Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kısa bir gezinti

2 posters
YazarMesaj
Zellana L. Tyler
Demeter'in Çocuğu/Şifa Sanatı Eğitmeni
Zellana L. Tyler

Kısa bir gezinti  Empty
MesajKonu: Kısa bir gezinti    Kısa bir gezinti  Icon_minitimeCuma Mayıs 06, 2011 9:24 am

Derginin sayfaları kırışmıştı. Önündeki tatlı maymuncuk resmi tanınmaz hala gelmişti bile. Oysa ki dergiyi melez kampına sokmak için ne çok efor harcamıştım. Üstümdeki tatlı pijamalar ile sere serpe uzanıyordum kanapede. Dergiden çok sıkılmıştım. Saçımın örgüsünü bir anlık sıkıntı ile açıverdim. Böyle daha iyiydi şimdi. Dışarının güzelliği beni cezvetnişti. Buna karşı koyamamıştım bile. Dolabıma yürüdüm uyuşuk, uyuşuk. Bir yandan saçımı düzeltiyordum. Dolabımdaki şort eteği kaptım ve '' Sende beni özledin biliyorum.'' dedim ve iç çektim. Buraya geleli etek ya da şort giymemiştim. Oysa ki melez olduğumu öğrenmeden önce bunlarsız yapamıyordum. İç çekinerek dolabıma şort eteğimi tıkıştırdım ve sarı bir jeans aldım. Üstüne kısa bir hırka içinede t-shirtimi geçirmiştim. T-shirtimin üstünde '' Yeni Dünyamız'' yazılıydı. Bunun hala hangi mantık ile yazıldığını anlamış değildim ne yazık ki. Spor ayakkabımı alarak melez kampında geziniyordum. O sırada çok yakın arkadaşım olan - hatta melez kampındaki en yakın arkadaşım- Fenix'i görmüştüm. Yüzümde bir gülümseme belirdi. Yüzü telaşlıydı. Sanki beni arıyordu. '' Merhaba Zell. Zaman yok kahin bizi istemiş.'' dedi telaşlı ve soluk soluğa bir şekilde. Bir şey diyemeden kahin'in mağarasına gittik. Rutubetli ve sıkıcı bir yerden farklı değildi. İçeride ki acı ve çelimsiz koku burnumu yakmıştı. Kahin'e ilk defa görüyordum ama güzelliği büyüleyiciydi. Her zaman yaşlı ve çirkin olduklarını sanardım. Bilgece bir tip ile ;

İki dost baş koyacaklar bir yola ,
Bulacaklar kendilerini bir kaplıcada ,
Şölen yaşarlarken olucak biri hamster bir anda ,
O zamanda belli olucak gerçek yüzler aslında.

diyerek bizi kehaneti söyledi. Sesi boğuk ve pesti. Fenix'e baktım umutsuz bir şekilde. Bu sefer gülmüyordum. O sıkıcı yerden çıkıp melez kampının önünde beklemeye başkadık ne yapıcağımızı bilmeden.
Fenix Blume
Apollon'un Çocuğu/Okçuluk Eğitmeni
Apollon'un Çocuğu/Okçuluk Eğitmeni
Fenix Blume

Kısa bir gezinti  Empty
MesajKonu: Geri: Kısa bir gezinti    Kısa bir gezinti  Icon_minitimePtsi Mayıs 09, 2011 5:59 am

Çimenlerin üzerinde uzanmış yatıyordum. Yorulmuştum. Daha sabah olmasına rağmen yorulmuştum. Çünkü burada her zaman atraksiyon vardı. Gözlerimi kapattım. Güneş göz kapaklarımı bile geçecek gibiydi. Kuşların sesleri, çiçeklerin kokuları bir tatil havası katıyordu ama uzaklardan gelen kılıç sesleri bu ortamı bozuyordu. Bugün güzel geçecek diye düşündüm. Böyle olmasını umuyordum. Biraz böyle uzandıktan sonra üzerimin kirlendiği aklıma geldi. Hemen yattığım yerden kalkıp kulübeme doğru gittim. Kardeşlerimin bazıları uzanmıştı, bazıları televizyon izliyor, bazıları da bir şeyler atıştırıyorlardı. Dolabıma doğru yürüdüm. Kapağını açtığımda ise pek eşya yoktu. Bugün temizlik günü müydü acaba. Turkuaz gömleğime doğru elimi uzattım. Çoğu zaman giydiğim kotumu da aldım. Kotumu giydikten sonra biraz parfüm sıktım. Gömleğimi de giydim ve artık hazırdım. Neye hazırdım bilmiyorum ama öyle işte. Dışarı çıktım. Çiçeklerin kokusunu derince içime çektim. Sanki bir daha bu kokuyu alamayacaktım. Birden uzaklarda birinin bana doğru koştuğunu gördüm. Nefes nefese yanıma geldi. "Kahin sen ve Zellana'yı istiyormuş!" dedi. Ben ve Zell'i mi? Neden? Kafamda binlerce soruyla Zell'i aramaya başladım. Neredeydi bu kız? Gene öylece geziniyor muydu. Sonunda onu bulmuştum. Onu bulduğum için sevinmiştim. Hemen yanına gittim ve ''Merhaba Zell. Zaman yok kahin bizi istemiş.'' dedim. Yolda bin tane soru sordu. Ben nereden bilecektim bunları. Benim de sorularım vardı tabii. Sonunda kahinin mağarasına geldik. İçerisi hiç de güzel bir yer değildi. Hayatta gelmek isteyeceğim son yerlerden biriydi. Kafasını kaldırdı ve:

İki dost baş koyacaklar bir yola ,
Bulacaklar kendilerini bir kaplıcada ,
Şölen yaşarlarken olucak biri hamster bir anda ,
O zamanda belli olucak gerçek yüzler aslında.

Nefesi hiç de güzel kokmuyordu. Şimdi ne yapacaktık? Bir şey diyemeden, Zell ile birbirimize bakarak dışarı çıktık. Öylece geziniyorduk. Zell'e "Herhangi bir fikrin var mı?" diye sordum. "Hayır yok. İki dost baş koyacaklar bir yola. Herhalde bizden bahsediyor." "Bunu ben de anladım." Biraz gerilmiştik. "Şölen yaşarlarken olucak biri hamster bir anda. Hamster? Sanki bu hikayeyi birilerinden duymuştum. Kirke mi Mirke mi diye bir büyücü insanları fareye dönüştürüyormuş. Herhalde ona gitmeliyiz." "Peki neredeymiş bu?" Apollon Kulübesi'ne gelmiştik. İçeri davet ettim Zell'i. Duvarda büyük bir harita vardı. Oradan yerini gösterdim. Zell'in ağzı açık kalmıştı. "Pegasuslarımızı alsak iyi olur. Alman gereken eşyaları al ve Pegasus Ahır'nda buluşalım." "Peki." Bir çanta hazırladım ve hemen ahıra gittim. Zell benden önce gelmişti. Selam verdim ve Hyourinmaru'ya bir paket dolusu jelibon verdim.
Zellana L. Tyler
Zellana L. Tyler

Kısa bir gezinti  Empty
MesajKonu: Geri: Kısa bir gezinti    Kısa bir gezinti  Icon_minitimePtsi Mayıs 09, 2011 6:15 am

Pegasus ahırlarına gidiyorduk. Fenix olduğundan daha gergindi. Belliydi. Pegasusum Cazz'a selam verdim ve '' Ehh uzun zamandır beraber değiliz kadim dostum..'' dedim. Elimdeki çileğe bakarak uzattım. Bugün uslu bir pegasus olması gerekiyordu. Daha öne Kirke ile tanışmıştım. Ama Fenix'e anlatmayı düşünmüyordum. Ne de olsa pek iyi şeyler yaşamamıştık. Arkadaşım koca bir fare olmuştu ve pek iyi kokmuyordu. Fenix'ten önce gelmiştim ve sabırla onu bekliyordum. Sonunda geldi. Pegasusumuzun üstüne binmeden önce '' Fenix. Biraz geç oluyor ama ben daha önce Kirke ile tanıştım..'' dedim çekingen tavırlar ile. Yani ona oraya gittiğinde sen fare olucaksın mı diyecektim? Biraz düşünceli tavırlar ile sustu. Konuşmadan pegasuslarımız ile ilerlemeye başladık. Canavarlar denizine doğru gidiyorduk. Fenix boğuk ve tiz bir sesle '' Pegasuslarla gitmek sakıncalı değil mi ?'' dedi. Biraz düşündüm ve bir yük gemisine acil iniş yaptık. İşçiler bağrıyorlar ve çığlık atıyorlardı. Pegasusuma '' Cazz sen kampa git oğlum. Hadiii, hadii.'' dedim. Fenix'e '' Şimdi. Malum annem deniz dibi tanrıçası. Kocasıda Posedin. Şimdi bana bol bir adak lazım. Bol bir drahmi mesela..'' dedim. Bana gülümsedi ve '' Hermes çocuklarıyla aram iyiydi her zaman. '' dedi ve bir kese drahmi attı. Güldüm ve denize drahmileri attım. '' Anneciğim ve Posedion.. Yardımınıza ihtiyacım var. Yanii bir deniz atı fena olmaz ama yardım edin işte..'' dedim. Fenix belki içinden bu nasıl bir adak sunma diye düşünüyor olabilirdi ama ben herzaman böyle adak sunmuştum. İçimden '' Posedion gıcıklık yapmassa sorun yok.'' diyerek mırıldandım. İki tane asil deniz atı belirdi karşımızda. Benimkinin renkleri o kadar canlı ve sevimliydi ki ! Ona gülümsedim '' Merhaba deniz atımm..'' dedim. Fenix'de deniz atını sevmiş gibiydi. Onunki o kadar sevimli bir şeydi ki ! Değiştirmeyi düşünecektim ama bunun saçma bir fikir olduğunu anladım ve vazgaçtim. Atıma gülümsedim. '' Merhaba Zellana.'' dedi sevimli deniz atım. Bir anda deniz canlıları ile konuşabilme gücümü hatırladım. Hala buna alışamamıştım. Fenix'e gülümsedim ve '' Hadii yola koyulma zamanı.'' dedim. Denize atladık ve yolumuza koyulduk.

Kısa bir gezinti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kısa bir gezinti
» Kısa bir gezinti
» Kısa Bir Ziyaret!
» Kısa Ziyaret.
» Kısa Görüşme.