Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İlginç Olaylar Zinciri (3)

2 posters
YazarMesaj
Tom Ward

Tom Ward

İlginç Olaylar Zinciri (3) Empty
MesajKonu: İlginç Olaylar Zinciri (3)   İlginç Olaylar Zinciri (3) Icon_minitimeCuma Ara. 10, 2010 7:01 am

Kardeşim Lia'yla birlikte babamın krallığına gitmiş, ve babam bize incileri bulmamız için bir harita vermişti. Haritaya göre ilk inci plajda bir yerlerde olmalıydı. Ama bu kum yığının arasında herhangi bir yerde olabilirdi. Onu bulmak da günler alırdı. Bunun daha basit bir yolu olmalıydı. Bir fikri var mı diye umutsuzca Lia'ya döndüm.
Ee, bir fikrin var mı kardeşim. Yoksa aramaya başlıyor muyuz?
Lia bir şeyler düşünürcesine ilk başta cevap vermedi, sonra da hayır anlamında başını salladı.
Hayır. Hiç bir fikrim yok.
Sonra da umutsuzca inciyi kumsalda aramaya başladık. Ben suya yakın yerlerdeki kumları eşeliyor ve oralarda parlak bir şeylerin olup olmadığını yokluyordum. Harita da Lia'daydı. Ama işimize yaramıyordu. Ya da yarıyor muydu? Tam Lia'ya seslenecektim ki o bana seslendi. Daha doğrusu seslenirken koşmaya başladı.
"Hey Tom, haritadaki inci şu tarafa doğru yaklaştıkça daha da parlıyor! Galiba onu buldum!"
Ben de kardeşimin peşinden, üstümden büyük bir yükün kalkmasının rahatlığıyla, koşmaya başladım. Kayalıklara doğru ilerledik. Sonra resimdeki inci gerçekten fazla parlamaya başladı, gözümüzü kamaştırdığından Lia haritayı katlayıp cebine soktu.
Buralarda bir yerlerde olmalı.
Sonra gözüm orada ilerleyen bir yengece takıldı. Genelde bir kıskacı parlayan yengeçler görmediğim için de yengece doğru yaklaştım. Lia da ne yaptığımı soracaktı ki yengeci fark edip benimle birlikte gelmeye başladı.
Deniz kızı Mel'le konuşmuştu. Bu yengeç de bir deniz canlısıydı ama Lia'nın Bay Parlak Kıskaç'la konuşacağını hiç zannetmiyordum. Yengeç bizim varlığımızı fark edip, hızlı adımlarla uzaklaşmaya başladı.
Cornelia Fackrell
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: İlginç Olaylar Zinciri (3)   İlginç Olaylar Zinciri (3) Icon_minitimeCuma Ara. 10, 2010 7:14 am

Akrepin peşinden koşmaya başladık. Aynı oyun oynayan çocuklar gibiydik ama bizim asıl görevimiz inciyi almaktı ve gördüğüm kadarıyla bu zor olacağa benziyordu. Yine de içimde yeşeren bir umut vardı. Evet bu 12 inciyi bulmak zor olabilirdi ama yanımızda da pusulamız vardı. Bize yol gösteriyordu. Bu da bize kolaylık sağlayan tek işaretti. Tom'a baktım ve ardından da kafamı yengece çevirdim. Yengeç denizse doğru ilerliyordu. Denize girerse ondan inciyi almakta çok zorlanacağımızı biliyordum ve bari plajda bu kadar çok zorlanmak istemiyordum.

"Kardeşim önünü kes. Denize girmesini engelle."

Tom hemen dediğimi uyguladıktan sonra onun yanına gittim. Yengeç zehirli olabilirdi ve bu da bizi kötü etkilerdi. Yengeçin kıskaçlarına dikkat ederek kıskacındaki inciyi almaya çalıştım ama başaramadım. Tam alacağım sırada kıskacını bana çok yaklaştırmıştı ve elimi geri çekmek zorunda kaldım. Ne yapacağımı düşünürken bir kerede Tom'un denemesini istedim.

"Kardeşim şimdi sen dene ama kıskaçlrına dikkat et."

Diyerek akreği tuttum ve Tom'un inciyi alması için denge sağlamaya çalıştım. Umarım o alır diye düşünüyordum. Çünkü buralarda fazla zaman kaybetmememiz gerekiyordu..
Tom Ward

Tom Ward

MesajKonu: Geri: İlginç Olaylar Zinciri (3)   İlginç Olaylar Zinciri (3) Icon_minitimeC.tesi Ara. 11, 2010 8:20 am

Lia yengeci tuttuğunda ben de hemen inciyi almak için atıldım ama yarıda vazgeçtim. Çünkü yengecin kıskaçları tehlikeliydi. Sonra yengece doğru bir yumruk savurdum. - Üzgünüm yengeçcik- Lia da sanki kötü bir şey yapmışım gibi bana baktı ama başka çarem yoktu. Yengeç darbenin etkisiyle inciyi düşürdü. Ben de hemen yere eğilip inciyi aldım. Lia çoktan yengeci serbest bırakmış, yengeç de korkusundan kaybettiği ganimetine dönüp arkasına bile bakamadan koşarak uzaklaşmıştı. İnciyi baş ve işaret parmağımın arasında tutarak Lia'ya gösterdim. Aynı haritadaki gibi, göz kamaştıracak şekilde parlıyordu. Gözlerimi kısarak,
Bir sonraki inci nerede? diye sordum.
Kardeşim de cebine tıkıştırdığı haritayı çıkartıp, eliyle alelacele düzeltti. Birkaç saniye göz gezdirdikten sonra:
Tırmanma Duvarı.

[Rp Tırmanma Duvarı'nda devam ediyor.]

İlginç Olaylar Zinciri (3)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İlginç Olaylar Zinciri (4)
» İlginç olaylar zinciri (1)
» İlginç olaylar zinciri (2)
» Şaşırtıcı olaylar
» Garip Olaylar Zincirleri