Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2. [1]

2 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2.  [1]  Empty
MesajKonu: Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2. [1]    Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2.  [1]  Icon_minitimeC.tesi Ara. 18, 2010 1:18 am

''Anne! Neredesin?'' diye bağırıyordum. Evimiz yanıyordu. Annemi ve Amy'i bulamıyordum.'' Amanda... Hemen git buradan!''
Annemin sesini duyduğuma sevinsem de böyle bir şey olamazdı. ''Asla!'' dedim.
~
'' Amanda, beni bırak ve git... Lütfen artık çok geç...'' dedi Lia. Yerde yatarken onu bırakıp gidemezdim. '' Lia, hayırrr!'' sesim kampta yankılanıyor gibiydi.
~
''Hemen oradan uzaklaş!''
Herkes Labirent'in girişine doğru kaçıyordu. Kimi kulübede kalan kardeşlerine yardım etmek için geri dönüyor, kimi canavarlarla uğraşıyordu. '' Geliyorlar! Kaçın!''
~
İçimdeki korku dalgası bütün vücudumu kaplıyordu.
"Anlaştık. Başlıyor muyuz o zaman kardeşim?" Ses yankılanırken Lia'nın gözleri dolmuştu.
"Evet kardeşim, yıkım başlasın!"
~
''Şimdi, görevi kabul ediyor musun?''
''Tabii ki bu görevi kabul ediyorum, baba.''

~

Kabus görüyordum. Uyandığımda başımdan terler akıyordu. Gözlerimin dolduğunu hissediyordum. Ürkmüş, gördüklerime anlam vermeye çalışıyordum. '' Amanda, hemen yanıma gelmelisin.'' ses beynim yankılandı. Sesi tabi ki hemen tanımıştım. Yine babam beni yanına çağırıyordu. Ancak bu seferki ses tonu kaygılı gibiydi. Acele etmem gerektiğini düşünerek hızla yatağımdan kalktım. Neden çağırdığını merak ediyordum. Melezlerin rüyaları normal olmazdı. Üzerime rahat bir kot ile tişört geçirdikten sonra, montumu aldığım gibi kulübeden dışarı çıktım. Kar hala yağmaya devam ediyordu. Bere ve atkı almadığım için tekrar kulübeye girdim. '' Nerede bu?'' diye kendi kendime söyleniyordum. Çekmecemden siyah atkı ve beremi aldım. Tekrar dışarı çıktım. Melezlerin çoğu kardan adam yapıp, kartopu savaşı yapıyorlardı. Aslında onlara katılmak oldukça eğlenceli olurdu. Ancak babamın ses tonu hiç hoşuma gitmediği için çabucak Olimpos'a varmam gerekiyordu.

Kardeşleriyle kartopu oynayan Lia'yı görünce ona uzaktan bir gülümseme attım. Acelem olduğu için yanlarına gitmedim. Bu sırada Lia koşarak yanıma geldi. ''Amanda, kartopu oynamaya ne dersin?'' dedi, yumuşak sesiyle. Bende çok istiyordum, ama önceliklerim vardı. ''Çok isterdim. Ama babam Olimpos'a çağırdı. Olimpos'a gidiyorum anlayacağın.'' diye cevap verdim. Bu sırada manzaranın güzelliği her zamanki gibi yine gözüme çarpıyordu.
Lia'nın gözlerine baktığımda diyeceği şeyi hemen anlamıştım. Benim fedakar arkadaşım her zaman yanımda olurdu. '' Bende seninle geliyorum öyleyse.'' dedi. Beklediğim cevap buydu. Yalnız başıma gitmek istemiyordum zaten. Ağabeyimi çağırmak isterdim ama eğitimi için New York'a gitmişti. Diğer kardeşlerimde eğitimde oldukları için onları çağırmak istememiştim. Lia'ya gülümseyerek '' Pekala. O zaman hemen Olimpos'a gidiyoruz.'' dedim. Hızlıca pegasus ahırlarına doğru ilerlerken bir kaç melezin kartopuna maruz kalmıştık. Karşılık vermek istesemde sürenin kısıtlı olduğunun farkında olduğum için kötü bir bakış atmakla yetindim. Pegasus ahırlarına girmeden önce Lia'ya rüyamı anlattım.

'' Morgana, Olimpos'a gidiyoruz kızım.'' dedim pegasusuma. Bu sırada Lia'da kendi pegasusuyla sohbet ediyordu. Biraz şeker verdikten sonra beraber uçmaya başladık. Uçarken aşağıda ki manzara görülmeye değerdi. Kartpostallardaki manzaraları aratmıyordu. '' Sence rüyayla bir alakası olabilir mi?'' diye sordu Lia. Bu sorunun cevabını bende çok merak ediyordum. Neyse ki az sonra öğrenecektim. Empire State'nin önünde pegasuslarımızdan inerken '' Şimdi öğreneceğiz.'' demekle yetindim. Beraber binaya girerken görevlilerin bakışı hiç hoşuma gitmemişti. Ama onlarla uğraşacak zamanım olmadığı için direk asansöre bindik. Nihayet 600. kata - yani Olimpos'a- gelebildik. Bir çok tanrı ve tanrıça yüzünü asmıştı. Grup grup olmuş bir şeyler konuşuyorlardı. Bugün Olimpos her zamankinden daha hareketliydi.

En son Amanda Sylise tarafından C.tesi Ara. 18, 2010 8:31 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cornelia Fackrell
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2. [1]    Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2.  [1]  Icon_minitimeC.tesi Ara. 18, 2010 2:15 am

Olimpos beklediğimden daha kalabalıktı. Bütün tanrı/tanrıçalar burada toplanmıştı ve kargaşa var gibiydi. Herkes gruplara ayrılmışlar ve tartışıyorlar ya da aralarında konuşuyolardı. Bu hiç de hoşuma gitmemişti. Hava çok kasvetli ve sıkıcıydı. Kampta eğlendiğimiz o hava yok gibiydi. Amanda'ya baktığımda o da tedirgin gibi gözüküyordu. Ne olduğunu anlamasakta burasının böyle olması hiç hoşumuza gitmemişti. Olduğumuz yerden hareket ederek Ares'i aramaya başladık. Onun tahtının orada olabileceğini düşünerek oraya doğru ilerlemeye başladık.

Amanda'yla Ares'in yanına doğru ilerlerken Amanda'yla rüyası hakkında konuşuyorduk. Daha doğrusu kabusuyla ilgili. Gerçekten tuhaf bir kabustu ve bu beni korkutuyordu. Ne olduğunuanlamasamda içimde kötü bir his vardı. Bu rüyayı bir insan görse anlardım ama bunu bir melez görünce içinde gerçeklik payı olduğuna emindim. Daha önce kampta bu konuyla ilgili de konuşmuştuk zaten. Biz ilerlerken Zeus'u tahtında iki başlı biriyle konuştuğunu fark ettim. Bu tanrı olmalıydı ama daha önce duyduğumu hatırlamıyordum. "O iki başlı tanrı ne tanrısı?" diye sordum merakla. Amanda'nın önceden duyup duymadığını bilmiyordum ama ben hikayelerden çok az bir şey biliyordum. Yine de sorma gereği duymuştum. '' O Tanrı Janus. Tercih Tanrısı da derler. Zeus'a da -her meleze ve tanrıya yaptığı gibi- iki seçenek sunmuş olmalı.'' dedi Amanda. Evet haklıydı. O tanrıyı biliyordum, Rose anlatmıştı. Ama onun Zeus ile tartışması garibime gitmişti. Yine de Amanda'nın kolundan tutup onu biraz daha ileri çektim. Casusluk yapmayı sevmesemde bir sürü işimize yarayacak bilgi elde ediyorduk. Amanda da bunun farkındaydı ve beraber biraz ilerledik. Zeus'a gözükmemek için çok ileri gidemiyorduk ama az da olsa sesleri buraya geliyordu. Zeus ile Janus'un tartışması garibime gitmişti. Ne de olsa bunun nedenini bilmiyordum ve Janus'un ne konuda tercih sunduğunu bilmiyordum. Amanda'ya baktığımda o da ne konuştuklarını merak ediyor gibiydi.Sonunda biraz daha yaklaşarak onları dinlemeye başladık. Bunu yapmayı sevmesemde işimize yarıyacak bir bilgi elde edebilirdik. Bunu çoğu kez yapmıştım ve gerçekten de işe yaradığını biliyordum. '' Bu savaşı kazanamayacaksın. Hades ve Poseidon'a teslim olmaktan başka çaren yok.'' dedi Janus. Bu beni şaşırtmıştı. Babam ne yapmıştı ki onlara? Tam olarak anlamasam da dinlemeye devam ettim. '' Böyle bir şey olmayacak. Hemen Olimpos'u terk et!'' dedi Zeus. Bu beni şaşırtmıştı ve korkutmuştu. Zaten Zeus'un beni sevmediğini adım gibi iyi biliyordum. Bir de burada onu dinlerken yakalanırsam buradan çıkamayacağıma emindim. Amanda'ya dönerek "Artık Ares'i bulsak?" diye sordum. O da benim gibi korkmuştu ama benimle Zeus arasında geçen sorunları da biliyordu. Başını tamam anlamında salladı ve tam ilerleyecekken Janus'un bize doğru geldiğini fark ettik. Bu hiç hoşuma gitmemişti ama bir şey yapacak durumda değildik. Amanda durunca bende istemsiz olarak durdum ve Janus'u bekledim. Sonunda Janus yanımıza geldiğinde "Kaybedeceğiniz bir savaşa giriyorsunuz genç melezler, vazgeçin çok geç olmadan." dedi. Bu bizim yapacaklarımızı ve düşüncelerimizi nereden biliyordu? Daha ne yapacağımızın farkında değildik. Buraya sadece Ares ile konuşmaya gelmiştik. "Hayır, asla." diyerek cevapladım. Amanda da bana destek verircesine başını salladı.

"Sizinle tekrar görüşeceğiz, ikinizle de ayrı ayrı." dedi Janus. Bu sözü ve bize olan bakışları hiç hoşuma gitmemişti. Ne demek istediğini anlamasamda yanından biraz uzaklaştıktan sonra tam ağzımı açacakken Amanda '' Neyse , bir an önce babamın yanına gidelim.'' dedi. Başımı tamam anlamında salladıktan sonra etrafa dikkatlice bakınarak Ares'in olduğu yöne doğru ilerlemeye başladık..

En son Cornelia Scarlett tarafından Paz Ara. 19, 2010 1:11 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Ares
Tanrı
Tanrı
Ares

MesajKonu: Geri: Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2. [1]    Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2.  [1]  Icon_minitimeC.tesi Ara. 18, 2010 7:30 am

Taht odasında yalnız başıma duruyordum. Ben de Hades ve Poseidon'a vereceğim oydan vazgeçtikten sonra diğer tanrılar da birer birer vazgeçtiler Hades ve Poseidon tarafında olan oylarından. Fakat bunun sonunun iyi olmayacağı belliydi, çünkü Hades ve Poseidon istediklerini alamayınca savaş çıkaracaklardı. Bunun sonucunda da yıkım gelecekti dünyaya yeniden. Bunun aslında benim tarafından iyi karşılanacağını düşünüyordu herkes ama ben de bir yerden sonra onların bu şekilde yıkım yapmasına karşıydım. Nedenini kendime sorduğum sırada kapı taraflarından gelen ses ile dikkatimi oraya verdim. Gelenler Amanda ve Cornelia’ydı. Amanda sonunda gelebilmişti. ''Baba, beni niye çağırdın? Önemli bir şey mi oldu?'' Benim neden onu çağırdığımı merak ediyordu ki etmekte de haklıydı. Ona çok önemli bir görev verecektim. ''Amanda, şimdi, beni iyi dinleyin çünkü şu an anlatacaklarımı hiçbir melez bilmiyor. Önceki günlerdeki konsey toplantısında Poseidon ve Hades, Zeus'a ettikleri yardım karşılığında Olimpos'un yönetimini istediler. Athena zekice davrandı ve bunun kararının konsey kararı ile olması gerektiğini söyleyip bunu ileri bir tarihe attı. O tarihte de karar Olimpos'un Zeus'da kalması olduğuydu. Bunun sonucunda Poseidon ve Hades benim de desteğimi alamayınca iyice sinirlenip konseyi terk ettiler. Onlar konseyden ayrılırken ben onların bu karardan memnun olmadıkları ve savaş çıkararak istediklerini almaya çalışacaklarından emindim.'' Bunu söylememi takiben Amanda ve Cornelia epey şaşırdılar ki şaşırmakta haklıydılar…

Vereceğim görevin ayrıntılarına girmeye başladım. ''Amanda, şu an için planlarını tam olarak ben bile bilmiyorum. Aramızda yaptığımız planları değiştirmişlerdir mutlaka. Bundan dolayı yeni planları öğrenmemiz gerekiyor, bunun için de seni düşünüyorum Amanda. Saldıracakları yerler ile alakalı düşüncelerim var fakat yine de bunları doğrulamam gerekiyor. Amanda, onların planlarını ancak sen gidip öğrenebilir ve geri dönüp bize anlatabilirsen durdurabiliriz. Buluşacakları yer Othrys, tehlikeli bir yer. Fakat sana güveniyorum. Şimdi, görevi kabul ediyor musun?'' Amanda hiç düşünmeden cevap verdi. ''Tabii ki bu görevi kabul ediyorum, baba.'' Biraz sevindim, Amanda yetenekliydi ve bu görevi bitirebilecek yegane kişiydi. ''Tamam o zaman, sana güveniyorum. Amanda, unutma, bunu başarmak senin ellerinde.''

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2. [1]    Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2.  [1]  Icon_minitimePaz Ara. 19, 2010 12:45 am

''Tamam o zaman, sana güveniyorum. Amanda, unutma, bunu başarmak senin ellerinde.''
''Pekala... Görüşürüz baba.'' dedikten sonra yanından ayrıldım. Zorlu bir görev beni bekliyordu. Benden casusluk yapıp Hades ve Poseidon'u dinlememi istemişti. Bu doğru bir şey olmasa da babama asla hayır diyemezdim. Üstelik yaptığım casusluk dünyanın bile kaderini değiştirecekse her şeye razıydım. Olimpos'tan çıkarken Zeus'un bakışlarını gördüm. Ürkekçe başımı hemen Lia'ya çevirdim. Aslına bakarsanız Hades ve Poseidon'un haklı olduğunu biliyordum. Onları Titanlarla olan savaşa dahil etmek için Lia ve ben uğraşmıştık. Sonunda da başarılı olmuştuk. Haliyle onlarda yaptıkları bu yardımın ödülünü bekliyorlardı.

Bir çok tanrı ve tanrıça hala hararetli hararetli bir şeyler konuşuyorlardı. Konuştukları şeyin ne olduğunu anlamak zor olmadı. Hades ve Poseidon'un yapacağı yıkımları konuştukları gün gibi ortadaydı. Bütün bu karmaşanın arasında Janus, Olimpos'tan kovulmuştu. Üstelik yanımıza gelip sizinle görüşeceğiz de demişti. Haliyle ürkmemek elde değildi. Asansöre binmeden önce Lia '' Tüm olanların gördüğün rüyayla bir alakası olmalı.'' dedi sessizce. Malesef artık bende böyle düşünüyordum. Melezlerin rüyaları çok farklı olurdu. İçinde mutlaka bir gerçeklik payı olurdu. Hades ile Poseidon'un arasında geçen konuşma tekrar gözlerimin önüne gelince içim müthiş bir korkuyla doldu. Babam haklıydı, Othyrs Dağı'nda buluşacaklardı. Bunu zaten rüyamda görmüştüm. Beni asıl korkutan konuşmalarıydı. "Evet kardeşim, yıkım başlasın!" demişti Poseidon.
Annem! Evimiz yanıyordu, bense hiç bir şey yapamıyordum. Tanrım, çok kötü şeyler olacaktı. Kamp yok olmanın eşiğine gelecek. Hades ve Poseidon kendi çocuklarını dahi düşünmeyecekler. Sırf Zeus'tan intikam almak için. Lia yaralanacak. Poseidon kendi kızının ölmesine göz mü yumacaktı yani? Tanrım, Lia'ya bir şey olmamalıydı. Bütün bu karmaşaya son vermeliydik. Ve bu görev bana verilmişti.

'' Haklısın Lia. Ben hemen Othyrs Dağı'na gidiyorum. Kampa geri dönünce kardeşlerime beni merak etmemelerini söyler misin?'' dedim. Sesim titriyordu. Bunun sebebinin korku mu, yoksa kaygı mı olduğunu bilmiyordum. '' Ne!? Söyleyemem. Çünkü bende seninle geliyorum.'' dedi. Sesini yükselttiğini fark edince biraz tedirgin oldu. Ona ne söylersem söyleyeyim kararından vazgeçmeyeceğini biliyordum. O yüzden '' Pekala... Zor bir görev bizi bekliyor.'' dedim.
Asansörden indikten sonra doğruca pegasuslarımıza binerek Othyrs Dağı'na doğru uçmaya başladık.

Kargaşanın Son Bulması Olimpos Bölümü Bitmiştir! ( Devamı Othyrs Dağı'nda)

Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2. [1]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2. (Olimpos) [1]
» Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2 (Bölüm 3 - Poseidon'un Krallığı)
» Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2 (Bölüm 4 - Hades'in Sarayı)
» Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2 (Bölüm 5 - Kheiron'un Ofisi)
» Kargaşanın Son Bulması / Kurgu 2 (Bölüm 1 - Long Island Kıyısı)