Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tamara Zellana Cline

2 posters
YazarMesaj
Zellana L. Tyler
Demeter'in Çocuğu/Şifa Sanatı Eğitmeni
Zellana L. Tyler

Tamara Zellana Cline Empty
MesajKonu: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 10:28 am

Elimde kağıt ve kalem gökyüzünü çiziyordum. Güneşin zerafetini gökyüzünün soğukkalığını kağıda döküyordum adeta. Resim çizmenin bir sanattan çok yaşama zevki olduğunu öğrenmiştim bir kaç yıl içerisinde. Sürekli arkadaşarım bana sanat ve zaat becerileri sınıfında eğitim görmem için ısrar ediyorlardı. Bir gün can sıkıntısından ölürken bu fikri değerlendirmek geldi aklıma. Ve üstüme şık ve yaratıcı bir kıyafet giydikten sonra çok neşeli bir şekilde içeri girdim. Hocayı bekliyorduk. Kim olduğuna dahir hiç bir fikrim yoktu ama topuk tıkırdamasından ve hoş parfüm kokusundan dolayı afrodit kızı olabileceğini düşündüm. En sonunda hocanın geldiğini anlıyordum. Ayakkabı sesi çok daha yaklaşıyordu bize.
Lara Adams
Afrodit'in Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Lara Adams

MesajKonu: Geri: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 7:48 am

Her zamanki gibi iyice süslenmiş,dersliğe gidiyordum.Parfümü çok sıkmıştım ama zamanla geçecek düşüncesi ile birşey yapmamıştım.İçeriye girdiğimde karşımda Tamara'yı gördüm.Gülümsedim.Çantamı odamdaki masaya bırakarak Tamara'nın yanına döndüm. "Selam." dedim sevecen bir sesle.Bugün Tamara ile ders yapacağım gibi gözüküyordu.İlk defa bir Amphite çocuğu ders yapacaktım ve eğlenceli olacağı her halinden belliydi. "Selam." diye sözlerimi tekrar etti Zell. Yanına oturdum.Birkaç dakika muabbet ettikten sonra onu örneklerin olduğu yere çektim. "Derse başlamaya ne dersin?" diye sordum meraklı bir sesle.Tamara kafasını sallayınca sözlerimi devam ettirdim. "Pekala,örnekleri incelemekle başlayalım istersen." Zell de tam beklediğim gibi kafasını sallayınca ilk örneği işaret parmağım ile gösterdim. "Hey işte güzel örnek diye ben buna derim.Bir Hestia çocuğunun yaptığı muhteşem bir heykelcik.Ateş.Güzel değil mi?" dedim ve Zell'e baktım.Zell kafasını sallayınca diğer örneği göstermeye başladım.
http://www.melezkamprpg.yetkin-forum.com
Zellana L. Tyler
Zellana L. Tyler

MesajKonu: Geri: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimePerş. Mart 10, 2011 2:57 am

Derse başlamadan önce birkaç örenek incelemiştik. Aslında bu derste kendime çok güveniyordum. Melez olmayı öğrenmeden öncede 4 yıl boyunca bunun kursunu almıştım. Ama içimden bir ses ise daha öğreneceğim bir çok bilgi olacağını söylüyordu. Lara bana kağır kalem verdi ve pencereyi açtı. Güneş gözümü aldı ve kısmak zorunda kaldım. En sonunda gözümü açarak elimi perde gibi kullandım. Lara konuşmaya başladı ve '' Senden şuan gördüğünü çizmeni istiyordum Zell.'' dedi. Bu benim için çocuk oyuncağıydı. Gördüğüm şeyleri resmettim. Güneş çizmek yerine onun içindileri çizecektim.
Lara Adams
Lara Adams

MesajKonu: Geri: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimePerş. Mart 10, 2011 3:31 am

Zell resmi kolaylıkla yaptıktan sonra onun yanına yaklaştım ve elimi onun omzuna koydum. "Güzel.İstersen şimdide heykelcik yapalım?"Bu bir soru değildi amaa Zell'inde onayını almadan bir iş yapmazdım.Zell kafasını 'tamam' anlamında salladı.Onu masada bırakarak malzemelerin olduğu dolaba yaklaştım.Bir beton parçası ve gümüş uçlu kalem aldıktan sonra hızla Zell'in yanına geri döndüm.Malzemeleri Zell'in önüne koyduktan sonra işaret parmağım ile gümüş uçlu kalemi gösterdim. "Bunun ile betonu şekillendireceksin." daha sonra işaret parmağımı beton parçasına götürdüm. "Evet,bunu da şekillendireceksin.Ben sana gerektiğinde yardım edeceğim,kolay gelsin." dedim gülümseyerek.Zell kafasını salladı.Gümüş uçlu kalemi eline aldı ve beton parçasını da kendine daha çok yaklaştırdı.Ne yapacağını düşünmeye başladı.Diğer öğrencilerim gibi Zell de çok güzel bir heykel yapmak istiyordu bunu anlıyordum. "Ne yapmayı düşünüyorsun?" dedim,sakince.Eğer bir fikri yoksa ona yardım edebilirdim.
Zellana L. Tyler
Zellana L. Tyler

MesajKonu: Geri: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimeC.tesi Nis. 02, 2011 12:32 am

Şimdi ne yapacaktım. Düşünceli bir biçimde düşünürken sonunda bulmuştum ! Lara'ya gülümsedim ve '' Seni yapmaya çalışacağım.'' dedim. Bunun üzerine çok şaşırmıştı. Belkide daha önce kimse bunu ona söylememişti ! Lara bana delice baktı '' İyi fikir. '' dedi. Bunun üzerie bir poz vermesini ve kıpırdamamasını söyledim. Pencerenin önünde güneşin yansıması ile güzelliği ortaya aha çok çıkıyordu. O kadar güzel bir yüz şekli vardıki. Beton parçasını öncelikle kaba taslağıyla oymaya başladım. Yüz şeklini şekillendirdim öncelikle. Bunu yaparken elime bir kaç kez çizikler atmıştım. Her seferinde band yapıştırarak acısını duymamazlıktan geliyordum. Saçlarını dalgalı bir şekilde oymaya başladım. Düz olsaydı daha kolay olacaktı ama dalgalıydı. Bunun için onu yargılayamazdım tabiii. Zaman geçtikçe geçiyordu. Odadaki saate baktığımda 30 dk olmuştu ki daha ikinci gözü yapıyordum. Lara sıkılmadan duruyordu. Bunu nasıl başardığını merak ederken karşıda ayna olduğun ve ona baktığını gördüm. Gülmemek için kendimi zor tutuyordum.
Lara Adams
Lara Adams

MesajKonu: Geri: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimeSalı Nis. 05, 2011 3:44 am

Neredeyse yarım saat olmuştu ama beklemekten sıkılmamıştım çünkü karşımda güzel bir ayna duruyordu.Ona saatlerce bakabilirdim.Tabii sırtım tutulmuştu.Bozuntuya vermemeye çalışarak durmamı devam ettirdim. "Nasıl gidiyor?" dedim dişlerimin arasından.Tamara heykelciğine baktıktan sonra bakışları bana kaydı. "Güzel ve...yavaş." dedi.Kafamı salayacakrım ki hareket etmeyeceğimi hatırladım. "Tamam." dedim tekrar dişimin arasından ve beklemeye devam ediyordum.Tabii aynaya da bakmayı ihmal etmiyordum.
Zellana L. Tyler
Zellana L. Tyler

MesajKonu: Geri: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimeC.tesi Nis. 16, 2011 1:06 am

Yüzünü bitirmiştim sonunda ! Ona baktım ve heykele baktım. Güzel olmuştu. Bir çaylak için tabii. Vücudunun yarısını yapıcaktım sadece. Kolları şekillendirmekle başlamıştım. Bu iş hiçte kolay gitmiyordu. Lara'nın hala nasıl sabrettiğine şaşmıyor değildim. Şimdiye kadara ben çekip gitmiştim herhalde diye düşünmeden edemedim. Kolları bitirdikten sonra gülümsedim. Sıra göğüs ve karın boşluğunu yapmaktaydı. Buralar en zor bölümlerdi. En sonunda bitirmiştim. Lara'ya gülümsedim ve '' Bitti. '' dedim. Bana gülümsedi. Ayrıca rahatlamışta gözüküyordu.
Lara Adams
Lara Adams

MesajKonu: Geri: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimeC.tesi Nis. 30, 2011 5:29 am

Kısa süre sonra sonunda heykelcik bitmişti.Aslında erken bitmişti.Zell de sonunda benim gibi rahatlamış gibi görünüyordu. "Sıra da ne var Lara?" dedi meraklı bakışlarla.Kalpli v süslü saatime baktıktan sonra bakışlarımı tekrar Zell'e çevirdim. "Daha süremiz var aslında." derim bir nefes aldım ve Zell'in hala beni dinlediğini farkedince konuşmama devam ettim. "İstersen hemen bırakabiliriz,resim yapabiliriz ya da konuşabiliriz." Zell kafasını salladı.Üç tane seçeneği vardı.Seçmek zor değildi ama bence üç fırsatta cazip gelebilirdi.Zell iyice düşündükten sonra kararsızıkla bana baktı. "Ben...." derin bir nefes aldı ve kararından emin olunca konuşmaya devam etti...
Zellana L. Tyler
Zellana L. Tyler

MesajKonu: Geri: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimeSalı Mayıs 10, 2011 6:46 am

Üç tane seçenek sunulmuştu bana. Karasız kaldım. Bir anlık karar ile '' Resim çizebiliriz.'' dedim kıkırdayarak. Belkide mutlu oldu belkide bunu seçtiim için üzülmüştü. Bunu bilemezdim ama resim çizmek hobimdi. Bunu yapmaktan bıkmazdım. Bana gülümsedi ve '' İstersen beraber çizelim..'' dedi gülerek. Gülümsemesi o kadar içten ve hoştu ki , hayır demek imkansızdı. Başımı salladım hafifçe. Bu evet anlamına geliyordu. Güldü ve A4 kağıdı çıkardı. Eline kalem aldı ve çizmeye başladı. İlk önce çizdikleri anlamsız geliyordu. Ama vuruşları o kadar kararlıydı ki ! Ne çizdiğini merak ediyordum her saniye..
Lara Adams
Lara Adams

MesajKonu: Geri: Tamara Zellana Cline   Tamara Zellana Cline Icon_minitimePerş. Mayıs 12, 2011 2:10 am

Gülümsedim.Çok güzel çizdiğim söylenemezdi ama yine de idare ediyordum.Birkaç çizikten sonra resmim bitmişti.Merakla Zell'e baktım.Beğenmesi benim için önemliydi.Birkaç dakika gözünü kırpmadan resime baktı ve gülümsedi.Gülümsemesi benim gülümsememin daha da genişlemesine neden olmuştu. "Çok beğendim." dedi resime bakarken.Mutlu olmuştum.Amphitrite çocuğundan bunu duymak güzel bir duyguydu,hiç duymamıştım sonuçta. "Tabii,sadece sen mi benim resmimi yapacaksın?" dedim sırıtarak.Bir tane daha A4 kağıdı aldım ve Zell'e kalemi uzattım.O resimi yaparken bende kendi yaptığım resmi de boyamayı ihmal etmiyordum.Zell'e bakarak resmimi boyarken bir yandan da yaptığı resmi inceliyordum.Resmi yapaken kendinden emin görünüyordu.Güzel resim yapıyordu.Ama daha ne yapmaya çalıştığını bile anlamamıştım.Daha yeni başlamıştı,zaten.

Tamara Zellana Cline
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tamara Zellana Cline
» Tamara Zellana Cline (2)
» Tamara Zellana Cline
» Tamara Zellana Cline
» Tamara Zellana Cline