmal etmedim elbette. Her yeri temizledikten sonra süpürgeyi kapattım ve şarkı söylemeyi kestim. Arkamdan gelen alkış sesiyle sıçradım. Hemen arkama baktım. Barney kapıya dayanmış beni alkışlıyordu. "Korkuttun beni, manyak!" dedim gülerek. "Ne zamandır oradasın sen?" "Geldiğimde İspanyolca bir şarkı söylemeye çalışıyordun, yaklaşık 2-3 şarkı önce" dedi gülerek. Pis pis baktım. "O şarkının ismi Las Divinas!" Bu sefer kahkaha attı. "Ee, ne yapalım bugün?" Suratımı astım ve "Bugün bir yere çıkamam Bar, temizlik var. Daha yerleri silip, bulaşıkları yıkamam gerekiyor" "Yardım edebilirim" Günün en iyi teklifiydi. Gülümsedim. "Angy'ye soralım" diye mırıldandım ve kapıdan dışarı kafamı uzattım. Angy koridorun sonundaydı. "Angy, Bar bana yardım edebilir, değil mi?" diye seslendim. "Tabii, hatta daha iyi olur" Gülümsedim ve Bar'ın eline bezi tutuşturdum "Başla o zaman!" dedim. "Peki, külkedisi" dedi mırıldanarak ve yerleri silmem de bana yardımcı olmaya başladı.
10 dakika sonra odam pırıl pırıl görünüyordu. "İyi bari, odam bitti. Bulaşıkların sesini duyuyor musun? 'Baaarneeeeyy, beni yıkaaa' diye fısıldıyorlar! Marş marş!" dedim. "Pijamaların çok şirinmiş bu arada" dedi gülerek. Tekrar pis pis baktım ve gülmemek için kendimi zor tuttum.

6.30 - 8.30

devam edecek (:
http://scythee.tumblr.com
Drew Taylor Black
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Drew Taylor Black

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimePaz Mayıs 22, 2011 7:29 am

Odanın içinde yankılanan tangır tungur sesleriyle gözlerimi açtım. Uykusuzluktan ölüyordum. Saat kaçtı? Saatin 6 olduğunu gördüğümde esneyerek yataktan doğruldum ve Claire'in "Salona!" diye bağırdığını duydum. Banyoda elimi yüzümü yıkadıktan sonra ağır adımlarla salona gittim. Şaşkınca salondaki kalabalığa baktım. Neden herkez toplanmıştı ki? Clay hepimizin eline bir bez tutuştururken “Bir temizlik gününde daha birlikteyiz…" diyerek lafa başladı. Uzun süren bir konuşmanın ardından temizlemek için bana koltuklar ve yerler kaldı. Esneyerek odama döndüm. Neyse ki yeni geldiğim için eşyalarım hala bavuldaydı da etrafı toplamama gerek kalmamıştı. Yatağımı toplayıp üstümü değiştirdim. Temizlik yapacaktım, defileye çıkmayacaktı o yüzden paçaçul giyinmiştim. Gardolabımın içini ve kapakları sildikten sonra bavulumdaki kıyafetleri yerleştirdim. Çalışma masasının en küçük ayrıntısına kadar her yerini sildim ve kitapları silerek düzgünce yerleştirdim. Göz kapaklarımın ağırlaştığını hissediyordum. Esneyerek odamı süpürmeye başladım. Arkamdan Clay'in "Acele et Melia. Daha koltuklar ve yerler var!"diye bağırdığını duydum. Oflayarak daha hızlı bir şekilde süpürdüm. Gelişi güzel bir toz aldıktan sonra kendime bir kova su hazırladım ve yerleri sildim. Çekmecelerin birinde bulduğum bisküvileri yedikten sonra salona gittim. Islak bezle koltukları silmeye başladım. Minderler, minderlerin altları, koltukların arkaları her yerlerini sildim. Yorgunluktan kendimi odama attım. Tam yatağa düşecekken kendimi ileri ittirip yatağın bozulmamasını sağladım. Yere tam kıvrılıp uyumak üzereyken "Melia? Ne yapıyorsun?"diyen Ben'in sesini duydum. Kolumu kendime yatak yaparken "Biraz gözlerimi kapatacağım."dedim. Gülerek elindeki bezi bana fırlattı. Ayağa kalkıp bezi ona verip dil çıkardım. Ben, odadan çıktık sonra kenardaki kovayı alıp salona girdim. Hızla her köşeyi dip bucak temizledim. İşim bittikten sonra mutfağa gittim. Yeri silerken kayıp düşmem dışında herşey iyidi. Belimdeki acıyla ayağa dikilip Clay'in yanına gidip ona rapor verdim.
Hope Temple
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Hope Temple

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimePtsi Mayıs 23, 2011 4:11 am

Mutfak içeri girdiğimde pislik doluydu. "Aman Tanrım, burada mı yemek yiyoruz biz?!" diye söylendim. Şimdiye kadar hiç batmamıştı mutfağın bu kadar kirli olması, temizliğe gelince insanın gözüne batıyor. Barney'ye döndüm ve "Bizim işimiz tezgahla, dolaplarla ve bulaşıklarla. Başka biri yerleri ve masayı silip bulaşık makinesindekileri yerleştirecek. Sen şu koca tezgahı düzenlerken, ben de dolapları elden geçireyim" dedim. Hemen tamam anlamında başını salladı ve bir toz bezi kaptı. Ben de dolaplara döndüm. İçlerini teker teker boşalttım, sildim ve tekrar yerleştirdim. Arada çıkan çikolataları da yemeyi ihmal etmedim elbette. Artık köşe diplerde çürümüş yiyecekleri de çöplere attıktan sonra işim bitti. Bar işini benden önce bitirmişti, tezgahın bir kısmına tüm bulaşıkları yığmış beni bekliyordu. Derin bir iç çektim ve "Hadi bulaşıklara!" dedim. İlk önce bulaşık makinesine sığdırabildiğimiz kadar bulaşıkları sığdırdık. Ama geri kalan yarısını elimizle yıkamak zorundaydık. Elime eldiveni geçirdim ve bir çift de Bar'a attım. "Ben temizleyeceğim, sen de durulayacaksın. Sonra birlikte kurularız ve ben hazırlandıktan sonra da plaja gideriz" dedim gülümseyerek. "Hadi çabuk olalım!"
Tencere tavalardan başlayarak teker teker hepsini köpürte köpürte temizledim. Kollarımı yorgunluktan hareket ettiremeyecek hale gelmiştim ama dayanmaya çalışıyordum. Bar da benim köpüğe boğduğum tüm bardak, çatal, tencere, kap ne varsa hepsini iyice durulayıp bir köşeye koydu. Arada ona köpük üfleyip kıllık yapmayı unutmadım, "Bunun hesabını plajda sorarım ama" diye tehdit edince iyice eğlendim. Sonunda eldivenleri çıkardık ve birer havlu kaptık. Tüm bulaşıkları iyice kurulayıp yerlerine yerleştirdikten sonra mutfağın son durumuna baktım. İşimiz bitmişti. Bar olmasaydı, bir yere yığılıp kalmıştım kesin. "Angy'ye rapor vereyim, hazırlanayım gidelim hadi plaja!" dedim. "Tamam ben de hazırlanayım o zaman" ve ok gibi fırlayıp kulübesine gitti.

8.30 - 10.00
Ted Deeply
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Ted Deeply

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimePtsi Mayıs 23, 2011 10:48 am

Claire odama girdi ve "Salona." diye bağırdı.tam çıkıcaktıki "Anne 5 dakika daha lütfen." dedim."5 dakika demek." diye bağırıp bir tane tekme attı.Hemen fırladım yerimden.Hemen hazırlandım ve odaya geçtim. Claire örümcekleri topla dedi.Bu kulübedemi örümcek vardı hadi canım.Ama dediğini yapıp etrafı aramaya başladım.Bir tane buldum ve bir terlikle geçirdim örümceğe daha çok var gibiydi.O yüzden temizlik malzemelerinin orada bir böcek ilacı aldım.Odayı arıyordum.Örümcek bulamıyordum sonra bir dolabın orada bir yuva buldum ama ve sıktım ilacı ama bir tane örümcek vardı sadece demek ki etrafta bir sürü var demekti."Lanet olasıca böcekler neredesiniz." dedim.İçeride kalmamıştı her halde diğerlerinin odalarına girmek için izin aldım.Ve hepsinin odasına sırayla girmeye başladım.Hepsininkinde gizlenen en az 5 tane örümcek vardı.Birde afrodit kulübesi olucaktı.En kötüsü benim odamdı çünkü hiç kullanılmayanlardan biri de benim odalardandı bir de lilynin odası böyleydi sanırım.İkimizinkinden de rahat 10'ar tane çıktı zaten benimkinde 2 tane yuva vardı.Artık işim bitmişti claire'a sordum ve "Direk odanı temizlemeye." dedi.Odama gittim daha yatak bile düzelmemişti.Yatağı düzelttim ama çarşaflar kirliydi.Onları değiştirip tekrar düzelttim odayı.Sonra dolapdaki kıyafetleri düzelttim.Gardırop çok dağınıktı.Askılıktan düşenleri yerine taktım.Sonra odadaki tek olan resim yani babamın resminin çerçevesini temizledim.Sonra kulübedeki diğer çocukların verdiği eşyalar birde dışarıdan parayla aldığım eşyaları temizledim.Odanın tozunu aldım.Sonra yerleri sildim.Duvarları da temizledim.O yuva olan yerlere boş kalmasın diye şimdilik kağıt sıkıştırdım.Sonra hope'a yardım etmeye gittim ama onunda işi bitmiş gibiydi hazırlanıyordu."Ne o nereye." dedim."Benim işim bitti şimdi barney ile plaja gidicez.Gelmek istermisin." dedi."Hayır ben dışarı da dolaşıcam Argo ile dolaşıcam." dedim."Peki o zaman." dedi.Bende odadan çıktım hatta claire'le konuşup kulübeden kaçtım yeni iş gelmeden.
William David Green
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeSalı Mayıs 24, 2011 12:26 am

Salona geldim. Herkes toplanınca Clay konuşmaya başladı:
_ Bir temizlik gününde daha birlikteyiz… Fazla uzatmaya gerek yok. Direk konuya giriyorum. Bildiğiniz gibi öncelikle herkes odalarını toplayacak. Kitaplarınız tozlarını alın, dolaplarınızı silin. Tek tek dolaplarınıza bakacağım. Yeni nevresim takımlarınızı yataklarınıza silin. Süpürün. Kısacası tertemiz yapın odalarınızı. Sonra ise görev aldıkları yerleri temizleyecek! Lara, çamaşırlar sende. Renklilerle beyazlar ayrılıp güzelce yıkanacak. Tek bir tane bile kirli çamaşır görmek istemiyorum. Anna, salon bu sefer sende. Tozmuş, dağınıklıkmış… Her yer pırıl pırıl olacak. Alex, yemekler her zaman ki gibi sende. Akşama herkesin karnı acıkmış olur. Güzel yemekler yap. Thay, sende kokulardan sorumlusun. Kulübemize yakışır kokular al. Her odada ayrı bir koku olacak. Bir kokuyu bile beğenmezsem yakarım. Hoppy, mutfak sende. Bulaşık görmeyeceğim. Alex zaten sana yapman gerekeni anlatır. Tek tek bütün dolaplar boşalacak ona göre. Will, tuvalet sana kaldı bu ay. Merak etme eldiven diye bir şey var. İtiraz istemiyorum. Lily, banyo da senin. Sen banyoyu temizleyeceksin. Ophe, Lara’nın yıkadığı çamaşırları sen asacaksın. Derli toplu asılacak çamaşırlar. Bir tanesini bile yerde görmeyeceğim. Ben, biliyorsun ki kulübemizde örümcekler fink atıyor. Bir tane bile canlı örümcek görmeyeceğim. Jason, tavanlarda sende. Kirli, gri tavan görmek istemiyorum. Melia koltuklar ve yerler senin. Pırıl pırıl olacak. Parlamasını göreceğim ona göre. Bella mutfakta ki masa ve bulaşıkları makineye dizmek ve sonra yerine kaldırmak sende. Hoppy’le işlerinizi karıştırmayın. Aporis, giriş senin. Kulübemize gelen birinin ilk bakacağı yer orası özen. Marie, sende kurumuş çamaşırları ütüleyip herkesin dolaplarına koyacaksın. Görev vermediğim kalmadı herhalde. Bende… Perdeleri çıkartıp camları sileceğim. Elinizde ki bezleri temizlik bitincec siyah görmek istiyorum. Kullanıldığını göreceğim. Hadi şimdi herkes iş başına marş marş!
Ağlamak istedim. Tuvalet bana kalmıştı. İç çektikten sonra tuvalete ilerledim. İçeri girdim. Bir klozet ve bir lavabo vardı. Tabii ki bir tane de ayna. Önce aynayı sildim. Ardından bir daha sildim. Lavaboyu da temizleyince eldivenleri giyip fırçayı aldım. Lavaboyu fırçalamaya başladım.İşim bitince ayağa kalkım. Yerleri temizlemek için eğilecek iken kapı açıldı. Gelen Thay'dı. Tam yardım edecek diye sevinirken elime bir koku tutuşturdu. Onu tuvalet için kullandım. Ardından duvarları ve yeri sildim. Sırtım!!! Tuvaleti son kez elden geçirince Clay'ı aramaya başladım. Onu bulunca rapor verdim:
_Tuvalet tamam. Kokuda halledildi. Ayrıca sırtım mahvoldu. Şimdi odamı temizleyeceğim.
_Harika. Yani sırtın dışında.
Sırıttım. En azından sırıtmaya çalıştım. Odama yürüdüm. İçeri girdim. Camları silmeye başladım. Ardından masamı sildim. Dolaptaki kıyafetleri renklerine göre ayırdım. Dolabı sildim. YATAĞIMI TOPLADIM (BEN). Yerleri sildim. Toz aldım. Ardından Clay'a rapor verdim. Bana:
_Şimdi birine yardım et, dedi.
Lara Adams
Afrodit'in Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Lara Adams

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeÇarş. Mayıs 25, 2011 2:49 am

Yorganını yere atmış,yastığını da bacaklarının arasına sıkıştırmış,mışıl mışıl uyuyordu.Temizlik delisi olduğunu düşündüğü kardeşi Clay'ın çıkardığı korkunç sesle yerinden zıpladı.Gözlerini araladı.Hayla uyku sersemiydi.Kardeşi gittikten sonra gözlerini kaşıdı ve uyuşuk bir şekilde yüzünü yıkamaya gitti.Yüzüne birkaç su çarptıktan sonra kendine gelebilmişti.Salona gitti ve kollarını gögüsünün altında birleştirerek kardeşini dinledi. “Bir temizlik gününde daha birlikteyiz… Fazla uzatmaya gerek yok. Direk konuya giriyorum. Bildiğiniz gibi öncelikle herkes odalarını toplayacak. Kitaplarınız tozlarını alın, dolaplarınızı silin. Tek tek dolaplarınıza bakacağım. Yeni nevresim takımlarınızı yataklarınıza silin. Süpürün. Kısacası tertemiz yapın odalarınızı. Sonra ise görev aldıkları yerleri temizleyecek! Lara, çamaşırlar sende. Renklilerle beyazlar ayrılıp güzelce yıkanacak. Tek bir tane bile kirli çamaşır görmek istemiyorum. Anna, salon bu sefer sende. Tozmuş, dağınıklıkmış… Her yer pırıl pırıl olacak. Alex, yemekler her zaman ki gibi sende. Akşama herkesin karnı acıkmış olur. Güzel yemekler yap. Thay, sende kokulardan sorumlusun. Kulübemize yakışır kokular al. Her odada ayrı bir koku olacak. Bir kokuyu bile beğenmezsem yakarım. Hoppy, mutfak sende. Bulaşık görmeyeceğim. Alex zaten sana yapman gerekeni anlatır. Tek tek bütün dolaplar boşalacak ona göre. Will, tuvalet sana kaldı bu ay. Merak etme eldiven diye bir şey var. İtiraz istemiyorum. Lily, banyo da senin. Sen banyoyu temizleyeceksin. Ophe, Lara’nın yıkadığı çamaşırları sen asacaksın. Derli toplu asılacak çamaşırlar. Bir tanesini bile yerde görmeyeceğim. Ben, biliyorsun ki kulübemizde örümcekler fink atıyor. Bir tane bile canlı örümcek görmeyeceğim. Jason, tavanlarda sende. Kirli, gri tavan görmek istemiyorum. Melia koltuklar ve yerler senin. Pırıl pırıl olacak. Parlamasını göreceğim ona göre. Bella mutfakta ki masa ve bulaşıkları makineye dizmek ve sonra yerine kaldırmak sende. Hoppy’le işlerinizi karıştırmayın. Aporis, giriş senin. Kulübemize gelen birinin ilk bakacağı yer orası özen. Marie, sende kurumuş çamaşırları ütüleyip herkesin dolaplarına koyacaksın. Görev vermediğim kalmadı herhalde. Bende… Perdeleri çıkartıp camları sileceğim. Elinizde ki bezleri temizlik bitincec siyah görmek istiyorum. Kullanıldığını göreceğim. Hadi şimdi herkes iş başına marş marş!” 'Ahhh.' diye iç geçirdi.Temizlik günlerinden nefret ederdi.Görevleri duymazlıktan gelerek uykusuna kalan yerden devam etmek için can atıyordu.Ama başında temizlik delisi bir sürü kardeşi varken bunu yapması imkansızdı.Kardeşi tüm talimatları verdikten sonra koltuktan indi.Tüm kardeşleri dağılmaya başladı.Ancak o,bu temizlikten kurtulmak için planlar arıyordu.Ama bu uyku sersemliğiyle ne yapabilirdi ki?Böyle işlerden nefret ediyordu.Hiç birinci olamamışlardı bu yüzden,iki kat daha fazla çalışıyorlardı.Kardeşi Claire yapmazsan seni Tartarus'a gönderirim diyordu kardeşi.Kardeşi de olsa böyle yapacağından emindi. "Ne kadar kötü olabilir ki?" diye mırıldandı kendi kendine.Daha sonra düşündüklerinin saçma olduğunu anlayıp gözlerini devirdi.

Kardeşinin onu arkadan dürtmesiyle kendine geldi.Arkasına baktı.Kardeşi Clay'ın kızgın suratıyla karşılaştı.Bir adım uzaklaştı.Arkasına dönüp odasına ilerledi.Dalmış olmalıydı.Odasına geldiğinde kendisini toplanmamış yatağına bıraktı.Etrafı sakince inceledi.İçinden temizlik yapmak gelmiyordu.Uyuşukluğu tutmuştu,yine.Gözleri hafif hafif kapanıyor,her saniye rüyaya daha çok yaklaşıyordu.Ama yapmamalıydı.Temizliğini hemen yapıp uykuya kendini teslim etmeliydi.Kalktı yatağından esneyip dolabına yaklaştı.Gözleri hafif kapalı tüm kıyafetlerini yatağa attı.Kıyafetlerini toplamadan önce pencereyi açtı.Gözlerini kapattı.Rüzgar yüzünü yalıyordu sanki.Bu onun hoşuna gidiyordu.Birkaç dakika bekledikten sonra yatağına oturdu.Yavaş yavaş kıyafetlerini toplamaya başladı.Rüzgar ve kardeşlerinden gelen bağırışlar uykusunun açılmasına neden olmuştu...
http://www.melezkamprpg.yetkin-forum.com
Alexandra Bethany Daniels
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeSalı Mayıs 31, 2011 8:58 pm

Birkaç esneme hareketinden sonra geçen ayların denetlemesini tuttuğum not defterimi açıp kontrol etmeye başladım. 9.,6.,2.,4.,3.,4. Falan filan. Hiç birinci olmamıştık ama!Bu sefer onun için yarışmalıydık.2. Olabilirdik ama 1. Olmalıydık.

Üzerime temiz bir mutfak önlüğü geçirdikten sonra direk Claire’in yanına gittim. Kendime yardımcı olarak Hoppy! Onu istiyordum. Hemen izin aldıktan sonra mutfağa geldim ve kardeşime olanları anlatmaya başladım. “Hope! Şimdi işlerimiz birbirine bağlı. Ben kirleteceğim ve sen toplayacaksın. İş uzar o zaman.” Kendi kendime konuşmaya başlamıştım ama kimse yoktu. Hope hiç yoktu. Bozuntuya vermeden alt çekmeceden, tarif defterini çıkardım. Peynirli sufle yapmayı düşünüyordum. Kağıt tabakta olacağı için çok bulaşık yapmazdı ama yapılışı hayli zordu.
“Malzemeler;
1/2 bardak un,
1/3 bardak kakao,
1 paket kabartma tozu,
4 yumurta,
1/2 çay kaşığı krem tartar,
şeker,
3 çorba kaşığı süt,
Hmmmmm,hmmmm.”

Kollarımı sıvayıp bir kasede kakao ve kabartma tozunu iyice karıştırmaya başladım…

(Yarım saat sonra)

Sufleleri fırına vermiştim.O kadar çok sufle vardı ki, suratım hamur ve undan geçilmiyordu. Öksürdüm ve onun pişmesini beklerken kullanacağım alanı temizleyip milkshake yapmaya koyuldum. Karışık yapmak istiyordum. Çilekli ve çikolatalı!

Hem yapımı da basitti. 5 dakika da hepimize yetecek kadar yapmıştım. Onları da kağıt bardakları döküp buzdolabına kaldırdım.

Her zamanki tatlı! Waffle! Çok seviyorum bunu yaa! Kahretsin seni tatlı yiyecek! Hemen hamurunu yapmaya başladım.Ben hamurumu yapmaya yoğunlaşmışken Claire yanıma gelmişti. “Alex!” Emin olun, biri, siz çok konstanre olmuşken arkadan size seslenirse elinizde tuttuğunuz hamur dökülme tehlikesi yaşar. Hamuru da kurtardıktan sonra hemen rapor vermeye başladım. “Öğle yemeğimiz Peynirli sufle. İçecek milksahake ve tatlı ise, şu an yapmakta olduğum waffle! Şimdi bana hope’u bulursan çok sevinirim. Buraları tekrar tekrar silmesi gerekecek. Çok pis dağıttım kızın topladığı yerleri.” Dedim acı bir gülümseme ile.

Fırından suflenin piştiğine dair ses gelince bende son waffleı makinesinden çıkartıyordum. Sonra tüm kardeşlere bir sofra kurdum ve öğle yemeğini yemeğe başladık.

Lara Adams
Lara Adams

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimePerş. Haz. 02, 2011 4:36 am

Lara,Yatağından doğruldu.Kıyafetlerini özenle katlamıştı şimdide sıra yerleştirmekti.Bu,ona göre kolay bir işti.Yerleştirirken kardeşinin sesini duydu. "Yemek hazırrrr!" Lara gülümsedi,bu temizlik onu gerçekten de acıktırmıştı.Son kıyafetlerini de yerleştirdikten sonra koşarak mutfağa gitti.Yemeğin kokusu,Lara'nın burnuna gelmiş,Lara isteyerek olmasa da dudaklarını yalamıştı.Yemekten sonra odasını temizlemeli daha sonra da çamaşıları yıkamalıydı.Temizlikten bu yüzden nefret ediyordu,eğlenmek yerinde temizlik yapmak ona saçma geliyordu.Haklıydı da,kim eğlence yerine temizliği tercih ederdi ki? Elbette temizlik delisi kardeşleri!

Lara,iştahla yemeğini yedikten sonra masadan kalktı.Ellerini yıkayıp odasına geri döndü.Öğlen olmuştu neredeyse.Ancak Lara’nın hala uykusu vardı.İyi uyuyamamıştı ne yapsın? Kardeşleriyle birlikte geç saatlere kadar elbise savaşı yapan herkesin uykusu gelirdi.Lara uyumayı çok istiyordu ama kardeşi Claire’nin ona pis pis bakıp azarlamasını istemiyordu.Kardeşlerinin yanına oturdu ve nefis peynirli suflesinden bir lokma aldı.Tadı müthişti! Ağzındaki bitince bir lokma daha aldı daha sonra da milkshake'inden içti.Kardeşi Alex,işi biliyordu.Gerçekten kulübenin hamaratı denebilirdi.Lara her zaman kardeşleriyle birbirlerini tamamladıklarını düşünürdü.Öyleydi zaten,tüm kardeşleri farklı işlerde başarılıydılar.Lara,milkshake ve peynirli suflesini bitirdikten sonra tatlısına başladı.Bununda tadı diğerleri gibi harikaydı.Beş dakika bile geçmeden Lara tatlısını bitirdi ve Alex'e döndü.

"Eline sağlık,cadaloz.Harikasın!" Diyerek yerinden kalktı,odasına ilerledi.İşlerini henüz bitirmemişti.Uyuşuktu işte ne yapsın? Hızlı olamazsa bugün zor biterdi.Lara bunu biliyordu.Bu yüzden,daha çok hızlı olmalıydı.Kardeşleri uyurken o da temizlik yapmak istemezdi heralde. Odasına girdiğinde etrafı iyice inceledi.Dolabını toplamıştı,şimdi de etrafı toplayabilirdi.Fazla eşyası yoktu zaten.Makyaj malzemeleri,yatağı ve birkaç tane koltuğu.Yerdeki yastıklar,bitmiş parfüm şişeleri,çikolata ambalajları,topuklu ayakkabılar,dün yaptıkları kıyafet savaşından kalan kıyafetler... Ne kadar zor olabilirdi ki? Lara önce çikolata ambalajlarını aldı parfüm şişelerini de alıp mutfağa ilerledi.İşi bitmiş olan kardeşleri burada sohbet ediyorlardı.Onları dinlemeden çöp kutusuna attı,zaten ne konuştuklarını biliyordu,dedikodu... Melez Kampı'nda olan birleşmeler ve ayrılıklar Lara ve kardeşleri için çok iyi bir dedikodu konusu oluyordu.Lara,çöpü attıktan sonra odasına ilerledi.Topuklu ayakkabılarını yerden aldı ve ayakkabılarını koyduğu yere yerleştirdi.Yerdeki yastıkları koltuklara yerleştirdi.Kıyafetleri askıya astı.Sonunda toplama işi bitmişti.Lara bu kadar erken biteceğini sanmıyordu.Yapa yapa artık alışmıştı,belki de.Alnındaki terleri kolunun tersiyle sildi ve zafer gülümsemesiyle etrafı yeniden inceledi.Etrafı da topladıktan sonra işi kolaylaşmıştı,zaten.Sadece etrafı temizlemeli,pencerenin önünde duran,yaklaşık birkaç ay önce aldığı çiçekleri iyice sulamalıydı.Rengarenk çiçekler Lara'ya huzur veriyordu.Önce kolay işten başladı.Çiçekleri dikkatlice sulayıp,onlara özenle bakıp gülümsedi.Birkaç dakika bekledikten sonra banyodan temizlik malzemelerini almaya gitti.Bez parçası aldı ama,süpürge yoktu.Yine birisi kapmış olmalıydı.Fazla kişi olmayı bu yüzden hiç sevmiyordu! Belki de makyaj malzemesi almak yerine kulübelerine bir süpürge daha almalıydılar.Birden kardeşi,Amelia'nın odasında ki süpürge gözüne çarptı.Uyanık kardeşi,kimse görmesin diye saklamış olmalıydı.Yeni gelen kardeşi,Afrodit çocuklarının,herşeyi görebileceğini bilmiyor olmalıydı.Lara,sinsice gülümsedikten sonra gürültü olmaması için yavaşça yürüdü,kavga çıkmasını istemezdi,sorumlusu da oydu hemde.Süpürgeyi aldıktan sonra odasına doğru koştu.Koşarken de gürültü çıkmamasına dikkat ediyordu.Odasına geldiğinde temizliğe başlamadan önce telefonunu eline aldı.Rihanna-Rude Boy şarkısını açtı.Şarkı çalarken,müziğe eşlik ediyordu,ayrıca süpürgeyle dans ediyordu,dans ederken temizlik yapması şaşırtıcıydı.

Come here rude boy, boy
Can you get it up
Come here rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Come here rude boy, boy
Can you get it up
Come here rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Tonight
I'mma let you be the captain
Tonight
I'mma let you do your thing, yeah
Tonight
I'mma let you be a rider
Giddy up
Giddy up
Giddy up, babe

Tonight
I'mma let it be fire
Tonight
I'mma let you take me higher
Tonight
Baby we can get it on, yeah
we can get it on, yeah

Do you like it boy
I wa-wa-want
What you wa-wa-want
Give it to me baby
Like boom, boom, boom
What I wa-wa-want
Is what you wa-wa-want
Na, na-aaaah

Come here rude boy, boy
Can you get it up
Come here rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Come here rude boy, boy
Can you get it up
Come here rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Tonight
I'mma give it to you harder
Tonight
I'mma turn your body out
Relax
Let me do it how I wanna
If you got it
I need it
And I'mma put it down

Buckle up
I'mma give it to you stronger
Hands up
We can go a little longer
Tonight
I'mma get a little crazy
Get a little crazy, baby

Do you like it boy
I wa-wa-want
What you wa-wa-want
Give it to me baby
Like boom, boom, boom
What I wa-wa-want
Is what you wa-wa-want
Na, na-aaaah

Come here rude boy, boy
Can you get it up
Come here rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Come here rude boy, boy
Can you get it up
Come here rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

I like the way you touch me there
I like the way you pull my hair
Babe, if I don't feel it I ain't faking
No, no

I like when you tell me kiss it there
I like when you tell me move it there

So giddy up
Time to giddy up
You say you're a rude boy
Show me what you got now

Come here right now

Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Come here rude boy, boy
Can you get it up
Come here rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Come here rude boy, boy
Can you get it up
Come here rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Love me
Love me
Love me
Love me
Love me
Love me

Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Love me
Love me
Love me
Love me
Love me
Love me

Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 3:22 am

Yemekler yenmişti. Mutluy son gibisinden ama olmadı! Daha benim yapmam gereken bir sürü yemek vardı. Acaba ne yapsaydım? Ben böyle tırnağımı kemirmeye durayım aklıma hemen tavuk geldi. Ondan güzel yemek mi vardı ki? En sediğim hemek için malzemeleri toplamaya başladım.

Kısaca ben mönümü hazırlamıştım:
~Tavuk
~Spagetti
~Dondurma
~Patates kızartması
~Börek

Bunları not ettikten sonra hemen önlüğümü çıakrtım odama koştum. Saçlarımı topladım ve odamı toplamaya başladım. Makyaj masamdan başladım. Önce tüm parfüm,göz kalemi,rimel, ruj vs. leri bir bezin üstüne koydum ve aynam ile masamı silmeye başladım. Yeterince temiz olduğuna emin olduktan sonra sırasıyla parfümlerimin tozlarını alıp dizdim. Böylece makyaj masamdaki tozlu şeylerin tozu giderilmiş oldu. Tozların dışarı çıkması için pencereyi açtım ve yatağıma yöneldim. Birkaç tane kılıfı filan çıkarttıktan sonra yastığıma ve yatağıma oldukça sadece bir renk olan beyaz renkli kılıfları taktım. Son olarak da yatağımı toplayıp kirlileri banyonun önüne koydum.

Şimdi dolap boşaltma zamanıydı. Dolabım o kadar dağınık değildi ama yine de bunu yapmalıydım. Tüm kıyafetleri çıakrtım yere serdim ve kirli temiz ayrımı yapmaya başladım. Dolabım dağınık değildi ama bir sürü kirli kıyafet bulduğuma emindim. Bunları ayırdıktan sonra kirli kıyafetlerimi de banyonun önüne koydum. Sonra tekrar odama gelip temiz olanları katlayıp/asıp dolabımı tekrar düzenledim. Koku!
Koku vardı! Korkunç! Hemen daha fazla havalandırma için camaları sonuna kadar açtım. Bu daha iyiydi. Duvardaki posterlerin vadesi dolmuştu. Tarz değiştiriyordum. Duvardaki büyük bir açığa Kaliforniya’nın bir resmini astım.

Şimdi daha güzel olmuştu odam.Gün iyice kendini belli ediyordu ve tam tepemdeki güneş beni rahatsız ediyordu. . Yatağımın yanındaki şifonyer, saat ve fotoğraflarımın da tozunu aldıktan sonra bir tabure bulum lambaya yaklaştım. Elime aldığım en güzel kokan parfümü lambaya boca ettikten sonra parfümü yerine koydum ve odamdaki minderleri kabartmaya başladım. O iş de bitince saçımı tekrar toplayıp mutfağa gitme kararı aldım ve odamdan çıktım.

Mutfağı bıraktığım gibi bulmuştum. “E Alex nasıl gidiyor?” diye sordu Claire. Bende yapacaklarımı anlatmaya başladım. “Bu akşam en güzel tabağımı hazırlıyorum. Tavuk,patates kızartması, sos ve spagetti. Hepsi hemen pişecek türde şeyler ama patates vakit alabilir. Odamı da topladım. İstersen bir bak.” Dedikten sonra malzemelerimi birleştirmeye başladım.

En son Alexandra Regina Daniels tarafından Cuma Haz. 03, 2011 7:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Lara Adams
Lara Adams

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 6:42 am

Lara,odasını da temizledikten sonra oflayıp yatağına oturdu.Şarkı,bitince geri sarıyordu.Lara,bu şarkıdan sıkılmıştı açıkcası.Bu yüzden,başka bir şarkı açtı.Ancak bu da Rihanna'nın bir şarkısıydı.Lara bu kızın sesini gerçekten çok güzel buluyordu,saçlarından nefret ediyordu yine de.Ancak ona yakıştığını biliyordu.Rihanna'nın love the way you lie şarkısını açtı.Bu şarkıyı çok severdi.Ayrıca klibinde Megan Fox oynuyordu.Herkes Megan'ı kendisine benzetirdi.Öyleydi de,Megan ona gerçekten benzerdi.Lara,başını iki yana sallayıp sildi bu düşünceyi kafasından.Temizlik yapmalıydı.Odası bitmişti zaten.Bir tek çamaşırları temizlemeliydi,bununda kolay olacağını düşünüyordu.Derin bir nefes aldı.Telefonunda çalma yerini açtı ve şarkı çalmaya başladı.

Just gonna stand there
And watch me burn
But that’s alright
Because I like
The way it hurts
Just gonna stand there
And hear me cry
But that’s alright
Because I love
The way you lie
I love the way you lie
I love the way you lie

I can’t tell you what it really is
I can only tell you what it feels like
And right now there’s a steel knife
In my windpipe
I can’t breathe
But I still fight
While I can fight
As long as the wrong feels right
It’s like I’m in flight
High of a love
Drunk from the hate
It’s like I’m huffing paint
And I love it the more that I suffer
I suffocate
And right before i’m about to drown
She resuscitates me
She fucking hates me
And I love it
Wait
Where you going
I’m leaving you
No you ain’t
Come back
We’re running right back
Here we go again
It’s so insane
Cause when it’s going good
It’s going great
I’m Superman
With the wind in his bag
She’s Lois Lane
But when it’s bad
It’s awful
I feel so ashamed
I snap
Who’s that dude
I don’t even know his name
I laid hands on her
I’ll never stoop so low again
I guess I don’t know my own strength

Just gonna stand there
And watch me burn
But that’s alright
Because I like
The way it hurts
Just gonna stand there
And hear me cry
But that’s alright
Because I love
The way you lie
I love the way you lie
I love the way you lie

You ever love somebody so much
You can barely breathe
When you’re with them
You meet
And neither one of you
Even know what hit ‘em
Got that warm fuzzy feeling
Yeah them chills
Used to get ‘em
Now you’re getting fucking sick
Of looking at ‘em
You swore you’ve never hit ‘em
Never do nothing to hurt ‘em
Now you’re in each other’s face
Spewing venom
And these words
When you spit ‘em
You push
Pull each other’s hair
Scratch, claw, bit ‘em
Throw ‘em down

Pin ‘em
So lost in the moments
When you’re in ‘em
It’s the rage that took over
It controls you both
So they say it’s best
To go your separate ways
Guess that they don’t know ya
Cause today
That was yesterday
Yesterday is over
It’s a different day
Sound like broken records
Playin’ over
But you promised her
Next time you’ll show restraint
You don’t get another chance
Life is no Nintendo game
But you lied again
Now you get to watch her leave
Out the window
Guess that’s why they call it window pane

Just gonna stand there
And watch me burn
But that’s alright
Because I like
The way it hurts
Just gonna stand there
And hear me cry
But that’s alright
Because I love
The way you lie
I love the way you lie
I love the way you lie

Now I know we said things
Did things
That we didn’t mean
And we fall back
Into the same patterns
Same routine
But your temper’s just as bad
As mine is
You’re the same as me
But when it comes to love
You’re just as blinded
Baby please come back
It wasn’t you
Baby it was me
Maybe our relationship
Isn’t as crazy as it seems
Maybe that’s what happens
When a tornado meets a volcano
All I know is
I love you too much
To walk away though
Come inside
Pick up your bags off the sidewalk
Don’t you hear sincerity
In my voice when I talk
Told you this is my fault
Look me in the eyeball
Next time I’m pissed
I’ll aim my fist
At the dry wall
Next time
There will be no next time
I apologize
Even though I know it’s lies
I’m tired of the games
I just want her back
I know I’m a liar
If she ever tries to fucking leave again
I’mma tie her to the bed
And set the house on fire

Just gonna stand there
And watch me burn
But that’s alright
Because I like
The way it hurts
Just gonna stand there
And hear me cry
But that’s alright
Because I love
The way you lie
I love the way you lie
I love the way you lie

Lara,telefonunu çamaşırların olduğu yere götürdü.Masanın üstüne koydu ve yere oturup,çamaşırları beyaz ve renkli olarak ikiye ayırmaya başladı.Evet,yanılmıştı.Bu iş,sandığından daha zordu.Yine halinden memnundu.Tanrı'ya tuvaleti temizlemediğinden şükrediyordu.Gülümsedi kendi kendine.Böyle şeyler düşünüyordu ama yine de aklında kaçma fikirleri vardı.Bu işten kaytarıp uyumak istiyordu.Tamam,uyuması zorunlu değil,ama kesinlikle bu işten kayratmalıydı. 'Ah' diye iç geçirdi. 'Bu işten kaytaramayacağım! Tartarus'a da gitmek istemem'

Gözlerini devirdi bu düşüncelerine.Bu sırada şarkı bitmiş,yeniden başlamıştı.Yine de Lara başka bir şarkı açmak istemiyordu.Zaten ayağa kalkacak gücü bile kalmamıştı.Bu geceki kıyafet savaşına giremeyeceği kesindi.Derin bir iç çekti ve işlerine devam etti.

*Biliyorum,az yazdım.Şarkı kaplıyordu her yeri ama yine de,uzun gözükmesini istedim.Eğer uzun yazsaydım görevi biterdi ve 11'inde var denetleme yani,yazma süresi var daha.
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 7:44 pm

Saat 3 olmuştu acele etmeme gerek yoktu. Hatta bu işin bitmesine daha çok vakit olduğu da gerçekti. Zaten akşam yemeği olduğu için en son yapılacak işti yemek. Onun için elime bir fırça ve bez alıp odama gittim. Temizlik eldivenlerini elime geçirdim ve bir yüksekliğin üzerine çıkıp tavandaki tozları silkelemeye başladım. Yavaş yavaş ilerliyordum. Gri olan tavandan yaptığım kısın yavaşça beyazlıyordu.

Camımın açık olmasına ve tozları yutmamam gerçeğine katlanarak işime devam ettim. Yaptığım kızım beyazladıktan sonra köşelere doğru ilerledim ve her yer beyazlayana kadar ovdum. Alttaki bezin üzeri kirlerle dolmuştu. Eğer daha fazla kir düşerse etrafa döküleceğini düşünerek büyük siyah bir çöp çuvalının içerisine boşalttım ve bezi dışarı çıkıp çırptım.

Böylece tekrar odama gelip işime devam ettim. Kendime iyi bir puan verip vermeyeceğimi düşündükten sonra kullandığım malzemeleri yerlerine koydum ve canlarımı silmek için bir kova dolusu temiz su ve 2 bez aldım. Canlarımız çok kirlenmişti. Bu da kötü bir şeydi elbette. Biz Güzellik ve Aşk Tanrıçası’nın çocuklarıydık ve güzellik temizlikle başlardık. Bu bana büyü annemin sıradan bir sözünü hatırlatmıştı. ”Temizlik yapmanın en büyük kuralı, kirletmemektir.” Ama şu durumda kirlenmemesi elde değildi. Zaten ayda 1 temizlik yapıyorduk! Nasıl oluyor da hemen kirleniyordu aklım bir türlü almıyordu.

Canlardaki tozlanmaları ıslak olan bezle bastırarak 3-4 sefer sildim ve yakından bakarak dikkatle inceledim. Hala çok temiz değildi. Birkaç sefer daha üzerinden geçtim ve zımpara kağıdı alıp eğrilmiş bozulmuş köşeleri düzeltmeye başladım. Bu iş biraz zorlu olmuştu ve haliyle tekrar toz olmuştu. Gözlerimi devirip tekrar silmeye başladım ve kendi kendime mırıldandım. “Mükemmel olmak zorundayız.”

Pencerelerden birini ayrıntısıyla sildikten sonra diğerine geçip aynı işlemleri uygulamaya başladım. Camları da böyle sildikten sonra bezimi iyice temizleyip dolapların üstünü silmeye başladım. Tozlar iyice azalmıştı ama hala vardı. Dolaplara baktığımda bir sürü iz gördüm. Kıyafet alırken dokunduğumuzda hep iz kalmıştı. Bunun için de tüm dolabı çepeçevre sildim ve çekmecelerinde aynı durumu yaşadığını görüp onları da sildim. Sonra odamdaki çöp kutusunun da temizlenme zamanını fark edip onları da aynı çöp çuvalına döktüm ve çöp kutusuna bir çöp poşeti taktım.

Odamda daha fazla kirli bir yer olamayacağını düşünüp mutfağa döndüm. Yemekten sonra güzel bir tatlı olmalıydı. Hatta 2 tatlı! Bunu hak etmiştik. Tezgahın üzerinde duran not defterimi alıp ekleme yaptım:

~Profiterol
~Çikolatalı Muffin
~Kremşantili meyve salatası
~Çilekli parfe

Bu tatılar bile beni iştahlandırmaya yetmişti. Tatlılar uzun süreceğini düşünerek ilk onlardan başlamak istedim. Onlar soğutulmaya bırakılabilirdi ama yemekler sıcak yenmeliydi. Bunun için ilk meyve salatasından başlamak istedim. Bulduğum kadar meyveyi tezgahın üzerine yığdım. Elma, armut, çilek, kivi, muz, avakado vs. kepsini dilimlemem gerekiyordu. Elma ve armuttan işe başladım. Önce yarıya böldüm sonra yarımları da yarıya. Kalın kalın küpler yapana kadar dilimledim ve bunları bir kaseye aktardım.

Kardeşlerimden teki mutfağa girmişti. Ocağın yanında duran listeyi aldı ve incelemeye başladı. “ Alexxx! Ne yaptın sen ya? Bunlar harika!” dedi ve boynuma atıldı. “Harika ama bu yavrucağın yardıma ihtiyacı var.” Dedim.

Not:Lara hadi çikolata savaşı Very Happy
Claire Angel Deeply
Claire Angel Deeply

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 11:55 pm

Görev dağılımı yaptıktan sonra çıktığı koltuktan aşağıya indi. Bütün kardeşleri işlerinin başına dönmüştü sadece biri hariç. Lara… Lara uykusunun açılmamasıyla olduğu yerde duruyordu. Arkasında durup ona dokundu. Lara hızlıca arkasını dönünce onun sinirli bakışlarıyla karşılaştı. Lara hemen bu bakışlardan kurtulmak için “Tamam gidiyorum” diyerek işinin başına yöneldi. Şimdi salonda tek başına kalmıştı. Temizlenmesi gereken bir odasını hatırlayınca hemen odasına yöneldi. Odasına girdiğinde yorgunluğu şimdiden artmıştı. Masanın üzerinde duran mor radyosunun düğmesine basarak güzel bir şarkı açtı. Neşesi yerine gelince yatağını toplamaya başladı. Yatağını toplayınca camı açtı. Güneşin parıldaması odasının içine doldu. Arada bir gelen hafif esintide ona eşlik ediyordu. Temiz havayı ciğerlerine kadar çektikten sonra dolabını açtı. Açmasıyla şaşırması bir oldu. İlk defa dolabı bu kadar topluydu. Ne zaman toplamıştı ki dolabını? Biraz düşündükten sonra dün kulübesine Pers’İn geldiğini hatırladı. Onun için odasını temizlemişti. Dağınık olan birkaç kıyafeti de katlayıp koydu. Kirli çamaşırlarını dolabından çıkarıp banyoya Lara’nın yıkaması için attı. Geri odasına döndüğünde eline aldığı bezle dolabını silmeye başladı. Tabi önce katlamış olduğu kıyafetlerini yatağına düzgün bir şekilde koydu. Silme işlemi bittikten sonra kıyafetlerini dolabına yerleştirdi. Kıyafetleri katlı olduğundan bu iş onu hiç yormadı. Ne yazık ki masası dolabı kadar şanslı değildi. Bir günde bu masa nasıl bu kadar kirletilebilirdi? Kendine bile hayret ediyordu ama yapacak bir şey yoktu. İlk olarak masasının üzerindeki kalemleri kalemliğine yerleştirdi. Makyaj malzemelerini bir kenara ayırdı. Çekmecelerini boşalttı. Çekmecesini boşaltırken Pers’İn ona hediye ettiği toka gözüne çarptı. Ne kadar romantik ve güzel bir gün o gün. Bir iç çekerek sevgilisini düşündü. Bu düşüncesinden rüzgârına bazı kâğıtlarını uçurmasıyla ayrıldı. Hemen koşarak camı kapattı. Uçan kâğıtlarını topladı. Sonra sevgilisinin hediye ettiği tokayı eline aldı. Onu özel kutusunun içine koydu. Sonra işe devam etti. Çekmeceleri boşalttıktan sonra güzelce sildi masayı. Sonrada geri yerleştirdi. Ayırmış olduğu makyaj malzemeleriyle kremlerini de düzgün bir şekilde masasına koydu. Parfümlerini boylarına göre dizdi. Aynasını güzelcine sildi. Şimdi kendisini daha net gösteriyordu ve güzelliğini daha çok ortaya çıkarıyordu. Eline cam bezini alarak odasının camını silmeye başladı. Camlara hep çok özen gösterirdi. Bunun nedeninin bilmiyordu ama camlardaki tek bir lekeye bile dayanamıyordu. Özenle camını sildikten sonra süpürge bulmaya gitti. “Harika iki süpürgede kullanılıyor.” dedi sinirli bir şekilde. Onun en kötü özelliği aşırı sabırsız olmasıydı. Beklemeye asla tahammül edemezdi. Bu yüzden geri odasına dönerek kitaplığını düzenlemeye başladı. Kitap okumayı sevmediğinden dolayı fazla kitabı yoktu. Bu da işini çok kolaylaştırdı. Hemen kitaplığını ve kitaplarını sildi. Sonra tekrar süpürgeye bakmaya gitti. Bu sefer biri boşa çıkmıştı. Mavi olan süpürgeyi alarak odasını süpürmeye başladı. Süpürme işlemi bitince bir de yerleri sildi. Radyodan çalan müziği kapatarak odasına baktı. Pırıl pırıl olmuştu ve ilk defa yorulmamıştı. Anlaşılan bugün çok iş yapacaktı. Odasını toplayınca diğer kardeşleri neler yapıyor diye keşife çıktı.

Bu sefer temizlikleri harika olmuştu. 1.olmalıydılar. Bunu bütün kardeşleri gibi o da çok istiyordu ve bunun için elinden gelenin fazlasını yapmaya yemin etmişti. 1.lik onların olmalıydı, olacaktı. İlk olarak yemekler için Alex’İn yanına gitti. Onun mutfakta olduğunu bilerek mutfağa gitti. Alex, harika yemekler yapmaya başlamıştı bile
“Alex!” Dedi gülümseyerek. Alex hamuru az kalsın döküyordu ki son anda kurtarmıştı. Arkasını döndüğünde “Öğle yemeğimiz Peynirli sufle. İçecek milkshake ve tatlı ise, şu an yapmakta olduğum waffle! Şimdi bana hope’u bulursan çok sevinirim. Buraları tekrar tekrar silmesi gerekecek. Çok pis dağıttım kızın topladığı yerleri.” Dedi. “Tamam ben şimdi Hoppy’İ bulurum sen merak etme.” Diyerek mutfaktan çıktı. “Sahi Hoppy nerde?” diye düşündü. Odasındadır diye kontrole devam etti. Thay’ın odasına ilerlerken Thay birden önüne çıktı. Ani çıkışı ondan korkarak bir iki adam geri çekildi. Thay ”Sakin ol Clay benim.” Diyince anca sakinleşti. Thay sonra “Kokular bitti hepsini aldım. Tuvalete bir tane koku bıraktım. Odamı pırıl pırıl yaptım. Yani verdiği bütün işler bitti. Şimdi ne yapayım?” dedi. Halılar. Aklına birden halılar geldi. Uzun zamandır yıkanmıyorlardı ve artık çok pis oluşlardı. Fakat Thay tek başına da bütün halıları yıkayamazdı. Yanına birileri daha gerekiyordu. “Halıları yıkayalım Thay. Çok pisler.” Dedi Claire. Thay şaşkın bir ifadeyle “Tek başıma mı?” diye sordu. Daha sorusuna cevap veremeden yanımıza Melia’yla Will geldiler. Rapor verdiler ve “Şimdi ne yapalım?” diye sordular. Tam imdadına yetişmişlerdi. Yüzünde sinsi bir gülümseme oluşturduktan sonra “Tamam siz üçünüz: Thay, Will ve Melia halıları yıkayacaksınız. Paçalarınızı sıvayın. Tertemiz olsunlar. Hadi iş aşına durmak yok. Bende işim bitince yardıma gelirim.“ dedi ve onları yolladı.

Banyoya Lara’nın yanına gitti. Çamaşırları ayırmış makineye atıyordu. Oradan da çıkıp salona doğru yürümeye başladı. Bu sırada Ben’le Hoppy’İ ses çıkartmadan dışarı çıkmaya çalışırken gördü. Birileri kaytarmaya çalışıyordu. Hemen onların yanına koştu ve
“Hey nereye bakalım?” dedi. Ben’le Hoppy birbirlerine baktılar. Hoppy “Ben mutfağı ve odamı temizledim. Şimdide Bar’la plaja gidiyordum.” Dedi. Ben’de hemen araya dalarak “Bende odamı temizledim. Örümcekleri Tartarusa yolladım. Karınca yuvalarını kapattım. Şimdi de Argo ile dışarıda dolaşacaktım.” Dedi. Ah bu yeniler. Hiçbir temizlik kurallarını bilmiyorlardı. “Siz benle dalga mı geçiyorsunuz?” dedi. Çok sinirlenmişti. Burada herkes temizlik yaparken onlar gezip tozmaya çalışıyorlardı. “Kuralları bilmiyor musunuz siz ya? Bugün bizim kulübede te-miz-lik yapılacak. Bütün gün!” Gittikçe bağırmaya başladı. “Şimdi. Bar sen kendine gezecek başka biri bul haydi güle güle.” Bar Hoppy’le vedalaşıp gittikten sonra sözlerine bağırarak devam etti. ”Ve siz. Derhal içeri. Madem işleriniz bitti işte size yeni işler. Kimse dışarıda gezmeyecek. Bugün bütün gün temizlik yapacaksınız. Ben sen halıları yıkayan Melia, Will ve Thay’a yardım et. Hoppy sende mutfağı temizleyeceksin.” Dedi. Hoppy “Ama ben orayı yeni temizledim ki.” Diye itiraz edince sözünü bitiremeden “Alex yemek yaparken dağıttı. Yeniden temizle. Hadi sizi iş yaparken göreceğim. Marş. Kaytarmak yok. E hadi daha ne duruyorsunuz?” diye araya girdi. Hoppy’le Ben koşturtarak yeni görevlerine gitti. O da odalara baktı. Herkes odasını temizlemişti. Alex’in “Yemek Hazır!” diye bağırmasıyla yüzünde bir gülümseme oldu. Hemen diğer bütün kardeşleri gibi mutfağa yöneldi. Alex’İn yaptığı nefis sufleden tattı. Gerçekten de harika olmuştu. Milkshake ve waffle’den de tadınca ne kadar şanslı olduğunu bir kez daha anladı. Böyle bir kardeşi olduğu için çok şanslıydı. Bu enfes öğle yemeği bitince herkes işlerinin başına geri döndü. Bütün perdeleri değiştirmeye karar evrdi. tek tek her perdeyi çıkartıp yıkaması için Lara'ya verdi. Sonra da temiz perdeleri renklerine göre odalara taktı. Perde işi bitince mutfağa gitti. “E Alex nasıl gidiyor?” diye sordu. Akşam yemeğinde neler olacağını merak ediyordu. “Bu akşam en güzel tabağımı hazırlıyorum. Tavuk,patates kızartması, sos ve spagetti. Hepsi hemen pişecek türde şeyler ama patates vakit alabilir. Odamı da topladım. İstersen bir bak.” dedi Alex. Gerçektende menü süperdi. Şimdiden acıkmaya, ağzı sulanmaya başlamıştı. Şimdi ise akşama kadar nasıl bekleyeceğini düşünmeye başlamıştı. "Çabuk hazırla Alex bu menüye karşı şimdiden acıktığımı hissediyorum." dedi ve gülmeye başladı. Alex'tte biraz güldkten sonra yemeğe koyuldu. O da Alex'in odasına gitti. Gerçektende her yeri toplamıştı. Tertemiz olmuştu odası. Odanın tek eksiği lambanın tozuydu. O da eline aldığı bir bezle lambaların tozlarını almaya başladı. Kendi odasının lambasının tozunu alırken mutfaktan bağrışma sesleri duydu. “Neler oluyor böyle?” diyerek çıktığı merdivenden aşağı indi ve mutfağa doğru yürümeye başladı. Sesler gitgide artıyor kahkahalar tüm kulübede yankılanıyordu.
Drew Taylor Black
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Drew Taylor Black

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeC.tesi Haz. 04, 2011 2:54 am

Will'de işini bitirmişti. Claire'ın yanına birlikte gittik. Claire bize gülümserken başıma kötü birşeylerin geleceğini anlamıştım. Sırayla üçümüzü işaret ederek "Tamam siz üçünüz: Thay, Will ve Melia halıları yıkayacaksınız. Paçalarınızı sıvayın. Tertemiz olsunlar. Hadi iş başına durmak yok. Bende işim bitince yardıma gelirim."dedi. Neden ben? Neden halı yıkayacak kişi benim? Ben tekrar zengin hayatımı istiyorum! Will ve Thay'ın peşine takıldım. Önce odalardaki halılarla başlayacaktık. Odalardaki bütün halıları toplayıp dışarı çıkardık. Pembe, mor ve uçuk pembe desenli bir halıyı yere serdik. Will uflayarak yeşil bir bahçe hortumu getirdi. Bende içeriden bulabildiğim bütün halı temizleme zımbırtılarını getirdim. Thay ellerini kenetleyip "Pekala, başlıyoruz. Merak etmeyin daha sonra bunun intikamını Clay'den alırız."diyip gülümsedi. Hepimiz paçaları sıvayıp halının başına çöktük. Elime aldığımız paketlerin bir kısımını döküp birazda deterjan döktük. Elimize fırça halıp halıda gezdirmeye başladık. Düştüğüm için hala belim ağrıyordu. Ayağa kalkıp bahçe hortumunu halıya tuttum. İlk halıyla işimiz bitmişti. Sıra ikinci halıdaydı.
Birkaç halıyıda bitirip kurumaları için güneş alan bir yere astık. Aslında yanımızda bir Apollon çocuğu olsa fena olmazdı. Will içerden mutfak ve salon halısını getirdi. Halıları biz taşıyacak değildik herhalde. Halıların ikisinide yere attı, ayağıyla itekleyerek açtı. Thay bitmek üzere olan deterjanı iki halıya serpiştirdi. Mutfak halısına eğilip fırçalamaya başladı. Ben ve Will'de salonun büyük halısını temizlemeye başladık. Artık dizlerim acıyordu. Aslında Seth'i zorla buraya getirtmek vardı ama... O gıcık daha kendi kulübesini bile temizlememiştir. Biz daha yarısına gelmişken Thay mutfak halısını bitirmiş, asmış ve gelmişti. Elinde bir kahve fincanla bize bakıyordu. Hakkını vermek gerek bizden daha çok halı temizlemişti. Will bahçe hortumunu eline alıp halıyı sulamaya başladı. Clay'in gelmesine gerek kalmadan herşeyi halletmiştik. Elimin tersiyle alnımı silerken kısa bir çığlık attım. Heryerim ıslanmıştı! Will sırıtarak bana bakıyordu. Daha sonra dönüp Thay'ı ıslattı. Thay bağırarak "Bu bir savaştır!"diyip hortumu eline alıp bizi ıslatmaya başladı. Will beni kendine siper yapıp ıslanmaktan kurtuldu. Çevik bir hareketle Will'den sıyrılıp kulübeye kaçtım. Üstüm başım sırılsıklam olmuştu. Tam kapı eşiğinde durdum. Bağırarak "Biri havlu getirebilir mi?"dedim. Will'de arkadan "Evet acele, lütfen!"diye bağırdı. İçeri girip ya etrafı su damlacıklarıyla doldurup Clay'in sinirli halini görecektim yada kapıda ağaç olacaktım. Kesinlikle ağaç olmayı tercih ediyorum...
Hope Temple
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Hope Temple

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeC.tesi Haz. 04, 2011 4:23 am

Plajdan döner dönmez Alex yolumu kesti. “Mutfaktan sen sorumluydun değil mi?” “Evet, bir yeri mi unutmuşum Alex?” diye sordum. “Benim yemek yapacağımı unutmuşsun!” Ah, nasıl unutabildim? Alex yemek yaparken ortalığı dağıtacaktı, ben de onun arkasında bıraktıklarını temizleyecektim. “Özür” dedim en sevimli halimi takınmaya çalışırken. “Sorun değil, zaten daha başlamamıştım” “O zaman ben bir koşu hazırlanayım geleyim” dedim. Tamam anlamında başını salladı ve mutfağa yöneldi. Odama girip hemen üstümü değiştirdim, saçlarım tuzlu tuzlu kalacaktı ama olsun. Şu mutfak işi halledildikten sonra yapardım. Mutlu bir şekilde seke seke Alex’in yanına mutfağa indim. “Ee, ne yapacaksın yemeğe?” diye sordum. Umarım patlıcan olmaz diye düşündüm. “Sürpriz!” dedi şakıyarak. Ben de ortaların biraz daha dağıldığını fark ettim ve tezgahı düzenlemeyi başladım. İlk önce güzelce sildim Alex’e engel olmadan. Sonra da ortadaki pis kaseleri yıkadım, biri kahvaltı yapmış olmalıydı. İşim bitince Alex’in artıklarını toplamaya başladım, yumurtları, çöpleri gibi. O ne yapsa, ben de durmadan etrafında dönüyor, ardında bıraktıklarını topluyordum. Boş kaldığım bir anda mırıldamaya başladım. “A masquerade, a masquerade” Alex de bana eşlik etti ve birlikte baloda çalan şarkıyı söylemeye başladık.

She's surreal
She's dangerous and no one else can match those eyes
She's concealed
So mysterious, that nobody can catch her lies

Drop this game of fame
No one can win
I believe this can be serious if I can get under her skin

We're both in this masquerade
What can I do to see you
The girl behind the mask
Our love was just a masquerade
I wanna get to know you
The girl behind the mask
I want a chance to feel you
The girl behind the mask
A masquerade
A masquerade
A masquerade
A masquerade

Everytime we sit around and talk I try to turn her inside out
I get closer but still miles away from getting what she's all about

Stop this masquerade
No one can win
I believe this can be serious
If I can get under your skin

What can I do to see you
The girl behind the mask
I wanna get to know you
The girl behind the mask
The girl behind the mask
A masquerade
A masquerade
A masquerade
A masquerade

I wanna get to know you
The girl behind the mask
The girl behind the mask

A masquerade
A masquerade
A masquerade
A masquerade

I'm confused and I just don't know what to be for you
I'm so vulnerable I need you to confess your love for me

A masquerade, a masquerade

What can I do to see you
The girl behind the mask
I wanna get to know you
The girl behind the mask
The girl behind the mask

A masquerade
A masquerade
A masquerade
A masquerade

I wanna get to know you
The girl behind the mask
The girl behind the mask
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeÇarş. Haz. 08, 2011 4:12 am

Hope gelmiş bana yardım ediyordu ve lara arkamda durmuş tatlıyı yapışımı seyrediyordu. Hazırladığım çikolata sosunu alıp suratına sürdüm. Lara şaşkınlıkla bağırdı. “Alex!” "Ne! Böyle daha güzel görünüyorsun canım .” dedim sırıtarak. “Ama bu savaş demektir Alexandra!” dedi ve yaptığım sosa elini daldırıp-çıkartıp benim suratıma sildi elini.

O an neler olduğunu Lara anlayamadan tüm yaptığım sosu Lara’nın üzerine döktüm. O da karşılık olarak tezgahtaki meyveleri bana atmaya başladı. Üzerimizden çikolata akıyordu ve birbirimize meyve fırlatıyorduk. Etraf iyice kirlenmeye başlamıştı. Tabi meyvelerin yaptıkları daha da bir kirletme oluyordu ama olsun.

Savaşımıza Hope dışarıdan bakmak yerine katılmayı tercih etmişti ve güle güle birbirimize bir şeyler fırlatıyorduk. Ben hope ile uğraşırken soğuk sıvı bir şeyin ensemden döküldüğünü hissettim. “Lara!” diye bağırdıktan hemen sonra elime geçirdiğim ilk suyu ona fırlattım. “Alex! Yapabileceğinin en iyisi bu mu?” dedi Lara. “Sen görürsün şimdi!” deyip elime merdanemi alıp kovalamaya başladım onu. Kahkahalarla gülüyorduk. Bu yaptığımız en iyi denetlemeydi o kesin.

“Alex! Lara! Hope!” dedi arkamızdan bir ses. Lara da ben de durdum ve yavaşça arkamıza döndük. “Claire! Bak ne güzel eğleniyoruz! Sen de gel!” dedi Lara. “Alex o merdaneyi indir. Lara istersen sen de buranın halısını ve duvarlarını yıkarsın ve Alex sen de işine dön hemen işi uzatmayın!” dedi Claire. “Biz işi uzatmıyoruz ki! Sadece eğleniyoruz. Hadi ama Clay! Azıcık eğlencenin bir zararı çıkmaz.” Dedim. Claire pis pis sırıttıktan sonra çikolata tencerisindeki son sos iki eline alıp suratıma çarptı.

Olduğum yerde kalmıştım. Gözlerimi açmakta zorlanıyordum. “İstersen tualete git ve elini yüzünü yıka Alex. Yüzünde biraz çikolata sosu var.” Dedi Claire gülümseyerek. İçimden öylemi deyip yavaş adımlarla tuvalete gittim ve kardeşime iş çıkartmak amacıyla etrafa su ve çikolata sos saçarak yıkadım elimi yüzümü. Sonrada çıkarken kardeşime kolay gelsin diyerek mutfağıma döndüm.

Hope ben dönene kadar mutfak tezgahını toplamıştı. Birbirimize kaçamak gülen bakışlar atıp işimizi yapmaya devam ettik. Lara mutfağın duvarlarını siliyordu. “Hey kardeş! Bir daha ki temizlikte yenersin artık beni.” Dedi Lara. Gülerek işime devam ettim.

Yarım saat sonra tatlılar bitmişti ve onları buz dolabına kaldırmıştım. Şimdi ise akşam yemeğini hazırlama vaktim gelmişti.
Thalia A. Carter
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Thalia A. Carter

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeÇarş. Haz. 08, 2011 7:12 am

Herkes bir o yana bir bu yana koşuşturuyordu.Ama açıkçası ne yaptıkları konusunda bihaberdim.Ben yorgunluktan ölmüş bir vaziyette ayaklarımı uzatmış salonun ortasında bulunan bej renkli en sevdiğim koltuktaydım.Uykuya dalmak üzereydim.Ama nerde? Clay beni dürte dürte uyandırdı ve elime küçük beyaz bir toz bezi tutuşturup kütüphane rafını işaret etti.Ben de boynu bükük bir şekilde yattığım yerden kalkıp lavaboya yöneldim.Bezi ıslattıktan sonra lavabodan çıktım.Kütüphane rafına varınca rafın çoktan temizlendiğini fark ettim.Ama yine de temizliyor numarası yaptım.Ama Clay yanıma geldi ve "Ben sana kütüphane rafını değil masayı işaret ettim" dedi ve 'Bla bla bla' şeklinde konuşmasını devam ettirdi.Oflaya puflaya masayı silmeye başladım.Uzun bir süre sonra masayı sonunda bitirmiştim.Tekardan koltuğa gittim.Yine aynı pozisyonu aldım ve gözümü kapadım.Sonra da rüya görmeye başladım...
Hope Temple
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Hope Temple

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimeÇarş. Haz. 08, 2011 9:55 pm

Lara, Alex ve Ben çikolata, meyve savaşı yapmıştık. Temizlik gününde. Eh, temizlediğim tüm mutfak rezil olmuştu tabii. Angy'nin içeri girmesi ile savaşı kestik ve işimize geri döndük. İlk önce tüm tezgahı yeniden düzenledim, Lara da duvarları siliyordu. Yerler ve masa da batmıştı tabii ama ilk önce kendime gelmeliydim. Her yerim çikolata ve çilek olmuştu. Hemen odama çıkıp elimi, yüzümü ve saçlarımı yıkadım. Üstümü de değiştirip bizimkilere yardıma indim. Lara hala duvarları siliyordu, Alex de tatlıyı bitirmiş yemek işine girişiyordu. Ben de elime bir bez aldım ve yerleri silmeye silmeye başladım.
Yerler bitince masayı ve yemek yapan Alex'in batırdığı yerleri temizlemeye başladım. Kendimi artık çok yorgun hissediyordum. Sabahın köründe kalkmış, odamı toplamış, mutfağı temizlemiştim. Plaja gidip yüzmüş, gelince yine mutfağa girişmiştim. "Kızlar, ben biraz uyusam. Siz halledersiniz değil mi mutfağı?" diye sızlandım. İkisi de tamam anlamında başını salladı. Ben de Angy'den izin alıp yatağıma uzandım.
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimePerş. Haz. 09, 2011 3:05 am

Hope uzanmaya gitmişti ve Lara ile ben kalmıştk mutfakta. Lara sinsi sinsi sırıtıp görürsün tarzında ifadeler yapıyordu ve bu da beni yavaşlatıyordu. Hemen buz dolabından patates ve tavuğu çıkarttım ilk önce tavuğu yapmak istiyordum. Onun için aldığımız 3 adet büyük tavuğun derilerini sıyırmak ve düzel bir şey yapmam gerekiyordu. Sanırım hayal gücümü kullanacaktım yemekte.

Önce tavukların derilerini sıyırmakla başladım işe. Daha sonra da hepsini sırasıyla doğrayacaktım. Nasıl yapacağımı bilmediğim için bir tavuğu alıp kesmeye başladım. İlk önce eklem yerlerinden ayırmıştım. Daha sonra da değşik şekillerde kesmeye başladım. Bu işlemi bir kaçında uygulayınca çok da güzel durmadıklarını düşünüp küp küp yapma kararı aldım ve hepsini küp yaptım. Bu halleri daha güzel olmuştu. Küçük, kalın ve birkaç lokmalık küpler haline getirdim. Gerkes için küçük kağıt kaselerde yapacaktım ve artmasını istiyordum. Artarsa herkes bir tabak daha alabilecekti.

İlk tavuğu bu şekilde bitirince diğerlerini de bu şekilde doğradım. Sonuç olarak kendi tarzını yansıtan bir aşçı olmaya başlamıştım. “Şimdi tavuk savaşı yapalım derdim ama çiğ ete dokunmayı sevmem.” Dedi Lara. “Öyle mi kardeşim! O zaman elinde çiğ tavuk ve bıçak olan birine yaklaşma derim!” dedim pis pis sırıtarak! “Bu savaşın deva mı da var biliyorsun değil mi kardeşim?” dedi Lara. Sesindeki sakin ton beni endişelendirmişti. Ne de olsa bu tehlike demekti ve ben tehlike sevmezdim! “Dediğin gibi olsun kardeşim. Ama izninle!” dedim ve işime döndüm. Tavuklar bittiğinde baharatlı bir sos hazırlayacaktım ve bekletecektim. Tavukların bitmesi ile güzel bir sos hazırlamaya başlamam bir oldu. Onu da bitirince fırın tepsisine yağlı kaıt koydum ve üzerini tavukları ve sosu döktüm. Bunu 2 tepsi de bitirmek istediğimden ilk tepsiyi ve sosunu hazırladım ve fırını ısıtmaya koydum.

Arada bir pencereden Athena Kulübesini gözlüyordum. Patateslerimi soyduktan sonra bir leğene 16 tanesini alıp kalın çubuklar halinde doğramaya başladım. Bu işde bitince bunların yeterince doyurucu olmadığına karar verip pilav yapmak istedim ve lapa olmamasını umarak pirinçleri ıslattım ve tavaya 7 kaşık katı yağ koyup erimeye bıraktım. Yağ erirken patatesleri kızartma tavasına koyup kızartmaya başladım ve yağ eriyince pirinçleri tavaya koyup kavurmaya başladım. Onlar iyi bir şekilde kavrulduğunda pirinçleri tavaya koyup kaynattığım suyu pirinçlerin ardından ekledim. Şimdi pirinçler suyunu çekerken bende patatesleri kızartacaktım.

“Lara! Kızım sana bir şey söyleyeceğim!” dedim hala mutfak duvarlarını silmekte olan kardeşime dönerek. “Söyle kuzum!” dedi Lara yaşlı komşu teyze misali konuşarak. “Kızım! Ben iyice Martha Stewart oldum!” dedim. “O zaman Martha Hanım ne işler yapıyor?” dedi arkamdan Claire. “Yemek yapıyorum. Ne yapayım? Tavukları benim yerime fırına versene ısınmıştır fırın. Sonra da şey… patatesi yapıyorum ve ekstaradan bir de pilav yapayım dedim.” Dedim kardeşime.
Thalia A. Carter
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Thalia A. Carter

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimePerş. Haz. 09, 2011 3:56 am

Alex'in beni dürtmesiyle uyandım."Hadi bakalım daha fazla uyumak yok.Sana bir görev vereceğim şimdi" dedi."Ne göreviymiş o?" dedim gözlerimi ovuştururken."Çöp kovası boşaltma görevi" dedi ve kapının önünde duran çöpleri işaret etti."Ama..." "Aması maması yok.Mama o çöplerin içinde.Sen de onları en yakın sahildeki büyük çöp kutusuna atmakla sorumlusun benim biricik kardeşim." dedi ve kolumdan tutup kaldırdı beni.Ona bakıp yüksek sesle ofladıktan sonra ayaklarımı yere süre süre çöp poşetlerinin yanına gittim.Neyse ki sadece 2 tane vardı ve aşırı pis değillerdi.Ama poşetlerin büyüklüğüne bakılırsa kulübemiz oldukça çöplenmiş.

İki de bir poşetten yere bir şeyler düşüyordu.Her seferinde de çöp poşetlerini yere koyup düşeni alıyor ve poşetin içine tıkıyordum.Sahile az kalmıştı neyse ki.

Sahildeki çöp kutusunun yanına varınca elimdekileri yere koyup çöpün kapağını açtım.Bir de bu eksikti!Çöp kovası ağzına kadar dolmuştu! Şu kamp görevlilerinden birine bağırdım "Başka çöp kutusu var mı burada,bu tamamen dolmuş" dedim.Eliyle kırk metre ilerdeki başka bir çöp kovasını işaret etti.İç çektim ve yere eğilip çöp poşetlerini yeniden tutup kaldırdım ve diğer çöp kovasına doğru yürümeye başladım.

Yanına varınca tekrar çöp poşetlerini yere koydum ve kapağını açtım.Bir çöp poşetini bir alttan bir de üstten tutup kaldırdım ve içine fırlattım.Diğerine de aynı şeyi uygulayacakken 'Cartt!' diye bir ses duydum ama bu ses benden değil poşetten gelmişti!Poşet yırtılmış,çöpler her yere yığılmıştı.Oflaya puflaya tüm çöpleri üçer beşer atmaya başladım.Yaklaşık yarım saat sonra hepsini çöpe atma işini bitirmiştim.Çöpün kapağını kapadım ve kulübeme döndüm...

Alex yanıma geldi ve tebrik etti.'Ha ha' diye cevap verdikten sonra lavaboya doğru yürüdüm.Kapıyı açtım ve ellerimi sabunladıktan sonra elli kere falan yıkadım.Sonuçta tüm çöpleri elimle atmıştım şu lanet olası çöp kutusuna.Lavabodan çıkınca yine salondaki koltuğa oturdum.Bu sefer Clay beni kaldırmak üzere yanıma geliyordu ama ben önce davranıp eskiden çöplerin durduğu yeri işaret edince 'Hımm..' dedi ve göz kırpıp gitti.Ayaklarımı sehpaya uzattım.Ve etrafıma bakınmaya başladım.Burnuma şahane yemek kokuları geliyordu ayrıca her yer tertemizdi artık.Yani 'bence' temizdi...
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimePerş. Haz. 09, 2011 8:16 pm

Thalia’ya çöp poşetlerini attırtmıştım ve yemekler de pişmek üzereydi. Tavukların ilk tepsisi fırındaydı ve patatesler de güzel bir şekilde kızarmaya uğraşıyorlardı. Pilav ise… onun yapılma aşaması bitmiş kapağı kapalı bir halde ocağın üzerinde duruyordu. Fırından tavukların piştiğine dair bir ses gelince hemen ilk tepsiyi çıkarıp ikincisini taktım. İlk fırındaki tavuklar da güzel bir şekilde pişmişlerdi. Onları da ellerimi yıkadıktan sonra teker teker ayırmaya başladım.

Patatesler pişmek üzereydi ve tatlının sosu hazır değildi. Hemen bir tencereye çikolatalı sos hazırladım ve soğuması için tezgahın üzerine bıraktım. Tamamıyla kızaran patatesleri de güzel bir tabağa aktarıp soğumaması için üzerine çelik bir kapat kapattıktan sonra hemen yemek masasını tazırlamaya koyuldum.

Çatallar şu tarafa bıçaklar diğer tarafa. Sonra herkese birer bardak çıkartmıştım. Şimdi büyük servis tabakları koymaya gelmişti sıra. Onları dizdikten sonra da peçete katlayıp koyacaktım. İlk önce sayımız kadar peçeteyi yanıma aldıktan sonra hiç üşenmeden onlara şekil verme çabalarına gitdim. Güzel bir şekil vermek istiyordum. Kardeşlerimin dönüm “Vayyy! Gıcır olmuş peçeteler!” demelerini istiyordum ama sanırım çok şey istiyordum. Kimse bir peçeteye bakıpta “Vayy, gıcır olmuş!” demezdi sonuçta. Bende bu düşüncemden ötürü öylesine katladım peçeteleri ve basaya yerleştirmeye başladım.

Bu işte bitince mutfağa dönüp tavukları tabaklara koymaya başladım. Herkese sınırlı sayıda olacaktı. İlk tepsiyi herkese benim adaletim ile dağıttıktan sonra üzerleri için hazırladığım sosları dökmeye başladım. Yanlarına ise pilavı bir kase kadar herkese koydum. Onunda artmasını istiyordum. Eğer doymayan biri olursa güzel bir tabak daha koyabilmeliydim. En son da en güzel hazırladığım patatesleri maşa yardımı ile tabaklara koydum. O sesvis işi de bitince içecekleri koymak istiyordum. Ama içecek hazırlamamıştım ki. Nasıl unuturdum bunu! Mecbur herkes su içecekti. Ne güzel milkshake yapsaydım yine. Neyse yapılacak bir şey yoktu. Son olarak kardeşlerimi masaya çağırmak kalmıştı. “Herkes sofraya! Yemek hazır!” diye bağırdım var gücümle.

Nasıl olduğunu hatırlamadığım bir şekilde tüm kardeşlerim masaya hücum ettiler. Uyuyan uyumayan, çalışan çalışmayan herkes gelmişti şimdi. Herkes tabaklarına gömülürken bir yarım saat kadar sonra herkes ilk tabağını bitirmiş oldu. “Eee Alex! Ne dersin sence kazanır mıyız?” dedi Anna. “Kuzum, bilemiyorum. Belki dedim. Çok çalışmıştık ama diğer kulübelerin ne yaptığını bilmiyordum. Kendi tabağımı adam akıllı bitirince herkese dönüp “Daha yemek isteyen!?” diye sordum. Sanırım herkese, herşeyden bir tabak daha hazırlamam gerekiyordu.

Mutfakta soğumamış olmasını dilediğim şeyleri alıp masaya getirdim ve herkese tekrar serviste bulundum. Sanırım fazlasıyla doyacaktık bu akşam. Kimse neredeyse konuşmadan yemeklerini yemeğe bürünmüştü ama daha tatlılar vardı. Hepsinin çok da güzel olduğunu düşündüğüm tatlılar! Onları yapalım derken çikolata savaşı çıkardığım tatlılar! Hemen hemen herkesin yemeğini bitirmesini bekledim ve bir sohbet başlatmaya girdim. “Tamam, temizlik bittiğini göre tatlıları da yarım saat sonra yedikten hemen sonra dışarı çıkıp dolaşalım mı?” diye sordum. Hemen herkesin kararı ile dışarı çıkmamız onaylandı ve yarım saat sürmesine izin verdiğim güzel bir sohbete daldık. Tatlıları getirmek için sabırsızlandığıma değimişti. Önce herkesin tabağını topladım ve mutfağa götürdüm. Kardeşime yine iş çıkmıştı. Tatlıları küçük tatlı tabaklarına koyup ikişer ikişer masaya taşıdım.

O tatlıları yaparken çektiğim eziyeti düşünüyorum da! Lara enseme soğuk su dökmüştü! Önlüğüm meyve lekeleri dolmuştu ve en güzeli de halıyı batırmıştık. Olsun! Sonuçta hepsi şimdi çok daha temizdi. Duvarlar silinmişti, halı yıkanmıştı ve önlüğüm makineye atılmıştı! Daha mutlu olunabilir mi?

Tatlıları da yedikten sonra Hope mutfağa girip bulaşıkları yıkamaya başlamıştı. O iş de bitsin, çıkacaktık dışarı. Bu hepimize bir ödül gibi geliyordu. Bütün gün çalışmanın ardından yediklerimizi sindirebilmek için yürüyüş! Ne harika!

Bir on beş dakika kadar sonra herkes rahatça giyinip hazırlanmıştı. Yaptığımız emeğin akrşılığını görmek için dışarı çıkma vaktimiz gelmişti(sanki yemek herkese büyük bir ödül gibi gelmemişçesine!). ışıkları söndürük kulübeden çıktık ve kendimizi kampta güzel bir yürüyüşe çıkarttık!

Temizlik Rp’si Bitmiştir.
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu

MesajKonu: Geri: 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)   13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!) Icon_minitimePerş. Haz. 09, 2011 8:32 pm

Değerlendirmede.

13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi (Temizliğe yazmayan bundan sonra gözüme gözükmesin!)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 11. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi
»  12. Temizlik Denetlemesi ~~~ Afrodit kulübesi
» Zeus Kulubesi Temizlik RP'si (Temizlik Denetlemesi 5)
» Melez Kampı; 10. Rp Denetlemesi | Afrodit Kulübesi
» 13. Temizlik Denetlemesi ~~~ Hera Kulübesi