Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

William Maxwell

2 posters
YazarMesaj
William Maxwell
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
William Maxwell

William Maxwell Empty
MesajKonu: William Maxwell   William Maxwell Icon_minitimePerş. Mart 24, 2011 10:21 am

Son zamanlarda sanata merak sarmaya başlamıştım. İki günde 6 tane sanat ile ilgili kitap okumuş, kendi başıma heykeller yapmaya çalışmıştım ancak pek başarılı olamamıştım. Özellikle antik dönem sanat eserleri ve onların yapısı ilgimi çekiyordu. Hatta yakın zamanda müzelere gidip heykelleri incelemeyi bile düşünüyordum. O sırada kardeşim Lucy kulübeye girdi. Elinde ufak bir heykel vardı. Çok şaşırdım. Tam da aklımdan geçirdiğim şeydi. "Hayrola lucy o ne heykeli?" diye sorunca gülümseyerek bana cevap verdi. "Ah bu sanat dersliğinde yaptım. Güzel değil mi?" Tabi ya. nasıl aklıma gelmemişti bizim bir sanat dersliğimiz vardı. Apartopar kulübeden çıktığım gibi soluğu dersliklerin önünde aldım. Bütün dersleri almıştık tek almadığım ders sanat ve zanaat becerileri sınıfı idi. Kapıdan içeriye girdiğimde burnuma gelen keskin kil kokusu içimi ısıttı. Birsürü öğrenci çalışıyordu dersliklerde. Kapıdan girdiğimi gören birisi yanıma geldi. Profesör olamayacağına göre eğitmendi. Çünkü gelen kız bir melezdi. Gülümseyerek konuştum. "Merhaba ben Will Sanat ve Zanaat Becerilerimi geliştirmek için geldim."
Lara Adams
Afrodit'in Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Lara Adams

William Maxwell Empty
MesajKonu: Geri: William Maxwell   William Maxwell Icon_minitimeCuma Mart 25, 2011 7:02 am

Bu sıralar çok yoğunduk ama ben boştum.Masamda oturup defterimi karalıyordum.Birden sesler duydum.Merakla ayağa kalktım ve etrafı inceledim.Bir yüz görmüştüm ama uzaktan kim olduğunu bulamamıştım.Daha çok yaklaştım birden bir ses ile irkildim. "Merhaba ben Will Sanat ve Zanaat Becerilerimi geliştirmek için geldim." Arkama baktım.Gelen Athena melezi olan Williamdı.Gülümsedim. "Hoşgeldin,Will.Bende Lara." dedim,sıcak bir sesle.Will kafasını salladı.Sadece birkaç boş masa vardı.En arkaya oturduk.Zaten öndeki birçok masa kapılmıştı.Ayrıca çok gürültü geliyordu.En iyi yer arka sıraydı.Will sıraya oturdu.Ancak ben,malzemelerin olduğu dolaba yaklaştım.Çekmeceleri karıştırıp malzemeleri aldım.Arka sıraya,Will'in olduğu sıraya malzemeleri koydum.Ardından yanına oturdum.Ona bakarak gülümsedim. "Eee Will,başlayalım mı? İstersen örneklere bakalım." Will kafasını aşağıya ve yukarıya salladı.Bende kafamı salladım ve onu örneklerin olduğu yere götürdüm.İlk örneği gösterdim ve anlatmaya başladım...
http://www.melezkamprpg.yetkin-forum.com
William Maxwell
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
William Maxwell

William Maxwell Empty
MesajKonu: Geri: William Maxwell   William Maxwell Icon_minitimeCuma Mart 25, 2011 7:50 am

En arkada sıraya oturdum. Lara mazemelerin olduğu dolaba doğru gidip birşeyler çıkardı. Etrafa bakınıyordum. Bir çocuk beceriksizce heykel yapmaya çalışıyordu. Yontucu ile yaptığı heykelin göz olması gerekyen yerini hışımla oyuyordu. Ancak pek becerebildiği söylenemezdi. Bir süre mücadale ettikten sonra pes edip elindekini fırlattı. Nefes nefese etrafa bakınıyordu. O sırada Lara'nın masaya koyduğu mazemeleri farkettim. Hemen arkasından gülümseyerek "Eee Will,başlayalım mı? İstersen örneklere bakalım." Başlamaya dünden hazır olduğum için hemen başımı salladım. Oda aynı şekilde karşılık verdi. Örneklerin olduğu yere doğru yürümeye başladık. Acaba bu örnekler benim daha önce kitapda gördüklerim mi olacaktı yoksa değişik mi olacaktı? Örneklerin olduğu bölüme geldik. Bir sürü değişik heykel ve yapıt vardı. Hevesle Lara hevesle anlatmaya koyuldu. "Bu eserde de Antik Yunan'ın büyük bir kısmında kullanıldığı gibi köşeli ve sivri hatlar kullanılmıştır. Dikkat edersen herşey çok keskin ve bu esere daha görkemli bir hava katıyor." Söylediklerini dikatle dinliyor, onaylar biçimde kafamı sallıyor ve kafamın bir köşesine not ediyordum. Bunlar gerçekten yararlı bilgilerdi. Birkaç tane daha farklı biçimdeki eseri inceledikten sonra malzemelerin olduğu masaya gittik. Lara konuşmaya başladı.
Lara Adams
Lara Adams

William Maxwell Empty
MesajKonu: Geri: William Maxwell   William Maxwell Icon_minitimePerş. Mart 31, 2011 1:05 am

"Önce heykelcik yapacağız,Will." Will kafasını salladı.Başka bir Athena çocuğu ne yapacaktı gerçekten merak ediyordum.Ay dede,pegasus,başka ne yapılacaktı acaba? Buraya gelen herkez gibi Will de arada kalmış gibi görünüyordu.Düşünmesi için biraz ara verdim birkaç dakika geçtikten sonra Will'e yaklaştım. "Ne yapmayı planlıyorsun,Athena melezi?" Will birkaç dakika düşünmeye başladı.Masaya baktım.Gümüş uçlu kalemi almayı unutmuşum gibi gözüküyordu.Will düşünürken bende gümüş uçlu kalemi almak için malzemelerin olduğu yere gittim.Çekmeceleri karıştırmaya başladım.Sonuncu çekmecenin en altında buldum sonunda.Hızla Will'in olduğu yere yöneldim.Geldiğimde gümüş uçlu kalemi masaya koydum ve Will'e döndüm. "Evet,düşündün mü?"
William Maxwell
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
William Maxwell

William Maxwell Empty
MesajKonu: Geri: William Maxwell   William Maxwell Icon_minitimeCuma Nis. 15, 2011 8:51 am

Evet karar vermiştim. Athena heykeli yapacaktım. Anneler günü yaklaşıyordu. Ona bir hediye vermeliydim. Paramla satın alabileceğim herşeyi alabilirdi zaten ama elimle yaptığım bir hediyeyi kendisi yaratamazdı. İşte bu yüzden onun küçük heykelini yapıp ona verecektim. Harika bir plandı. Bu sırada içeriye gelen Lara bana sordu. "Evet,düşündün mü?" Kafamı salladıktan sonra cevap verdim. "Düşündüm. Ve kararım... Athena heykeli yapmak." Lara biraz şaşırdıktan sonra gülümsedi. Sıradışı bir istek gibi duruyordu. Gülümseyerek cevap verdi. "O zaman başlayalım." Önüme koyduğu malzemeleri işaret ederek tek tek açıklamaya koyuldu. Daha sonra onları nasıl kullanmam gerektiğinden bahsetmeye bahsetti. Kolay gibi gözüküyordu ancak yinede dikkatli olmam gerekirdi. Anneme uyduruk bir hediye veremezdim.
Lara Adams
Lara Adams

William Maxwell Empty
MesajKonu: Geri: William Maxwell   William Maxwell Icon_minitimeC.tesi Nis. 30, 2011 5:21 am

Eline gümüş uçlu kalemi tutuşturdum. "Önce kafasından başla,arkası gelir." dedim,gülümsememi eksik etmeyerek.Will kafasını salladı ve gümüş uçlu kalemi eliyle sıkıca kavradı.Boş olduğumda anneme bende yapmalıyım diye iç geçirdim.Tabii ne zaman boş vakit bulabilirsem... bu düşüncelerime göz devirdim ve Will'in ypatıklarına bakmaya başladım.Birkaç dakika geçtikten sonra Will'in meraklı bakışlarıyla karşılaştım. "Nasıl oldu?" diye sordu.Gümüş uçlu kalem yüzünden yamulmuş olan betona baktım.Daha sonra gülümsedim. "Güzel...Yalnız daha yapman gereken çok şey var." dedim.Will somurtarak betona baktı.Gülümsememi derinleştirdim. "Yardım ederim." dedim umut verici bir tavırla.Yanlız çokta etkili olduğu söylenemezdi.Will en sonunda dikkatini topladı ve gümüş uçlu kalem ile Athena'nın saçlarını,daha sonra da kafasını yapmaya başladı. "Güzel gidiyor." diye umut verdim Will'e.Daaha sonra dikkatle bakmaya devam ettim.

William Maxwell
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» William Maxwell
» William Maxwell
» William Maxwell
» William Maxwell - 2
» William Maxwell