Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Deniz Tanrısı'na Teşekkür

YazarMesaj
Lucianna Fackrell
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Lucianna Fackrell

Deniz Tanrısı'na Teşekkür Empty
MesajKonu: Deniz Tanrısı'na Teşekkür   Deniz Tanrısı'na Teşekkür Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 5:36 am

Görev:
4- Long Island kıyısında bir Tanrı/Tanrıça ile karşılaşacaksın.
Mekan: Long Island kıyısı
Katılacaklar: Lucy.

Süslenmiş püslenmiş Kano Gölü'ne gidiyordum ki, aklıma beni kurtaranların hepsine henüz teşekkür edememiş olduğum geldi. Liste çok kalabalık değildi: benden köşe bucak kaçan annem Athena ve Tanrı Poseidon.

Hemen yönümü değiştirerek, Long Island Kıyısı'nın yolunu tuttum. Poseidon ile genelde burada karşılaşırdık. Tabii, ölmek üzereyken onun sarayına gittiğim de olmuştu (daha üzerinden 24 saat bile geçmemişti!) ama neyse.

Long Island'a ulaştığımda bu sefer her zaman yaptığım gibi deniz kıyısına oturmadım, tiki takılarak gidip yakındaki bir şezlonga uzandım. Tanrı Poseidon işi yoksa zaten kısa zamanda onu beklediğimi fark edip yanıma gelirdi, çağırmama gerek yoktu. Yanılmamıştım. 5 dakikaya yakın bir bekleyişten sonra, hafif esmer tenli, uzun boylu, üzerinde hawai tişörtü olan yeşil gözlü Tanrı, kıyıda belirdi.

Derhal yerimden kalkıp önünde kibarca reverans yaptım, bana göre saygıyı en çok hak eden Tanrılardan biri oydu, sadece beni kurtardığı için de değil.

"Merhaba Lucy, daha iyi görünüyorsun." diyerek her zamanki gibi deniz kıyısına oturdu Tanrı.

"Sizin sayenizde Tanrı Poseidon, buraya teşekkür etmek için geldim." dedim, ona olan minnettarlığımı yansıtan bir ses tonuyla.

"Lütfen söyleyin, sizin için yapabileceğim herhangi bir şey var mı?" diye de ekledim.

Bir süre düşünür gibi yaptıktan sonra, bana döndü ve,

"Evet, aslında var." dedi. Merakla ona bakmaya başladım, sanırım bana güzel bir görev verecekti.

Ama söyledikleri, hayallerimi yıktı.

"Benim için kampta olduğun sürece kızım Rose ve yeğenim Jenny'ye göz kulak olmanı istiyorum."

"Tabii Tanrı Poseidon, siz hiç merak etmeyin." dedim.

Tanrı güldü.

"Biliyorum Lucy tehlikeli ve maceralı bir görev istiyorsun ama bence bu kadar çok şey atlattıktan sonra, birkaç gün dinlensen iyi olur."

Bu, bir öneriden çok emirdi.

"Peki efendim." dedim itaatkarca. Tabii, ikimiz de bunu gerçekten yapacağıma inanmıyorduk.

Tanrı Poseidon ayağa kalktı ve denize doğru ilerlemeye başladı.

"Hala yaşadığın için mutluyum, Lucy. Görüşmek üzere."

"Görüşmek üzere Tanrı Poseidon." dedim ve arkasında da gözlerinin olduğunu düşünerek, ayağa kalkıp eğildim. Deniz Tanrısı, hafifçe başını salladı -bu eğilmeme karşılık yapmış olduğu bir işaretti- ve suyun içinde gözden kayboldu.

"İşte yapılacaklar listesindeki yeni madden Lucy, Rose ve Jenny'ye göz kulak ol." dedim kendi kendime. Sonra akşam yemeği için gazinonun yolunu tuttum.

Deniz Tanrısı'na Teşekkür
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Deniz altında...
» Durgun Deniz
» Deniz'in orada Ateş Tanrısı..
» Yine bir deniz, yeni bir yalnızlık...
» Özlemimi Giderebilen Deniz