Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Geçmişi Ziyaret

2 posters
YazarMesaj
Cassandra Masen
Thanatos'un Çocuğu
Thanatos'un Çocuğu
Cassandra Masen

Geçmişi Ziyaret Empty
MesajKonu: Geçmişi Ziyaret   Geçmişi Ziyaret Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 5:06 am

"Hadi ama çok sıkıldım ben, tüm gün burada böyle oturacak mıyız?" diye söylenmeye başlamıştım. Glau ile kulübede oturmuş sohbet ediyorduk ama o kadar konuşmuştuk ki en sonunda konuşacak konu kalmamıştı. Yerimden kalkıp Glau'yu kolundan tuttuğum gibi kapıya doğru sürükledim. Aslında bana itiraz etmemişti. Anlaşılan o da sıkılmıştı. Kapıyı açar açmaz parlak güneş ışığıyla karşılaştık. "Beni biraz bekle şapka almam lazım" dedim ve içeri girip şapkamı aldıktan sonra döndüm. "Ormana gidelim mi? Güneş tepedeyken süper manzaralar ortaya çıkıyor" dedim gülerek. Onaylayışından sonra ikimiz de birlikte ormana doğru yürümeye başladık. "Bugün gerçekten çok sıcak, kampa gelmeden önce babamla hep havuza giderdik. Hava böyle olduğunda tabii" diye Glau'ya ne yaptığımı anlatmaya başlıyordum ki sustum. Bu neredeyse hiç konuşmadığımız bir konuydu çünkü benim babam ölmüştü ve onun hakkında ne zaman konuşsam ağlayacak gibi olurdum. Kendimi toparladım ve etrafımdaki çiçeklerden güç alarak konuşmaya çalıştım. "Havuzdayken onu boğmaya çalışırdım, her zaman kavga ederdik ve bazen kazanmama izin verirdi. Yoksa çoğunlukla kaybederdim" diye devam ettim yüzümde hafif bir sırıtışla. "Hey sen neler yapardın? Babanla.." diye sordum biraz da çekinerek.

En son Jessica Adams tarafından Ptsi Kas. 15, 2010 2:46 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
http://camelot.hareketforum.org/
Dryope Glauce Charon
Persephone'nin Çocuğu
Persephone'nin Çocuğu

Geçmişi Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Geçmişi Ziyaret   Geçmişi Ziyaret Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 5:24 am

Ormanın içinde ilerliyorduk ve Jess bana babasıyla yaptıklarını anlatıyordu, biraz hüzünlü biraz heyecanlı... Onun anlatacakkları bitmeden sustu ve bana dönüp beklediğim soruyu sordu. 'Sen babanla neler yapardın?' bu sorunun cevabını düşündüm.. Ben babamla neler yapıyordum? Babamla yaptığımız ne vardı? Hafızamı zorladım ama pek çok anı bulamadım. Derin bir nefes alıp konuşmaya başladım.

" Ben babamla ne yapardım? Onun tatil günlerinde Yunanistan'dayken gezerdik, biraz sohbet ederdik. Bizim ilişkimizde sınırlar vardı hep. Babam bana mesafeliydi. Nedeninin hep annem Nitsa'nın ölümüne sebep olduğum için olduğunu düşürdüm. Babam bir türlü beni tam olarak sevmezmiş gibi gelirdi. Genelde çalışırdı, beni de kurslara yollardı. Piyano kursu, yağlı boya kursu, dövüş kursu, eskrim kursu... Hayatım boyunca hep kurslara yazdırdı babam beni. Hiç beraber vakit geçirmek için zamanımız olmadığını söyler, işini ve benim de kurslarımı bahane ederdi." sustum ve içimdeki ağlama hissini bastırdım. Gözlerimi ağacın üzerinde oynaşan güneş ışıklarına çevirdim. Onları izleyerek ve yarım ağızla gülümseyerek konuşmama devam ettim.

" Zeus'a şükürler olsun yanımda hep Adelpha vardı. Adelpha, benim tek dostum ve satirim. O benimle her kursa gelir ve beni hiç yalnız bırakmazdı. O resim, piyano gibi kursların hiçbirinde başarılı değildi. Ama eskrim ve dövüş kursları... İşte onlarda eşim olduğunda sırtım yerden kalkmazdı." dedim. Adel ile eskrim sınıfındaki halimiz aklıma geldiğinde elimde olmadan güldüm.. Gözlerim tekrar Jess'i buldu.

" Sonunda babam eğitimimi öne sürerek bizi Amerika'ya Minneapolis, Minesota'ya getirdi. Asıl amacı peşimize takılan canavarlardan kaçmak olduğunu buraya gelmeden bir gün önce öğrendim. İşte canavarların evimizi sardığı gün ve benim herşeyi öğrendiğim gün babamın beni ne kadar çok sevdiğini bana sarıldığında anladım. Bana öyle davranmasının tek nedeni bana alışmamak ve bağlanmamak içinmiş. Çünkü o gün geldiğinde gitmeme izin vermemek ve beni canavarların parçalamasına izin verme korkusu sarmış içini... İşte benim olayımda bu..." dedim. Gözlerim yaşarmış ve güneş ışınları yanağımdan dökülen bir gözyaşı damlasını parlatmıştı.

" Eğer babamı son bir kez daha görmezsem onun taşlaşmış bedenini göreceğim." dedim ve gülümsemeye çalışarak konuşmama devam ettim. " Eee sen anlat bakalım. Buraya gelmeden önce neler yaptığını, bu olayı nasıl öğrendiğini falan.." dedim. Jess gözlerini yumdu ve açtığında gözleri yaşarmıştı. Bir an az önce söylediklerimi söylememiş olmayı diledim ama bir faydası yoktu.
Cassandra Masen
Thanatos'un Çocuğu
Thanatos'un Çocuğu
Cassandra Masen

Geçmişi Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Geçmişi Ziyaret   Geçmişi Ziyaret Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 6:01 am

Onun anlattıkları o kadar üzücüydü ki.. İkimiz de buraya gelmeden sorunlar yaşamıştık anlaşılan. Anlattıktan sonra bana buraya gelmeden önce ne yaptığımı sordu. Bir an gözlerimi kapattım. Nasıl anlatabilirdim ki? Babamla geçirdiğim son anlarım geliyordu aklıma hep. Gözümde biriken yaşlara rağmen anlatmaya başladım. "Babam ve ben en yakın arkadaşlar gibi birbirimize bağlıydık. O-onun bana bağlanmak gibi bir korkusu yoktu bağlanmıştı zaten. Tek sorun cadaloz üvey annemdi. Kadını öldürmemek için kendimi zor tutuyordum resmen. Ben beş yaşındayken babam onunla evlenmişti. Asla gerçek anneme ne olduğunu anlatmamıştı. Ben on iki yaşına kadar harika zaman geçirdik ama o yaşıma gelince benden uzaklaşmaya başladı. Bunu anlıyordum ve nedenini soruyordum ama o sadece işi olduğunu söylüyordu" durdum derin bir nefes aldım. "O günden sonra yatılı okullara gitmeye başladım. Babamın davranışı beni çok kırmıştı ve ondan uzaklaşmak istiyordum. Cadaloz üvey annem benden kurtulamaya dünden hevesliydi bu yüzden okulun parasını o ödüyordu. Tuhaf değil mi? Babam onu bile yapmıyordu. On beş yaşında eve geri döndüm. Ama babam değişmişti ve tekrar bana yakınlaşmaya başlamıştı. Hatta bir keresinde ona davranış bozukluğu olup olmadığını sorduğumu onun bana güldüğünü ve olabilir dediğini hatırlıyorum." bunu söyledikten sonra ben anlatırken akmaya başlamış olan göz yaşlarımı sildim. "Bir yıl sonra kampa geldim. Birkaç ay geçmişti ki onu özledim ve görmeye gittim kapıyı üvey annem açtı ve bana.. Onun öldüğünü söyledi." artık yaşları tutamıyordum. "O günden beri bana iyi davranıyor sanırım başına saksı falan düştü." şimdi bir ağacın altına oturmuştuk. Yerde duran bir papatyayı almış oynuyordum. Birden aklıma bir fikir geldi. "Glau, New York'a gitmeye ne dersin?" diye sordum hevesli bir şekilde.
Dryope Glauce Charon
Persephone'nin Çocuğu
Persephone'nin Çocuğu

Geçmişi Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Geçmişi Ziyaret   Geçmişi Ziyaret Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 6:10 am

Ah, inanamıyorum. Jess'in yaşadıkları benimkilerden de kötüydü. Babası bir ona iyi davranıyor, bir iyi davranmıyor. Jess'in üvey anne sorunu da vardı. Babamın o an için birisiyle evlenmediği için, ona teşekkür ettim. Jess göz yaşlarını sildi ve aniden konuşmaya başladı.

Bana New York'a gitmeyi teklif etmişti. Peki orada ne yapacaktık? Alışveriş mi? Jess'e anlamayan gözlerle baktım.

"Jess, New York da nerden çıktı? Hem orada ne yapacağız? Alışveriş falan mı?"
dedim. Bu söylediklerime Jess uzun uzun güldü..
Cassandra Masen
Thanatos'un Çocuğu
Thanatos'un Çocuğu
Cassandra Masen

Geçmişi Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Geçmişi Ziyaret   Geçmişi Ziyaret Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 6:19 am

Bu konuşmadan sonra alışveriş yapacağımızı düşünmesi o kadar komik gelmişti ki birden sinirlerim bozuldu ve gülmeye başladım. Gülerken bir yandan da konuşmaya çalışıyordum. "Ha-hayır tabiki." dedim. Ama sonra gülümsemem kayboldu. "Ailemizden kalanları ziyarete gideceğiz. Baban hala taş olmuş durumdaydı değil mi?" diye sordum. İlk tanıştığımız zaman bana anlattığı şeyleri hala hatırlıyordum. "Önce senin babanı görürüz sonra da benim evime gideriz. Oradan bir kaç şey almaya çalışacağım." diye devam ettim. Düşünmesi için ona biraz zaman verdim. En sonunda başını kaldırdı ve bana gülümsedi. Sanırım bu evet demekti.
Dryope Glauce Charon
Persephone'nin Çocuğu
Persephone'nin Çocuğu

Geçmişi Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Geçmişi Ziyaret   Geçmişi Ziyaret Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 6:35 am

Babamı taşlaşmadan önce son bir kez görmek mi? İşte bu çok güzel olurdu.. Bu fikrin muhteşemliği yüzüme yansımış ve yüzümde kocaman bir gülümseme oluşturmuştu. Bir anda Jess'i kollarımın arasına hapsettim. O kadar çok mutlu olmuştum ki...

" Jess, sanırım bu kamp hayatım boyunca aldığım en iyi haber. Babamın laneti ben 18 yaşıma girdiğim zaman olacak. Onun laneti işlemeye başlayana kadar Adelpha'da yanında olacak hem seni babamla ve Adelpha ile de tanıştırırım. Babam ve Adel senin gibi bir kardeşim olduğu için çok mutlu olacaklar. Daha sonra da senin üvey annenin yanına gideriz. O kadın sana bir şey söylemeye kalkarsa ben dayanamayabilirim kardeşim baştan söyleyeyim." dedim ve gülümsedim. Sonra gülümsemem soldu. Bunu söyleyip söylememekte kararsızdım.. Bir anda ağzımdan döküldü sözcükler...

" Jess istersen babanın mezarına da gidebiliriz.. Belki bu onu da seni de mutlu eder. Ayrıca ben babanın seni gördüğüne eminim..." dedim ve Jess'in kolunu sıvazladım.
Cassandra Masen
Thanatos'un Çocuğu
Thanatos'un Çocuğu
Cassandra Masen

Geçmişi Ziyaret Empty
MesajKonu: Geri: Geçmişi Ziyaret   Geçmişi Ziyaret Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 6:42 am

Dediği şey karşısında gülümsedim, sanırım ilk defa ağlamıyordum. "Hey belki onun ruhunu da çağırırız" dedim ve meditasyon yapıyormuş gibi bir ifade takındım. Bunun üzerine ikimiz de güldük. Sonunda sakinleştiğimizde "Harika, o zaman akşam pegasusları alıp Thalia'nı ağacının orada buluşalım. Kulübeden farklı zamanlarda çıkalım ki beraber çıktığımız anlaşılmasın. Sonra bekle bizi New York" dedim fısıldayarak. Ardından ayağa kalktım ve kalkarken ona yardım etmek için elimi uzattım. İkimiz de kalkıp bizi duyan olup olmadığına baktık. Olmadığını görünce rahatladığımı belli eder şekilde tuttuğum nefesimi bıraktım. "Hadi gidelim buradan" dedim ve ikimiz de hazırlanmak için kulübemize döndük.

Rp Bitmiştir, Thalia'nın Ağacının orada devam edecektir.

Geçmişi Ziyaret
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Geçmişi Ziyaret (2)
» Geçmişi Ziyaret(3)
» Geçmişi Ziyaret (1)
» Geçmişi Ziyaret (2)
» geçmişi unuttum mu?