Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması

2 posters
YazarMesaj
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Empty
MesajKonu: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 12:28 am

Sinirli adımlarla her zaman ki gibi olimpos’a varmıştım. Tabi resepsiyondaki adamı bu sefer öldürecektim. Annemin beni neden çağırdığını bilmiyordum. Tabi tahminim vardı. Bana Zeus oğlu ile alakalı bir nutuk çekecekti kesin. Lucy her ne kadar annemle kavga etmemem için bana öneri verse de sanırım kavga edecektik. Cole ise durmadan pozitif düşünmem gerektiğini söylüyordu. Özellikle de ‘‘Mantık her kapıyı açar.’’ diyerek beni çileden çıkarıyordu. Kim bilir Leo burada olduğumu duysa ne derdi? Kesin çıldırırdı ve buraya gelmemem için her şeyi yapardı. Ama annemden korkmuyordum. İşte şimdi gerçekten korkusuz olmuştum.

Olimpos’un kalın kapıları sonuna kadar açıktı. Sinirle içeri doğru yürüdüm. Annem ortalıklarda yoktu. Sessizce fısıldadım. Bağırmama gerek yoktu çünkü annem beni duyacaktı. ‘‘Anne, neredesin?’’ Sesim son derece sinirliydi.
Athena
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Athena

MesajKonu: Geri: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 12:38 am

"Anne, neredesin?" bu sinirli sesin sahibini hemen tanımıştım. Elimi umarsızca havada salladım ve görünür oldum. Kızım Serena bana gözlerini kısmış, öfkeyle bakıyordu. "Gelmene sevindim kızım." dedim ve ona tahtımın yanına gelip oturmasını işaret ettim. Zeki bir kızdı ve büyük ihtimalle onu buraya neden çağırdığımı tahmin ediyordu, bu nedenle sinirliydi. Ben de kızımın bir sevgilisi oldu diye havalara uçacak değildim, elbette bu azarı hak etmişti.

Serena bir süre tereddüt yaşadıktan sonra gelip tahtımın yanına oturdu ve kaşlarını çatarak bana bakmaya başladı. Ah bu zamane çocukları... bin yıl önce hiçbir çocuğum bana bu şekilde bakmaya cesaret edemezdi! Belki biraz sakinleşir umuduyla -ki hiç sanmıyordum- "Nasılsın Serena?" diye sordum. Sanırım onu en çok rahatsız eden de benim ortada hiçbir şey yokmuş gibi davranmamdı...
http://olimpos.my-rpg.com
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 12:41 am

Nasıl mıydım? Hem azar yiyecektim hem de iyi mi olacaktım. ‘‘İyi değilim anneciğim. Sizde sinirlisinizdir herhalde. Lütfen konuya gelebilir miyiz?’’ Belki saygısızca davranıyordum ama annem ben mutluyum diye mutlu olmalıydı. Hangi ebeveyn çocuğunun mutsuz olmasını isterdi ki? Belki beni anlar diye bakışlarımı yumuşattım. Diyecek laf hem beni hem de Leo’yu mutsuz edecekse kesinlikle aramıza mesafe koyacaktım. Her ne kadar annem bile olsa. Tanrıça Aphrodite bile bu durumdan memnun kalmış gibiydi. Mutlu olmamı isteyen annem neden böyle yapıyordu o zaman? Sabırsızca cevabını bekledim ya da nutuk çekmesini…
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 12:53 am

"Evet sinirliyim. Çünkü bilgeliğiyle tanınması gereken kızım kendini aşk denen saçmalığa kaptırmış ve beni, onun kötüğünü istemekle suçluyor." dedim. Sesim karşımdakini sinirden çatlatabilecek düzeyde sakindi ama bakışlarımdaki öfke kolayca fark edilebilecek türdendi. Serena anlamıyordu. Aşkın sadece insanı üzmeye yarayan bir boşluk olduğunu bilmiyordu. Bunu acı çekerek öğrenmesindense, annesinin sözüne güvenmesini istiyordum. Ama nafile... Kızım, Bilgelik Tanrıçası'nın verdiği öğüdü dinlemiyordu, bu sadece aramızdaki yeni başlamış ilişkiyi zedeleyecekti.

Yine de şansımı denemek istiyordum, benim güzel kızım aşk acısını tatmak için henüz çok gençti. "Kibri gözünü kör etmiş Zeus çocuğuyla gerçekten mutlu olabileceğine inanıyor musun?" diye sordum düşünceli bir şekilde. Biraz mantıkla düşünse, sözlerimin doğruluğunu fark edecekti...
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 1:02 am

Ne? Kibri gözünü kör etmiş mi? ‘‘Anne ona öyle deme lütfen. Oda benim gibi akıllı, çalışkan ve aklı başında olan bir melez! Üstelik senin kardeşin sayılıyor. Nasıl onunla böyle konuşabilirsin ki? Olmadı beni düşün anne lütfen. O zaman bırak ta deneyerek öğreneyim!’’ dedim. Annemin bana daha çok sinirleneceğini düşünüyordum. Bilgelik Tanrıçası olabilirdi ama ben şuan kalbime güveniyordum. Kalbimin derinliklerinde yaşadığım o aşka… Tabi şunu da biliyordum. Annem asla bunu anlamayacaktı.
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 1:31 am

Serena'nın bu kadar saçmalayabileceğini hiç düşünmezdim. Ama suç onda değildi ki! Hepsi kızımın kalbini çalan Zeus oğlunun marifetiydi. İlişkimizi iyice çıkmaza sürüklemek istemediğimden, sinirlerime hakim olmaya karar verdim. "Tamam Serena. Madem duygularına mantığından daha çok güveniyorsun artık, sana hiçbir şey demeyeceğim. Git ve aşkını yaşa. Ama aşk acısını tattığında bu konuşmamızı hatırla kızım, belki seni tekrar uyardığım zaman haklı olduğuma inanırsın böylece." dedim.

Sonra dayanamayarak ekledim; "Bu arada... erkek arkadaşını uyar, Tanrıça Athena'nın yapacaklarına karşı dikkatli olsun." Sonra kasvetli bir gülümsemeyle göz kırptım ve Serena orada değilmiş gibi, karşıya, boşluğa bakmaya başladım.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 5:46 am

Erkek arkadaşını uyar mıydı? Sinirleniyordum hem de çok! Şimdide beni görmezden geliyordu. ‘‘Anne sana tek bir şey demek istiyorum.’’ Bunu dedim ve bekledim. Yüzüme bakmasını istiyordum. Mavi gözleri tekrar bana bakınca konuşmama devam ettim. ‘‘Beni seviyorsan ve ben senin gerçekten kızınsam ona zarar vermezsin. Ona bir şey olursa ben çok üzülüyorum. Umarım beni seviyorsundur.’’ Son sözümün çok can alıcı olduğunu biliyordum. Beni seviyorsan… Umarım annem beni seviyordur. Bunu canı gönülden istiyordum.
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 6:28 am

Yanlış seçimlerine rağmen Serena benim kızım olduğunu yine belli etmişti, 'beni seviyorsan' demesiyle birlikte karşımda bir çıkmaz görmeye başladım. Tabii ki onu seviyordum ama zaten erkek arkadaşına zarar vermeyi isteme nedenim de onu sevmemdi! Derin bir nefes aldım ve "Ah Serena," dedim, "Sanki seni sevmediğim için yapıyorum bunları... Peki, öyle olsun. Seni sevdiğimi anlaman için erkek arkadaşına hiçbir şey yapmayacağım."

Sonra ona belli etmemek için hafif bir şekilde gülümsedim, erkek arkadaşına ben bir şey yapmayacaktım ama başına gelen her olayın sorumlusu gösterilecek de değildim, herkesin ona zarar vermesini engelleyemezdi.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 3:03 am

Anneme sinirle baktım. Fakat saygısızlığın sınırını aşmayacaktım. Oturduğum yerden kalktım ve anneme baktım. ‘‘Söyleyecek başka bir şeyini yoksa izninizi istiyorum Tanrıça Athena. Daha kampta yapacağım çok iş var.’’ Ellerimle oynarken annemin cevabını bekliyordum. Büyük ihtimalle hiçbir şey olmamış gibi devam edecekti. Ama ben öyle davranmayacaktım.
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması   Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 3:21 am

Serena bana o kadar sinirlenmişti ki, her an patlayacakmış gibi bakıyordu. Ayağa kalkıp sinirli bir şekilde gitmek için izin istediğinde, az kalsın "Git, sevgilinin yanına koş hemen!" diyecektim ama ilişkimizi iyice çıkmaza sokmak istemediğim için yavaşça başımı salladım ve "Tamam Serena, gidebilirsin. Ama senden oturup konuştuklarımızı düşünmeni istiyorum kızım." dedim. Serena ilk başta ağzını açtı ama sonra cevap vermemesinin daha doğru olacağını düşündüğünden, tekrar kapattı ve başını sallamakla yetindi. Belli belirsiz bir baş selamının ardından, salonun çıkış kapısına yöneldi. Başımı yana eğerek bir süre arkasından baktım. Bilgelik Tanrıçası'ydım ama ebeveynlik hakkında zerre kadar bilgi sahibi değildim. Eh, sanırım her şeyin teorik bilgilerden ibaret olmadığını kabul etmem lazımdı.

-Sere'nin ekleyeceği bir şey yoksa- Rp bitmiştir!

Tanrıça Athena ve Kızı Sere'nin Olaylı Tartışması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İki Athena Kızı İş Başında
» İki Athena Kızı İş Başında (2)
» Savaş Tanrısı ve Athena'nın Kızı ~~
» İki Athena Kızı ve Sevimsiz Ölüler
» Tanrıça Athena'nın Bana Verdiği Küçük Bir Görev