Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Beklenmeyen karşılaşma

2 posters
YazarMesaj
Cornelia Fackrell
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Cornelia Fackrell

Beklenmeyen karşılaşma Empty
MesajKonu: Beklenmeyen karşılaşma   Beklenmeyen karşılaşma Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 11:55 am

Kulübemden oturmaktan sıkılıp babamın yanına, krallığına gitmeye karar verdim. Aslında amacım babamı görmek değil, sadece biraz vakit geçirip, krallıktaki tanıdıklarımı ve deniz canlılarını görmekti. Kulübeden çıkmadan önce üzerime uygun bir kıyafet geçirdim, saçımı taradım ve kıyıya doğru ilerlemeye başladım. Babamın yanına Long Island kıyısından gitmeye karar vermiştim. Nedenini bende bilmiyordum. Sadece zihnim beni oraya yönlendirmişti. Kulübeden çıkarak Long Island kıyısına doğru ilerlemeye başladım. Aklımdabir sürü soru vardı aslında. Yeni kardeşim gelmişti ve babamın bundan haberi olsa da bize bir bilgi göndermemişti. Bunun nedenini merak ediyordum. Ayrıca kulübeden kardeşlerime not bırakmadan çöıkmıştım ve gecikmemeliydim. Bu seferde Rose'yi merak ettirirsem ne yapacağını tahmin bile edemiyordum. Aslında bana kızamıyordu çok sevdiği için ama beni merak etmeyi de her kardeş gibi sevmiyordu.

Kıyıya yaklaştığım sırada aklımdaki düşünceleri bir kenara bırakıp gidip gitmemekte kararsız kaldım. Aslında Amphitrite ile karşılaşmak istemiyordum. Birbirimizle pek iyi anlaştığımız söylenemezdi. Zaten benden ve kardeşlerimden hoşlanmıyordu. Yine de babam krallığa istediğimiz zaman gelmemize izin verirdi ve orada kalmamızı bile istemişti. Tabi biz kampı bırakamıyorduk yine de orayı sürekli ziyarete gidiyorduk. Sonunda kararsızlığımı bir köşeye bırakıp denize doğru ilerlemeye başladım. Kim ne derse desin krallığa gitmeye hakkım vardı ve gidicektim. Tam denize doğru ilerlerken arkamdan seslenen biri olduğunu fark ettim.

"Hey, Lia!"

Sese doğru döndüğümde arkamda Jess'in olduğunu fark ettim. Tanrılardan biri gördü diye az da olsa telaşlanmıştım ve şimdi normale dönmüştüm. Jess'e gülümsedim. O da rahatladı ve yanıma doğru geldi.

"Jess korkuttun beni. Ne işiin var burada?"
Cassandra Masen
Thanatos'un Çocuğu
Thanatos'un Çocuğu
Cassandra Masen

MesajKonu: Geri: Beklenmeyen karşılaşma   Beklenmeyen karşılaşma Icon_minitimePtsi Kas. 29, 2010 7:58 am

Kulübemde oturmaktan sıkılınca dışarı çıkıp biraz dolaşmaya karar verdim. Long Island kıyısı nasıl oluyorsa hep rahatlamamı sağlıyordu. Kulübeden çıkmadan önce üzerime uygun bir kıyafet giydikten sonra saçımı topladım ve kıyıya doğru yürümeye başladım. Kardeşlerime yürüyüşe çıktığıma dair bir not bırakmıştım zaten. Meraklanmama gerek yoktu.

Kıyıya doğru yürürken Lia'yı gördüm. Emin olamadığım için bir süre onu takip ettim. Emin olduktan sonra "Hey, Lia!"diye bağırdım. İlk başta biraz çekindim, ama bana gülümseyince rahatladım ve ona doğru yürüdüm. "Jess korkuttun beni. Ne işin var burada?" diye sorduğunda bir süre sessiz kaldım. "Ben yürürken seni gördüm ve kim olduğunu tam anlamadığım için de takip ettim. Sen neden buradasın?" saçma bir soru sorduğumun farkındaydım ama sıkılmıştım ve biraz sohbet iyi olabilirdi.
http://camelot.hareketforum.org/
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Beklenmeyen karşılaşma   Beklenmeyen karşılaşma Icon_minitimeSalı Kas. 30, 2010 4:39 am

Jess'in de burada olduğunu görünce nedense sevinmiştim. Zaten Jess ile iyi anlaşıyorduk ve kamotaki dostlarımdan biriydi. Ona krallığa gittiğimi söylesem kimseye söylemeyeceğine emindim. Oraya tanrılardan gizli gidiyordum ve öğrenirlerse başıma iş çıkmasını istemiyordum. Bir an aramızda sessizlik hakim oldu. Birden Jess'in sorusuna cevap vermediğim aklıma geldi ve "Babamın yanına daha doğrusu krallığa gidiyorum Jess. Canım çık sıkıldı da." Jess biraz şaşırmış gözüküyordu. Anlaşılan canım sıkılınca krallığa gitmem Jess'e garip gelmişti. Aslında haklıydı da ne de olsa Zeus ebeveynimizle birbirimizi görmeyi yasaklamıştı ama biz Poseidon çocukları buna pek uymuyorduk. Jess'in bakışları şaşkınlıktan meraka dönüşünce açıklama gereği duydum. "Amacım babamı görmek değil. Sadece babam bizim oraya istediğimiz zaman gidebilmemiz için izin verdi ve bende krallığa gidicem işte." dedim. Jess bunu duyunca hem rahatlamış, hem de aklından bir şeyler geçtiğini anlayabileceğim bakışları vardı. Gülerek "Jess aklında neler var senin bakıyım?" dedim..
Cassandra Masen
Thanatos'un Çocuğu
Thanatos'un Çocuğu
Cassandra Masen

MesajKonu: Geri: Beklenmeyen karşılaşma   Beklenmeyen karşılaşma Icon_minitimeCuma Ara. 03, 2010 6:46 am

"Babamın yanına daha doğrusu krallığa gidiyorum Jess. Canım çık sıkıldı da." Biraz şaşırmıştım aslında. Ben annemi istediğim zaman göremezdim. Hele canım sıkıldığında hiç. Artık Hades'ten korkmuyordum ama açıkçası Persephone'nin koruması da bir yere kadardı. Lia, düşüncelerimi okumuş gibi açıklamaya koyuldu. "Amacım babamı görmek değil. Sadece babam bizim oraya istediğimiz zaman gidebilmemiz için izin verdi ve bende krallığa gidicem işte." dedi. O anda aklıma bir fikir geldi. Poseidon'un krallığına daha önce hiç gitmemiştim ve kesinlikle görmek istediğim yerler arasındaydı. Lia gülerek "Jess aklında neler var senin bakıyım?" dediğinde ben de gülümsedim."Şey.. Lia.. Ben de gelebilir miyim? Babanın sarayını hiç görmedim ve bir canavar tarafından öldürülmeden önce görmek istediğim yerler arasındadır." ben bunu söyleyince Lia güldü. Ben de gülümsedim.

Lia'nın kararsızlığını görebiliyordum. Aslında şimdi Sen bilirsin, istemezsen sonra da gelebilirim tarzı bir şeyler söylemeliydim. Ama o kadar görmek istiyordum ki orayı.. Böyle söylemek aklıma bile gelmemişti. Kendimi toparladığımda "İstemezsen gelmem" dedim kendimi gülümsemeye zorlayarak "Seni zor durumda bırakmak istemem" sonra ona yalvarır bir şekilde bakmaya başladım. Oraya gitmek için her şeyi yapmaya hazırdım.
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Beklenmeyen karşılaşma   Beklenmeyen karşılaşma Icon_minitimeC.tesi Ara. 04, 2010 1:51 am

Krallığa Jess'i götürmem doğru olur muydu bilmiyordum. Bir kaç kere diğer melezleri de götürmüştüm ve hep babam bana kızmıştı. Tamam tam olarak kızmayabilirdi ama yine de ben çekiniyordum. Bu aralar sürekli kendimi krallıkta buluyordum, bir de arkadaş götürmek.. Bunun sonucu benim için pek iyi birşey olmayabilirdi. Hele de Amphitrite bizi görürse. Ben krallıktayken yanıma pek gelmezdi, bizi pek sevdiğini söyleyemezdim. Yine de ondan da korkmuyordum.

Jess'i baktığımda bana yalvarır gibi bakıyordu. Ah! Ben ona nasıl hayır diyebilirdim ki. Zaten Jess en yakın arkadaşlarımdan biriydi. Onun isteğini ve hevesini kıramazdım. Tamam anlamında başımı salladım ve onun da gözleri parladı, sevinçle gülümsedi. Ardından onu uyarmam gerektiğini fark ettim. "Jess peki benimle gelebilirsin ama önceden söyleyeyim. Babamla yada Amphitrite ile karşılaşırsak bu bizim için kötü olabilir. Pek Amphitrite ile iyi anlaşamayız biz de.." diye açıkladım. Söylediklerimi anladığını gözlerinden anlamıştım. Onunda gözlerinde şaşkınlık vardı. Bizi sevmediğini bilmiyor gibiydi. Ona hafifçe gülümsedim ve o da sanki aklıondaki düşüncelerden ayrılır gibi nefes aldı ve konuşmaya başladı..
Cassandra Masen
Thanatos'un Çocuğu
Thanatos'un Çocuğu
Cassandra Masen

MesajKonu: Geri: Beklenmeyen karşılaşma   Beklenmeyen karşılaşma Icon_minitimeC.tesi Ara. 04, 2010 9:24 am

Tamam anlamında başını salladı. Gözlerimin parıldamaya başladığından emindim, gülümsedim. Ama sonra konuşmaya başladı.. "Jess peki benimle gelebilirsin ama önceden söyleyeyim. Babamla yada Amphitrite ile karşılaşırsak bu bizim için kötü olabilir. Pek Amphitrite ile iyi anlaşamayız biz de.." diye açıkladı. Şaşkın bir şekilde ona bakıyordum. Ama sonra anlamaya başladım. Hades nasıl beni ve kardeşlerimi sevmiyorsa, Amphitrite de onları sevmiyor olmalıydı. "Anlıyorum. Hades de bizden nefret ediyor. Üvey anne, baba meselesi" dedim tekrar gülümseyerek. Ama aklıma o anda bir soru takıldı. Birlikle nehre doğru yürürken merakım baskın geldi. "Lia, üvey anneni anlıyorum ama.. Poseidon, neden sorun olsun?" Persephone, ben yeraltına kimi getirirsem getireyim, anlayışla karşılardı. Poseidon'un da öyle olacağını düşünmüştüm. Galiba yanılıyordum.

(kısa oldu üzgünüm, tüm rplere yetişmeye çalışırken bu kadar çıktı)
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Beklenmeyen karşılaşma   Beklenmeyen karşılaşma Icon_minitimeCuma Ara. 10, 2010 11:46 pm

Jess'in bu sorusunu bekliyordum ama nasıl cevap vermeliydim bilmiyorum. Ardından Jess'e dönerek "Aslında ben oraya her arkadaş götürüşümde başımıza bir şey gelmişti ve babam bir daha onu kızdıracak bir şey yaparsam ceza alacağımı söyledi." diye açıklamada bulundum. O sırada Jess anlamış tavırla başını salladı. Onun mutsuz olmasını istemediğim için "Hadi gidelim, Bir şey olmaz merak etme." dedim gülerek. Aslında tam olarak bu sözüme bende inanmamıştım ama her şekilde üstesinden gelirdim işin. Sonra Jess de benden cesaret alarak gülümsedi ve beraber denize girip yüzmeye başladık. Bir süre ilerledikten sonra suyun dibine girerek içinde hava baloncuğu yarattım. Böylece Jess de nefes alabiliyordu.

Beraber su da ilerlerken deniz atları, balıklar, deniz kızı yanımızdan geçti. Deniz kızına selam verdikten sonra jess şaşkın bir lşekilde sordu. "Sen onunla konuşabiliyor musun?" dedi. Bu biraz beni gülümsetmişti. "Evet, denizdeki çok iyi anlaştığım biri. " dedim. Jess hem şaşırmış, hem de onunla konuşabilmemi çok beğenmiş gibi duruyordu. Böyle deniz canlılarıyla konuştukça derkesin verdiği tepkiye bayılıyordum. Sonunda saraya gelmiştik. Sarayın önünde durunca Jess'in gözleri iri iri açıldı ve saraydan gözlerini ayırmadan konuşmaya başladı.

(Geç yazdığım için özür dilerim Jess..)
Cassandra Masen
Thanatos'un Çocuğu
Thanatos'un Çocuğu
Cassandra Masen

MesajKonu: Geri: Beklenmeyen karşılaşma   Beklenmeyen karşılaşma Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 11:45 am

"Sen onunla konuşabiliyor musun?" dedim meraklı bir şekilde. Bu Lia'yı biraz da olsa gülümsetmişti. "Evet, denizdeki çok iyi anlaştığım biri. "dedi. Ona şaşırmış bir şekilde baktım. Ama aslında resmen hayran kalmıştım. Deniz yaratıklarıyla konuşmak.. Harika bir şey olmalıydı. Sonunda saraya gelmiştik. Sarayın önünde durunca gözlerim iri iri açıldı ve saraydan gözlerimi ayıramıyordum. Hayallerimkinden çok çok farklıydı. Denizi temsil edercesine, mavi ve yeşil tonları hakimdi. Bazı yosunlar vardı ama onlar sarayı kötü göstermenin aksine güzelleştiriyorlardı. Rengarenk denizatları, sarayın etrafında dolaşıyor, Lia'ya selam veriyorlardı.

Gülümseyerek ilerlemeye devam ettim. Lia, benim ilerlediğimi görünce hemen peşimden geldi. Biraz daha yavaşladım. Burası kaybolmak isteyeceğim son yerdi. Her ne kadar güzel olursa olsun. Çünkü bunlar yanıltıyordu kişiyi. İlerliyordun, ilerliyordun ve birden karşına Poseidon çıkıyordu. Sağlam dönmeme izin verip vermeyeceğiyse soru işaretiydi. Ben bunları düşünmeye dalmıştım ki birden önümde beliren beden yüzünden durdum. "Lia.." diye fısıldayabildim ve arkadaşımı dürttüm.

Beklenmeyen karşılaşma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Beklenmeyen karşılaşma..
» Beklenmeyen Canavarlar
» Beklenmeyen Gelişme
» Beklenmeyen düello
» Beklenmeyen Olay