Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Denetleme 11

5 posters
YazarMesaj
Mirabella LaPiere
Demeter'in Çocuğu/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Mirabella LaPiere

Denetleme 11 Empty
MesajKonu: Denetleme 11   Denetleme 11 Icon_minitimePerş. Mart 24, 2011 11:09 am

Her zamankinden erken uyanmıştı, uykunun tatlı davetine dalmayı her şeyden çok istiyordu lakin bugünün diğerlerinden ayıran özelliği beyninde birden çağrışım yapmıştı; temizlik… Bayıldığı söylenemezdi, nefret ettiği de, fakat üşengeç bir kişiliği olduğu için yükselenine ne kadar lanet okusa bu konuda belki de değişmeyecekti. Kardeşlerini uykunun tatlı büyüsünden koparmak istemiyordu, Mana’nın zaten temizlik günleri özellikle erken kalktığını bildiğinden Mitch ile Mana’nın odasına uğramamıştı. Seri bir şekilde üzerini değiştirip, yatağını özenle topladı. Kardeşlerinin uyanmasını bekleyene kadar kendi odasına el atmanın iyi bir fikir olabileceğini düşündü, bu saye de işin bir kısmının biteceği kanısındaydı. Yapılacak işler az çok kendisini belli ediyordu, çarşafların makineye atılması, raflarda ki tozun alınması, süpürgenin yapılması ve göze çarpan birkaç küçük ayrıntı daha… İçeri giderek eline aldığı bezle özenle raflarda ki tozları almaya başlamıştı, raflarda ki kitap ve bibloların tek tek üzerlerinde ki tozları alıp yerlerine özenle yerleştiriyordu. Aslında bu işten eğlendiği söylene bilinirdi, her kulağına taktığı mp3’ü sayesinde kendisini müziğin ritmine kaptırmış sadece yaptığı işe odaklamıştı. Lakin odanın kapısının açılıp kardeşlerinin uyandığının farkına varamamıştı, taa ki Mitch’in kulaklığını almasıyla kendisine bakan simalarla karşılaşması bir olmuştu. Yüzünde şaşkın bir ifade oluşmuştu, kardeşlerinin ne zamandan beri ayakta olduğunu bilmiyordu. Kendisini müziğin ahengine kaptırdığından geldiklerini duymamıştı. Mana’nın yapacak işleri söylemesiyle herkes görevinin başına geçmişti.
    Bu sefer elinde bez yerine süpürgeyi almıştı, yeniden kulağına taktığı mp3’ün sesini sonuna kadar açarak bir kez daha kendisini müziğin akışına bırakmıştı. Kimi zamanlar süpürgeyle dans eder gibi elinde ki süpürgenin etrafında dönüyor, kulağına aşina olmuş şarkının sözlerini tekrar ediyordu. Eğlendiği kesindi; belki kavalyesi bir süpürgeydi lakin iyi dans ettiği kanısındaydı. Tıpkı yerdeki pislikleri yok ettiği gibi.

Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

Denetleme 11 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 11   Denetleme 11 Icon_minitimeCuma Mart 25, 2011 1:33 am

Sabah yine saatimin sesiyle uyanmıştım. Bugün temizlik günüydü. Her ne kadar bu günden nefret etsem de, etrafı temizleyen cıvıl cıvıl kardeşlerimi görmek çok hoşuma gidiyordu. Biraz zor da olsa kalktım ve Mitchie'yi dürttüm. ''Hey, Mitch! Mitchie! Bil bakalım bu gün ne günü?'' Mitchie yastığını sanki kendini boğmak istiyormuş gibi yüzüne bastırdı ve inledi. ''Ah! Olamaz!'' Onun bu haline artık alışıktım. Hızla yatağımın yanına gittim ve nevresimleri çıkardım. Mitchie'nin oflamalarına rağmen onun yorganının kılıfını elimden geldiğince rahatsız etmeden aldım ve hepsini beraber, hiçbirini düşürmemeye çalışarak kucağıma alıp banyoya götürdüm. Mitch çoğunlukla kirlileri yıkardı. Diğer işlerden kaytarmış olurdu böylece. Bu yüzden pek birikmiş çamaşır yoktu. Ona kalkınca nevresimleri yıkatırdım zaten. Temizlik için iyice havaya girmiş bir şekilde odama giderken aklıma diğerlerini uyandırmak geldi. Koşup odamın kapısını açtığımda Mitch hayret verici bir şekilde uyanmıştı! İçimden ona sarılmak geldi ama yeni uyanıkken oldukça huysuz oluyordu. Bu yüzden sadece ''Haydi Mitch, kardeşleri uyandıralım da, parti başlasın.'' dedim ona. Mitch gülümsemeye çalışarak pijamalarını bile değiştirmeye tenezzül etmedi ve beni takip etti. Kardeşleri toplamak uzun sürmedi, hepsi yeni uyandığı için kuzu gibilerdi. Tabii yaptıklarını anlayana kadar bu mayışıklıkları üzerlerindeydi. Son durak Anna Maria'nın yanıydı. Biz geldiğimizde Anna kendini iyice işe kaptırmış, kulaklıkları takıp etrafta fır dönüyordu. Kendi kendime gülümsedim ama bizim sabırsız Mitchie'miz Anna'nın kulaklıklarını çıkarınca Anna şaşkınlıkla bize baktı. O daha birşey diyemeden grup dağılımına başladım. ''Tamam, şimdi, Mitch, sen kirli nevresimleri yıkayabilirsin sanırsam. Herkes kirlilerini banyoya koysun da Mitch ilgilenebilsin. Herkes kendi odasından sorumlu. Zaten bir odada iki kişisiniz, o kadar da zor olmayacak. İşleriniz bitince beraber toplanıp oturma odasını hallederiz. Sorusu olan?'' Kimseden ses çıkmayınca başımı sallayıp Mitch'le benim odama doğru yürümeye başladım. Koskoca oda bana kalmıştı ama ben zaten buna alışıktım.
Mirabella LaPiere
Mirabella LaPiere

Denetleme 11 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 11   Denetleme 11 Icon_minitimeCuma Mart 25, 2011 11:53 am

Yerleri süpürmesi neredeyse bitmişti, etrafa baktığında herhangi bir gözüne çarpan nesne göremiyordu. Bunun iyiye işaret olduğundan emindi, lakin gözü sabah kalktığında köşeye sepet içine koyduğu nevresimlerindeydi, seri bir hareketle Lessy’nin de kirli nevresimlerini alarak Mitch’in yanına götürdü. Onun için iş daha yeni başlıyordu, odalarına gittiğinde kabataslak kusursuz görünüyordu, lakin dikkatle bakıldığında çalışma masasının üzerinde duran çizimleri, Lessy’nin kitapları, her yeri kaplamıştı. Aklında ki mini görev listesini uygulamak için harekete geçti; masanın üzerindeki çizimlerini çizim çantasına koyup, kalemlerini özenle masanın üzerinde duran turuncu kalemliğe yerleştirdi. Raflarda ki kitap ve çok sevdiği bibloları da yerleştirdikten sonra camları silmeye koyuldu. Bu arada Lessy’de odanın diğer işleriyle ilgileniyordu… Elinde ki spreyi cama sıkıp diğer yandan da özenle siliyordu, kimi zamanlar, eline aldığı bezleri karıştırıyordu fakat bu karışıklık uzun sürmüyordu. Odalarına bir kez daha göz gezdirmeye başlamıştı, eksik bir şeyin olmasını istemiyordu. Her şeyin dört dörtlük olmasını istiyordu, her ne kadar kimsenin kusursuz olmasına imkanın olmayacağını bilse de, mükemmeliyetçi kişiliği zihninde ki düşüncesine engel oluyordu. Gözü birden duvalara çarpmıştı; neden olmasın sorusu benliğinde oluşmuştu. Lessy'e yardım ederek duvarlarıda silmeye başladı. Normalde bu işi yapmazdı, duvarları es geçerdi New York'da olsa babasından duymadığı söz kalmazdı. Duvarlarda mı silinir? Yapacak iş mi kalmadı sözleri kulağını çınlatmıştı. Hafızasına yansıyan anılarla yüzünde küçük bir tebbessüm oluşmuştu. Duvarları da sildikten sonra son bir kez etrafa bakınmaya başladı , elinde ki küçük not kağıdına bakarak “yerler; tamam… camlar; tamam; yataklar; tamam…süpürge; tamam… duvarlar;...” bir an yaptığı iş komiğine girmişti, yüzünde bozulmayan gülümseme ile listeye işaret koyarak devam etti“-tamam... toz;…” gözünü tereddütle odanın içinde kara parçası arayan bir korsan edasıyla gezdirmeye başlamıştı fakat Lessy’nin elinde ki bezle etrafın tozunu bir kez daha aldığını görünce listenin yanına küçük bir işaret daha ekledi. Mitch’in yardıma ihtiyacı olduğunu düşünerek odadan ayrılıp banyoya gittiğinde tüm işlerin halledildiğini görmüştü. “Hey Mitch, yardıma ihtiyacın olur diye gelmiştim lakin sen lavabolara kadar halletmişsin. Müthişsin!” Mitch’in temizlik konusunda titizliğini bir kez daha kendini belli ediyordu, Mana’nın odaları bitirince oturma odasına geçecekleri sözü çağrışım yapmıştı. Bir asker edasıyla hazırlığını yapmaya başlamıştı, eline aldığı sprey ve bezleri cephanelik gibi benimsemişti adeta. Zaten içinde bulundukları durumda temizlik adına yapılan bir savaş değil miydi?
Clara Thompson
Clara Thompson

Denetleme 11 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 11   Denetleme 11 Icon_minitimeÇarş. Mart 30, 2011 7:35 am

Mitchie ile benim odama girip etrafa bakındım. Benim tarafım her zamanki gibi düzenliydi, Mitchie'nin yatağı ve etrafındaki alan bir sürü ıvır zıvırla döşeliydi. Birkaç tarak, onlarca toka, birkaç kalem, bol bol kağıt, fizik ödevi ve daha neler neler... Mitchie sıyrıldı tabii, ben de hemen yere çömelip ıvır zıvırları toplamaya başladım. Mitchie'nin makyaj malzemeleri çekmecesine toka ve tarakları attım, kağıtları çöpe, ödevleri ve kalemleri de çalışma masamıza koydum. Sıra toz almaya gelmişti. Banyo'ya gidip temizlik dolabından be alırken Mitchie'ye ''Haydi yine sıyırdın, iyisin iyisin.'' diye takılmayı da ihmal etmedim. Çalışma masasını ve kitaplığı çabucak sildim. Çok kullanılan mobilyalar olduğu için onlar pek tozlanmamıştı. Tabii bu arada kitaplığımı da gözden geçirmeyi ihmal etmemiştim. Kitaplarımı düzelttim, yine alanlarına göre sıraladım, seri kitaplarını yan yana koydum ve kitaplığın bir rafındaki minik heykelciklerin tozunu da aldım. Sıra perdelere gelmişti, bu temizlikte perdeleri değiştirmeye karar vermiştim. Tamamen yeşil perdeleri çıkarıp beyaz fonda minik yeşil, kahverengi ve mavi karelerin olduğu perdeleri asacaktım. Bir sandalyeye çıkıp perdeleri çıkardım. Bu iş biraz kolumu ağrıttıysa da odamızın havasını tamamen değiştirecek bir atılımdı bu, pes etmemeliydim. Perdeleri kapının sibine koydum, onları sonra Mitch'in yanına götürebilirdim. Takacağım perdeleri kaptıktan sonra, büyük uğraşlarla onları takabildim. İşimi bitirdiğimde kollarım gerçekten kopacak gibiydi ama çok güzel durmuşlardı. Çocuğunu seyreden bir anne gibi gururla perdelere bir göz attıktan sonra, kardeşlerin durumlarını kontrol edeyim dedim. Hem de kollarımı dinlendirmiş olurdum.
Alicia Roxanne Wideen
Demeter'in Çocuğu/Kulübe Lideri
Demeter'in Çocuğu/Kulübe Lideri
Alicia Roxanne Wideen

Denetleme 11 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 11   Denetleme 11 Icon_minitimeCuma Nis. 01, 2011 9:08 am

Sabah sabah Mana odama gelmişti. Biraz sinirli biraz da sevimli bir ifadeyle konuşmaya başladı. ''Hadi Sofi kalk artık. Bugün denetleme var. Odanı toplaman lazım.'' Bu olamazdı. Ben hiçbir zaman temizlik yapmayı sevmemişimdir. Evimdeyken yatağımı bile toplamazdım. Ama şu an mecburdum. Her şeyden önemlisi kardeşlerime yardım etmem gerekiyordu. Mana'ya gülümseyerek yatağımdan kalktım. İlk olarak banyoya gittim. Her sabah olduğu gibi kalkar kalkmaz dişlerimi fırçalamam gerekiyordu. Temizlik biraz daha bekleyebilirdi. Dişlerimi fırçaladıktan sonra odama gittim. Zaten küçük ve şirin bir odam vardı. Bu odada ne kadar tek başıma kalsam da temizlemek kolay olurdu sanırım. İlk önce yatağımı topladım. Yorganları yerli yerine yerleştirdim. Birkaç atılcak çöpü de attım. Şimdi kirlilerimi Mitchie'ye götürmem gerekiyordu. Çamaşır işi ondaydı. Kirlileri de götürdüken sonra masamı düzenledim tozunu falan aldım. Yerleri de sildikten sonra bu iş tamamdı. Unutmadan duvarları da silicektim. Yavaş yavaş tüm işlerimi hallettim. Şimdi de oturma odasına gitmem gerekiyordu. Kardeşlerime yardım edecektim.

Hermia Aigian Cocteau
Ares'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Melez Denetleyicisi
Ares'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Melez Denetleyicisi
Hermia Aigian Cocteau

Denetleme 11 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 11   Denetleme 11 Icon_minitimeÇarş. Nis. 13, 2011 1:18 am

Bugün son biri bitirsin şunu
Alexandra Bethany Daniels
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Alexandra Bethany Daniels

Denetleme 11 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 11   Denetleme 11 Icon_minitimeÇarş. Nis. 13, 2011 2:42 am

Evet şimdi ben bitirdim bile Mia! Değerlendirmede. Smile

Denetleme 11
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Denetleme 6
» 8. Denetleme
» 6. Denetleme
» Denetleme 15
» Denetleme 14