Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Uykucu ve Büyücü

YazarMesaj
Nemia Stacy Gresean
Küçük Tanrıça
Küçük Tanrıça
Nemia Stacy Gresean

Uykucu ve Büyücü Empty
MesajKonu: Uykucu ve Büyücü   Uykucu ve Büyücü Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 7:14 am

Salondaki koltuğa yayılmış, Yunan mitolojisi hakkında bir ansiklopedi okuyordum. Okuyabiliyordum, çünkü Yunanca yazılmıştı.Bu kitabı bana,sokakta yaşadığımı öğrenince bana acıyıp bir süreliğine -canavarlar orada olduğumu öğrenene kadar (ki bu bir gün sürmüştü)- evine alan yaşlı kadın vermişti. Onun evinde böyle yüzlerce kitap vardı.
Neyse, ben oturmuş bu kitabı okurken kulübe aniden büyük bir ışık topuyla aydınlandı.Işık geldiği hızıyla kesilince ben de ışığın nedenini gördüm. Yirmi yaşlarında güzel bir kız odanın tam ortasında duruyordu. Düz, sarı saçları beline kadar geliyordu.Zehir yeşili gözleriyse endişeyle bana bakıyordu. Onu hemen tanıdım. Bu antik Yunan kıyafetleri giyen zarif kız annemdi.
"Merhaba tatlım." dedi.
"Merhaba." didim
"Burda ne yapıyorsun? Diğerleri nerde? Neden yalnızsın?"
"Olimpostan buraya neden yalnız olduğumu sormak için mi geldin?" diye karşılık verdim. Zar zor gülümseyerek cevap verdi.
"Hayır. Senden bir şey isteyeceğim. Pek önemli bir şey."
İyice meraklanmıştım.Bu kadar önemli ne olabilirdi ki?
"Ne oldu? Kötü görünüyorsun. Bir sorun mu var?"
"Evet , bir sorun var." Elimdeki kitabın açık olan sayfasına bir bakış attı."Benim hakkımda yazılanları okuyorsun.O zaman sorunun ne olduğunu anlarsın." Sonra elini salladı ve havada asılı duran beş tane cisim belirdi.Kılıç, hançer, kement, anahtar ve yılan vardı. Bunlar,Hecate'nin farklı güçlerini temsil eden farklı sembollerdi. Mesela anahtar onun ölüler diyarının kapısını koruduğu gibi ,yeryüzündeki bütün kapıların kıruyucusu olduğunu belirten cisimdi. Ama bu eşyalardan biri eksikti.
"Meşale nerede?"diye sordum. Meşale,annemin Yol Gösterici Tanrıça olduğunun göstergesiydi.
"İşte, sorun da bu . Meşalem çalındı. Onu bulmanı istiyorum. Yanına bir melez al ve onu bulmaya git. Ama kardeşlerinden birini götürme.Sana güveniyorum. Onu bana geri getireceğini biliyorum. Tanrılar seninle olsun, sana yardımda bulunsun güzel kızım." dedi ve ben daha bir şey diyemeden yine ışık topuna dönüşüp gitti. Ben de aklıma ilk gelen arkadaşımın kulübesine gitmek için ayağa kalktım. Madem kardeşlerimden biri benimle gelemiyordu ben de yanıma ilk arkadaşımı alırdım.

(Hypnos kulübesinde devam edecek.)
Nemia Stacy Gresean
Küçük Tanrıça
Küçük Tanrıça
Nemia Stacy Gresean

Uykucu ve Büyücü Empty
MesajKonu: Geri: Uykucu ve Büyücü   Uykucu ve Büyücü Icon_minitimePaz Mart 13, 2011 12:35 am

(Hypnos kulübesinden gelince)

Kulübeye girdiğimde kızlar gelmişti. Nerede olduğumu sorunca ben de onlara anlattım. Negy annemin onu değil de beni seçmesine içerlemiş görünüyordu. Haklıydı da. O benden daha deneyimliydi.Ama yapacak bir şey yoktu. Rachel da benim gibi düşünüyor olmalı ki elini Evgenia'nın koluna koydu.
"Hadi ama Evgenia. Bu onun suçu değ-"
"Onun suçu olmayabilir ama neden onunla gitmemize izin vermemiş ki! Meşale çalınıyor, meşale! Nemia daha deneyimsiz. Büyüde benim kadar yetenekli değil!"
"Evet,biliyorum. Ama mutlaka bir sebebi vardır. Onun kararlarına karşı gelme."
Negy homurdandı. Onun böyle yapması içimdeki ona şaplak atma isteğini uyandırıyordu. Ama bir şey yapmadım.
"Bana öğret." dedim.Afallamış görünüyordu.
"Ne?"
"Bana öğret. Yapabildiklerini öğret. Hemen şimdi. Yardımı dokunacak her şeyi öğret. Aslında yardımı dokunmayacakları da öğret." Negia'nın kafası iyice karışmıştı.
"T-Tamam." dedi sonunda.Ardından ellerimden nasıl ateş çıkaracağımı,eşyaları nasıl uçuracağımı falan gösterdi. En sonunda odaya gidip eşyalarımı aldım. Çantam hazırdı. İçinde iki şişe su vardı. Suyun bozulmaması için (evet,su da bozulabiliyor.) içine kendi hazırladığım bir tablet atmıştım. İçe yaramıştı. Önceden denemiştim. Biraz ambrosia ve nektar. Birkaç parça kıyafet. Biraz normal yiyecek. İris mesajları için drahmiler ve normal para vardı. Bir de sarılmış kamp çadırı. Eşyalarımı salona koyup kulübeden çıktım. Büyük evin atı katısındaki kahine gittim ve kehaneti öğrendim.
İki melez düşecek yollara
Çalınmış olanı geri almaya
Biri büyücü, korku salacak canavarlara
Öteki uykucu, kabus olacak düşmanlara
Arayacaklar gerekli olanı
İşlerine yarayanı
Ama unutmamalılar güveni
Beklenmeyen sınavın, odur belirleyeni.

Sersemlemiş halde kulübeye gelip çantamı bir omzuma ok sadağımıysa diğer omzuma astım. Negy'nin gösterdiği büyüleri tekrar deneyip ,Hypnos kulübesinin yolunu tuttum.
Evet, macera başlamak üzereydi

Uykucu ve Büyücü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uykucu ve Büyücü
» Uykucu ve Büyücü
» Kötü büyücü ve fareleri
» Yeni Uykucu
» Uykucu kulübeye gelişim.