Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/5)

2 posters
YazarMesaj
Lucianna Fackrell
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Lucianna Fackrell

Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/5) Empty
MesajKonu: Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/5)   Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/5) Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 10:13 am

"Lucy, daha ne kadar var?" diye sordu Tiffany, belki de yüzüncü kez. Pegasusum Sherry'nin dengesini bozmamaya özen göstererek ona doğru döndüm ve "Rüzgardan sesini duyamıyorum, yere indiğimizde söylersin." diye bağırdım. Amacım sadece onu sinir etmekti. Bunu iyi başardığımı da zihninde yer alan düşüncelerden anlayarak mutlu oluyordum. Eh, saatler süren bir gökyüzü yolculuğu esnasında iki kişi zaman zaman dedikodu yapar, zaman zaman birbirine ok veya mızrak fırlatır, zaman zaman da özel güçleriyle arkadaşına zor anlar yaşatırdı. Tiff ile kaç saattir uçmakta olduğumuzu bilmiyordum ama küçümsenemeyecek kadar bir süredir havada olduğumuzdan emindim. Annem Bilgelik Tanrıçası'nın bizi öldürmek yerine verdiği bir görev nedeniyle Poseidon'un Sarayı'na gitmeliydik. Bunun için de Sarayın en az korunan arka kapısının girişine ulaşmalıydık; noktaları birleştirdiğimizde kağıt üzerinde Siren Körfezi'nin bir resmi beliriyordu. Tiffany planımdan şüphe duyuyor, psikopatın teki olduğumu düşünüyordu ve bu görevin sonunda nefes almaya devam edeceğinden emin değildi. Ama ben hala son numaramı yapmamıştım. Tiffany diğer Apollon çocuklarının çoğuna göre daha zekiydi ama aklında baskın olarak yer alan tek düşünce, orada nasıl nefes alacağımızdı. Halbuki benim o kısmı zihnimde bitirmem yalnızca 5 saniye almıştı. Asıl olarak odaklandığım, kolyeyi habersiz bir şekilde ödünç aldıktan sonra saraydan nasıl kaçacağımızdı. Suratıma çarpık bir gülümseme yerleşti, elimi gözlerime siper ederek yeryüzüne baktım ve gelmiş olduğumuzu fark ettim. Tiffany'ye dönerek aşağı inmemiz gerektiğini belirten bir işaret yaptım ve pegasuslarımızla birlikte alçalışa geçtik. Yere ayak bastığımızda ikimiz de kış günü yediğimiz rüzgar yüzünden bitap durumdaydık. Tiffany üzerinde bulunduğumuz adacığı göz alabildiğince süzdükten sonra "Burada insanlar var." dedi. Ellerimle onu alkışlıyormuş gibi yaptıktan sonra, "Burada bir tekne kiralayacak ve yolculuğumuza onunla devam edeceğiz." cevabını verdim ve sonra aceleyle "Al şu drahmiyi ve İris mesajıyla Rose'a ulaş. Ona incilerinden birini kullanarak hemen buraya gelmesini söyle." dedim. Tiffany kaçış planı için incileri kullanmayı planladığımı anlayarak bana ender görünen takdir bakışlarından birini attı. Sırıtarak "Ben de bu sırada çok sevdiğim bir tekneyi 6. kez yeniden kiralayacağım." derken, limana doğru yürümeye koyuldum. Zihin gücümle çok sefer yönetmiş olduğum yaşlı tekne sahibi oradaydı.
Tiffany Trully
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Tiffany Trully

MesajKonu: Geri: Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/5)   Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/5) Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 10:42 am

Lucy'le bir adaya gelmiştik ve bana drahmi vererek Rose'u çağırmamı söylemişti. Gerçekten akıllıca bir plandı. Bunu benim düşünmediğime biraz içten içe bozulmuştum ama bunu Lucy'ye hiç belli etmedim. Lucy bana "Ben de bu sırada çok sevdiğim bir tekneyi 6. kez yeniden kiralayacağım." dedi ve yürümeye başladı. Arkasıından bakakaldım. 6. kez mi? Tekne sahibine gerçekten çok acıyorum. Kim bilir Lucy onu nasıl ikna etmişti. Bunu düşünmemem gerektiğini fark ederek Lucy'nin bana verdiği drahmiyi kullanarak İris mesajı oluşturdum ve Rose'la görüşme istedim. Rose anında karşımdaki görüntüde belirdi. İlk başta beni fark etmedi. Görünüşe göre klasik hayatını yaşıyordu. Ona "Selam!" dediğimde beni fark etti ve "Tiff, seni gördüğüme çok sevindim. Kötü bir şey yok değil mi?" diye sordum. Gülümseyerek "Yok canım. Sadece yardımına ihtiyacımız var. Buraya incilerinden bir tanesini kullanarak gelebilir misin?" dedim. Rose bir süre şaşkınlıkla bana baktıktan sonra kendini toparladı ve "Ne oldu?" diye sordu. Hala gülümsüyordum ve hiçbi şey yokmuş gibi davranarak "Geldiğinde anlatırız." dedim. Rose "Anlatırız derken, yanında kim var?" diye sordu. "Lucy var. Haydi Rose lütfen gel." dedim. Rose bana bir süre daha tereddüt bakışları attıktan sonra "Tamam." dedi ve iris mesajını kestik. Bana düşen görevi şimdilik halletmişim. Rose birkaç dakika içinde burada olacaktı. Lucy'nin gittiği yöne doğru baktım. Bir adamla konuşuyord. Ben onu izlerken Rose geldi. Onu fark eder etmez sarıldım. Rose'u çok özlemiştim. Kendisi benim en sevdiğim arkadaşlarımdandı. Bu sırada da Luc de işini bitirdi ve yanımıza geldi.
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

MesajKonu: Geri: Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/5)   Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/5) Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 11:41 am

Rose'u uzun süredir görmüyor olduğumdan sevinçle yanına gidip onu selamladım. Sonra kısaca Tiffany ile yaptığımız rekabetleri, cirit sahası, tırmanma duvarı, pegasus ahırları ve Olimpos maceralarımızı anlattım. Son olarak da annemin bize verdiği görevden bahsettim. Sözlerim bittiğinde Rose fazlasıyla dehşete düşmüştü ve bizim akıl sağlığımızın yerinde olmadığından şüphe duymaya başlamıştı ama "Rose, işte böyle. Şimdi babanın sarayında hırsızlık yaptıktan sonra oradan kaçabilmemiz için senin incilerine ihtiyacımız var." dedim. Rose'un geri dönüşümlü üç incisi, şu ana kadar çok kez tarafımdan kullanılmıştı ve Poseidon kızı gerçekten çok yardımseverdi. Lafımı tekrarlamama zaman tanımadan yüzündeki iki inciyi uzatıp Tiff ve bana uzattı. Ona minnettar olduğumuzu söyleyek uzun uzun teşekkür etmemizin ardından, "İncilerimin hepsini harcadıysam, ben okuluma nasıl döneceğim şimdi?" diye sordu. Ona sırıtarak "İstersen bizimle babanı ziyarete de gelebilirsin tabii ama dönmeye niyetliysen pegasuslarımız emrinde." cevabını veren Tiffany oldu. Rose kampın pegasus eğitmeniydi ve onlarla arası kesinlikle çok iyiydi. Kız suya hükmedebildiği gibi, pegasuslarla da iletişim kurabiliyordu. Suya hükmedebildiği gibi... Pegasuslara yönelmiş olan arkadaşımın koluna yapıştım ve "Bekle. Gitmeden önce ufak bir iyilik daha. Suyun bizi boğmaması veya basınçtan patlatmaması için güçlerini kullanabilir misin?" diye sordum. Tiffany Rose'un cevap vermesine fırsat tanımadan "Hiçbir planın yoktu! Bunu şimdi akıl ettin!" diye cırladı. Ona artist bir havada "Bu konuyu 5 saniye kadar düşündükten sonra, suyun altında nefes almamızın bir yolu olmadığına karar verip diğer gündem maddeme geçmiştim sadece. İyi plan yapabilirim ama bazen kritik noktaları atlıyorum." dedim. Eh, eğer son anda Rose'dan yardım almayı akıl edememiş olsaydım beni parçalamakta sonuna kadar haklı olacaktı. Rose bizim daha fazla tartışmamamızı istediği için Tiff laf dalaşını sürdüremeden araya girip "Merak etmeyin, bunu halledebilirim." dedi. Limanın köşesine gidip iki elini de suya doğrulttu ve tuhaf bir şeyler yaptı. Etrafımda bir güç akımı hissettiğimde, başarmış olduğunu anladım. Yine birkaç dakika süren teşekkür etme maratonumuzun ardından Rose benim pegasusum Sherry'yi alarak limandan ayrıldı. Tiff'e dönerek, "O halde, haydi tekneye! Dönüşte Sissy'nin sırtını paylaşacağız, ona göre." dedim ve tam otomatik teknoloji harikası tekneye doğru ilerlemeye başladım.

Rp'nin Canavarlar Denizi bölümü bitmiştir, devamı Poseidon'un Sarayı'nda!

Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/5)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/6)
» Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/1)
» Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/2)
» Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/3)
» Pek de Tatlı Olmayan Bir Rekabet (Görev 73/4)