Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lotuslara Dikkat!!!

2 posters
YazarMesaj
Katherina Zoey Night
Nyks'in Çocuğu
Nyks'in Çocuğu
Katherina Zoey Night

Lotuslara Dikkat!!! Empty
MesajKonu: Lotuslara Dikkat!!!   Lotuslara Dikkat!!! Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 7:14 am

Nereus'un yanından ayrıldıktan sonra öğrendiğimiz bilgiyle doğruca Las Vegas'a gittik. Her yeri ışıklar ile parlayan şehirin üzerinde uçarak (Ki Tenebroso görünebileceği için bunu fazlasıyla dikkatle yapmalıydık) yavaş yavaş ilerliyorduk. Melanie somurtuyordu (bence bu babasını hala bulamamış olmasından kaynaklanıyor). "Hey Mel, neşelen biraz. Tekmeleyecek bir baba (Benim açımdan bizi bu kadar uğraştırdığı için tekmelenmesi gerek) bulamamış olmamıza karşın hala hayattayız. En azından bu da bir şeydir." dedim. Melanie'nin ne düşündüğünü biliyordum : Klasik Kat sözleri. Neden her zamann bu kadar alaycı olmak zorunda? Bakışları da bu düşüncemi doğrulyordu. "Of Kat. Yeter artık!" dedi Mel. "Tamam. Susuyorum. Ama gece kalacak bir yer bulmamız gerekiyor ve bence şu otel gayet iyi görünüyor." dedim ışıklarla parıldayarak dikkat çeken büyük bir yapı gösterdim. Mel "Tamam. Ama çabuk olalım. Bütün gece gökyüzünde kalmak gibi bir niyetim yok." diye sızlandı. Tenebroso'yu bir arasokağa indirdim ve yelesini okşayarak (tabi o da başını iki yana hırçınca salladı. Kendisine evcil bir hayvan gibi davranılmasından nefret ederdi.) "Geceyarısından sonra sana yiyecek bir şeyler getiririm." diye fısıldadım kulağına. O binanın arkasına saklanırken biz de ışıklandırılmış yoldan geçerek gösterdiğim yapıya ulaştık. Bu yollardan geçerken kendimi Hollywood yıldızı gibi hissettiğimim itiraf ediyorum. Binanın önüne gelince yüksek sesle yazan yazıyı okudum "Olust Ohelt Ev Ukamhnea". Sanki disleksiden bir şey anlamıştık da! Neyse, bunu umursamadan içeriye girdik ve çevreye bakınmaya başladık. Tam ortada bir dans pistinde insanlar dans ediyor, çevredeki masada boşalmış şarap kadehleri duruyordu. "Harika, tam Dionisos'luk yer. Herhalde buraya gelip birkaç kadeh devirmiştir." dedim Melanie'ye. Bir an gözgöze geldik ve aynı anda "Buradan çıkmalıyız!" dedik. Fakat arkamıza dönüp bir adım atamadan birkaç garson "Lütfen efendim, Lotus çiçeklerinden birkaç tane alın. Otelimizin ikramıdır." diye takılmış plak gibi tekrar edip üstümüze doğru gelmeye başladılar. Biz "Hayır istemiyoruz, zaten burada kalmayacağız bile!" dedikçe onlar daha da ısrar ediyorlardı. En sonunda dayanamayıp içlerinden bir tanesinin suratına yumruk attım. Anında tepetaklak yere yuvarlandı ama diğerleri bunu umursamayarak üzerimize gelmeye devam ettiler. En sonunda Mel "Tamam, tamam, tamam... Şu aptal çiçeklerden alacağız ama daha sonra bizi rahat bırakacaksınız!" dedi. Her elimize birer tane çiçek alırken kararsızlıkla Mel'e baktım. "Ye şunları, yoksa başımızdan ayrılmayacaklar!" diye fısıldadı Mel çevremizdeki garsonları göstererek. Çiçeği ağzıma doğru tutup bir ısırık aldım ve göz ucuyla Mel'in de aynı şeyi yaptığını gördüm. Bu işte bir terslik vardı ve sanırım... Aman tanrılarım, neredeydim ben? Mel tam yanımdaydı ve güvende olduğumu hissediyordum. Fakat hiç bir şeyi hatırlayamıyordum. Birden "Vay canına, tüm şu oyunlara baksana!" diye ciyaklayan Mel'in sesiyle irkildim ve arkamı döndüm. Daha önce far edemediğim bir sürü oyun makinesi sıra sıra dizilmiş duruyorlardı. "Ah Mel, burası muhteşem!" dedim sevinçli bir sesle. Mel evet anlamında başını salladı. "Bence burada kalıp biraz dinlensek iyi olacak. Hem şu şeyin yorgunluğunu da üstümüzden atarız. Şeyin yorgunluğu... Şey..." diye kekeledim ancak Mel sözümü keserek "Kimin umurunda ki?" diye haykırdı. İşte o zaman ikimiz de kendimize birer oyun seçip oynamaya başladık.
Melanie Arianna Bates
Demeter'in Çocuğu
Demeter'in Çocuğu
Melanie Arianna Bates

MesajKonu: Geri: Lotuslara Dikkat!!!   Lotuslara Dikkat!!! Icon_minitimeC.tesi Haz. 25, 2011 3:26 am

Burası muhteşem! İstediğim her şey burada. Ne yaptığımı ne için yaptığımı tamamen unuttum. İçimde huzurlu bir uyuşukluk var. Ama yine de kendimi kötü hissediyorum. Bir şeyler unutmayı hiçbir zaman sevmemişimdir ve şimdi o his bütün benliğimi kaplamış durumda. Neden olduğunu bilmiyorum ama başım kazan gibi ve uyumaya ihtiyacım var. Sanki biri bana uyumamı emrediyor ve karşı gelirsem sonuçlarına katlanacağımı söylüyordu. Daha fazla dayanamadım ve uyuşuk bir şekilde Kat’in yana gittim. “Kat sanırım ben uyuyacağım. Sende gelmek ister misin?” dedim. Kat’in gözlerini altında morluklar oluşmasına rağmen kafasını “hayır” anlamında salladı. Umursamaz bir tavır takınmaya çalıştım. Kat’i daha önce geceleri hiç böyle görmemiştim. Burada yolunda gitmeyen şeyler vardı. Ne olduğunu hala anlayabilmiş değilim ama bulacağım. Tam nerde uyuyacağımı düşünürken bir kadın arkadan yaklaştı -veya belirdi hangisi daha mantıklı bilemiyorum- ve “Üzgünüm sanırım bir oda istiyorsunuz. Lütfen size odanıza kadar eşlik etmeme izin verin” dedi. Kadına bakınca hortlak görmüş gibi oldum. Gözlerindeki yaşam ışığı yok olmuştu. Neden onun peşinden gittiğimi bilmiyorum ama Kat’e son bir kez baktım ve odama doğru yöneldim. İçerisi çok güzel döşenmişti. Kendimi yatağa attım. Kat’e ne oldu bilemiyorum ama kendisi baykuş misalı biridir. Sonuçta Nyks’in kızıydı. Bu benzetme beni gülümsetti ve yüzümde bir tebessümle gözlerimi kapattım. Rüyamda ekin tarlasındaydım. Yine o ses gelmişti. Bu sefer moralimi bozacak şeyler söylemedi. Sadece bir hatırlatma yaptı ve hayatım kurtuldu o sihirli sözcük ise “Baban!” idi. Hızla yataktan fırlayarak odadan çıktım ve Kat’i aramaya başladım. Kapıya doğru koştum ama kapıyı biri üstüme kilitlemişti. Burada kapana sıkışmıştım. Neyse ki bilekliğim yanımdaydı ve ses tellerim de fazlasıyla güçlüydü. Bir yandan kılıcımla kapı kolunu parçalamaya çalışırken diğer yandan da “Kat! Buradan çıkmalıyız! Hemen!!!” diye bağırıyordum.
Katherina Zoey Night
Nyks'in Çocuğu
Nyks'in Çocuğu
Katherina Zoey Night

MesajKonu: Geri: Lotuslara Dikkat!!!   Lotuslara Dikkat!!! Icon_minitimeC.tesi Haz. 25, 2011 6:07 am

Sanal gerçeklik oyunu ile birkaç dakika daha uğraştım. Daha sonra sıkıcı gelmeye başladı ve dans pistinin çevresinde turlayarak çevremi inceledim. Birden yanıma biri yaklaştı ve “Hey, güzel bir gün değil mi?” diye sordu. Gökyüzünü görmüyordum ki cevap verebileyim. Bu bana bir şey hatırlattı. Ama ne? Hatırlayamadığım önemli bir şey vardı. Kız “Adım Jenna. Kısaca Jen diyebilirsin.” diye konuşmaya devam etti. Nedendir bilmem ama konuşması çok sinir bozucuydu. Dediklerini umursamayarak “Beni dışarı çıkarabilir misin? Daha yeni geldim ve çıkış yolunu bilmiyorum.” dedim. Gülümseyerek “Aslında ben de yeniyim. Ama gel, gökyüzünü görmek istiyorsan burası en uygun yer.” dedi ve onu takip etmem gerektiğini belirten bir işaret yaptı. Peşinden giderken hala unuttuğum nedir diye düşünüyordum. Biraz daha yürüdükten sonra cam ile kaplı bir alana geldik. Camdan dışarıya bakınca gökyüzü görünüyordu, tabi bu ışık denizi içinde ne kadar görünebilirse. Geceydi ve karanlık her şeyi yutmuştu. Birkaç dakika boyunca gökyüzüne baktım, bu sırada da kız (Jenna mıdır nedir?) gereksiz şeyler söyleyip duruyordu. Birden kızın sesi belirsizleşti ve kafama dank etti: Mel’in babasını arıyorduk! Peki neden buradaydık? Hemen buradan çıkmamız gerekiyordu! Arkamı dönünce kız ile burun buruna geldim. “Biliyor musun? Aslında bana en çok düz saç yakışıyor ama sence…” dedi fakat sözünü tamamlayamadan onu elimin tersiyle kenara ittim ve “Hıhı, bence de öyle.” dedim. Daha sonra ise koşarak onun yanından ayrıldım ve Melanie’yi aramaya koyuldum. Nereye gittiğimi bilmiyordum ama durmaya da niyetim yoktu. Bir yandan koşuyor bir yandan da “Sarı saçlı bir kız gördünüz mü? Mavi gözleri ve beyaz bir teni var. Üzerindeki bluz sarı ve büzgülü.” diye soruyordum. Ama hiç kimse onu görmemişti. Nereye kaybolmuştu şu Demeter Kızı? Bir bitkiye göre fazla hareketliydi. Onu bulana kadar canımın çıkacağını tahmin ediyordum. Bir kadın bileğimden tutarak beni durdurdu. “Yeter! Siz kendinizi ne sanıyorsunuz da beni sürekli engelliyorsunuz? Derdiniz nedir sizin, ha? Burada yaşamak ve dış dünya ile bağlantınızı kesmek beyninizi eritmiş herhalde!” diye haykırdım. Kadın şaşkınlıkla bana baktı ve “Seni gördüğümden beri seni izliyorum. Sadece üzerindeki kıyafetlere çok yakışacak bir kolyem olduğunu söylemek istemiştim.” dedi ve gümüş bir kolyeyi havaya kaldırdı. “Daha sonra bana geri verebilirsin. 123 numaralı od…” dedi ama ben sözünü tamamlayamadan kolyeyi elinden alarak cebime attım ve Melanie’yi aramaya devam ettim.
Melanie Arianna Bates
Demeter'in Çocuğu
Demeter'in Çocuğu
Melanie Arianna Bates

MesajKonu: Geri: Lotuslara Dikkat!!!   Lotuslara Dikkat!!! Icon_minitimeC.tesi Haz. 25, 2011 7:27 am

Sonunda kapının kilidi yavaşça bükülmeye başladı.Sabrımın sonuna gelmiştim ve iğrenç bir çığlık atarak kapıya güçlü bir tekme savurdum.Kapı kırıldı.Şarapnel parçalarından korunmak için kendimi geriye doğru attım.O kadar mutluydum ki ağzım bir karış açık kaldı.Birden içimdeki mutluluk ateşlendi.Kapıdan çıktım ve "Kat! Neredesin? Kapana kısıldık! Kat!" diye bağırıyordum.Karşıma bir kadın çıkana kadar böyle ciyaklamaya devam ettim.Kadın yüzünde hafif bir tebessüm bana zorla gülümsedi.Elime doğru uzandı.Elimin içinde soğuk bir metal hissettim.Baktığımda bir madalyon gördüm.Üstünde lotus çiçeği vardı.Kadına bakmak için başımı kaldırdım ama o çoktan gitmişti.Evet bu beklenmedik ve tuhaf bir durumdu.Ama bunları düşünecek vaktim yoktu.Madalyonu cebime atma gereği bile duymadan Kat'i aramaya devam ettim.Yine karşıma biri toslayınca "Hey önüne bak tamam mı?!" dedim."Sen kör mü...Ahh Kat!Seni gördüğüme çok sevindim." dedim.Nedensiz bir şekilde Kat'e sarıldım.Beni hafifçe iterek "Evet ben de" dedi.Aslında beni sevdiğini biliyordum ama biraz otoriter bir kişiliğe sahipti. "Buradan gitmeliyiz!Hemen!" dedim. "Evet ben de bunun farkına varmıştım zaten." dedi somurtarak. "Eh o zaman ne bekliyoruz hadi gidelim.Bu taraftan!" dedim.Onu sürükleyerek dışarı çıkartmaya başladım.Tam kapının önüne gelmiştik ki birisi "Kazandım!!" diyerek üzerimize doğru koşmaya başladı.Elimdeki madalyonu unutarak elimi çocuğun geldiği yöne doğru tuttum.Madalyondan mavi bir ışık çıktı ve etrafımızda güçlü bir koruma kalkanı oluştu.Bütün ışık madalyondan çıkıyordu ve elimin içine baktığımda madalyonun derimin üzerinde olduğunu gördüm!Tıpkı bir dövme gibi derimin üzerindeydi.Çocuk kalkana yapışıp yavaşça aşağı doğru kaymaya başladı. Kat ile aynı anda birbirimize baktık ve "Vay, çok havalı!" dedik.Bu anlık sevinçten sonra dışarıya doğru koşmaya başladık.Avucumu kapattım ve mavi ışık ortadan kayboldu.Kapıdan dışarı çıktık ve Favilla tam önümüze indi.İkimizde Favilla'nın üzerine çullandık (!).Zavallı at.Bizim ikimizi de çekmek zorundaydı.Özellikle beni.Favilla sanki düşüncelerimi okumuş gibi yavaşça homurdandı ve uyuşuk hareketlerle uçmaya başladı.Ortalık biraz sakinleştikten sonra elime bakabildim.Madalyon tamamen derimin içine girmişti.Artık onu çıkartmak imkansızdı.Yavaşça gözlerimin kapandığını hissettim ve derin bir uykuya daldım.Uykumda yine beni kandıracak şeyler gördüm ve bu sefer Nerus'u bir dahaki görüşümde öldüreceğime yemin ettim. "Yanlış yerdesin melez!Baban New York'ta!"dedi.Uyandım ve Kat'e bakarak öyle öfkeli bir sesle hırlayarak konuştum ki o bile anlamadı "Nerus bizi kandırmış.Babam New York'taymış"dedim.O da en az benim kadar sinirlenmişti.Favilla'nın kulağına eğildi ve "New York'a geri dönüyoruz Tenebroso" dedi.

Lotuslara Dikkat!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kaçtığın yere dikkat et
» Dikkat! Acemi Okçu
» Dikkat! okçular kılıç kullanıyor :)
» Dikkat!! Sıkı yönetim ilan ediyorum.
» Dikkat etsene az daha kafanı uçuruyordum!