Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Archaios Athoos

2 posters
YazarMesaj
Valentino R. Gavino
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Valentino R. Gavino

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimePtsi Nis. 11, 2011 4:31 am

Yeni bir derslik açılmış hemde abim eğitmen!Hemen koşarak sınıfa girdim sınıfta abim oturuyordu."Merhaba."diye bağırdım ve içeri giridim.Abim güldü ve "Merhaba niye buraya geldin?"diyerek saçımı karıştırdı.Bende sinsi bir gülümsemeyle "Ders almaya geldim."dedim.Abim beni klasik eşofmanların olduğu bir bölüme götürdü ve aban dönerek "Hangi dövüş snaatını öğreneceksin kara verdin mi?"dedi.Bende gine sinsi bir şekilde "Wing Chun."dedi.Abim biraz şaşırmış gibiydi bana bakarak "Önceden dövüş sanatlarıyla ilgilenmiyordun değil mi?"dedi.Bende zevk almış bir şekilde "Hayır, sadece odanı biraz karıştırdım o kadar."dedim.Abim öfkeden kudurmuştu sanırım aklından duyularımı almak geçiyordu ama yapmadı sakin olmaya çalışarak "Hadi derse başlayalım."dedi.
Zack Cliff Burton
Nyks'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Dövüş Sanatları Eğitmeni
Zack Cliff Burton

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimePtsi Nis. 11, 2011 12:49 pm

Arch'ın beni sinirlendirmesine aldırmadan onu dojo'ya götürdüm. Malzeme kısmına gittim ve ona klasik bir kamp eşofmanı getirdim ve ''Antrenman yaparken pantalon'unun yırtılmasını istemiyorsan giy bunu'' dedim. Arch itiraz etmeden giydi ve hazır olda beklemeye başladı. Arch'a ciddi bir ifade ile bakıp ''Öncelikle Arch,senden ciddiyet istiyorum. Bu sanat benim için gerçekten önemli ve buyüzden buna yapılan gevşeklikleri affetmem.'' dedim. Arch ilk başta şaşırsada ciddibirşekilde kafasını salladı. ''Tamam öyleyse. İlk olarak bu dövüş sanatının tarihçesini anlatacağım sana. Wing Chun sonsuz bahar anlamına gelir. Bir bayan rahibe tarafından bulunmuşve günümüzün en güçlü dövüş sanatlarından biri olmuştur. Temel mantığı yolun boşsa ilerle diyebiliriz. Ayrıca diğer mantıklarından birisi güce güc uygulamamaktır. Neysesana bunu uygulamalı olarak göstersem daha iyi'' dedim ve kum torbasının başına geçtim.
Valentino R. Gavino
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Valentino R. Gavino

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimeSalı Nis. 12, 2011 1:36 am

Abim kum torbasının önünde söze başladı "Wing Chun'un en önemli prensibi bir tehlike anında olabilecek en kısa sürede, gösterişli olmayan etkili ve sade tekniklerle ve doğrudan rakibi etkisiz hale getirmektir."dedi.Yani şöyle hava 180 derece dönüp tekme atma felan yoktu sanırım.Ciddiyetimi bozmadan abimi dinlemeye devam ettim.Abim sözüne devam ederek "Fazla açık vermemek için kafa bölgesine tekme atmıyacağız çünkü bu açık vermemize sebep olur ama orta ve alt bölgeye tekme mevcuttur.""dedi. ve kum torbasının ortasına ve altına sırayla tekmeyi attı.Pür dikkat onu izliyordum.
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimeÇarş. Nis. 13, 2011 3:29 am

Arch pür dikkat beni izlerken birkaç tekme daha attım ve dönüp ''Tekme atmadan önce duruşuma dikkat et. Bu duruş çok işine yarayacak. Biraz bacaklarını acıtacak ama olsun'' dedim ve gülümsedim. Arch ciddi bir şekilde kafasını salladı ve tekme atmak için kum torbasının başına geçti. Bir kaç tekme attıktan sonra değerlendirmemi duymak için bana döndü ''Bir acemi için fena değil. Ama tekme atarken kalçanı döndürme. Bu teknikte vücud her zaman düşmana bakar. Kalça,omuz gibi yerlerimiz her zaman sabit kalmalı'' dedim ve kum torbasının başına yine geçtim. ''Şimdi sana zincir yumruğu göstereceğim. Bu yumruk stili wing chun'un temelini oluşturuyor.''dedim ve sanki bir makara çeviriyormuş gibi yumruk atmaya başladım. Kum torbasını baya bir dövdükten sonra Arch'a dönüp ''Anladın değil mi? Sanki makara çeviriyomuş gibi. Ama yumrukların dik durumda olucak.'' dedim ve Arc'a bir kez daha yer açtım.
Valentino R. Gavino
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Valentino R. Gavino

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimePerş. Nis. 14, 2011 4:19 am

Abimin dedidği gibi yumruk atıyordum bu elimi acıtmaya başlamıştı.Bir süre sonra yumruk atmayı kestim ve soluk soluğa abime "Biraz dinlenebilir miyim?"dedim.Abim ise hafif gülerek "Oldu artık savaşta da rakibine böyle dersin hadi ayağa kalk."dedi.Ayağa kalkmamı beklemeden beni kaldırmaya çalıştı ama ben ellerini çekip kendim kalktım ve alnımda ki teri sildikten sonra yumruk atmaya devam ettim.Yorulmuştum hatta ellerim kopacakmış gibiydi ama durmadım irademi son damlasına kadar kullanmaya çalıştım.Sonra şu ana kadar abimden duyduğum en güzel cümleyi duydum "Tamam..."
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimeCuma Nis. 15, 2011 4:15 am

Arch tüm iradesini ve gücünü kullandıktan sonra yine merhametli davranıp ''Tamam bu kadar yeterli. Şimdi farklı bir çalışma stil'i deneyeceğiz. Benimle birebir dövüşeceksin'' dedim baş parmağımla kendimi göstererek. Arch dediklerimi duyduktan sonra acı bir şekilde yutkundu ve yavaş yavaş wing chun pozisyonu aldı. Arch pozisyonunu aldığında hızlı bir şekilde saldırıya geçtim ama Arch refleksleri sayesinde kurtulmayı başardı. Saldırımdan kurtulduktan sonra hafif bir tekme attım ve Arch bunuda durdurup bana birwing chun tekmesi atmaya çalıştı. Yaptıklarını görünce ''Aferin!'' dedim ve saldırmaya devam ettim.
Valentino R. Gavino
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Valentino R. Gavino

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimePtsi Nis. 25, 2011 3:21 am

Abim beni çok kolay yere serebilirdi ama bunu yapmıyordu yaptığı saldırılardna kaçınca ve ya saldırı yaptığımda "Aferin." anlamında başını sallıyordu.Az önce söyledi aferin ise beni iyice gurulandırmıştı.Aslında abimle ders yapmak çok eğlenceli olabilirdi ama bu ders dövüş sanatları olunca yüzünüze tekme yemediğinize dua etmeniz gerek.Abim gerçekten atik davranıyordu.Şu ana kadar abim bir kere bile vurmamıştı.Vursaydı u an hala yerde olurudm diye düşünüyordum.Özellikle abimin öğrettiği yapmaya özen gösteriyordum ama kolaydı çünkü abim bilerek bana öğrettiği haraketleri yaptırıcak saldırılar ve ya savunmalar yapıyordu.Abimin bunca şeyi nerden öğrendiği hala aklım almıyordu iyi kılıç kullanıyor, dövüş sanatlarında iyi, muşta kullanan tek melez.yani en azındna ben öyle zannediyordum.Abim dikkatimn dağılmasındna faydalanıp bel boşluğuma vurdu ama bilerek ağır vurmadı yoksa kesin yerde baygın yatardım.Artık savunma ve boş darbelerin gereksiz olduğunu anlayıp dizinin oraya vurudm abim dengesinde çoka z oynama oldu ama hiç bir şey olmadan dövüşe devam etti.

Archaios Athoos
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Archaios Athoos
» Archaios Athoos [2]
» Archaios Athoos
» Archaios Athoos
» Archaios Athoos