Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tanrıçanın Görevi

2 posters
YazarMesaj
William Maxwell
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
William Maxwell

Tanrıçanın Görevi Empty
MesajKonu: Tanrıçanın Görevi   Tanrıçanın Görevi Icon_minitimeC.tesi Şub. 26, 2011 11:42 am

Kehironun bana söylediği üzerine annem -Kendisi akıl ve bilgelik tanrıçası Athena olur- benimle Olimpos'un girişinde buluşmak istiyormuş. Zaten kampa pek sık uğramaz olmuştu bu aralar. Hemen ahıra uğrayıp pegasusumu kaptığım gibi yola çıktım. Kamptan havalanıp uçuşe geçtiğimiz zaman merak içimi kemiriyordu. Ne olmuştu ki acaba? Yoksa Kalipso ile adada olanları mı öğrenmişti? Ya da daha kötüsü Apollon çocuklarının başını derde sokmak için özel yeteneğimi kullandığımı mı farketmişti? Bu korku dolu düşünceler beynimde dolaşa dursun. Soğuk bir havada pegasus kullanmak pek iyi bir fikir değildi. Ama kısa kollu bir tişörtle bunu yapmak düpedüz salaklıktı. Buz gibi havada yolculuk etmek zordu.

Soğuk ve tedirgin bir 40 dakikanın ardından Olimpos'un yani bildiğimiz adıyla Empire State binasının üzerindeydiydik. Hafif bir iniş yaptıktan sonra. Pegasusumu bağladım. Annemin beni bekleyeceğini sanıyordum ama orada değildi. herhalde önemli bir işi vardır diye düşündüm. Biraz bekledikten sonra geldiğimi haber verme fikri cazip gelmişti. Yüksek ve saygılı bir ses tonu ile konuşmaya başladım. "Tanrıça Athena emriniz üzerine buraya geldim." Bunun yeterli olmasını umuyordum. Birsüre sonra barlak bir ışık Huzmesi ile belirdi annem. Yorgun gibi görünüyordu. Ama yinede gülümsüyordu. Birkaç adım atarak. Konuştu. "Hoşgeldin William" Gülümseyerek konuşmaya başladım. "Anne.. yani Tanrıçam Kehiron beni çağırdığınızı söyledi."
Athena
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Athena

Tanrıçanın Görevi Empty
MesajKonu: Geri: Tanrıçanın Görevi   Tanrıçanın Görevi Icon_minitimeC.tesi Şub. 26, 2011 2:22 pm

William bana Kheiron'dan aldığı çağrı üzerine buraya geldiğini söylerken, onunla ilk karşılaşmamızı hatırlayarak gülümsemiştim. Oğlum aradan geçen kısacık zamanda tahmin dahi edemeyeceğim kadar çok ilerleme kaydetmişti. Her gün isminin yeni bir maceraya karıştığının haberini alıyordum ve giriştiği sayısız mücadeleyi kazanmış olması bana gurur veriyordu. "Seni çağırdım çünkü, sana bir görev vereceğim." dedim ve tepkisini iyice tartabilmek için doğrudan gözlerinin içine baktım. Orada ilk başta ufak bir tedirginlik, ardından da kendinden emin olduğuna işaret eden parıltılar gördüm. William başını onaylar biçimde salladıktan sonra "Tabii ki, her türlü görev için hazırım Tanrıça'm." cevabını verdi. Koşulsuz kabullenişi beni sevindirmişti çünkü bu görev için seçebileceğim en uygun çocuğum oydu. Hem cesaret, hem fazlasıyla pratik zeka, hem de ekstra özel yetenekler isteyen, zorlu bir maceraya çıkması gerekecekti. Ona görevini anlatmaya hazırlanırken, William'ın buraya çağrılma nedenini öğrendiğinde rahatlamış olduğunu fark ettim. Anlaşılan oğlum onun her hareketini sürekli takipte olduğumun farkında değildi ve yaptığı yaramazlıkları hâlâ öğrenmemiş olduğumu düşünüyordu. Şimdi onu aslında hoşuma giden yanlış davranışları için azarlamanın sırası değildi. "Görevin senin için fazlasıyla tehlikeli fakat, üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. Hades'e yakalanmadan yeraltına inip Ceza Tarlaları'na ulaşmalısın. Orada bir kayayı tepenin zirvesine çıkarıp durmakta olan bir adam göreceksin. Onu konuşturarak, Persephone'nin güç tılsımının nerede tutulduğunu öğrenmelisin. Sonra da o tılsımı bana getirmelisin." dedim. Anlatırken işleri olabildiğince basit göstermek için çabalamıştım. Persephone'nin güç tılsımını en kısa zamanda bir şekilde ele geçirmem gerekiyordu.
http://olimpos.my-rpg.com
William Maxwell
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
William Maxwell

Tanrıçanın Görevi Empty
MesajKonu: Geri: Tanrıçanın Görevi   Tanrıçanın Görevi Icon_minitimeC.tesi Şub. 26, 2011 3:20 pm

Annemin beni sadece görev vermek için çağırmasına sevinmiş ve rahatlamıştım. Onunla son karşılaşmamızda ona karşı yaptığım haksız tavra karşın hala sevecendi.Sessizce, tuttuğum nefesimi bıraktım. Hemen ardından annemin benden bir cevap beklediğini farkederek kendimden emin bir şekilde konuştum. "Tabii ki, her türlü görev için hazırım Tanrıça'm." Heyecanla annemin vereceği görevi bekliyordum. İlk defa kendi annemden bir görev alma onuruna erişeceğim için mutluydum. "Görevin senin için fazlasıyla tehlikeli fakat, üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. Hades'e yakalanmadan yeraltına inip Ceza Tarlaları'na ulaşmalısın. Orada bir kayayı tepenin zirvesine çıkarıp durmakta olan bir adam göreceksin. Onu konuşturarak, Persephone'nin güç tılsımının nerede tutulduğunu öğrenmelisin. Sonra da o tılsımı bana getirmelisin." Annemin sözleri grurumu okşamış ve beni çok mutlu etmişti. Yanlızca şu sırtında kaya taşıyan bir adam meselesinde kafamı kurcalayan bir kısım vardı ancak şimdi bunu düşünemezdim. Annem benden bir görev istemişti. Ne olursa olsun onun için o tılsımı alacaktım. Hemen kendimden emin bir ses tonu ile cevap verdim. "Çocuk oyuncağı. Tılsım en kısa zamanda elinizde olacak. " Athena gülümseyerek cevap verdi. "Bundan hiç şüphem yok. Yakında tekrar görüşümek üzre hoşçakal William." Parlak ışıklar arasında kayboludu. Hemen pegasusuma atlayarak kampa dönmeye karar verdim. Hazırlıkları yapıp yarın erken saatte göreve çıkacaktım. Kampa doğru uçmaya başladım.

Tanrıçanın Görevi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tanrıçanın Kızı
» Tanrıçanın İpuçları / Renklerin Büyüsü
» Devriye Görevi.
» Aile görevi
» Hephaistos'un görevi...