Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Serena Su Hanzadeoğlu

2 posters
YazarMesaj
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Serena Su Hanzadeoğlu Empty
MesajKonu: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 7:40 am

Sabah uyandığımda her zaman ki gibi kulübede yalnızdım. Lucy derslikteydi ve büyük ihtimalle Summ’da yeni dersliğinde takılıyordu. Doğru ya, artık oda bir eğitmendi. Üstelik biz Athena çocukların üstün olduğu bir konuda. Zeka ve Strateji… Belki ziyarete gidebilirdim. Üstümü giyinip hemen bir elma yemeye başladım. Her zaman ki gibi güne formda başlamak istiyordum. Küçük bir koşunun ardından kendimi dersliklerde buldum. Tek kelime ile burası mükemmeldi. Benim gibi bir Athena kızını heyecanlandırıp meraklandıracak konudaydı. Cebimden çıkardığım mp3’ü dinlerken bana yaklaşan kardeşimi görmemiştim. El sallayınca sarıldım ve yüzüne baktım. Bu işe hemen alışmış gibiydi. Derslikte olduğumuzu hatırlayınca da geri çekildim. ‘‘Ah özür dilerim eğitmenim. Ziyarete gelmek istemiştim. Gelmişken de bana birkaç şey öğretmek istersiniz galiba? Unutmadan hayatınızda gördüğünüz en meraklı öğrenci olabilirim.’’ Cümlemin sonunda kıkırdamaya başlamıştım. Summ her zaman ki ciddiyetini bozmadan cevap verdi. ‘‘Tabi ki sevgili öğrencim, hangi konuda gelişmek istersin?’’ Doğru, hangi konuda gelişmem gerekirdi ki? Zeka konusunda iyiydim. Stratejide de iyi olduğumu düşünüyordum. Son anda aklıma bir konu gelmişti. Geçen yaptığım düelloyu neredeyse dikkatsizliğim yüzünden kaybediyordum. ‘‘Summ, şöyle dikkatimi ölçebilecek bir şeyler yapar mısın? Geçen haftaki düelloyu neredeyse bunun yüzünden kaybediyordum!’’ diye sızlandım. Beni anlamış olan kardeşim hemen konuşmaya başladı.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeCuma Mart 11, 2011 11:42 am

Kardeşim Serena'nın dikkatini ölçmek ve geliştirmek istediğini anlayınca hemen "Sere, derslikte tam sana uygun, istediğin türden bir alıştırmayı içeren kitaplar var. Biraz bekle de onları getireyim." dedim ve kitapları almak üzere dolabıma yöneldim. Dolabı kısa bir süre karıştırdıktan sonra içlerinden dikkat ölçecek bir alıştırma içeren kitabı bulmuştum. Bu kitapta türlü türlü ve kolay, orta ya da zor düzeylerde olmak üzere bir sürü alıştırma vardı. Bu kitaota, çeşit çeşit fark bulmacası yer alıyordu. Kitabın sayfalarını çevirerek henüz yapılmamış bir fark bulmacasını açtım ve kitabı Sere'nin oturduğu masaya koydum. Ona bir kalem ve silgi de verdikten sonra Sere'ye "Başlamaya hazır mısın kardeşim?" diye sordum. Serena kararlı bakışlarla kafasını evet anlamında sallayarak "Hazırım Summ, süreyi başlatabilirsin." dedi. Ben de bunun üzerine kronometreye basarak zamanı başlattım. Serena, on adet farkı bulurken arada sırada tıkanıyor, arada sıradaysa sanki farkları kendisi yerleştirmiş gibi anında, art arda buluveriyordu. Henüz aradan ancak altı ya da yedi dakika geçmiş olmasına rağmen Serena yedi tane farkı bulmuştu bile. Geriye yalnızca üç tane fark kalıyordu. Üstelik bu kadar zor bir bulmacada! Sere'nin genleri kesinlikle anneme çekmişti.
http://supernaturalrpg.yetkin-forum.com/
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeCuma Mart 11, 2011 10:39 pm

Fark bulmaca… Kesinlikle bunları çözmek çok eğlenceliydi. Fakat oldukça da zordu. Bazen beynim değil de ellerim buluyordu farkları. Bulduğumda keyifle gülümsüyor, bulamadığımda ise somurtuyordum. Kaç dakika geçtiğini bilmiyordum ama geriye sadece üç fark kalmıştı. Haydi, ama nasıl bulacaktım ki bunları? Çözdüğüm bulmaca da farkını bulduğum şey bir tanrıçaydı. Artemis miydi bu? Hey bunları düşünmeyecektim! Şuan dikkatimi ermem gereken şey bulmacaydı. Neredeydi bu lanet olası farklar… Sonunda bir tanesini bulabilmiştim. Zeminde yer alan küçük bir desen. O kadar küçüktü ki kimse bunu fark edemezdi belki de. Summ’ın meraklı gözlerle beni izlediğini hissedebiliyordum. Ah ama iki fark! Gözlerimin ağrıdığını hissedince sırtımı düzleştirip gökyüzüne baktım. O rahatlatıcı maviliğe… Beş saniye geçmeden tekrar bulmacama dönmüştüm. İşte buydu! Resmin tabanındaki o şeffaf ötesi olan bulutta yoktu ve tanrıçanın iki gözü farklıydı. İşte başarmıştım. ‘‘Bitti galiba.’’ dedim ve merakla Summ’ın yüzüne baktım.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeÇarş. Mart 16, 2011 10:49 am

Kardeşim Sere'nin "Bitti galiba." dediğini duyar duymaz fark bulmacasını elime alıp kontrol etmeye başladım. Gerçi buna pek gerek yoktu. Ne de olsa Sere bulmacayı çözdüğü sırada gözümü ondan ayırmamıştım. Kardeşlerime sınıfımda bir şeyler öğretebilmek, onlara katkı sağladığımı bilmek beni oldukça mutlu ediyordu. Tabii sadece kardeşlerim değil, herkes için geçerliydi bu. Ama kardeşlerim bir başkaydı. Bu sırada bulmacayı kontrol etmeyi bitirmiştim. Serena, tam da ondan beklediğim gibi tüm farkları bulmuştu. Hem de olabildiğince hızlı bir şekilde. Eh, son üç farkı bulmakta az da olsa zorlanmıştı ama o farklarda zorlanmamak elde değildi ki. Gerçekten, bazen öyle yerlerde farklar oluyordu ki ben de bulamıyordum farkları. Bunları düşündükten sonra elime kronometreyi aldım ve sonucuna baktım. Sere'ye dönüp gülümseyerek "Harikasın Sere, tüm farkları yalnızca 4 dakika 47 saniyede buldun. Hem de böylesine zor olmasına rağmen." dedim. Sere biraz şaşırmış gibiydi. Gözlerini büyüterek "Ne yani? Yalnızca 4 dakika 47 saniye mi geçti ? Oysa ben daha fazla zaman geçtiğini sanmıştım." dedi. Gülümsememi yüzümden eksik etmeyerek "Bu doğal, insan bazen bir şeye çok odaklandığında, zaman kavramını karıştırabiliyor." dedim. Sonra da vakit kaybetmemek için "Öyleyse şimdi de biraz labirent bulmacası getiriyorum." dedim ve kitabı Sere'nin önünden alıp bir labirent bulmacası aramaya başladım.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeCuma Mart 18, 2011 8:15 am

Ne? 4 dakika 47 saniye mi? Bu gerçekten şaşırtıcıydı. Belki tahmin ettiğimden de iyiydim. Ama bu kadar çabuk vazgeçmeyecektim. En iyisi olana kadar buradaydım. Hatta içimden bir ses biricik kardeşim Summ’ın benden bıkacağını söylüyordu. Güldüm e başımı salladım. O sırada Summ hala bulmaca arıyordu. Eminim ki zor bir tane soracaktı. Olsun her zaman zorları sevmiştim zaten. Sonunda önüme oldukça karışık bir labirent bulmacası geldi. ‘‘Ah tanrım!’’ Ağzım bir karış açık kalmıştı. Summ biraz şaşırdı ve konuşmaya başladı. ‘‘Bir şey mi oldu? Çok mu kolay geldi ya da zor mu?’’ İşini en iyi yapmaya çalışan bir öğretmen gibiydi. Kalkıp sarılmak istemiştim. Ama bu fikirden vazgeçtim tabi ki. Düşündüm ve tekrar labirent bulmacaya baktım. ‘‘Hayır bulmaca güzelde birden labirent’i hatırladım. Çok benzer… Ah neyse saçmalıyordum. Yaşadığım şu lanet olası görevler aklımı karıştırıyor sadece kardeşim.’’ Beni anlamış gibiydi. Oda harika bir melezdi ve çok görevde yer almıştı. Düşüncelerimi bir kenara bırakıp labirent bulmacamı çözmeye devam ettim. Umarım bunu da başarabilirdim.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 1:34 am

Görevler... Kardeşimin neyden bahsettiğini şimdi daha iyi anlıyordum. Kampta köklü sayılabilecek bir geçmişi olan melezler -ki kardeşim Serena da onlardan biriydi- mutlaka labirente gitmişlerdi. Onu çok iyi anladığımı belirtmek istercesine başımı salladım. O labirent bulmacasına geri dönerken "İstersen bu alıştırmayı geçebilirsin." dedim. Ama Sere, başını kararlılıkla sağa sola sallayarak "Hayır, Summ. Teşekkür ederim ama bununla başa çıkabilirim sanırım." dedi ve yeniden bulmacaya odaklandı. Tam bir yerinden başlayacakken vazgeçiyor, başka bir girişi deniyordu. Çok geçmeden işin püf noktasını buldu ve labirenti bitiş noktasından çözmeye başladı. Böylece o çok zor gibi görünen labirent bulmacasını kısa ve kolay bir biçimde çözmüş oldu. Labirenti bitirdiğinde ona gülümsedim ve kronometreye bakarak ona sonucu söyledim. "5 buçuk dakika." Sere'nin yüzü biraz asılır gibi olunca "Ama eminim biraz pratikle çok daha hızlı olabilirsin. Hem başlarında tam odaklanamamıştın, iyice odaklanınca zorlanmadan yapabiliyorsun." dedim gülümseyerek. Sonra da "Seree, şimdi senin en sevdiğin bölüm geliyor!" dedim ve Sere'nin meraklı gözleri eşliğinde çekmeceden bir matematik testi almaya gittim.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeC.tesi Nis. 02, 2011 12:30 am

Beş buçuk dakika? Ah hadi ama Serena… Ne oldu sana? Kendime gelmem gerekti. Bir yandan kendime güç vermeye çalışıyor bir yandan da üzülüyordum. Nasıl bir evlattım ben? Utanç içinde yere bakarken buldum kendimi. Summ bunu fark etmiş olacaktı ki bana moral vermeye çalışıyordu. "Sere, şimdi senin en sevdiğin bölüm geliyor!" En sevdiğim bölüm mü? Labirent’i çok severdim. Bulmacaları da… Başka ne olabilirdi ki? Ah tabi ki de! Matematik testi olabilirdi. En sevdiğim dersti yani… Neredeyse kampta ismim ineğe çıkmıştı. Mantık yoluyla ve kendi yarattığım formüllerle bütün soruları hatasız çözerdim. Birden kendi kendime övündüğümü hissettim. Eh bırakında oda olsun biraz. Summ heyecanla yanıma geliyordu. Elinde de birkaç matematik testi vardı. Neşeli gözler ile ona baktım. ‘‘Evet, matematik testlerimizde geldi.’’ Hemen testi önüme koydu. Bende testi incelerden konuşmaya başladım. ‘‘Ah kardeşim, keyfimi yerine getirmeyi çok iyi biliyorsun!’’ Yüzüne bakmıyordum fakat gülümsediğini hissediyordum. Hemen kalemim ile ilk soruyu çözdüm. Kolay bir denklem sorusuydu. Tamam, kolay değildi. Summ özellikle bana en zor testlerinden birini getirmişti galiba. Fakat bunu biliyordum. Ben hep en zorlarını severdim. İlk soruyu bir dakika içinde çözdüm ve ikinci soruya geçtim. Karışık bir test gibisi yoktu. Bütün sorulara bir dakika ya da daha az sürede yapıyordum. Fakat daha iyi olmam gerektiğine karar verdim. Bu sırada Summ’ın düşündüklerini de merak etmiyor değildim.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

MesajKonu: Geri: Serena Su Hanzadeoğlu   Serena Su Hanzadeoğlu Icon_minitimeCuma Nis. 08, 2011 12:52 pm

Sere, ona getirdiğim matematik testlerini görünce aynı tahmin ettiğim gibi çok sevinmişti. Vakit kaybetmeden de neşe içinde soruları çözmeye başlamıştı. Sere'nin matematiği çok sevdiğinden neredeyse tüm kamp haberdardı. Bu yüzden onun için özel olarak seçtiğim zorlayıcı soruları kolay, rahat ve hızlı bir şekilde çözmesi karşısında şoka uğramadım. Ama elbette büyük ölçüde şaşırdım. Onu ilk kez bir matematik testi çözerken gözlemliyordum. Sere, bu işte gerçekten çok iyiydi. O problemleri tıkır tıkır çözerken ben de memnuniyet ve şaşkınlıkla onu izlemeye devam ediyordum. On yedi dakikanın sonunda Sere testini bitirmişti. On beş matematik sorusunu yalnızca on yedi dakikada; hem de bu denli zor olmalarına rağmen. Sere yüzünde bir gülümsemeyle testi bana uzatırken bense ağzım açık bir şekilde Sere'ye bakıyordum. Sonra hemen kendimi toparladım ve uzattığı testi alıp kontrol etmeye başladım. Aslında kontrole gerek olduğunu sanmıyordum, Sere oldukça büyük bir olasılıkla tüm soruları doğru yapmıştı. Ama prosedür gereği testi kontrol etmem gerekiyordu. Eh, durum böyle olunca ben de testi kontrol etmeye başladım. Kontrol ederken, bu testte benim yapamadığım iki-üç soru olduğunu fark ettim. Ama Sere'nin çözümlerine bakınca problemleri anlamıştım. O anda, kardeşim Sere'nin bir akıl küpü olduğunu yeniden fark ettim. Kardeşimle gurur duyuyordum. Tüm testi kontrol ettikten sonra yavaşça ayağa kalkarak "Sere, seninle gerçekten gurur duyduğumu bilmeni isterim. Bu kadar zor soruları, ki içinde benim dahi yapamadığım sorular da vardı, kolay ve hızlı bir şekilde çözebilmen bende büyük bir hayranlık uyandırdı. Seni en içten şekilde tebrik ediyorum kardeşim." dedim. Sere, bu iltifatıma karşılık başını öne eğdi ve teşekkür etti. Bunun üzerine ben de şimdi başka bir alıştırmaya geçebileceğimiz düşüncesiyle masaya dizeceğimiz hafıza kartlarını çekmeceden almaya gittim.

Serena Su Hanzadeoğlu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Serena Su Hanzadeoğlu
» Serena Su Hanzadeoğlu
» Serena Su Hanzadeoğlu
» Serena Su Hanzadeoğlu
» Cansel Emilie Hanzadeoğlu.