Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Görevimiz Tehlike

3 posters
YazarMesaj
Thalia A. Carter
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Thalia A. Carter

Görevimiz Tehlike Empty
MesajKonu: Görevimiz Tehlike   Görevimiz Tehlike Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 10:18 am

Sabah kardeşim Hope'un kahkahalarıyla uyandım.Ben bile uyandıysam..Neyse.Hemen salona koştum ve en sevdiği komedi dizisini izlerken buldum onu.Bağdaş kurmuş televizyon izleyip kahkahalar atıyordu."Iı ıhıımm" diye öksürdüm dikkatini çekmek için.Bana baktı televizyonun sesini kıstı hemen.
"Seni uyandırmadım ya?" dedi.
"Evet canım uyandırmadın ben aslında bir hayaletim" dedim ve gözlerimi çevirdim.Saate baktım : saat 4 olmuştu! Hemen odama gittim (ben odama giderken Hope yine televizyonun sesini açtı). Şortumu ve bol tişörtümü giydikten sonra ceketimi alıp kulübeden dışarı çıkıp tanıdık birini bulup sohbet etmek için açık alana (tüm melezlerin orada gezip tozduğu,bankların olduğu yer) gittim.Ne yazık ki tanıdık biri yoktu.Ben de banklara yönelip oturdum ve biraz heyecan diledim.Çünkü şu sıralar hayat çok sıkıcıydı.Eh bugün dörtte kalkmam da bunun bir nedeni olsa gerek...
Bankta otururken güçlü bir rüzgar esti ve bende gözümün içine toz girmesin diye gözümü kapadım.Gözlerimi tekrar açtığımda kucağımda bir mektup duruyordu.Mühürlenmişti ve mühür de Hera'nın amblemiydi! Hemen zarfı açtım ve içinden kağıdı çıkarıp okumaya başladım.Aynen şöyle yazıyordu;

Afrodit çocuğu,saat altıda Thalia'nın ağacına gelmelisin.Bu önemli bir görev olacak diyebilirim.
Umarım sana olan güvenimi boşa çıkarmazsın saygı değmez melez.
Hera

Hera'dan ne kadar nefret etsem de onun söylediği şeyleri yapmazsam ne olacağını biliyordum ki zaten bu yapmak istediğim bir şeydi ; bir macera yaşam isteyen bendim ne de olsa...Kulübeme hızlı adımlarla ilerlemeye başladım.Kulübeye varınca hemen kapıyı iterek açtım ve odama geçtim.Kardeşlerim kulübede yoktu.Bu da sessizlikte hazırlanacağım demek oluyordu ki bu da harika bir şeydi.Hemen sihirli Vogue çantamı (dipsiz) aldım ve içine gerekli erzakları koymaya başladım ; ip,su,yedek ip,yedek su,yiyecek,ambrosia,giyecek vb. gerekli şeyleri koyduktan sonra çantamın ağzını kapadım.Kıyafetlerimi değiştirdim [dar kot pantolon,şık bir salaş tişört(elbet çantamla uyumlu)] , sonra da saçımı at kuyruğu yaptım.Saate bakınca saatin altıya beş olduğunu görünce hemen siyah deri ceketimi alıp,annemin verdiği sihirli güçleri olan bileziğin bileğimde olduğunu kontrol ettikten sonra Thalia'nın ağacına doğru koşmaya başladım.
Oraya varınca benden başka 10 kişi falan olduğunu gördüm.Anlaşılan zorlu bir görev olacaktı.Zell'i gördüm ve hemen yanına koştum
"Hera,ha?" dedim.İç çekti.Anlaşılan o da biraz şüpheliydi bu durumdan dolayı.Birden aşırı parlak bir ışık geldi hepimiz gözümüzü kapadık.Açtığımızda Hera oradaydı ve yapmacık bir şekilde gülümsüyordu.
Jimmy Turner
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Jimmy Turner

Görevimiz Tehlike Empty
MesajKonu: Geri: Görevimiz Tehlike   Görevimiz Tehlike Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 11:24 pm

Sabah saat onda kalktım.Üstümü değişip kulübeden çıktım,demir ocağına gitmeyi planlamıştım.Yürürken bir anda elimde bir şey hissettim,elimi kaldırınca elimde bir zarf olduğunu gördüm.Zarf Hera`nın özel mührü ile mühürlenmişti.Zarfı özenle açıp içinde ki kağıdı yavaşça açtım ve okumaya başladım;

Hephaistos Oğlu.Saat altıda Thaila`nın Ağacına gelmelisin.Önemli bir görev verilecek sana.Bu göreve gidebilecek kadar güçlü olduğunu düşünüyorum,güvenimi boşa çıkarma.

Okumayı bitirdiğimde şaşkınlıktan ağzım açık kalmıştı,bir tanrı önemli bir görev için bana güveniyordu.Hemen kulübeye koştum ve hazırlanmaya başladım.Gündelik zırhımı giydim.Gündelik Zırh nike eşofman gibi görünen ama İlahi Bronz bir zırh işini gören bir zırhtır.Sonra dolabımı açtım ve gizli bölümden Zaman Mekan Yaran küpüme on şerit Ambrosia,beş termos dolusu nektar,tırmanma ekipmanı,yedek bir zırh ve ihtiyacım olacak bir kaç şey daha koydum.Sonra küpümden kalkanım ve kılıcımı çıkarıp kontrol ettim.ikisi de çok iyi durumdaydı.Saate baktım,saat henüz on iki buçuk idi.Biraz zaman geçirmek için demir ocağına gittim ve bir süre silahım üstünde çalıştım.Sonunda saat 05:45 olduğunda demir ocağından koşarak Thalia`nın ağacına gittim.Bir çok melez toplanmıştı buraya,demek ki Hera bu görev için bir grup melez toplamıştı.Görev kim bilir ne kadar zor olacaktı.Birkaç dakika sonra Thaila`nın ağacının önünde göz kamaştıran bir ışık hüzmesi belirdi,sonra bu hüzme bir insan silüeti`ne dönüştü.Işık sonunda kaybolduğunda karşımızda Hera beliriverdi.Yüzünde zorla gülümsediğini açıkça belli eden bir ifade vardı.Kısa bir sessizlikten sonra Hera konuşmaya başladı;

''Evet melezler,sizlere zorlu bir görev vereceğim.Tarafımca güçlü melezler olarak değerlendirildiniz.Deadlus benden büyük gücü olan bir çeşme çaldı,bu çeşme bir tanrı kadar güçlüdür.Çeşmeyi ondan almanız gerekiyor.Labirente girecek ve atölyesini bulup çeşmeyi ondan alacaksınız.''

Konuşması biter bitmez etrafımızda spiral bir şekilde bir ışık demeti dolaşmaya başladı.Işık demeti bütün grubu içine almıştı.Bir kaç saniye sonra kendimizi Zeus`un Yumruğunda bulduk.Hera parmağını şıklattı,kayada bir kapak açılıverdi.Kapaktan aşağı doğru uzun taş basamaklar iniyordu.''İyi şanslar melezler'' dedi Hera ortadan kaybolmadan hemen önce.''Peki atölyeyi nasıl bulacağız ?'' dedim arkasından,fakat çok geç kalmıştım,Hera gitmişti.Etrafıma baktım,diğer melezler de ne yapacaklarını bilmiyor halde kalmışlardı.Tek çare yürümekti,tek çare atölyenin karşımıza çıkmasını ummaktı.
Daphne Warringford
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Daphne Warringford

Görevimiz Tehlike Empty
MesajKonu: Geri: Görevimiz Tehlike   Görevimiz Tehlike Icon_minitimePtsi Haz. 13, 2011 3:07 am

***Sabahın erken saatlerinde kabus görerek uyandım. Şu sıralar fazla kabus görüyordum. Yerimden sıçrayarak kalktım. Tüm kardeşlerim uyuyordu. Bazıları da avlanmak için dışarıdaydılar. Sessizce yataktan kalkıp banyoya gittim. Yüzümü yıkadım ve aynaya baktım, bir zarf yapıştırılmıştı. Üzerinde adım yazılıydı. Zarfı açtım içinde el yazısıyla şunlar yazılıydı;

Persephone Kızı; saat altıda Thalia’nın agacına gelmelisin. Önemli bir görevim var sana. Vaktinde orada ol ve sakın güvenimi bosa çıkartayım deme avcı!
Hera.~
Ah.. harika. sanki işim yokmuş gibi en sevmediğim tanrıça bana saçma bir görev verecekti. Ondan nefret ediyordum ancak başıma gelecekleri düşünerek maceraya gitmeye karar verdim. Kardeşlerimin bazıları uyuduğundan olabildiğince sessiz olmaya çalıştım. En sevdiğim yayımı aldım. Oklarımın sivriliğini kontrol ettikten sonra çantama gerekli birkaç şey attım. Tişörtlerimin arasından nektarımı çıkarttım. İçinde az vardı. Demek oluyordu ki dikkatli kullanmalıydım bunu. çantamı hazırladıktan sonra üzerimi değiştirdim. Kot pantolonumu ve mor tişörtümü giydikten sonra Thalia’nın ağacına koştum. Benden başka pek çok kişi vardı. Chels’in yanına gidip sohbet etmeye başladım onunda. Birkaç dakika sonra Hera gösterişli bir ışık süzmesi ile yanımıza geldi. Yapmacık bir şekilde gülümsedi. Gözlerimi devirdim. Bana baktı, daha sonra tüm melezlere bakıp konuşmaya başladı.
''Evet melezler,sizlere zorlu bir görev vereceğim.Tarafımca güçlü melezler olarak değerlendirildiniz.Deadlus benden büyük gücü olan bir çeşme çaldı,bu çeşme bir tanrı kadar güçlüdür.Çeşmeyi ondan almanız gerekiyor.Labirente girecek ve atölyesini bulup çeşmeyi ondan alacaksınız.'' Dedi. Ona orada kalkıp kendin alsana demek istedim ama kendimi tuttum.
Konuşması biter bitmez etrafımızda spiral bir şekilde bir ışık demeti dolaşmaya başladı.Işık demeti bütün grubu içine almıştı.Bir kaç saniye sonra kendimizi Zeus`un Yumruğunda bulduk.Hera parmağını şıklattı,kayada bir kapak açılıverdi.Kapaktan aşağı doğru uzun taş basamaklar iniyordu.''İyi şanslar melezler'' dedi Hera ortadan kaybolmadan hemen önce.
''Peki atölyeyi nasıl bulacağız ?'' dedi Jimmy arkasından,fakat çok geç kalmıştı,Hera gitmişti. Hiçbirimiz ne yapacağımızı bilemeden orada duruyorduk. Sonunda dayanamadım ve “Hadi gidelim dostlar. Bakalım başımıza neler gelecek?” dedim. Kayadaki kapaktan aşağı inmeye başladım burası gerçekten karanlıktı ama korkmyordum. Bir an önce bitmesini istiyordum bu görevin. Normalde göreve çıkmak en sevdiğim şeydir. Hele ki kalabalık bir grupsa. Ama bunu Hera vermişti ve ben onu sevmiyordum. Düşüncelerimden sıyrıldım ve merdivenlerden aşağı inmeye devam etim.

Görevimiz Tehlike
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Görevimiz Tehlike
» Görevimiz Tehlike (S.K. 70 #1)
» Görevimiz Tehlike (S.K. 70 #2)
» Görevimiz Tehlike (S.K. 70 #3)
» Yeni Bir Görevimiz Var.