Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Archaios Athoos

2 posters
YazarMesaj
Valentino R. Gavino
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Valentino R. Gavino

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimeC.tesi Nis. 09, 2011 1:06 am

Derslikleri gezmeye tam gaz devam ediyordum sırada Silah ve Zırh Yapım Sınıfı vardı.Burası gerçekten çok havalıydı ben ise kendi kalkanımı yapmak istiyordum.İçeri bir göz ucuyla gezdirdim içeride kimse yoktu sanırım.İçeriye doğru "Hu hu orada kimse var mı?"dedim.Sesim yankılandı ama cevap gelmedi.İçeriyi gezmeye başladım burada çoğunlukla hep Hephaistos çocukları dolaşır diye düşündüm.Birden kapı aralandı geleni net göremiyordum ama kesinlikle öğretmenimdi sesimi tazeleyerek "Merhaba ben Archaios Athoos Arc dersen sevinirim."dedim ve silüetin görünmesini bekledim.
Elena Martin
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Elena Martin

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimeSalı Nis. 12, 2011 7:04 am

İşlerimi hallettikten sonra melezlere ders vermek için kendi sınıfım olan silah ve zırh sınıfına gittim. İçeri girdiğimde biri vardı ve bana "Merhaba ben Archaios Athoos Arc dersen sevinirim." dedi. Yanına gittim ve "Selam, ben Elena, eğitmenim." dedim. Arc buna sevinmişe benziyordu. Anlaşılan hemen derse başlamak istiyordu.

"Tanıştığıma memnun oldum. Ben ders almak istiyorum." dedi. "Tamam başlayalım. Silah mı yapmak istiyorsun? Yoksa zırh mı yapmak istiyorsun?" diye sordum.
Valentino R. Gavino
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Valentino R. Gavino

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimeÇarş. Nis. 13, 2011 4:48 am

Heyecanla "Kalkan."dedim.Eğitmenim beni kalkanların olduğu yere götürdü savaşta sürekli kullandığımız kalkanlar buradaydı.Sonra Elena önüme bir demir plaka koydu.Ardından birde örs koydu ve konuşmaya başladı "Şimdi ilk önce demiri eriteceğiz."onaylarcasına başımı salladım ve ocağın yanına geldik.Tabakayı biraz erittikten sonra Elena bana bir kalıp verdi ardından "Demiri buna dökeceksin."dedi.Hiç bir şey demeden demiri kalıba boşalttım.Ardından kalıbı ocaktan çıkardık ve soğumaya bıraktık.
Kalkan soğuduğunda Elena kalkanı çıkarmamı söyledi bir bez ile aldım.Sonra oval tarafını çevirdim.Elena elime bir çekiç iliştirdi ve kalkanı düzeltmek için dövmemi istedi.
Elena Martin
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Elena Martin

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimeCuma Nis. 15, 2011 9:47 pm

İl defa birine kalkan yapmasını öğretecektim. Onun için Arc'ın kalkan yapını istemesi beni mutlu etmişti. Onun önüne demir plaka ve örs koydum. Sonra demiri eirtmesini istedim. Demiri ocağa attık ve eriyince bir kaba döktük. Sonrada bunun soğumasını bekledik. Yeterince soğuyunca oval şekle geitrdik ve Arc'ın eline bir çekiç verdim. Bununla kalkanı düzeltecekti. İşkj başta ona nasıl yapacağını gösterdim. Arc dikkatle beni izliyordu. Nasıl düzeltileceğini anladığına kanaat getirdiğimde çekici tekrar ona verdim ve benim yaptığım gibi yapmasını istedim.
Valentino R. Gavino
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Valentino R. Gavino

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimePtsi Nis. 18, 2011 1:34 am

Çekici elime aldım iyice kavradıktan sonra hem gösteriş olsun hemde ağırlığını iyice anlamak için çekici bir kaç kez havaya atıp geri tuttum.Sonra Dikdörtgen prizması tableti çekiçle dövmeye başladım.İlk amacım üstünü yarım daire yapmak ikinci işim ise altını içe doğru yarım daire yapmak.Çekici vuruyordum fazla güçlü olduğunum söylenemezdi.Üstünü bitirmeye yaklaşmıştım en azından ben öyle zannediyordum.Sonra sağ elimin tersiyle alnımda ki teri sildim ve dövmeye devam ettim.Yamuk oluyordu ama bir türlü düzeltmeyi beceremiyordum..En sonunda pes ettim ve diğer kısımları dövmeye başladım.Üst kısmı bitmişti ama bir sürü çıkıntı vardı.Elena'nın bir şey demesine izin vermeden arka tarafına geçtim.Bununda yaklaşık yarısını yapmışken elimde derman kalmadı ve çekici masaya koyup bir sandalye çektim.
Elena Martin
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Elena Martin

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimePtsi Nis. 18, 2011 3:48 am

Arc diğer melezlere göre bayağı bu işte iyiydi. Ancak bir süre sonra çok yoruldu ve çekici bırakıp sandalyeye oturdu. Gülümsedim ve "Biraz dinlen." dedim. Arc başını sallayınca içeriye gittim ve iki kahve aldım. Küçük bir mola ona da bana da iyi giderdi. Bütün gün burada ders veriyordum. Bu da beni çok yoruyordu. Kahveyi Arc'a uzattım ve bende bir sandalyeye oturdum. Bir yandan kahvemizi yudumluyorduk bir yandan da sohbet ediyorduk. Bir süre sonra kahvelerimiz bitti ve böylece molada bitti. Bardakları götürdükten sonra işe koyulduk. Arc hala benden yardım almak istiyordu ve her şeyi kendisi yapıyordu.
Valentino R. Gavino
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Valentino R. Gavino

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimePtsi Nis. 25, 2011 1:41 am

Kahve gerçekten iyi bir fikirdi beni biraz da olsa dinlendirmişti.Elena'yla sohbet etmek gerçekten güzeldi ama buraya ders almaya ve bir kalkan yapmaya gelmiştim.Kahveler bitinci Elena kahveleri alıp içeri götürdü.Ardından ellerimi ovuşturdum ve işe başlaıdm Elena'dan yardım istiyordum ama buna rağmen ginede ben yapıyordum.İlk iş olarak kalkanın altını yapmaya devam ettim kahve iyi gelmiş olacak ki hızlı bir şekilde yapıyordum.Pürüzleri düzeltmeye çalışıyordum.Sonunda Elena pürüzleri düzeltmeyi öğretmek için yanıma geldi ve nasıl yapılacağını gösterdi.Bende onun yaptığı şekilde yapmaya çalışıyordum.Pürüzler tam düzelmiyordu ama en azından normal bir kalkana benzemeye başlıyordu.Elena'ya bir ara göz attım o da bana devam et anlamında elini salladı.Üst yüzün pürüzlerini bitirmiş gibiydim sonucu almak için Elena'ya döndüm.
Elena Martin
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Elena Martin

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimePerş. Nis. 28, 2011 5:37 am

Arc kalkanın pürüzlerini yok etmeye çalışıyordu. Ona nasıl yok edeceğini gösterdim. Arc hemen kavradı ve benim yaptığım gibi yapmaya başladı. Gayet iyi gidiyordu. Bir süre sonra kalkanın üst tarafını bitirmişti. Bana döndü ve bir şeyler söylememi bekledi. "Güzel gidiyorsun. Alt kısmıda hallet." dedim. Arc başını salladı ve kalkanın alt kısmınıda düzeltmeye başladı. Burayı daha öncede biraz düzelttiği için işi uzun sürmedi. Bana baktı. "Güzel. Şimdi tek bir aşama kaldı. O da kalkana bir tutacak yapmak." dedim. Kalkanın tutacağınıda yaptıktan sonra tüm işimiz bitiyordu.
Valentino R. Gavino
Amphitrite'nin Çocuğu
Amphitrite'nin Çocuğu
Valentino R. Gavino

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimeCuma Nis. 29, 2011 4:32 am

Elena sözlerini bitirince elime bir demir parçası ve kaynak makinesi ile maskesi tutuşturdu.Hemen maskeyi taktım hiç böyle bir şey kullanmamıştım dışarıdan çok komik gözüktüğüme emindim.İlk iş olarak ne yapacağımı düşündüm.Sonra köşelerini eritip bükmek aklıma geldi.Aklıma geleni gerçekleştirmek için göz kararı bir ölçü aldım ve eritmeye başladım.Kıvamına geldiğini anladığımda elime bez alıp olabildiğince dik bükmeye çalışarak büktüm.Sonra göz kararıyla eşit olduğunu sandığım kısmı eritmeye başladım.Yeterince eridiğini düşündüğüm zaman gine bezle büktüm.Ardından Elena'ya baktım ama maskeden yüz ifadesi gözükmüyordu.Ama sesini duydum ''Kalkana kaynakla birleştireceksin.'' Dediğini yapmak için kalkanı önüme aldım ve kaynatmadan demiri koydum ve kaynak makinesini çalıştırdım.Biraz sonra Elena'nın sesini duydum iyice duymak için makineyi kapatıp maskeyi çıkardım.
Elena Martin
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Elena Martin

Archaios Athoos Empty
MesajKonu: Geri: Archaios Athoos   Archaios Athoos Icon_minitimeC.tesi Nis. 30, 2011 9:56 am

Arc biraz demir aldı ve bunu kaynak makinesiyle kalkana tutacak yapmaya başladı. Bir süre sonra gayet iyi olmuştu ama Arc devam ediyordu. Ona sesimi duyurmak için bağırdım. Arc kaynak makinesini durdurdu ve bana baktı. Bende onun elinden kalkanı aldım ve inceledim. "Bu tamam. Süslemeler yapmak ister misin?" diye sordum. Arc istediğini söyledi. Onun için işe yarar birkaç alet daha çıkardım. Arc işe koyuldu. Kısa bir süre sonra bu da bitmişti. Kalkanı aldım ve ayrıntıyla incelemeye başladım. Hiçbiir eksiği yoktu ve güzel olmuştu. Artık Arc'ı mezun edebilirdim. "Arc seni mezun ediyorum." dedim ve dersi bitirdim.

Ders Bitti!

Archaios Athoos
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Archaios Athoos
» Archaios Athoos
» Archaios Athoos
» Archaios Athoos [2]
» Archaios Athoos