Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Georgina Orwell

2 posters
YazarMesaj
Georgina Orwell
Hypnos'un Çocuğu
Hypnos'un Çocuğu
Georgina Orwell

Georgina Orwell Empty
MesajKonu: Georgina Orwell   Georgina Orwell Icon_minitimePerş. Mart 17, 2011 7:46 am

Kampa yeni gelmiştim. Kız kardeşim Alexis bana kampı gezdirirken birkaç çeşit derslikler olduğunu ve her melezin oralardan ders aldığını söylemişti. Ayrıca kendisinin Yardımcı üyü Teknikleri eğitmeni olduğunu da ağzından kaçırıvermişti. Bu konuyu saklı tutmak istiyordu ama insanın karşısında ben varsam bir şeyi ne kadar gizli tutabilirdi ki?

Bugün boş vaktimde bir deslşklere uğrayıvereymi demiştim. Karşıma çıkan ilk dersliğe girmiştim nasıl bir şey olacak diye. Dersliğin adı şuydu: Sanat ve Zanaat Becerileri.

İçeriye girip etrafıma baktım. Kimse görünmüyordu. Belki geldiğimi duymamışlardır diye bağırdm. "Hey! Kimse yok mu?!"
Ange Morgan Lamartine
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Ange Morgan Lamartine

Georgina Orwell Empty
MesajKonu: Geri: Georgina Orwell   Georgina Orwell Icon_minitimeCuma Mart 18, 2011 4:59 am

Elimle Lara'nın en son getirdiği moda dergisi koltuğa yayılmış bakıyordum.Disleksi hastalığım vardı o yüzden pek okuyamasam da sayfaları çevirirken resimlere bakıyordum.Tam Lara'ya göre kıyafetler vardı. "Hey!Kimse yok mu?" Kapıdan gelen sesle aniden yerimden fırladım ve dergi elimden kayıp yere düştü.Hemen eğilip aldım ve masanın üstüne bıraktım.Kpıya doğru ilerlerken bir yandan da bağırıyordum. "Evet,evet ben varım." dedim aceleyle.Kapının önünde bir kız duruyordu.Daha önce hiç görmemiştim.Gülümseyip daha da yaklaştım. "Merhaba!Ben Ange." dedim ve kampta çoğu kişiyi tanımanın vermiş olduğu bilmişlikle devam ettim. "Sen de yeni olmalısın.Hoşgeldin.Adın ne?" dedim bir cümleye bir çok sözcük sığdırınca nefesim kesildi ve derin bir nefes aldım.
http://yadigarlarrpg.yetkin-forum.com/forum.htm
Georgina Orwell
Hypnos'un Çocuğu
Hypnos'un Çocuğu
Georgina Orwell

Georgina Orwell Empty
MesajKonu: Geri: Georgina Orwell   Georgina Orwell Icon_minitimeCuma Mart 18, 2011 5:36 am

Her zaman dediğim gibi bağırmak iyi ya da kötü mutlaka bir sonuç getirirdi. Bu sefer de öyle oldu. Geldiğimi duymayan kız sesimi işitince yerinden zıpladı ve "Evet,evet ben varım." dedi alelacele. Kız kapıya doğru gelince onu gördüm. Sarı kıvırcık saçları vardı ve oldukça güzeldi. Kendini tanıttı. "Merhaba! Ben Ange." dedi. Sonra bilmiş bilmiş devam etti. "Sen de yeni olmalısın. Hoşgeldin. Adın ne?" Galiba uzun süredir kamptaydı, kampa yeni gelenleri şıp diye anlayabildiğine göre. Bu kızla arkadaş olmalıydım.

"Evet, ben yeniyim. Adım Georgina. Hypnos kızıyım. Galiba sen de Sanat ve Zanaat eğitmeni olmalısın. Sen kimin kızısın peki?" Kız gerçekten güzeldi. Afrodit kızı diyecektim ama içimden bir ses öyle olmadığını söylüyordu. Apollon kızı mıydı acaba? Olabilirdi. En azından Afrodit kızı olmasından daha yakın bir ihtimaldi.

Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

Georgina Orwell Empty
MesajKonu: Geri: Georgina Orwell   Georgina Orwell Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 2:09 am

Ona beni takip etmesini işaret edip yanına ilerledim. "Apollon'un kızıyım." dedim.Hypnos Çocukları kampta oldukça popüler olmaya başlamışlardı.Ama bizim kulübe birinciydi sonuçta değil mi?Bunu seviyorum.Hemen boş bir yere geçip ona döndüm. "Georgina,burda beklermisin?Ben aletleri alıp geleyim." dedim.Georgina başını salladı ve gülümsedi.Ona kocaman gülümsememle karşılık verdim.Hemen almaya gidip büyük taşı kucağıma aladım ve geri döndüm. "Bak şimdi," dedim ve başlamak için çekmecelerimizden birini açıp içinde büyük ve küçük boylu iki tane çekiç çıkartıp Georgina'ya uzattım.Hiç bir zaman stoğu tükenmeyen taşlarımızdan -zor görünsede aslında parçalaması çok kolay.Melezler için hazırlıyoruz- aldım ve Georgina'un önüne yerleştirdim. "Hayal ettiğin şeye göre,taşın boyutunu ayarlayabilirsin.Ama bunu elindekilerle ve düzgün kesmene yarayacak testere gibisinden birşey ayarlayabilirim.Sonra,yapacağın şey yuvarlaksa yuvarlak yapmana yardımcı olacak aletlerimiz var.Ve en sonunda da planladığın cismin,en ince ayrıntılarına kadar çizmen gerekiyor." dedim ve derin bir nefes alıp devam ettim. "Sana aletleri tanıtacağım.İstersen kendin başlayabilirsin yada sana yardımcı olabilirim.Zor durumlarda tabii ki yardım edeceğim."dedim ve gözlerimi kısıp Georgina'ya baktım. "aklına takılan birşey var mı?" dedim gülümseyerek.
Georgina Orwell
Hypnos'un Çocuğu
Hypnos'un Çocuğu
Georgina Orwell

Georgina Orwell Empty
MesajKonu: Geri: Georgina Orwell   Georgina Orwell Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 2:42 am

Bana, onu takip etmemi işaret ederek sorumu cevapladı. "Apollon'un kızıyım." Ben de öyle düşünmüştüm zaten. Bunu söylemek isterdim ama masum kız imajımı fena halde zedelemiş olurdum bunu söylersem. Boş bir yere geçip bana döndü Ange. "Georgina,burda beklermisin? Ben aletleri alıp geleyim." dedi. Masum kız imajıma katkıda bulunacak bir şekilde gülümsedim. O da bana gülümseyip kayboldu. Bir iki dakika sonra Ange geri döndü. Elinde kocaman bir taş vardı. Acaba bu deniz kenarından alınmış bir kaya mıydı?

Ange o taşın ne için olduğunu açıklamaya başladı. Bu arada büyük taşı önüme koyup çekmecelerden birinden bir şeyler almaya girişmişti. Önüme iki tane çekiç koyunca ne yapacağımızı az çok anlamıştım sanki ama yine de onu dikkatle dinledim. "Hayal ettiğin şeye göre,taşın boyutunu ayarlayabilirsin.Ama bunu elindekilerle ve düzgün kesmene yarayacak testere gibisinden birşey ayarlayabilirim.Sonra,yapacağın şey yuvarlaksa yuvarlak yapmana yardımcı olacak aletlerimiz var.Ve en sonunda da planladığın cismin, en ince ayrıntılarına kadar çizmen gerekiyor." Derin bir nefes alıp devam etti. "Sana aletleri tanıtacağım.İstersen kendin başlayabilirsin yada sana yardımcı olabilirim. Zor durumlarda tabii ki yardım edeceğim." dedikten sonra gözlerini kısıp bana baktı. "Aklına takılan birşey var mı?" dedi sevimli bir şekilde gülümseyerek.

Yok artık! Bunu da nereden çıkarmıştı? Ya da vardı. Hangi şekli yapacağımı bilmiyordum. Ne halt yemeye gelmiştim buraya. Buraya tercih edeceğim bir dolu derslik vardı.

"Yok canım. Sadece hangi şekli yapacağımı düşünüyordum." dedim sevimli bir şekilde. Aslında aklıma yapılacak bir şekil geliyordu ama...
Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

Georgina Orwell Empty
MesajKonu: Geri: Georgina Orwell   Georgina Orwell Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 3:28 am

"Yok canım. Sadece hangi şekli yapacağımı düşünüyordum." dedi tatlı bir şekilde Georgina.
Ona yardımcı olamak istiyordum ve beynimi zorlayarak buraya gelen Hypnos çocuklarının ne yaptıklarını düşünmeye başladım.Aslında buraya gelipte benim baktığım sadece birtane Hypnos çocuğu vardı ve oda Alexis'ti.iiçimi çekerek alexis'in ne yaptığını aktarmaya başladım.
"Aslında kız kardeşin Alexis'te geldi buraya ve bir tane yastık yaptı " dedim ve Lara'nın buraya gelipte bana söylediği bir eser var mı diye düşündüm.Ama aklımda hiçbirşey yoktu.İçimi çektim ve Georgina'ya döndüm. "Sende ona benzer şeyler yapabilirsin.Tercih tamamen sana ait." dedim ve o düşünürken bende aklımı zorlayarak daha kolay veya yapabileceği türden eğlenceli birşey düşünmeye başladım.En son istediğim şey Sanat'tan soğutmakyı ve ben buraya melez kampına sanat taşımak için getirilmiştim.Dışarda sanat çok önemliydi.
Georgina Orwell
Hypnos'un Çocuğu
Hypnos'un Çocuğu
Georgina Orwell

Georgina Orwell Empty
MesajKonu: Geri: Georgina Orwell   Georgina Orwell Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 3:56 am

Ange ben birşey bulamadığımı söyleyince bana yardımcı olmaya çalıştı. "Aslında kız kardeşin Alexis'te geldi buraya ve bir tane yastık yaptı." Yastık mı? Dudaklarımı büktüm. Ben daha zor bir şeyler yapmak istiyordum. Ange belli ki başka şeyler de önermek istiyordu ama bulamayınca içini çekerek bana döndü Bana bakmadığından önerdiği yastık seçeneğini küçümser bir şekilde dudak büktüğümü farketmemişti anlaşılan. "Sende ona benzer şeyler yapabilirsin.Tercih tamamen sana ait." dedi bir şey bulamamanın getirdiği üzüntüyle Ange. Aslında ne yapacağımı bulmuştum. Bir kar tanesi yapacaktım.

"Ben ne yapacağımı buldum. Sana bitirince göstereceğim. Sürpriz olsun istiyorum. O yüzden beni yalnız bırakır mısın?" dedim kibar bir şekilde. Khione kar tanrıçasıydı. Ben de onun şerefine bir kar tanesi şekli yapacaktım. Boynundaki ucunda kar tanesi olan kolyenin ucundaki kar tanesi şeklinde.

Yapmak istediğim şeklin zor olduğu bilinciyle taşı dövmeye koyuldum. Resim dersinde yetenekliydim doğrusunu isterseniz. Ama bu resim değildi. Genelde küçük çekici kullanıyordum çünkü kar tanesinin kıvrımlarını yapmak için küçük çekiç gerekiyordu. Tabii ki ortasını büyük bırakacaktım çünkü ortasına uyuyan bir yüz şekli vermek istiyordum. Eğer sırf kar tanesi olarak bıraksam tuhaf kaçardı çünkü bir Hypnos kızı olarak uykuya çok düşkündüm. Bunu da her yerde gösterirdik zaten. Alexis'in bir yastık yapmış olması bunun bir ispatıydı.

En sonunda zar zor yapmayı bitirdim. Uyuyan bir yüz süsü vermek çok kolaydı. Küçük çekiçle kar tanesinin ortasına gökkuşağı şeklinde gedik açmak ve uyurken gülümsüyormuş gibi göstermek için ters gökkuşağı yapmak gerekiyordu. O kadar yıllık resim tecrübesi konuşuyor. Very Happy

Şekli yapmayı bitirdiğimde Ange'i çağırdım. Çalışmamı görünce yüzünün alacağı hali çok merak ediyordum.
Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

Georgina Orwell Empty
MesajKonu: Geri: Georgina Orwell   Georgina Orwell Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 12:18 am

Georgina kendi başına yapmak istediğinde başımı sallayıp çıktım.Aslında açıklamam gereken daha birçok şey vardı.Ona gösterdiğim vve tanıttığım aletler sadece bir ön çalışma içindi.içimi çektim ve napacağını merak ederken heykellerime doğru ilerledim ve içinde koybolmama izin verdim.O kadar çok şey vardı ki!Burayı seviyorum.Buraya gelen bütün melezlerin yaptığı sanatlardan birer örnek vardı burda.Georgina'nın sesiyle kendime geldim.
Beni yanına çağırıyordu.hemen kendimi toparlayıp yanına gittim.Gerçeği söylemek gerekirse çok meraaklanmıştım.Onun yanına ggidince bir an ağzım açık kaldı.Demek ki açıklamama gerek yoktu.Ya aletlerimizin ne yapacağını göstermek konusunda çok belirgindi yada Georgina'nın bu konu hakkında geçimi vardı.Bir kez daha kendimi toparladım ve Georgina'ya gülümsedim. "Gerçekten çok güzel olmuş.Tek başına yaptığın düşünülürse öyle.Sanırım bu konuda benim söyleme gereken tek birşey var." dedim.Georgina beklenitlye gülümsedi.Bende onu fazla bekletmeneye karar verip söze başladım.
"Georgina Orwell seni sanat ve Zanaat derslerinden mezun ediyorum."

Georgina Orwell
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Georgina Orwell
» Georgina Orwell
» Georgina Orwell
» Georgina Orwell
» Georgina Orwell