Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kampta ilk tanışma...

2 posters
YazarMesaj
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Kampta ilk tanışma... Empty
MesajKonu: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 10:06 am

Ayaklarımı kumda sürte sürte yürüyordum. Dalganın sesi… O kadar mükemmel bir rahatlık veriyordu ki, insan huzuru hissediyordu. Fakat ben bu huzuru o günden beri hissedemedim. Belki de hiç hissetmemiştim. Gerçek bir ailenin verdiği sıcaklığı… Sakince kumların üzerine oturdum ve düşünmeye devam ettim. Belki de şuradan bir yaratık geçip beni öldürürdü. Güzel olurdu değil mi? Çektiğim acılar son bulurdu. Acılar… Benim zaten doğmam hataydı değil mi? Ben bir melezdim ve bence doğmamam gerekirdi. Zaten istenmediğim için başka bir aileye verilmemiş miydim?

Gözlerimi kapattım ve gözyaşımın yanaklarımdan aklamasına izin verdim. Derin bir nefes aldım ve sessizce konuşmaya başladım. ‘‘Anne eğer beni duyuyorsan… Şey, ben… Ben bilmiyorum. Off…’’ daha ne diyeceğimi bile bilmiyordum. Seni sevmiyorum mu diyecektim? Hayır, asla bunu diyemezdim. Öyle bir şey demem hata olurdu! Tekrar konuşmayı denemeyi düşündüm, bu sefer korkuyordum. Nasıl korkardım? Ben Serena’yım. Bu imkânsız… ‘‘Ah anne, işte buradayım. Ve görüyor musun, korkusuz kızın değilim. Diğer çocukların gibi değilim ben… Beni bıraktın. Yalnız kaldım. Yapayalnız… Dışlanırken, bağırılırken, tokat atılırken, yalan söylenirken… Yalnız, her zaman yalnız…’’ saçmalıyordum.

Anlıma düşen kahve tonlarındaki saçlarımı düzelttim ve denizin mükemmel kokusunu içime çektim. Arkamdan bir ses duyunca aniden zıpladım ve kurşun kalemimi ileri doğru uzattım. Karşımda sarışın hoş bir kız vardı. Konuşmasını beklemeye başladım.
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 10:24 am

O gün biraz yorgundum. Lucy ile yeraltındaki görevimizden yeni gelmiştik. Bende birazcık dinlenmek için plajda güneşlenmekten iyisi olamaz diye düşündüm ve soluğu sahilde aldım. Ama o da ne? Güzel bir kız kumların üzerine çökmüş ağlıyordu.

Genelde melezlerin işlerine burnumu sokmak adetim değildir. Ama bu kızın neden ağladığını merak etmiştim. Ona yaklaşırken birden kız arkasına döndü.

"Ah, özür dilerim, seni şey sanmıştım..." dedi. Gülümsedim. Beni ne sandığı önemli değildi.

"Adım Stella. Şeyy, sadece geçiyordum ve ağladığını duydum. Bende her şey yolunda mı diye bakmaya gelmiştim" dedim. Kız gülümsedi.

"Benim babam Hades. Senin ebeveynin kim?" diye sordum. Biraz fazla konuşuyordum belki de ama asla konuşma konusunda haddimi bilmemiştim zaten Smile

Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 10:37 am

Kız ebeveynimin kim olduğunu sormuştu. Elimi saçlarımdan gezdirdim ve ayaklarımla kuma vurmaya başladım. ‘‘Demek baban Hades… Yer altı Tanrısı… Benim annem Athena. Hiç Athena kızı olacak biri değilim dimi?’’ dedim kız gözlerini devirdi ve kumların üzerine oturdu. Bende sakince ayaklarımı uzattım. Pek konuşkan değildi sanırım. Acaba babam Hades olsaydı nasıl bir çocuk olurdum? O benimle ilgilenir miydi? Belki kötü bir anısı vardır diye Stella’ya sormak istemedim. Birden ismimi söylemediğimi fark ettim.

‘‘Kabalığımın kusuruna bakma ben de Serena… Diğer ismim Melanie… Kısaca Seroş, Sere, Sero diyebilirsiniz. Hatta çokbilmiş kız bu lakaplardan biri olur. Genelde arkadaşlarım öyle der.’’ dedim ve arkadaşlarımdan birinin taklidini yaptım. ‘‘Hey sen çokbilmiş, bugün ödevlerde bana yardımcı olur musun?’’ sesimi incelttiğim için komikleşmiştim. Stella gülmeye başladı. Bir Hades kızı bu kadar sevimliyse diğer melezleri bilmiyordum artık… Bende ona katılarak gülmeye başladım. Ve yavaş yavaş gülümsemem kayboldu. ‘‘Sanırım buraya gelmemem gerekiyordu Stella.’’
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 11:07 am

Serena gerçekten çok komik bir kızdı. Ona gülerken birden bire ciddileştiğini fark ettim.

‘‘Sanırım buraya gelmemem gerekiyordu Stella.’’ dediğinde bende durdum birden.

"Neden ki?" dedim şaşkınlıkla. Bir yandan da Lucy'nin yeni kardeşinin Lucy'ye ne kadar çok benzediğini düşünüyordum. İlk defa da olsa aklıma gelmedi değil hani, ya bende Athena'nın kızı olsaydım? O zaman ne olurdu? Ah, annemle asla geçinemezdik sanırım. Zaten sabırsız bir melezdim, annemi bekleyene kadar gider Olimpos'u basardım ve Athena'nın en sorunlu çocuğu olurdum herhalde.

Ya Zeus'un kızı olsaydım? Kampa ilk geldiğimde en çok istediğim şey buydu, babamın Hades olduğunu öğrenince büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştım. Belki de Serena'nın başına gelen buydu. Belki de Athena'nın kızı olduğu için memnun değildi.

Ama sonra Zeus'un ya da başka bir tanrının çocuğu olmadığım için mutlulukla gülümsedim. Benim babam Hades'ti ve bunu artık gururla söyleyebiliyordum. Birden benim gülümsemeye başladığımı görünce Serena bana şaşkınlıkla baktı.

"Özür dilerim Sere, aklıma bir şey gelmişti sadece. Ama neden burada olmaman gerektiğini hala anlamış değilim" dedim. Konuyu kafamda çok dağıtmıştım ve toparlamanın vakti gelmişti. Merakla Serena'nın vereceği cevabı bekledim.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 11:18 am

Meraklı gözlerle bana bakıyordu. Ellerimi kuma dayadım, kafamı arkaya attım. Beş dakika bekledikten sonra bacaklarımı kendime doğru çekip, Stella’ya vereceğim cevabı düşünmeye başladım. ‘‘Stella bence ben melez olmamalıyım. Ben normal bir kızım. Savaşmak nedir, kılıç ile denemeler yapmak nedir bilmem. Athena o yüzden beni bırakıp gitmiştir eminim.’’ dedim ve her şeyi anlatmam gerektiğini fark ettim. ‘‘Ben California’da yaşayan ünlü bir ailenin kızıydım. Üvey ailem olduklarını öğrendiğimde büyük bir şok yaşadım. Athena beni babama bırakınca babamda beni halama vermiş. O zamanlar çok fakirmiş, fakat şuan durumu iyi… Halamda benimle birlikte Crush Malikanesine yerleşmiş. Üvey annemin çocuğu olmuyordu. Fakat bu gerçeği öğrendiğim gün meğerse üvey bir kardeşim olacağını öğrendim. Athena ise asla karşıma çıkmadı, asla… Hiçbir zaman onu hissetmedim. Hani onu görmesen bile hissedersin ya tam burada…’’ kalbimi gösterdim. ‘‘Ben hissetmedim Stella, hem de hiç hissetmedim.’’

Yine mi ağlayacaktım? Hayır, bu olmayacaktı. Ben güçlüydüm. Cesurdum. Ben Serena’ydım. Ben bir melezdim! Bununda üstesinden gelecektim. Gözyaşlarımın akmamasını sağlamak için masmavi gökyüzüne baktım. Stella’dan ses çıkmıyordu. Belki de benim iğrenç acılı hikayemi dinlemek istemiyordu. ‘‘Özür dilerim salla gitsin.’’ diye mırıldandım.
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 11:35 am

Serena'nın hikayesini dinlerken iç çektim. Bütün melezler aynı şeyi mi yaşamak zorundaydı sanki? Neden ebeveynlerimiz bizimle adam gibi ilgilenmezlerdi de bizi böyle dünyada yapayalnız bırakırlardı? Madem bizimle ilgilenmeyecektiler, neden doğurmuşlardı ki bizi?

"Serena, anneni kalbinde hissetmek demiştin ya, haklısın. Alışana kadar anneni orada hissedebileceğini sanmıyorum" dedim. Sonrada başladım anlatmaya.

"Babamı geçen yıla kadar hiç tanımamıştım, babama dair hiçbir şey öğrenememiştim hatta onu dediğin gibi asla hissetmemiştim. Annemde psikopat kadının tekiydi, babam ben doğduktan sonra bizi ziyarete gelmediği için hep beni suçlar, yok yere cezalandırırdı. Melez olduğumu öğrenmem benim için bir kaçış yoluydu ama o zamana kadar babamı hiç içimde hissetmemiştim. Hani hep karanlık güçlerim olur da babamı öyle hisserim diye düşünmüştüm belki de ama bu hiç olmadı. Babamla aramızdaki sorunları çözene kadar da onu sevmedim. Şimdi bir şeyleri idrak etmen için çok erken bence. Sen sadece alışmaya başlamalısın. Ayrıca kılıçla savaşmak, denemeler yapmak senin kanında var. Bende buraya gelene kadar farkında bile değildim güçlerimin " dedim. Öff, yine çok konuşmuştum. Sustuğumda gökyüzüne baktım. Eğer bir gün çok güçlü bir melez olursam ilk yapacağım şey melez haklarını korumak üzere Tanrılarla bir konuşma yapmak olacaktı...
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 12:14 pm

Gerçekten mantıklı bir kızdı. Hiç değilse gülümseyebilmiştim. Kamp hakkında daha çok bilgi öğrenmek istiyordum. Neler sorabileceğimi düşünmeye başlamıştım. Athena hakkında yeterince bilgi sahibiydim. Diğer Tanrı ve Tanrıçalar hakkında sözlü olsam yüz puanı kesin alırdım. En merak ettiğim ve korktuğum sorudan başlamayı tercih etmiştim. Yüzümü Stella’ya çevirdim ve sessizce konuşmaya başladım. ‘‘Stell, tanrı ve tanrıçalar hiç kampa ziyarete geliyor mu? Yani merak ediyorum. Athena’yı ne zaman göreceğimi merak ediyorum. Aslında beni pek umursadığını sanmıyorum. Gerçekten… Sanırım o güne kendimi hazırlayacağım. Bunu bilmem gerektiğini düşünüyorum.’’ dedim ve Stell’e düşünmesi için zaman verdim.
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 12:26 pm

Serena düşünmem için bana vakit vemişti ama bir saniye bile beklemeden cevabımı verdim.

"Annen kampımızın müdürü olduğu için onu büyük evde bulabilirsin. Genelde kampa Tanrıların ziyareti yasak ama çoğu tanrı bu kurala uymuyor. Anneni çok görmek istiyorsan Olimpos'a da gidebilirsin. Daha iyi olur aslında. Ve annen hakkında öyle düşünme. Athena biraz... Nasıl diyeyim, diğer tanrılara oranla duygularını daha az ortaya koyuyor ama emin ol seni seviyor ve sana değer veriyordur. Öyle olmasaydı senin bunca yıl hayatta kalmana müsade etmezdi" dedim.

Söylediğim cümle beni düşündürdü. Eğer gerçekten tanrılar bizi sevmeselerdi, bizi öldürmeye kalkarlar mıydı acaba?

Bu düşünceyi çabucak kafamdan attım. Eminim ki böyle bir şey olmazdı.

"Eee" dedim. "Anneni görmeye gidecek misin, yoksa onu bekleyecek misin?"
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 7:52 pm

Doğru… Beni öldürürdü sanırım. Ya da belki de öyle yapıyordur. Acılar denizinde boğulmamı bekliyordur. Bence bunun yanıtını Stell’de bilmiyordu. Düşünür gibi bir hali vardı. Bir şey diyememiştim. Başımı dizlerime dayadım ve gözlerimi kapadım. Athena… Acaba onu görünce anne diyebilecek miydim? Yüzüne, neredeydin diyebilecek miydim? Sanırım bana sert davranırdı, ya da bağırırdı. En sevdiği kızı olmayacaktım. Belki de en sevmediği kızı olabilirdim.

Bunları düşünürken Stell’in sorusunu duyamamıştım. Sonradan anlamıştım. Annemi ne zaman görecektim? Ben onunla görüşmek istiyor muydum? Ya o, benimle görüşmek ister miydi? Bunun cevabını bilmiyordum. Stell ne yapardı acaba? ‘‘Sen olsan annenle görüşmeye gider miydin Stell? Ne olursa olsun, onu görmeye dayanabilir miydin?’’ sorumun cevabını beklerken gözlerimi denizden ayıramıyorum.
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 11:53 pm

Gülümsedim.

"Ne olursa olsun görüşmeye giderdim. Bunu Athena'nın veya senin karakterinle bir ilgisi yok, en sonuna zaten görüşeceksiniz ama neden bekleyesiniz ki? Kendi adıma annemin kızacağını da bilsem onu görmeye giderdim. Bu benim ona bayıldığım için değil, babamla ilk karşılaştığımızda ondan nefret etmiştim ama bunun ne kadar devam edeceğine karar vermek için önce annenle görüşmelisin" dedim. Çenem ağrımıştı. O kadar çok konuşuyordum ki sanırsınız avukat falan olacağım.

Serena gözlerini denizden ayıramıyordu. Hala düşündüğü belliydi.

"Eğer Olimpos'a gitmeye karar verirsen sana eşlik edebilirim. Ya da yalnız gitmek istersen yolu tarif edebilirim. Olimpos'takiler bana bayılırlar(!) Öyle çok severler ki gördükleri yerde öldürmeye çalışırlar" dedim gülerek. Serena şaşkınca yüzüme baktı. Bende gülmeyi kesip onun cevabını beklemeye başladım

Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 12:01 am

Stell’i öldürmeye çalışmak mı? Ah doğru… Tanrı Zeus ile sorunları vardı sanırım. Normaldi. Üç büyüklerden birinin çocuğu olmak… Merak ediyorum. Bazen keşke Poseidon’ın kızı olsaydım diyorum. Bu güzel denizlerin tanrısının kızı olmak güzel bir duygu olmalıydı herhalde. ‘‘Stell yalnız gitmek istemem ama senide tehlikeye atamam bu bir gerçek… O yüzden sanırım bir ara tek başıma gideceğim.’’ Oda benim gibi düşünceliydi. Bunu gözlerindeki sıkıntıdan okuyabiliyordum. Sormak istiyordum fakat çekiniyordum işte… Anlatmazdı belki de büyük ihtimalle. Yeni tanıştığı biriyle insan ne kadar samimi olabilirdi ki? Ama şansımı deneyecektim. Nefesimi tuttum ve sordum. ‘‘Anlat bakalım, kara kara ne düşünüyorsun? Bir şeye canın mı sıkkın yoksa bana mı öyle geliyor?’’
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 12:20 am

"Yok, genelde bir sorun yaratmadığım takdirde beni öldürmeye çalışmazlar. Ayrıca bunu yapabileceklerini hiç sanmıyorum" dedim iç çekerek. Sonra da ikinci sorusunu düşünmeye başladım. Acaba söylersem bana az önce baktığından daha farklı mı bakardı diye düşündüm. Kafam karışıktı. Ama birisine anlatırsam çok daha rahatlayacağımı düşündüm.

"Aslına bakarsan büyük bir sorunum var... Zeus'un istese de beni öldürebileceğinden şüpheliyim. Çünkü ben... Şey..."

"Evet??" dedi Sere. Kendime söyleyiver gitsin dedim ve:

"Çünkü ben şu anda ölümsüzüm" deyiverdim. Serena gözlerini kocaman açıp bana döndü.

"Sen bir nesin??" dedi tekrar emin olmak istermiş gibi.

"Ölümsüz. Bir tanrıça" dedim. Serena bir süre sadece gözlerimin içine baktı. Sanki uydurup uydurmadığımı öğrenmeye çalışıyordu.

"Sana göstereyim" dedim ve kılıcım Fırtına'yı çıkartıp karnıma sapladım. Korkunç bir acıdan sonra akan altın sarısı kana baktık ve kılıcı çektiğimde yara kapanmaya başladı.

Belki de Serena'yı korkutmuştum. Ah, hayır, en istemediğim şeydi bu.

"Peki bu kalıcı bir durum mu? Yani kurtulamaz mısın?" diye sordu. Derin bir nefes aldım.

"Şu anda bir hediyem var. Eğer kullanırsam ölümsüzlüğüm geçecek. Ve öyle olmasını istiyorum zaten. Ama babam ölümsüz kalmamı istiyor. Kafam çok karıştı" dedim. Bunun üzerine gelişecek tepkisini merak ediyordum doğrusu...
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 12:27 am

Vay canına ölümsüz mü? Annem bana böyle bir teklif sunsa herhalde ölürdüm. Stell’e baktım. Şanslıydı ama bunun ne demek olduğunu da biliyordum. Sevdiklerin gözünün önünde ölürken sen hep gençsin. Hep aynısın. Birden ne diyeceğimi bilemedim. ‘‘Bu bir bakıma güzel, bir bakıma kötü… Babanı seviyorsun ve kırmak istemiyorsun. Anlıyorum. Senin seçimin. Nasıl mutluysan öyle olmalısın bence…’’ dedim ve güven verici bir şekilde gülümsedim.

Athena’yı düşündüm. Acaba kardeşlerimden birine böyle bir şey yapar mıydı? Ya da ister miydi? Yoksa o asla böyle bir şey olmasını istemez miydi? Birçok sorun varken, birde bunu merak etmeye başlamıştım. Sanırım onu acilen görmeliydim. Cevaplaması gereken tonlarca sorum vardı.

Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kampta ilk tanışma...   Kampta ilk tanışma... Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 12:49 am

Seçim benim... Hayalet tanrıçada aynı şeyi söylemişti, Lucy'de öyle. Ama bu bana hiç yardımcı olmuyordu.

"Bende bilmiyorum... Sen olsan ne yapardın peki?" diye sordum. Bir yandan da babamla yeni barışmışken küsmenin nasıl bir şey olabileceğini düşünüyordum. Zaten ikimizde küs olduğumuz süre boyunca hem kendimize hemde etrafımızdakilere yeterince eziyet çektirmiştik, şimdi babam istediği halde ölümsüzlüğümü kaldırırsam yine böyle bir sahne yaşar mıydık?

Ayrıca kabul etmesemde ölümsüzlük bir süre sonra hoşuma gitmeye başlamıştı. Kendime güvenim gelmiş, Tanrılarn tanrısına bile meydan okuyabilmiştim. Hem kim hep babasıyla kalmak ve ona yardımcı olmak istemezdi ki?

Tabi bir yandan bir daha asla gün ışığını görememek, sonsuza dek sadece ölülerle uğraşmak zorunda kalmam gerekeceğini de kabullenmem gerekiyordu. İyi de kim böyle bir hayat isterdi ki? Zavallı Hades, diye düşünmeden edemedim. Ona yapılan bu şey büyük haksızlıktı.

Sere'in cevabını beklerken başka bir şey düşünmemeye çalıştım. Kararsızlık kötü bir şeydi.

Kampta ilk tanışma...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kampta ilk gün
» Kampta İlk Gün.
» Kampta İlk Gün
» Kampta İlk Gün.
» Kampta Yeni Yıl! *25.12.10 - 02.01.11*