Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

New York KNICKS ve New Jersey NETS Karşılaşması

2 posters
YazarMesaj
Troy Woodville
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Troy Woodville

New York KNICKS ve New Jersey NETS Karşılaşması Empty
MesajKonu: New York KNICKS ve New Jersey NETS Karşılaşması   New York KNICKS ve New Jersey NETS Karşılaşması Icon_minitimePerş. Ara. 09, 2010 8:54 am

Çantamdan bir drahmi çıkardım ve “Merak etme, çok eğlenceli bir yolculuk olacak.” dedim. Tepeden aşağı doğru indik. Asfalt yolun yanında durduk ve parayı fırlatacakken Calvin,
“Bir drahmiyle New York trafiğinde başlamasına yarım saat kalmış olan bir maça nasıl yetişeceğiz Troy?” diye sordu biraz merakla, biraz da dalga geçtiğimi sanarak sinirle.
“Eğer biraz sabredersen görürsün Calvin.” dedim ve parayı asfalta fırlattım. Günlerden cumartesi olduğu için yoldan gelen geçen yok sayılırdı. Zaten gelen geçen olsa da Sis’ten dolayı bu arabayı görmezdi. Asfalt dikdörtgen bir şekilde koyulaştı ve sanki asfaltta büyük bir delik oluşmuş gibi oldu. Araba asfaltın üstüne yerleşti. Aynı hatırladığım gibiydi. Sis grisiydi ve üstünde “GRİ KIZKARDEŞLER” yazıyordu. Calvin’in ağzı açık kalmıştı. Bu taksiyi ikinci görüşümdü. İlk görüşümde ben de çok şaşırmıştım ama bir furiayla uğraşırken ağzım açık donup kalmam şu an burada olmamama neden olabilirdi. Calvin’i hafifçe dürttüm.
“Vay canına! Bu inanılmaz!” dedi.
Biliyorum, hadi binelim.” dedim ve gülümsedim.
Aynen hatırladığım ses tonuyla şoför koltuğundaki kadın sordu: “Nereye?”
“New York KNICKS Basketbol Sahası’na.” dedim. Ben daha lafımı yeni bitirmiştim ki şoför koltuğundaki kadın gazı kökledi.
Calvin Drake Westin
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Calvin Drake Westin

MesajKonu: Geri: New York KNICKS ve New Jersey NETS Karşılaşması   New York KNICKS ve New Jersey NETS Karşılaşması Icon_minitimeÇarş. Ara. 22, 2010 5:00 am

Hâlâ inanamıyordum. Tamam, bazı şeylere alışmıştım ama asfalttan bir taksinin çıkması çok garipti. Aslında tam New York trafiğine göre bir çözümdü. Troy nereye gideceğimizi söyledikten sonra bana dönüp,
“Sıkı tutunsan iyi olur.” dedi. Ben tam tutunacakken bir tümseğin üzerinden geçtik ve kafamı taksinin tavanına çarptım. Troy sürekli maç hakkında konuşuyordu. Anlaşılan, bu kampta sıkılmayacaktım. Vaktinden önce orada olacağımız kesindi. Pencereden dışarı baktığımda, etrafımız neredeyse bulanık görünüyordu. Önde bir tartışma var gibiydi. Taksiyi süren bir kadındı. New York’ta bir kadının bu mesleği yapması bana tuhaf geldi. Ah, tabii ya bu normal bir taksi değildi zaten.
Ön tarafa daha dikkatlice baktığımda, o da ne? Önde iki kadın daha vardı. Sürekli konuşup duruyorlardı.
Troy “Merak etme, tartışıp kavga bile etseler, araba sürmekte onların üstüne tanımam.” dedi ve güldü. Kadınlar sanki tek bir beyinden yönetiliyormuş gibi hep aynı şeyleri yapıyorlardı. Önde deminkinden daha sıkı bir kavga başladı. Troy’a baktım, endişeli gibi görünmüyordu. Hatta keyif bile alıyor diyebilirdim. Tam artık her şeye alışabilirim derken kucağıma bir göz düştü.
“Aman Tanrım! Bu da ne böyle?” artık çıldırmak için müsait bir ortam oluşmuştu. Gözü aldım ve elimde saniyenin onda biri kadar bile tutmadan Troy’a attım. Dışardan biri görse biri, arabada top oynadığımızı düşünürdü.
Troy Woodville
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Troy Woodville

MesajKonu: Geri: New York KNICKS ve New Jersey NETS Karşılaşması   New York KNICKS ve New Jersey NETS Karşılaşması Icon_minitimeÇarş. Ara. 22, 2010 5:04 am

Gözü havada kaptım. Cam aralık duruyordu. Tam zamanında elimi kaldırıp tutmuştum. Eğer u bu. Ön tarafta kavga iyice kızışmıştı, şoför koltuğundaki kadın da direksiyona pek önem vermiyormuş gibiydi. Araba zaten kaldırımlardan, çimlerden gidiyordu, kimse kontrol etmeyince daha da yoldan çıktı. Arada Calvin’e bakıyordum da maça Gri Kızkardeşler’le gitmek şimdi pek o kadar da iyi bir fikir gibi görünmüyordu.

Elimde duran büyük kahverengi gözü, daha önce de yaptığım gibi şoför koltuğundaki kadına verdim. Kavga biraz durulmuştu. Artık üçü de görebiliyordu. Calvin’e bir açıklama yapsam iyi olur diye düşündüm ve ona döndüm.
“Bunlar Gri Kızkardeşler diye bilinir. Daha önce hiç duymuş muydun?” dedim.
“Hayır, duymadım.” Şaşkınlıktan bunları söyleyebilmesi bile mucizeydi.
“Herhalde Yunan Mitolojisi’ni daha önce araştırmadın.” ‘hayır” şeklinde başını sallayınca ben de devam ettim. “Kızkardeşler, hep üç kişi dolaşırlar. Sadece tek bir gözle görürler. Üçü de o gözden görürler. Gözü sıra sıra kullanırlar. Eskiden ne yaptıklarını tam olarak bilmiyorum. Artık melezlere kolaylık sağlayan –çok da güvenli ve rahat olmasa da- bu işi yapıyorlar. Geçimlerini de bu şekilde sağlıyorlar. Sadece bir drahmi, bu taksiye binmene yetiyor. Herhalde fark etmişsindir. Tabii o sırada şaşkınlıktan ağzın açık kalmıştı ama neyse. Aklına takılan bir şey var mı?”
“Sa-sanırım yok.”
“Tamam o zaman, yaklaştık, durmaya hazır ol da kalkıştaki gibi kafanı bir yerlere vurma.” dedim ve güldük.

New York KNICKS ve New Jersey NETS Karşılaşması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» New York'ta Melezburger...
» New York güvenli ev
» New York , New York...
» New York :) :)
» New York gezimiz