Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kurgu-Tanrılar Savaşı.

+14
Steward Thurstan
Edward Kevin Hawke
Keith Matt McMillen
Ange Morgan Lamartine
Lara Adams
Hector Sentius
Afrodit.
Jennifer Amy Carter
Athena
Robert Harris
Stella Fabiano
Hestia
Lucianna Fackrell
Rose Denise Harris
18 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
Rose Denise Harris
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Rose Denise Harris

Kurgu-Tanrılar Savaşı. Empty
MesajKonu: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 10:43 am

Özür dilerim, haddim olmadığını biliyorum ama bu başlığın gerekli olduğunu düşündüm. Sonuçta... on küsür kişisiniz ve burada savaş kurgunuzu oluşturabilirsiniz.

Sizden sadece birşey istiyorum, kurgunuzu yaparken biz melezleri fikirlerimizi almadan sahneye davet etmeyin. Yani sadece sizin çocuklarınızız diye illa tarafınızda yer alacak değiliz. (Baba son sözüm sana değildi Very Happy)
Lucianna Fackrell
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Lucianna Fackrell

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 10:52 am

(Zeus! Zeus! Zeus! En büyük Zeus, başka büyük yok! -tamam gittim Razz-)
Hestia
Tanrıça/Karakter Koordinatörü
Tanrıça/Karakter Koordinatörü
Hestia

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:03 am

Tanrıça Hestia olarak, kardeşim Zeus'un yanında yer alacağım. Ölüler Tanrısı artık ateşin sadakatinin onunla olmadığını bilsin. Tarafımı seçişimde kesinlikle Poseidon'la olan geçmişimizin önemi yok!

(rpout: Athena, sen yaz kurgumuzu, biz ona göre devam edelim.)
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:14 am

Ahahaha, savaşta beni en çok görmek isteyeceğiniz konumda olacağım... TARAFSIZ Twisted Evil Twisted Evil

Ama ilerleyen zamanlarda kurgunuzun sağlamlığına ve kazanacağı kesin olan tarafa göre Zeus'tan ya da babamdan olabilirim.

Siz tanrıları anlamıyorum ben yaa, elinizde o kadar güç var neden illa birbirinize sataşma ihtiyacı duyuyorsunuz?? Kendi alanlarınızda gücünüzü sizden güçsüzlere göstersenize. Neden hepiniz aynı güçteyken birbirinizle savaşıyorsunuz??

Ah, buldum! Ben Kronos'a katılayım en iyisi, o zaman ona karşı birlikte savaşırken bu anlamsız savaşınız da sona erer Smile Smile
Robert Harris
Hades'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Robert Harris

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:19 am

(Athena! Athena! Zeus! Zeus! Hestia! Hestia! -tamam ben de gittim Very Happy-)
Athena
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Athena

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:47 am

Rose, tabii ki kızmadım. Sen açmasan ben açacaktım zaten şimdi bu başlığı.

Robyn, Lucy, kurgu başlığında melezlerin olmaması gibi bir kural yok, arada gelebilirsiniz. Kurgular hepimizin Wink

Şimdi... Hestia'nın isteği üzerine kurgu tasarımı yazayım:

(Kronolojik)
*Poseidon ve Hades, çocuklarının birlikteliğini Zeus'a karşı kullanma kararı alır.
*Athena, önlem olsun diye çocukları ayırır ve babalarını, onları öldüreceği şeklinde tehdit eder.
*Athena'nın kalkanı Aegis çalınır. Athena, Poseidon kızı ve Hades oğluna, zırhı bulma görevi verir ve şöyle der:
Kış gündoğumuna kadar (yani 5 gün içinde) zırhımı getiremezseniz, babalarınıza savaş açacağım.
*Ortadaki sorun ise şudur: kalkanı çalan kişiler Poseidon veya Hades değildir.
*Sinirler iyice gerilir, Poseidon ve Hades Zeus'a başkaldırır, Athena resmi savaş ilan etmek için Zeus'u ikna eder, şimdi herşey Aegis'in zamanında bulunmasına bağlıdır.
*Burada devreye gönüllü melezler girer: kalkanı çalan kişinin aslında Kronos olduğunu ortaya çıkartmaya çalışırlar, bunu geç de olsa başarırlar.
*Sonuç: savaş başladığı kadar hızlı bir şekilde biter, Olimpos'ta tekrar huzur ortamı sağlanır.
(Bunu sağlamak için Poseidon ve Hades'in de bir şekilde Zeus ile barışmaları lazım, bunun nasıl olacağına siz karar verin.)

Kısacası, herşey Hades ve Poseidon yüzünden başlar, şirret Athena yüzünden olayların devamı gelir. Bitirici faktörümüz: melezler.

Buna göre diğer tüm Tanrı ve Tanrıçalar taraflarını seçsin derim Smile
http://olimpos.my-rpg.com
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:50 am

Tarafsızlık en iyi taraf değil midir tanrıçam?? Very Happy Very Happy
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:53 am

Konu Tanrılar savaşı olunca pek sayılmaz, Stell. Ortada kalan mutlaka ezilir Wink
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:56 am

Yani bana acele et ve bir karar ver diyorsunuz??
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:59 am

Hımm... hayır, bitirici faktör ol diyorum Wink
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 12:21 pm

Oda bana uyar Wink

Bekleyin, aklıma müthiş bir kurgu geldi, onu yazayım Smile

Olimpos savaşında tanrıların taraflarının hepsi belirlenmiş, babası veya annesi için savaşa girmeyenler dışında kalan kararsız melezlerde kafa kafaya vermiş daha savaş başlamadan nasıl bitebilir diye düşünmeye başlamışlardır. En sonunda 5 cesur melez (bunlardan birisi ben olduğum için göreve gelecek kişi sayısı kaldı 4 kişi. Aa, hatta Lucy'de kesin katılır, kaldı 3 kişi Very Happy ) akıllara sığmayacak bir plan yapıp Olimposluları barıştırmaya karar verirler.

Bu çılgınca planın aslı şöyledir; titan Atlas'ı hapsedildiği Othrys dağından kurtarmaya ve Lucy'nin gücü sayesinde onu kendi emirleri doğrultusunda kontrol etmeye çalışırlar. Böylece savaşı bitirmezlerse aynısını Kronos'a yapacaklarını söylerler tanrılara, onları biraz korkutmaktır amaçları sadece. Ama o kadar kolay değil bu işi bitirmek. Ne yazık ki Atlas kaçmayı başarır, melezlere de Atlas'ı bulmak için düşerler yollara. Hani derler ya, az gitmişler, uz gitmişler, artık nerelerde maceraya atılmak isterseniz orada kovalarız Atlas'ı. Bu arada istediğiniz canavarlarla da uğraşırız.

Atlas'ı nihayet bulduğumuzda Kronos'u uyandırmak üzeredir, dolayısıyla onu yok etmeye tek başımıza gücümüz yetmez. Bizde tanrılara yalvarırız, lütfen barışın, Kronos dirilmek üzere deriz. Onlarda nihayet bu anlamsız kavgalarını bırakıp Kronos'un canlanmasını önleyip Atlas'ı tekrar hapsederler. Göreve katılan bu 5 kişi Olimpos kahramanları ilan edilir ve harika ödüllerle ödüllendirilirler, falan filan işte...

Kısacası bu görev için Zeus ya da Hades'le Poseidon'un tarafını seçmek yerine beklemeyi yeğleyen 3 melez lazım. Lucy'yle birazcık düşünür bu konuya uygun kehanette yazarız, sitenin gördüğü göreceği en güzel kehanet rpsi olur Smile

Ve kurguda eksik bir şey, kafanıza yatmayan tutarsız bir şey görürseniz lütfen söyleyin, aceleye geldi bu, o yüzden geliştirilmesi gerek. Bu sadece taslak diyelim. Ama asıl hikaye için oturup uzun uzun düşünmemiz gerekiyor.

Diğer melezler, siz diğer savaşta yer almalısınız, dolayısıyla hepiniz bir taraf seçmelisiniz. Zeus'u ve düzeni mi seçersiniz, Hades ve Poseidon ile kuralsız ve ailelerinize doyacağınız bir hayatı mı? Ve unutmayın, bu görev için tarafsız 3 meleze ihtiyacımız var.

Siz ne düşünüyorsunuz tanrıçam??
Jennifer Amy Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Jennifer Amy Carter

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 12:36 pm

Aaa, buna katılmayı çok isterdim, keşke babamın tarafını tutmasaydım ama ne yapalım, bir kez Zeus'un tarafındayız dedik Razz Razz
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 1:01 pm

Ah Stell, kesinlikle ben varım Very Happy Gruptaki tek taraflı olacağım sanırım ama... ee peki diğer 3 kişi kimler olacak?
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 1:16 pm

Tamam Stell, benim kurgudaki arayı doldurmuş olursunuz Smile

Sen-Lucy-3 kişi daha belirlendikten sonra kurgunuzu detaylıca oluşturun.

Tanrılar, özellikle Zeus, Poseidon, Hades; biz de Olimpos'ta bunlarla alakalı uzun bir macera rp'si yazmalıyız.

Neyse 1-2 gün herkesin taraf seçmesi için bekleyip, öyle başlayalım Smile
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 1:36 pm

Bu arada sizin maceraya 'hep aynı' kişiler katılmasa, yenilerden 3 kişi katılsa iyi olur; Aleda, Luke, Serena, Juliet, Raney... kıdemliler de gelebilir tabii ama yeni yüzler istiyorum artık Razz
Afrodit.

Afrodit.

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 7:05 pm

tarafsızımmm Smile

En son Afrodit tarafından Cuma Eyl. 10, 2010 7:24 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Hector Sentius
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Hector Sentius

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 7:14 pm

Göreve bende katılmak istiyorum...
Savaşta ise artık tarafsız kalmayı düşünüyorum...
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:43 pm

Şimdilik katılacaklar Stella, Lucy, Hector.

Eee daha başka??
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 11:47 pm

Ben kardeşim Serena'ya pm attım, belki o da gelir Smile
Robert Harris
Robert Harris

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 12:48 am

Ahh yine bensiz bir kehanet görevi Razz İyi eğlenceler size millet Smile
Lara Adams
Afrodit'in Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Lara Adams

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 10:46 pm

Rob sen gircekmisin bu arada bende katılmak istiyorum Smile
http://www.melezkamprpg.yetkin-forum.com
Ange Morgan Lamartine
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 10:48 pm

Bende katılmak istiyorm konteyjan doldu mu?
http://yadigarlarrpg.yetkin-forum.com/forum.htm
Keith Matt McMillen
Herakles Savaşçısı
Herakles Savaşçısı
Keith Matt McMillen

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 11:08 pm

Poseidon ! Very Happy
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 11:24 pm

POSEİDON!! Very Happy
Steward Thurstan
Ares'in Çocuğu
Ares'in Çocuğu
Steward Thurstan

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 12:00 am

Poseidon, Hades, Zeus, Athena, Kronos......... ortalıkta Ares göremiyorum. bunn için kendi kabuğuma çekiliceğimm. Şimdilik! ben parti dışıyım... düşünme aşamasındayım.
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 12:03 am

Kontejyan doldu Smile

Katılacaklar Stell - Lucy - Hec - Sell ve Ann Very Happy
Lara Adams
Lara Adams

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 12:13 am

Yehu! Very Happy
http://www.melezkamprpg.yetkin-forum.com
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 12:15 am

Keşke daha fazla erkek olsaydı, sadece Hec var görevde erkek olarak Smile
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 12:16 am

ben katılırdım ama durumumu biliyorsun Very Happy
Stella Fabiano
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Stella Fabiano

MesajKonu: Geri: Kurgu-Tanrılar Savaşı.   Kurgu-Tanrılar Savaşı. Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 12:24 am

Tanrı Apollon, Poseidon ve Hades'in tarafında galiba... Smile Smile

Kurgu-Tanrılar Savaşı.
1 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» Kurgu 1 ~ Tanrılar Titanlara Karşı
» Kurgu #1 (Tanrılar Titanlara Karşı)
» Tanrılar'ın Zaferi / Kurgu 1(Özel Görev)
» Kurgu 1 ~ Tanrılar Titanlara Karşı (Özel Görevler)
» Cirit Savaşı