Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeni bir dost^^

2 posters
YazarMesaj
Vesilissa Ann Woll
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Vesilissa Ann Woll

Yeni bir dost^^ Empty
MesajKonu: Yeni bir dost^^   Yeni bir dost^^ Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 1:57 am

Kulübemdeki yatağımdan çıkıp esnedim.Gün daha yeni doğuyordu.Üstümü değiştirip kapıya doğru yürüdüm.Kulübedeki kimseyi uyandırmak gibi bir niyetim yoktu.Zaten daha kampta yeniydim.Hiç aarkadaşım yoktu bile denebilirki öyle zaten.İçimi çektim ve kapıdan çıkıp yürümeye başladım.bir tür kampı keşif gezisi bile diyebiliriz.Ayaklarımın beni nereye götürdükleri hakkında hiçbir fikrim olmadan yürüyordum.Daha iki gün önce bende sakin,derslerden nefret eden ve annesiyle yaşayan düzgün bir çocuktum.

Tabii,canavarlarla yaşamaya ne kadar düzgün derseniz benimkide o kadardı.En azından yabancı dil gösteren benim kadar egzantiring bir okuldu işte.Tabii birde babam Zeus çıkmıştı.Herneyse bana o güzel damla çikolatalı kek yapan annemi özleyecektim.Altın sarısı saçlarını da öyle...Derin bir iç çektim ve kafamı kaldırıp etrafıma baktım.

Düzgün mavi bir göldü sanırım.Deniz ve gölü ayırt etmek konusunda pek yetenekli değilimdir zaten.Bana göre ikisi de mavi ve sulu ama ikisi de güzel.Biraz daha ilerleyip en güzel göründüğüne karar verdiğim yerde,yeşil çimlerin üstüne oturdum ve gölü izlemeye başladım.Hafif dalgaları vardı sanırım yada rüzgar yapıyordu.Neyse,daha fazla yorum yapıp ne kadar cahil göründüğümü gözler önüne sermek niyetinde değilim. ''Merhaba.'' kafamı kaldırıp sesin geldiği yöne baktım.Bir kızdı.Umarım buradaki ilk arkadaşımdır diye geçirdim içimden ve gülümsedim. ''Merhaba!''
Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

Yeni bir dost^^ Empty
MesajKonu: Geri: Yeni bir dost^^   Yeni bir dost^^ Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 2:17 am

Sabah kalktım. Canım birşeyler yapmak istiyordu. Hiperaktiflik işte, melezlerin klasik özelliği, ne yaparsın. Giyinip kardeşlerime baktım. Daha kimse uyanmamıştı. Yine yanlızdım. Üzerime bir mont aldım. Malum bu aylarda burası çok soğuk oluyordu. 4 numaralı kulübeden çıktım. Bugün dünden daha iyiydi. En azından kar yoktu. Hala rüzgar olsa da idare edebileceğimi düşündüm. Bir ses duydum. Bir kapının kapanma sesi. Gözlerimi kısıp kulübeleri taradım. Zeus kulübesinden bir kız çıkıyordu. Onu daha önce görememiştim, yeni bir kuzen gelmişti hah? Bunu birisi bana haber vermeliydi.
Kız düşünceli bir şekilde yere bakarak yürüyordu. Beni farketmemişti. Onun peşine takıldım. Kız kano gölüne doğru ilerliyordu. Nereye gittiğini bildiğini sanmıyordum. Kız gidip göle bakmaya başladı. Saklanıp onun ne yaptığını anlamaya çalışacaktım ama sonra vazgeçtim. Kendimi gizlemenin anlamı yoktu.
''Merhaba.'' dedim kıza. Kız arkasını döndü.
''Merhaba!'' dedi kız neşeyle. Onun birine karşılaşaktan dolayı sevindiğini düşündüm. İlk günlerimde ben de böyleydim.
''Sen yeni Zeus kızı olmalısın. Ben Maya, Demeter Kulübesinden. Benim annem üç büyüklerle kardeş olduğu için senin kuzenin oluyorum.'' Ona açıklamayacaktım ama kim bilir, belki Yunan mitolojisini bilmiyordur diye düşündüm son anda. Kız bana bakarak başını salladı.
Vesilissa Ann Woll
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Vesilissa Ann Woll

Yeni bir dost^^ Empty
MesajKonu: Geri: Yeni bir dost^^   Yeni bir dost^^ Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 2:33 am

''Sen yeni Zeus kızı olmalısın. Ben Maya, Demeter Kulübesinden. Benim annem üç büyüklerle kardeş olduğu için senin kuzenin oluyorum.''

Başımı salladım. ''Kampta herkes kuzen.Yani Hepsi Tanrı veya Tanriça çocuğu.'' dedim ve Maya'ya kendimi tanıtmadığımı hatırlayınca söze devam ettim. ''Ve evet.Babam Zeus'mış.adım Katélyn ama sen bana Kate veya Katie'de.Annemin neden bu ismi seçtiğini hala anlamadım.'' gerçekten çok konuşmuştum.Maya çok konuşan bir kıza çattığı için korkup kaçacağından endişelenip Maya'ya yanıma oturmasını işaret edip gülümsedim.

Aslında çok güzel bir kızdı.Artist gibiydi yani.Kahverengi saçları omuzlarına kadar dökülüyordu ve kahverengi gözleri vardı.Bense normal sarışın mavi gözlülerdendim.Herkes gibi. ''Sen bizim kulübenin yakınındasın değil mi?'' sonra gözleriminin önüne kulübelerin yuvarlak şeklinde olduğunu hatırladım.Yine saçmalamış ve yine aptallık etmiştim.ben eskiden de öyleydim.Unutkandım ve herşey son anda aklıma gelirdi tabii ben o zamana kadar aklımdakini söylemiş olurdum.Elimi saçmaladığımı göstermek için salladım ve hemen konuşmaya başladım. ''Pardon.Bütün kulübeler bize yakındı!''
Clara Thompson
Clara Thompson

Yeni bir dost^^ Empty
MesajKonu: Geri: Yeni bir dost^^   Yeni bir dost^^ Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 6:45 am

Hafifçe güldüm. Fazla endişeleniyordu. ''Kulübeler eskiden ters U şeklindeymiş. Ben o zaman burada değildim, çoğu kişi yoktu. Şimdi bir dikdörtgen şeklinde. Ama biz sizinkine sahiden yakınız. Biz Demeter kulübesi 4. kulübeyiz.'' Kate başını salladı tekrar, o başka birinin yanında pot kırmadan onu birşeyler öğretmeye çalışıyordum.
''Aslında herkez kuzen değil, biraz karmaşık bir aileyiz biz.'' İstemsizce güldüm. Biraz sözlücü hiç de uygun değildi bu duruma. ''Anlarsın ya, sana açıklamak o kadar uzun sürer ki. Bir kitap ya da bir kaynak edinmelisin, ben öyle yapmıştım. Sanırım kamp marketinde Antik Yunanca kitaplar vardı.''Bu kadar da bilgiçlik yeterdi. Onunla biraz normal konulardan konuşmak istiyordum.
''Eee, şu ana kadar kamp nasıldı, alışabildin mi biraz da olsa, yani melez olduğuna?''
Vesilissa Ann Woll
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Vesilissa Ann Woll

Yeni bir dost^^ Empty
MesajKonu: Geri: Yeni bir dost^^   Yeni bir dost^^ Icon_minitimeSalı Ara. 21, 2010 4:08 am

''Eee, şu ana kadar kamp nasıldı, alışabildin mi biraz da olsa, yani melez olduğuna?''

''Alıştım...Sayılır.'' Diyerek yüzüme acı bir gülümseme kondurdum.Babamı hiç görmemiştim.Birden aklıma annem gelmişti.Ve onun o gülümsemesi...Sınavlardan aldığım düşük notlara kızmayıp beni kutlardı.Onun gibi bir anne zor bulunurdu,azizim.Bu içimi parçalayan düşüncelerden uzak kalmak için hızla kafamı sallamaya başladım.Maya gülmeye başladı.''Ne oldu Katé?'' Kafamı kaldırıp saçımı düzeltmeye çalıştım.Darmadağan olmuştu.Yüzüme hafif bir gülümseme kondurup ''Hiç...Hiç birşey.'' Tanrım!Bu davranışlarımdan nefret ediyordum.Ama Maya,eski okul arkadaşlarım gibi davranmayıp ''Tamam.'' Diye cevap verdi.Çok şaşırmıştım.Bu demek oluyordu ki hayla arkadaş bulmak için umudum vardı.Yüzüme zafer gülümsemesi yayıldı.Kısa bir süre sonra aramızda sessizlik oluşmuştu.Ve tabi bu sessizliği bozmak için konuşmam gerekiyordu.''Eee,sen geleli ne zaman oldu?'' Maya daha nefes bile almadan sözlerimi devam ettirdim.''Anneni hiç gördün mü? Çünkü ben babamı hiç görmedim.'' Diyerek sözlerimi bitirdim.Saçlarım darmadağan olmuştu.Bu yüzden saçımı tekrar toplama kararı aldım.Elimi saçıma götürdüm.Tokam yoktu.Büyük bir ihtimalle düşürmüştüm.Ama nerde? Kısa süre sonra saçımı fena bir şekilde salladığımda düşmüş olabileceğini farkettim.Direk ayağa kalktım.Etrafa bakmaya başladım.Tanrım!Annem ne olur ne olmaz diye gözlük aldırmaya çalışmakta haklıymış.Boyum uzadıkça yerleri eğilmeden göremiyordum.Anneme keşke aldırsaymışım diye iç geçirdikten sonra yere eğildim.Maya bu garipliği farketmiş olacak ki,ayağa kalkmış ve bana meraklı gözler ile bakıyordu.''Hiç birşey yok,tokamı düşürmüşüm de.'' Maya ''Hımmm..'' Diye mırıldandıktan sonra benim gibi yere eğilip tokamı aramaya devam etti.Uzun süre aradıktan sonra nihayet bulmuştum.Tekrar ayağa kalkıp banka oturduk.Ona dönüp sorularıma cevap bulmasını bekledim.
Clara Thompson
Clara Thompson

Yeni bir dost^^ Empty
MesajKonu: Geri: Yeni bir dost^^   Yeni bir dost^^ Icon_minitimePtsi Nis. 11, 2011 12:22 am

Katé'in sorusuna cevap beklediğini, bana uzun süre sessizce baktığında farketmiştim. Soruyu tam olarak hatırlamaya çalışıp ''Hıııı...'' dedim. ''Ben geleli uzun zaman oldu, yaklaşık bir yıl sanırsam. Annemi birkaç kez gördüm, ama sen babanı öyle her hafta görmeyi bekleme. Tanrılar insanlar gibi değil. O kadar çok çocukları oluyor ki, onların isimlerini bile hatırlayamayanlar var içlerinde. Bir de bizi ziyaret etmelerini bekleyemeyiz.'' Kate bu acıklı habere karşı içini çekti. Onun kampa alışması uzun sürecek gibiydi, benim için de çok zor olmuştu bu olay. Özellikle annemi sık sık göremem beni üzmüştü. Kate'in omzuna elimi koydum. ''Üzülme, buradaki her melez de senin yaşadıklarına benzer olaylar yaşadı ve kamptaki yaşamları da hepsinin aynı. Senin gibi olanların yanında çok rahat edeceksin, inan. Ve ben her zaman yanındayım, hem melez danışmanı, hem bir arkadaş, hem de bir kuzen olarak. Sana yardım etmekten memnun olurum. Her gün bir Zeus kızı arkadaşım olmuyor ya?'' Bana zar zor gülümsedi. ''Ayrıca, göremiyorsan gözlük değil lensleri dene, hem kötü görünmez, hem de insanların içinde bir şey düşürdüğünde rezil olmuş gibi hissetmezsin.'' Ona göz kırptım. O sırada birinin adımı seslendiğini duydum. ''Gitmeliyim, görev beni çağrıyor.'' dedim ona ve sese doğru yürürken ona el salladım.

(Katé'in ekleyeceği bir şey yoksa) RP BİTMİŞTİR!

Yeni bir dost^^
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yeni Bir Dost
» Yeni Bir Dost
» Yeni bir dost...
» Yeni bir dost...
» Yeni Bir Dost ile Sohbet [Görev]