Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Şarap ve çilek iyi gider bence!

2 posters
YazarMesaj
Eryx von Dorff
Dionysos'un Çocuğu/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Eryx von Dorff

Şarap ve çilek iyi gider bence! Empty
MesajKonu: Şarap ve çilek iyi gider bence!   Şarap ve çilek iyi gider bence! Icon_minitimePerş. Mayıs 12, 2011 1:21 am

Şarap içiyordum her zamanki gibi. Bir şeyler yesem iyi olurdu. Çilek ile şarap güzel olurdu. Tarlalara gitmek için düşüncelerimden sıyrılıp yatağımdan fırladım. Üzerimi değiştirip dışarı çıktım. Herkes den gizli tarlalara gelmiştim. Benim için dünyanın en basit işi olmalıydı. Şarabımdan bir iki yudum aldım. Görünmez olmayı diledim ve görünmez oldum. Tamam şimdi yeterince hazırlıklıydım.

Tam güzel güzel ilerlerken ayağım bir sepete takıldı. Yere düştüm. Çevreye baktığımda kimse fark etmemişti. Ne güzel diye iç geçirdim. Sepeti alıp hızlı hızlı yola koyuldum. Öncelikle güzel çilekler bulmam lazımdı. Gözüme güzel görünen bir çilek buldum ve ısırdım. Keşke ısırmasaydım. Tam olmamış , sert ve içi yeşildi! Biraz şarap içip ağzımın tadını yerine getirdim. Bir iki deneme sonra mükemmel çilekler bulunan bir yer buldum. Hemen şarabımı çağırıp çilek yeme sevdama yenik düşüp uzun süre boyunca çilekleri yemeye başladım. Kendimden geçmiş olmalıydım.

Görünmezliğim gitmişti. Elimi çabuk tutup çilekleri doldurmaya başladım sepetime. Birden bir ses duydum " Eryx! Gerçekten sen misin!? " bu ses hiç tanıdık gelmiyordu. Adımı nereden biliyordu. Sesin geldiği yöne doğru baktım. Kaslı, siyah saçlı ve yakışıklı sayılabilecek bir kişi bağırıyordu. Görüntüsünü bir tanıdığıma benzetmiştim. Ama bu kişiyi daha önce hiç görmemiştim. Kimdi bu ?
Steve J. Christensén
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Steve J. Christensén

MesajKonu: Geri: Şarap ve çilek iyi gider bence!   Şarap ve çilek iyi gider bence! Icon_minitimePerş. Mayıs 12, 2011 2:54 am

Çilek! en sevdiğim meyvedir. Yemesine doyum olmaz. Ee melez kampı gibi bir yerdeykende çilek yememek olmazdı. Bu çileklerin hepsi sihirli ve dünyanın en leziz çilekleriydi. Kampın geçim masraflarını karşılamak için dünyanın dört bir yanına ihrac ediliyordu. Bizim oraya girmemiz normalde yasaktı. Bay D. çok kızarmış. Açıkcası pek umurumda değildi. İstediği kadar kızabilirdi. Ben o çilekleri yediğim sürece her türlü azara razıydım.

Gizlice tarlalara girmiştim. Etrafta olgun kıpkırmızı çileklerden arıyordum. Talihsizlik. Yediklerimin hepsi daha olmamış ekşi çileklerdi. Biraz gezinmeye başladım. Tarlaların arasında yürürken çilek yemekten kendini kaptırmış birini gördüm. Aklıma roma kampından en yakın arkadaşım Eryx geldi. Eğer burada olsa kimse onu tarlalardan çıkaramazdı. Tam bir çilek delisiydi. Kim olduğunu görmek için yanına gittiğimde şaşkınlıktan dilim tutuldu. Bu Eryx'di! Onun burada ne işi vardı ? Neden romada değildi? Lupa peşimden birini daha mı göndermişti ? Aklımda bu sorular vardı ama en yakın dostumu görmenin verdiği mutluluk içindeydim. ''Eryx gerçekten sen misin ? '' diye sordum. Saf saf suratıma bakındı. Sanki bir şey hatırlamaya çalışıyor ama yapamıyordu. '' Kimsin sen?'' diye sordu. Bu soru beni çok şaşırtmıştı.'' Sen Eryx von Dorff değilmisin ? '' diye sordum. İyice şaşırdı. '' Adımı nereden biliyorsun ? '' diye sordu. Hoppala. Bu nasıl bir soruydu şimdi. Suratındaki ifadeden dalga geçmediğini anlamıştım '' Ben roma kampından Iason şarapcı çocuk.... '' diye başlayarak roma kampını Lupa'yı anlattım.

Eryx bir şeyler hatırlamaya çalışıyordu. Suratından dehşet içinde olduğu belliydi. '' Bazı şeyleri hatırlıyorum ama ama çok ufak ufak hatıralar '' dedi. Bu işin şakası yoktu. Ortada çok tuhaf bir durum vardı.

Not: Dostum siyah yapma konuşmalarımı gri yap. Belli olmuyor.
Eryx von Dorff
Eryx von Dorff

MesajKonu: Geri: Şarap ve çilek iyi gider bence!   Şarap ve çilek iyi gider bence! Icon_minitimePerş. Mayıs 12, 2011 3:26 am

Tanımadığım biri bana " Roma " kampı ile ilgili bir şeyler söylemişti. Aklıma bin bir şey geliyordu. " Lupa! " diye bağırdım kendini Iason diye tanıtan çocuğa. " Dostum, iyi misin? Sende bir tuhaflık var! " dedi bana. Dostum mu!? Onu tanımıyordum bile. Yoksa tanıyor muydum. " Otiris dağı. Hakkında ne biliyorsun? " dedim çocuğa. " Hepbirlikte yok etmiştik. Sen ortadan kaybolmuştun. Ama kaybolmadığını biliyordum. Duygu bağı sayesinde senin varlığını hissedebiliyordum. " dedi bana. Duygu bağı mı? O da ne. " Biraz düşünmem için zaman ver. Ateş. " dedim ona. " Ateş mi? Hatırlamaya başladın işte. Roma kampında çok iyi geçinirdik. Biz orada efsaneydik dostum! " dedi bana. Gözlerimi kapattım ve düşünmeye başladım. Bir hayale daldım. Lider gibi bir çocuk herkese emirler yağdırıyordu. Bana dönüp " 12. Lejyon lideri Eryx. Sen sabotaj görevindesin! Hadi çabuk! " dedi. Lider mi? 12. Lejyonda neyin nesi? Nefes nefese kendime geldim. " Bir şeyler hatırlıyorum. Bir dağ var. Lider gibi bir çocuk var bize emirler yağdırıyor. " sevinmişti karşımdaki. " Evet. İşte bu! Böyle devam et. Hadi hatırla! " dedi bana biraz daha düşünürken bir hayal daha gördüm.

Bir kolezyum da duello yapan iki kahraman. Biri Iason diğeri de bendim. Bana dönüp " Güzel bir dövüş olacak dostum. Hadi kampı sallayalım! " dedikten sonra saldırdı. Ustalıkla karşıladım. Böyle dövüşmeyi nereden öğrenmiştim. Birden Iason beni dürttü. " Hadi dostum. Bacchus bizi yakalamadan buradan çıkalım. " dedi. Birlikte tarladan çıkmak için yürümeye başladık. Bacchus? Bu babam burada ona Dionysos diyorlar. Yavaş yavaş bir şeyler hatırlıyorum...

RP BİTMİŞTİR.

Şarap ve çilek iyi gider bence!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çilek Topluyoruz
» Çilek Derdi.
» Çilek (Ç)almak
» Sere'nin Çilek Krizi...
» Çilek Aşırıyoruz