Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1

2 posters
YazarMesaj
Mitchie Carter
Demeter'in Çocuğu
Demeter'in Çocuğu
Mitchie Carter

İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1 Empty
MesajKonu: İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1   İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1 Icon_minitimePaz Ara. 05, 2010 5:24 am

O gün sabah uyanmıştım, neler olduğunu fazlasıyla merak ediyordum. Kampta birtakım dedikodular dolaşıyordu, bundan rahatsızlık duyuyordum. Tanrılar Arası rekabet söz konusuymuş, bunun doğru olmadığına inanmak isteyerek kulübemde gezinmeye başladım. Neler yapabileceğimi düşünüyordum ki kulübenin penceresinden geçen Ed'i görünce aklıma geçen gün söyledikleri geldi. Athena bizi çağırmıştı konuşmaya. Takvime baktım ve evet, o gün bugündü ve Ed buluşma alanına doğru ilerlerken ben kardeşlerimi uyandırmamaya çalışarak kirli kulübemizden temiz çıkmaya çalışıyordum. Giyindim, her zamanki gibi yemyeşil olmuştum. Saçlarımı da topladıktan sonra yanıma silahlarımı aldım, çünkü Athena'nın huzuruna ilk kez çıkacaktım. Biraz endişeli olduğum doğruydu, ve bundan hoşnuttum.

Koşarak Kampın Girişine gittiğimde Eduard orada bekliyordu. Onu beklettiğim için utanmaktaydım, yanına gittim ve özür dilercesine baktım.

-Enişte ne zaman yola koyulacağız?
Eduard Ryan Longrange
Hephaistos'un Çocuğu/Mitoloji Tarihi Eğitmeni
Eduard Ryan Longrange

MesajKonu: Geri: İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1   İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1 Icon_minitimePaz Ara. 05, 2010 6:08 am

Tamam, etrafta dedikoduların olduğu doğruydu.Tanrılar arası rekabet söz konusuydu.Buna ne kadar inanmak istemesem de doğruydu.Bunun bir kanıtı da dün Athena zihnimde konuşmasıydı nasıl olsa."Siz iki melez, Mitchie ve Eduard.Yarın, Olimpos Konseyi'ne geliyorsunuz." demişti Athena.Söyledikleri sadece bunlardan ibaret olsa da Tanrıçanın bu sözleri bile beni ürpertiyordu.Olimpos Konseyi'ne daha önce bir kere gitmiştim ve çok iyi sonuçlandığı da söylenemezdi.Ama bir Athena'nın isteğini yerine getirmek zorunda olduğumu biliyordum.Ama neden bunu Mitch ile yapacaktım ? veya Neden Athena beni konseye çağırdı ? gibi soruların cevabının yanıtlarını sadece Athena'dan alabileceğimi biliyordum.Belki ilk defa elime kendimi kanıtlama fırsatı geçmişti.Bunu değerlendirmem gerektiğini biliyordum.

Her şey normaldi.Konseye gitmek için hazırlanmıştım.-ki bu yarım saatimi aldı- kılıcım ve babamın hediyesi Bronz Ejderha yanımdaydı.Sanırım bir tek cesaretim eksikti.Bunun içinde bir şey yapamazdım.Konseye gitmek, söylemek istemesem de beni korkutuyordu.Son gittiğimde bu korku daha da artmıştı.-Şimdi gülebilirsiniz ama on iki tane ve on beş metre boyunda ki size öfkeyle bakılan bir yere gitseydiniz, emin olun ki bir daha gitmek istemeyeceksiniz.- bir yandan da Maya'yı düşünüyordum.Sanki Athena'nın bu davetini onunla paylaşmak istiyorum, ama Athena bunun gizli kalmasını söylemişti.Kamp, bizim Mitchie ile New York'a gitmemizi sanması da ayrı bir utanç.Tabii Maya, öfkeden deliye dönmüştü.Aslında bu doğal bir şeydi.Maya da kardeşim Alex ile yalnız başına New York'a gitse bende öyle olurdum.Ama dönünce-eminim ki dönebiliriz.Yani sanırım- Maya'ya anlatacaktım.Şimdi ise güneşin parıltısı altında Thalia ağacının altında, Mitchie'yi bekliyordum.Sonunda ilk başta Maya sandığım arkamı dönünce hayal kırıklığına uğradığım sesle karşılaştım."Enişte ne zaman yola koyulacağız? dedi Mitchie.Zaten Maya bana ölse bile enişte demezdi bu oldukça garip olurdu.Her halde her sesi Maya'ya benzetiyordum.Aşk böyledir işte.Mitchie, meraklı meraklı bana bakınıyordu.Sonunda cevap verdim."Uzun bir yolculuk olucak.Her şeyini aldın mı Mitch ? diye sordum kararlı görünmeye çalışarak.İlk defa lider oluyordum.-Kulübe Liderliğini saymayalım.O doğal bir şey.- Belki de sırf bu yüzden bunları söyleme ihtiyacı duyuyorum.
Mitchie Carter
Demeter'in Çocuğu
Demeter'in Çocuğu
Mitchie Carter

MesajKonu: Geri: İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1   İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1 Icon_minitimePaz Ara. 05, 2010 8:21 am

Ed başkasını bekliyormuş gibi ilginç bir tepki verdi. Kimi düşündüğünü anlamak zor değildi elbet ama üstelemeyi sevmiyordum, bu yüzden bir şey sormadım. Yanımda eksik olup olmadığını sorunca da çantama bakmaya koyuldum. Yanımda her şeyim vardı sanırım. Cep telefonum -elbette kapalıydı canavarları çekmek istemezdim- , su, kitap, birkaç hırka, bitki özleri, kılıç, yay-ok; her şey hazırdı. Ed'e döndüm ve yanıtladım. "Her şey hazır enişte." Ardından uzun bir sessizlik hakim oldu.
Athena'nın bizi çağırması garibime gidiyordu, neden ben ve Ed ki? Eğer bir Demeter çocuğuna ihtiyacı varsa Maya da gelebilirdi. Gerçi benim bir sıkıntım yoktu ama Maya'nın kızmasını istemezdim. Veya onun kalbini kırmayı. Umarım darılmamıştır diye düşünüyordum. Ben de Tom'u düşünüyordum, gerçi bu aralar pek fazla görüşmüyorduk. Umarım o da bana kızmamıştır diye umuyordum. Ardından enişteme baktım ve konuşmaya başladım. " Ne yapacağız şimdi enişte?" Bunu sorduktan sonra pegasusumu çağırdım ve Luxemburg yere indi. Yaptığım anlamsızdı ama sorduğum soru da anlamsızdı. Ed'e bakarak pegasusumu okşadım. "Umarım sırada bu vardır." diyerek güldüm.
Luxemburg biraz rahatsız gibi görünüyordu. Uzun zamandır Luxemburg'u görmemiştim, bana naz yapıyor da olabilirdi. Ona gül yaprağı uzattım ve ardından Luxemburg'un keyfi yerine geldi. Tüylerini okşadım, yemyeşil tüyleri göz alıyordu. Seviyordum pegasusumu, çantamı Luxemburg'a astım ve Ed'in pegasusunu çağırmasını beklemeye koyuldum. Bu sırada nerelere gideceğimizi düşünüyordum ama bunu düşünecek olan Ed'di, ben değildim. Sonuçta lider oydu, aramızda lider seçmesek de onun daha güçlü olduğu bir gerçekti ve lider her zaman güçlü olan olmalıydı, kıdemli olan değil.
Eduard Ryan Longrange
Eduard Ryan Longrange

MesajKonu: Geri: İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1   İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1 Icon_minitimePtsi Ara. 06, 2010 3:39 am

"Sanırım, şimdi Empire State Binasına gitmemiz gerekiyor." dedim ukala bir şekilde.Mitchie rahatsız olduğunu göstermeye çalışarak pegasusunun başını okşamaya başladı.Pegasusunu daha önce hiç görmesem bile beni oldukça etkilemişti.Daha doğrusu beni etkileyen tüyleri olmuştu.Yemyeşil tüyleri vardı.İşte, bir Demeter çocuğu böyle pegasusa sahip olmalıydı.İstemeden de olsa kıkırdadım.Başımı gökyüzüne çevirince gri bir ışıltı gördüm.Bu ay olamazdı.Daha sabahtı.Sanki gri ışık bize yaklaşıyordu.Bize geldikçe daha da büyüyordu."İron." diye fısıldadım sevinçle.Pegasusum, yere indiğinde cebimde ki son kesme şekeri de ona uzattım.İron, kişneyerek kesme şekeri elimden aldı.Ah, sıradan bir pegasus diye geçirdim içimden.Ama yinede İron'u seviyordum.Ne kadar sıradan olsa da.Mavi gözleri bana kenetlenmişti.Sanki o da benim gibi korkuyordu.Başımı tekrar yere çevirdim.İron'da Mitchie'nin pegasusuyla oynuyordu.Gözlerimi devirdim.Artık zamanı gelmişti ve bunu erteleyemezdim.Mitchie benim bu düşünceli halime endişelenmiş gibiydi.Cevap vermekte zorlanıyordum.

Sanki Çin'e gidiyormuşum gibi sırt çantamı tekrar gözden geçirdim.Bir şişe nektar, giysiler, bir kaç parça demir-bunun neden sırt çantamda olduğunu bilmiyorum.Ben de sıradan bir Hephaistos çocuğuyum !- ve ilahi bronzdan bir hançer.Sırt çantamı tekrar kapadım ve omzuma astım.Zaten kılıcım Thésus belimde, asılıydı.Bronz Ejder de her zamanki gibi cebimdeydi.Şimdilik iyi gidiyordum.Pegasusumun yanına gittim.Lider olmak oldukça zor olmasına rağmen liderliği seviyordum.Daha, bu konuda Mitchie'nin fikrini almamış olmasam da Athena benimle konuşmuştu, Mitchie ile değil.Bu görev bana verilmişti.Ama tam olarak emin değildim.Yutkunarak son bir kez kampa baktım.Geri dönemezsem herhalde ilk özleyeceğim Kamptı.Bunu ne kadar abarttığımın farkındaydım.Tanrılarla dolu bir konseye gidecektim alt tarafı.Belki de korktuğum şey konseye gitmek değildir de lider olup ta başarısız olmaktır.Belki de kendimi rezil duruma düşürme riskinin olabilmesidir.Sırf bu düşünceleri zihnimden uzaklaştırmak için-Lucy'nin burada olmasını kesinlikle istemezdim- konuşmaya başladım."Tamam, gidelim o zaman ? diye sordum Mitchie'ye.Hala gökyüzünde parıldayan güneşe bakıyordum...
Mitchie Carter
Demeter'in Çocuğu
Demeter'in Çocuğu
Mitchie Carter

MesajKonu: Geri: İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1   İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1 Icon_minitimePtsi Ara. 06, 2010 5:39 am

Eduard hiç konuşmuyordu. Sadece gökyüzündeki ışıldayan güneşe ve beraber oynayan pegasuslara bakıyordu. Ben de ona uyarak, hiç konuşmuyordum ve Luxemburg'u izlerken neden hala benim de seçildiğimi düşünüyordum. Zeki miyim ki, ben Athena kızı değilim, güçlü müyüm ki, ben Ares kızı da değilim, bitkilere mi ihtiyaç var ki, o zaman Maya neden seçilmedi? Ama ne olursa olsun seçildiğime memnundum, keyfim yerindeydi. Sadece kamptan uzaklaşmayı ve uzun bir süre geri dönmemeyi saymazsak gezimiz, yani görevimiz iyi geçeceğe benziyordu. Tabi şu devasa canavarları da saymazsak. Evet, görevimiz zorlu geçecekti ve ben bu görev boyunca Pollyannacılık oynayamayacaktım. Neyse o, yani görev zordu ve sadece iki kişiydik. Daha görevi anlayamadan zor demem de Athena'nın gönüllü olarak beni seçmesi sonucuydu. Belki kampta fazla düşmanım olduğu için şutlanmak istiyordum, Demeter Kulübesi benim yüzümden düşman çekiyordu, ben bu görevde ölürsem, Demeter Kulübesi de düşmansız ve huzurlu olurdu.

Kendi kendime düşünürken Ed'in sözüyle kendime geldim. Gitme vaktinin geldiğini söyleyince derin bir nefes aldım ve Ed'e baktım. "Peki enişte." Ed'e sürekli enişte dememin onu rahatsız etmediğini düşünerek Luxemburg'un sırtına atladım. Ve ardından Ed de kendi pegasusunun sırtına atlayınca Ed'e baktım. Çoktan pegasusunu kanatlandırmış uçuyordu. Ben ise hala yerimde saydığımı farkederek iç çektim ve Ed ile pegasusunu izlemeye başladım. Gökyüzü parıldıyordu, güneş tam tepedeydi. Yani ölmek, pardon bir görev için mükemmel bir zamanlamaydı.

Görevin Thalia'nın Ağacı'ndaki Bölümü Sona Ermiştir! ~

İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange ve Mitchie Heinz ~ 1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange & Mitchie Heinz ~ 2
» İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange & Mitchie Heinz ~ 3
» İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange & Mitchie Heinz ~ 4
» İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange & Mitchie Heinz ~ 5
» İkna Çabaları ~ Eduard R. Longrange & Mitchie Heinz ~ 6