Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Serena Su Hanzadeoğlu

2 posters
YazarMesaj
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Serena Su Hanzadeoğlu Empty
MesajKonu: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 7:57 am

Lucy ile her zaman ki gibi derslikteydik. Bugünlerde oldukça rahattık hiç öğrencimiz yoktu. Sıkıntıyla Lucy’e baktım. Derslikteki kılıçları incelemeye başlamıştı. Eline aldığı kılıcı incelerken konuşmaya başladım. ‘‘Bu kılıcı kimin yaptığını bilmiyorum ama oymaları çok güzel. Tanrım. Acaba bu kadar güzel oymalar yaparken hiç yorulmuyorlar mıdır?’’ Buda soru muydu? Tabi ki de yoruluyorlardı. Lucy bana saçmalarmışçasına baktı. Evet, saçmalıyordum. Kardeşim bana bakarken ellerimle yüzümü gizledim. Ben utancımdan kızarırken gülüyordu. Sonunda dayanamadı ve cevap verdi. ‘‘Madem bunu öğrenmek istiyorsun o zaman Ange’nin dersliğine gitsene.’’ Ange’nin dersliği mi? Apollon kızı Ange… Tabi ya! Sanat ve Zanaat eğiticisiydi o. Bu fikri akıl ettiği için kız kardeşim Lucy’e sarıldım ve koşa koşa derslikten çıktım. Şimdi tek ihtiyacım şu yeni dersliği bulmaktı. Kamp günler geçtikçe daha da büyüyor ve karmaşık bir hal alıyordu. Birkaç meleze sora sora dersliği buldum ve derin bir nefes aldım. Geç kalmamış olmayı umuyordum. Belki kılıç oyamazdım ama heykel oyabilirdim. Ben nefes alıp verirken arkamdaki ayak seslerini ancak işitebilmiştim. ‘‘Ah! Sere, hoş geldin. Seni burada gördüğüme çok sevindim.’’ Sesi tanıdığım anda gülümseyerek arkama döndüm.
Ange Morgan Lamartine
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 5:00 am

Tiff'in yanından,okçuluk sınıfından dönüyordum.Bizim sınıfla onların sınıfı arasında pek bir fark olduğu söylenemezdi.Yavaş adımlara sınıfıma doğru ilerlerken,birisinin koşarak sınıfa girdiğini gördüm.İstemeden meraklanmıştım,adımlarımı hızlandırdım ve sınıfın önüne geldim. Sınıfın içine girdim ve etrafı inceleyen bir kız orda duruyordu.Aslında tanımak için fazla düşünmeme gerek yoktu. ‘‘Ah! Sere, hoş geldin. Seni burada gördüğüme çok sevindim.’’ dedim heyecanla.Sere hızla arkasını döndü ve tahminim de yanılmadığımı bir kez daha gördüm. "Ange!Bende seni arıyordum!" dedi sözcükler hızla dudaklarından dökülürken.Gülümsedim. "Kılıç dersleri nasıl gidiyor?Yanına geleceğim bir gün.Umarım." dedim en sonunda.Birşey hakkında kesin konuşmamayı daha önce öğrenmiştim. "Tabiki gel!" dedi Sere.Sanki sevdiğim herkes orada toplanmıştı.Lucy,Sere ve kardeşim Sat.Kesinlikle bir gün gitmeliydim. "Seni buraya hangi rüzgar attı?" dedim ggöz kırparak.
http://yadigarlarrpg.yetkin-forum.com/forum.htm
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimePaz Mart 13, 2011 12:32 am

Beni buraya hangi rüzgar mı atmıştı? Ziyarete gelmiştim tabi ki ama asıl amacım bir şeyler yapabilmekti. Her konuda yetenekliydim. Resim, müzik, tiyatro… Ama heykelciği falan hiç denememiştim. Belki Ange bana bu konuda yardım ederdi. Gülümseyerek konuşmaya başladım. ‘‘Ah Ange… Ziyarete gelmiştim ama buradan eğitim almadan dönmeyeceğim. Yani benim gibi gıcık ve öğrenmeye hevesli bir öğrenci ile uğraşmak zorundasın!’’ İkimizde gülmeye başlamıştık. Sonunda kendime geldim ve konuşmama devam ettim. ‘‘Şu heykelcilik hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorum. Güzel tasarımlar yapıyorum biliyorsun, Olimpos Şehrinde heykellerim dolu ama tasarımlarımı kendi ellerimle yaratmak istiyorum. Başkaları yapsın istemiyorum. Bu konuda bana yardım edebilir misin acaba?’’ Şimdi tüm gülümsemem yüzüme yayılmıştı. Kesinlikle bunu istiyorum! Ange’nin cevaını merakla bekledim. Hemen derse geçmek için can atıyordum.
Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeCuma Mart 18, 2011 4:19 am

Ellerimi sevinçle çırptım.bir öğrenci daha..Yaşasın! "O zaman en doğru adrese geldin Sere!" dedim ve kolundan tutarak öğrencileri çalıştırdığımız yere doğru ilerledim.Sere'de peşimden hızlı adımlarla geliyordu. "Sen burda bekle Sere.Ben hemen geliyorum." dedim ve Sere'yi orada bırakıp günlük kucakladığım malzemeleri aldım.İlk olarak öğrencilerin daha kolay çalışabilmeleri için özel yapım olan bir taş -Taş gerçekleri gibi sert değil ve normal heykel taşları gibi beyaz renginde,Sert değil çünkü içinde farklı bir madde var.Haphaistos kam için özel hazırlıyor.- aldım ve en yakında duran bir çekmeceyi açıp içini karıştırmaya başladım.Büyük,küçük ve orta boyda olan bir çekiç grubu ve çizmesine yardımcı olacak, 1den 10a kadar numaralandırılmış gümüş ve çekiç uçlu kalemleri avumucuma doldurup Sere'nin yanına gittim.Getirdiğim malzemeleri büyük bir ilgiyle inceliyordu.Hemen onları yere bırakıp sözüme başladım. "Sere,çalışmaya başlayacağız ama ilk olarak,hayal ettiğin bir cisme karar vermek zorundasın." dedim ve elimdekileri yere bırakıp Sere'ye döndüm.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeCuma Mart 18, 2011 8:23 am

Hayal ettiğim bir cisim mi? Harika! Bu kesinlikle eğlenceli olacaktı. Ne yapabilirdim ki? Kesinlikle zor bir şey istiyordum. Ayrıca bu hayal ettiğim cisim benim için önemli olmalıydı. Biraz düşündükten sonra bulduğumu hissettim. Sevinçle ellerimi çırptım. Ange bana bakıyordu merakla. Sadece eskilerin yani onun gibilerinin yanında böyle olabiliyordum. Ange boşuna eski dostum değildi. Hemen konuşmaya başladım. ‘‘Ange sence keman yapabilir miyim? Bu eğlenceli olur galiba. Ayrıca biliyordun keman çalıyorum, çok değerli benim için.’’ Gülümsemeden edemiyordum. Ange’nin de hoşuna gideceğini tahmin ediyordum. Çünkü oda bir Apollon kızıydı. Sanata ve tabi ki müziğe bayılırdı. Hatta bazen benim kardeşi olduğumu falan düşünürdü. Tekrar aklıma gelince güldüm. Ange’nin ise tepkisini merak ediyordum. Onun cevabını beklerken de önümüzdeki araç gereçlere baktım. Ah ben bunları kullanabilecek miydim? Yaşasın! Galiba gerçek bir sanatçı olacaktım.
Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 3:55 am

Vay canına!Keman!Gitar ve piyano çalabiliyordum ve asla keman denememiştim. "Harika!" dedim Sere gibi ellerimi çarparak.Sere tepkime mutlu olmuş gibi baktı. "Kemanı banada çalmalısın Sere'm.Hep dinledim ama hiç çalmadım." dedim üzülerek.Sere güldü ve elini omzuma attı. "Her zaman çalabilirm Ange!" Ellerimi birbirine çırptım.Sere ile gerçekten çok eğlleniyorduk.Babam sanat tanrısı olmasına rağmen resimim iğrençti ve Sere düzeltmeme tardım etmişti.Şimdide ben ona heykel gösterecektim.Belki ilerde bana kemanda öğretirdi.
"O zaman tembellik yapmayalım başlayalım." dedim.Sere bana hak verircesine salladı başını.O Athena kızıydı.Tembellik mi?Akılları biran durmazdı ki!Sürekli düşünürlerdi.Keşke benimde beynim öyle olsaydı...
"Bak şimdi," diye söze başladım elime bir çekiç ve testereye benzer-melezler testere için değil kılıç için eğitilmişlerdir o yüzden kendilerine zarar vermesin diye taş dışında başka bir şey kesmemek için ayarlandı- testereyi öne çıkararak ona uzattım. "Bununla taşın yarısını kesip ayırabilirsin.Sonra," dedim çekici elimde sallayarak "bununla şekillendirmeye başlayabilirsin Sere'm."
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 4:02 am

Ah zora benziyordu. Ange’yi izledim ve daha sonra ona baktım. Bana umut vermeye çalışıyor gibiydi. Bir elime testereyi bir elime de çekici aldım. İlk önce ikisine baktım ve taşı kesmeye karar verdim. Taşı biraz kestim. Galiba fazla kesersem eserimi mahvedecektim. Testereyi güvenle masaya koydum ve elime çekici aldım. Evet. Şimdi nereden başlamam gerekiyordu? Aklıma kemanımı getirmeye çalıştım. Baş kısmı ovaldi. Oval olacak şekilde çekiçle kırmaya başladım. Bazen de Ange’den yardım istiyordum. Hatta elimiz bezlerle dolmuştu. Gerçekten yorucu ve ter atabileceğimiz bir işti. Ange ile de konuşmadan edemiyorduk tabi. ‘‘Ange sence bu şekilde kilo verir miyim?’’ Bu lafımın üstüne boş gözlerle bana baktı ve aniden gülmeye başladı. İkimiz kahkaha eşliğinde çalışıyorduk. Etrafımızda bize bakan melezlere aldırış bile etmiyorduk. Gerçekten yakın bir dostunla iş yapıp eğlenmek gibisi yoktu. Kemanımın üst kısmı çoktan bitmişti. Heykele biraz uzaklaşarak baktık. ‘‘Güzele benziyor Ange! Tanrım! Bunu nasıl yaptık?’’ Hala inanamıyordum. Ange’nin gözlerinden devam etmek istediğini anladım. Tabi ki devam edecektik. Bunu belki de en çokta ben istiyordum. Bu heykeltıraşlık işine bayılmıştım. Sonunda sapını da yavaş yavaş tamamlamaya başladık. Heykelin sonunda neye benzeyeceğini gerçekten merak ediyordum.
Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 12:09 am

"Süper gidiyor!" diye Sere'ye gaz vermeye devam ettim.Bu gazlar gerçekten çok işe yariyordu yapamayan birisi bile seviyesinden çok daha iyi eserler çıkartıyordu.Ama şimdi Sere'ye doğruyu söylüyordum gerçekten çok güzel gidiyordu.Hemen Sere'nin yanından ayrılıp birkaç çekmece karıştırdım ve içinden spatula çıkardım.Genelde bu aleti bulmak birkaç dakikamı alırdı bazen Lara'nın inat olsun diye sakladığını düşünürdüm ama bu sefer bulmam kolay olmuştu.Hemen Sere'nin yanına geri döndüm.Yokluğumu farketmemişti ble kendini o kadar kemanına kaptırmıştı ki.Birden keman çalmaya özendim.Dışarı çıkar çıkmaz ilk işim bir keman bulmak olacaktı öğrenmek konusundaysa...Sere'yla beraber birşeylerr yapardık herhalde.
Sere hale çekiçle kemanının yuvarlak kısımlarını düzeltiyordu. "Sere sana daha kolay bir alet getirdim." dedim biran kafasını kaldırdı ve elimdeki spatulaya baktı. "Oh be!" dedi ve elindeki çekici br yana fırlatıp spatulaya yöneldi.Hemen elimden kaptı.Bende anlatmaya başladım. "Bu spatula.Bununla yuvarlak kısımlarını daha yuvarlak yapabilirsin.Ayrıca ulaşması zır yerlerede çekiçlerden daha kolay ulaşır" dedim.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeC.tesi Nis. 02, 2011 12:05 am

Çekiçten bıkmıştım. Doğru düzgün şekil veremiyordum ki… Ange konuşmaya başlayınca gözümü çalışmamdan ayırmamıştım bile. "Bu spatula. Bununla yuvarlak kısımlarını daha yuvarlak yapabilirsin. Ayrıca ulaşması zır yerlere de çekiçlerden daha kolay ulaşır." Ah işte bunu duyduğuma sevinmiştim. Elimdeki çekici bir yana savurdum ve hemen spatulayı aldım. Heyecanla ve merakla işime devam ediyordum. Kemanımın girintisi çıkıntısı… Her şeyi mükemmel ötesi oluyordu. Bir yandan kafamda kemanımı canlandırıyordum bir yandan da eserime hayran gözlerle bakıyor, devam ediyordum. Ange de merakla beni izliyordu. Başımı kaldırdım ve gülümseyerek ona baktım. ‘‘Hey çok az kaldı. Nasıl oluyor sence?’’ Cevap vermesi için uzun bir süre incelemesi gerektiğini de biliyordum. Bu yüzden cevabını beklerken bir yandan da çabuk bitirmeye çalışıyordum. Zamanın hızla akıp geçmesi içinde şarkı mırıldanıyordum. Hatta Ange bunu fark etmiş olacak ki bana eşlik etmeye başlamıştı. Bir yandan gülüyor bir yandan da nakaratları birlikte söylüyordu. Ne zaman yan yana gelsek yüzümüzdeki gülümseme eksik olmuyordu zaten. Sonunda kemanın sapını da bitirmiştim. Hayran dolu gözlerimle Ange’ye baktım ve heyecanla konuşmaya başladım. ‘‘Tanrım! Ange bunu ben yapmış olamam değil mi?’’ Kendimde değildim, kesinlikle. Eğitmenim tepkisini merakla beklemeye başladım. Acaba ne kadar iyiydim? Belki birkaç heykel daha yapmamı söylerdi.
Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeC.tesi Nis. 02, 2011 7:13 am

Sere'yi şaşırtmak gerçekten harika ötesiydi.Hatta sabırsız bir şekilde beklemesi daha eğlenceli.daha heykelini bitirmeden zamanı çabuk geçirmek için şarkı söylemeye başlamıştı.Kendimi tutamamış bende ona eşlik etmiştim.Gerçekten,Sere'yle geçirdiğimiz zaman çok eğleniyorduk.Ve Sere'yi daha fazla bekletmek istemiyordum.Aslında beklerken ayağıyla tempo tutmasını çok seviyordum.
"Serena Su Hanzadeoğlu,sana bunu söylemekten çok mutluyum.Seni,Sanat ve Zanaat Derliğinden mezun ediyorum." dedim.Sere birden havaya sıçradı ve ellerini çırpmaya başladı.Beraber tekrar kahkaha attık. "Sere ama heykel yapmaya her zaman gelmelisin.Çok eğleniyoruz!"

Serena Su Hanzadeoğlu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Serena Su Hanzadeoğlu
» Serena Su Hanzadeoğlu
» Serena Su Hanzadeoğlu
» Serena Su Hanzadeoğlu
» Cansel Emilie Hanzadeoğlu.