Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zack Cliff Burton

2 posters
YazarMesaj
Zack Cliff Burton
Nyks'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Dövüş Sanatları Eğitmeni
Zack Cliff Burton

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeSalı Mart 08, 2011 12:38 am

Bir savaşta güçten daha önemli bir şey varsa oda stratejidir. Güçüm yerinde,her gün zorlu antrenmanlarla kendimi geliştiriyorum. Ama sadece güç yeterli değil. İnsan... yada melez güçünü kurnaz stratejilerle en iyi şekilde kullanabilmelidir. Bu yüzden yeni açılan zeka ve strateji geliştirme sınıfına doğru yürümeye başladım. Aklımdan bin bir türlü sorular geçiyordu. Derste ne yapacaktık? Oturup satranç mı oynayacaktık? Bu şekilde karşıdakinin hamlelerini önceden kavrayıp gerekli önlemleri almayı mı öğrenecektik. Merak ediyordum doğrusu. Dersliğin açıldığını duyduğumda çok şaşırmıştım,sonuçta yeni ve garip bir dersti ama ders veren kişinin kim olduğunu öğrendiğimde bu derse girmemin önemli olduğunu anlamıştım. Dersi veren kişi Summer dı. Onu tanıyordum, gerçekten zeki ve güçlü bir kızdı. Umarım beni stratejikonusunda geliştirir diyerek içeri girdim ve ''Merhaba.'' dedim içerde birisinin olup olmadığını yoklayarak.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeSalı Mart 08, 2011 11:29 am

Dışarıdan gelen "Merhaba." sesini duyar duymaz okuduğum kitabı bırakıp ayağa kalktım ve kapıya yöneldim. Karşımda Nyks oğlu olan arkadaşım Zack duruyordu. Ona, "Merhaba Zack, Zeka ve Strateji Geliştirme Sınıfı'na hoş geldin!" dedim neşe dolu bir sesle. Bana "Hoş buldum." dedikten sonra daha fazla vakit kaybetmemek için "Karşılaşma faslını bitirdiğimize göre dersimize geçebiliriz sanırsam." dedim. Zack de olur anlamında başını salladı. Zack'e ilk olarak ne yaptıracağımı düşünüyordum. Sonra kelime bulmacalarından başlamaya karar vererek bulmaca kitaplarının bulunduğu dolaba yöneldim. Kapağını açtım ve kitapların arasından ihtiyacım olan kitabı alıp kapağı kapattım. Kalem ve silgi zaten masanın üzerinde duruyordu. Zack'e sandalyeyi işaret edip "Otursana, ayakta kalma." dedim. Zack de bu teklifimi geri çevirmeyerek sandalyeye oturdu. Kitabın bir sayfasını açıp önüne koydum ve ondan bulmacayı çözmesini istedikten sonra ekledim. "Haydi Zack, başla. Bakalım ne kadar sürede çözebileceksin bulmacayı?"
http://supernaturalrpg.yetkin-forum.com/
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeSalı Mart 08, 2011 3:17 pm

Summer beni sıcak bir şekilde karşıladıktan sonra bulmaca çözmemiçin masasına oturttu ve ''Haydi Zack, başla. Bakalım ne kadar sürede çözebileceksin bulmacayı?'' dedi gülümseyerek. Aslında şaşırmıştım, garip bir ders olacağını biliyordum ama bulmaca çözeceğim aklıma hiç gelmemişti. Ama bunu yapmamı summer söylüyordu ve ona güveniyordum 'bir bildiği vardır' diye düşünerek çözmeye başladım. Bulmaca kolaydı,zaten her gün beyin cimlastiği olsun diye bulmaca çöüyordum. Bulmacayı bitirdikten sonra ''Eee? Şimdi ne yapacağız?'' diye sordum gülümseyerek.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 4:10 am

Zack ona verdiğim bulmacayı kolayca, zorlanmadan çözmüştü. Bu iyiye işaretti. Gülümseyerek "Eee, şimdi ne yapacağız?" diye sordu bana. Kısa bir süre düşündüm ve ona içinde matematik işlemleri bulunan bir test vermeye karar verdim. İşlemlerin hızlı ve doğru çözülmesi en beklenmedik anlarda işe yarardı. Örneğin kılıcı, oku, mızrağı vb. fırlatmadan önce hedefinizi kesin olarak tutturmak için bu işlemleri iyi hesaplamak ve bilmek gerekiyordu. Bir savaşta rakibinize olan mesafeniz bile çok önemliydi. Bunları kısaca Zack'e açıkladım ve çekmecedeki kağıt tomarını karıştırıp içinden bir matematik testi bulup çıkardım. Şöyle bir gözden geçirdim ve 15 soruluk testi Zack'e uzattım. "Hazırsan süreyi başlatıyorum Zack."
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimePerş. Mart 10, 2011 1:02 am

Summer bana matematiğin savaşta nasıl işe yarayacağını açıkladığında şaşırmıştım doğrusu. Daha önce birine kılıç sallarken hiç vuruş stilimin açısını düşünmemiştim.Ben şaşkınlıkla etrafıma bakarken Summer bir Matematik testi çıkardı ve önüme koydu. Kağıda baktığımda bunun 15 soruluk bir test olduğunu gördüm. ''Hazırsan süreyi başlatıyorum Zack.'' dedi ve sessizce masasına doğru yürüdü. Size şöyle bir açıklama yapayım,eğer üvey anneniz iş kolik bir fizikçiyse,matematiği gerçekten iyi bir şekilde bilmeniz gerekiyor.Şansa bakınki benim üvey annem iş kolik bir fizikçi ve kendimi bildim bileli bana fizik ve matematik dersi veriyor.O dersleri hatırlayarak irkildim ve kağıda doğru eğildim. Sorular kolaydı,en azından annemin verdiklerinin yanında kolay kaçıyordu. Testi hızlıca bitirdim ve summer a uzattım. Yüzünde çok belirgin bir şekilde şaşırmışlık vardı
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 12:04 pm

Zack'in kağıdını elime alıp kontrol ettiğimde, küçük çaplı bir şok yaşamıştım. Zack, verdiğim soruların biri hariç hepsini doğru yapmıştı. Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar başarılı bir performans beklemiyordum. Çünkü bu testteki sorular oldukça zor sorulardı. Emin olmak için testi tekrar tekrar kontrol ettim ama doğru kontrol etmiştim. Zack gerçekten de on beş sorudan tam on dört tanesini doğru yanıtlamıştı. Zack'e dönerek "Zack, tebrik ederim. Matematik zekan fazlasıyla iyi." dedim. Sonra da merakla, "Bunun özel bir nedeni var mı?" diye sordum. Zack gülerek "Aslında var." dedi. Hemen atılarak "Nedir o?" diye sordum. "Annem." diye cevap verdi Zack. "Annem bir fizikçi." İşte şimdi nedeni anlaşılıyordu. Zack'e "Ah, evet. Anladım. Testte yalnızca bir yanlışın var. O da işlem sırasını karıştırdığın için. Bir problem yok yani." dedim. Zack memnuniyetle gülümsedi ve "Öyleyse şimdi ne yapıyoruz?" diye sordu. Ben de "Şimdii... bir hafıza oyunu oynamaya ne dersin?" diye sordum ve cevabını beklemeden çekmeceye yöneldim.
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 5:47 pm

Matematik testinden ondört doğru yaptıktan sonra,annem burada olmadığı için dua etmeye başladım. Eğer burada olsaydı,bir yalnışım var diye beni yaklaşık beş altı saat çalıştırırdı. Korkunç düşüncelerimden kurtulmaya çalışarak '' Öyleyse şimdi ne yapıyoruz?'' diye sordum. Summer ''Şimdii... bir hafıza oyunu oynamaya ne dersin?'' diye cevap verdi ve cevabımı duymadan masasına yöneldi. Gülümseyerek cevap verdim ''Oluur''. Sonra Summer önüme bir deste iskambil kağıdı koydu. Bunlar memory kağıtlarıydı. Ah işte bu! Küçüklüğümden beri en çok sevdiğim oyunlardan birisi. Hani normalde çoçuklar bilgisayar felan oynar ama ben hep memory kartlarını oynardım. Summer ilk başta kartları dizdi ve başlamamı işaret etti. İlk turda kağıtları kaldırdım ve kağıtlara baktım. 'İşte fotgrafik hafızanın faydaları' diye düşünmeden edemedim. Zaten Summer dizerkende bir kaçınıgörmüştüm. Böylece ikinci tura geçtim ikinci turda kağıtları ikişer ikişer elemeye başladım. Sonra Summer a baktığımda yüzünde yine bir şok ifadesinin oluştuğunu gördüm ve gülümsedim.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeÇarş. Mart 16, 2011 12:58 pm

Zack matematikte olduğu gibi hafıza işinde de oldukça başarılı çıkmıştı. Zack'in bana bakarak güldüğünü görünce yüzümde oluşan şok ifadesini fark ettim ve hemen ifademi toparladım. Sonra da Zack'e "Gerçekten Zack, sende bir Athena çocuğunun potansiyelini görüyorum. Zeka ve stratejide gerçekten de başarılısın." dedim. Zack bu övgülerimden tatmin olmuşa benziyordu. "Teşekkür ederim Summer." dedi gülümseyerek. Bense hala da olsa o şaşkınlığın etkisindeydim. "Teşekkür etmene gerek yok. Ben yalnızca doğruları söylüyorum." dedim ve sonra da "Neyse, öyleyse şimdi de sana başka bir bulmaca vereceğim. Duymuş olabilirsin, sudoku. Ama ben yine de açıklayayım." dedim ve bulmacayı açıklamaya başladım. "Sudoku'nun bir diğer adı da Rakam Yerleştirme'dir. Standart olarak 9x9 boyutlarında bir diyagramda çözülen ve her satır, her sütun ve her 3x3'lük karede 1'den 9'a rakamların birer kez yer alması gereken bir zeka oyunudur." Açıklamam bittikten sonra Zack'e bulmacayı çözmesi için bir kalem uzatarak beklemeye başladım. Acaba Zack bu bulmacada da başarılı olabilecek miydi?
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeÇarş. Mart 16, 2011 9:38 pm

Summer ın verdiği sudoku bulmacasına baktım,bu gerçekten kötü olmuştu çünkü daha önce sudoku oynamamıştım. Ama yinede işin içinde rakamlar olunca içimi bir güven hissi kapladı. Kağıda iyice bir göz gezdirdim ve mantıklı olacak bir şekilde rakamları yerleştirmeye başladım. Biraz zorlansamda iyi gittiğimi düşünüyordum. Tabi bu bulmacada diğer bulmacalardaki gibi iyi olmadığımı biliyorum ama yinede kendime güveniyordum. Bulmacayı bitirdikten sonra kağıdı Summer a verdim ve ifadesini görebilmek için yüzünü incelemeye başladım. ''Eee? bana kaç puan veriyorsun?'' diye sordum.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeCuma Mart 18, 2011 1:43 pm

Zack'in ''Eee? bana kaç puan veriyorsun?'' sorusuna çözdüğü bulmacayı kısa bir süre inceledikten sonra cevap verdim. "Sonucun kötü değil. Yalnızca birkaç yerde hata yapmışsın. O hatalarını da biraz pratik yaparak düzeltebilirsin." dedim gülümseyerek. Zack bana baktı ve "Peki sırada ne var?" diye sordu. Benim ise başka bir alıştırmaya geçmeden önce yapmak istediğim bir şey vardı. Bu yüzden Zack'e "Zack, düşünüyordum da belki o pratiklere şimdiden başlayabilirsin." diyerek kitaptan başka bir sudoku bulmacası buldum. Diğer bulmacadan tek farkı onun kolay, bunun orta düzeyde olmasıydı. Zack'e cevap verme fırsatını vermeden bulmacayı önüne uzattım. Bu seferkinde nasıl bir sonuç çıkaracağını merak ediyordum.
Zack Cliff Burton
Zack Cliff Burton

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeCuma Mart 18, 2011 3:29 pm

Bir sudoku damgası daha mı?! Gerçekten mi? Bir Matematik,Fizik testi verebilirlerdi bana. 5 dakikada iki testide sıfır yalnışla verebilirdim ama Sudoku diye tutturdular. Neyse artık,eğer bu dersten geçmek istiyorsam bu bulmacayıda çözmeliyim. Summer ın verdiği bulmacaya baktım. Çok zor değildi ama diğer test kadar kolayda değildi. Kalemi elime aldım ve tüm rakamları bir önceki testen daha dengeli bir şekilde yerleştirmeye başladım. Testi bitirdiğimde Kağıdı uzanarak Summer a verdim. Bakalım bu sefer kaç alacaktım.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Zack Cliff Burton Empty
MesajKonu: Geri: Zack Cliff Burton   Zack Cliff Burton Icon_minitimeÇarş. Mart 23, 2011 1:27 pm

Zack'in bitirip bana uzattığı sudoku bulmacasını elime alıp incelemeye başladım. Evet, bu sefer başarmıştı. Bulmacayı doğru bir şekilde çözmüştü. Kitabı kapattım ve ağır hareketlerle yerine yerleştirdim. Bu sırada Zack de merakla söyleyeceklerimi bekliyordu. Sonunda onu daha fazla bekletmeden sonucunu söyledim. "Tebrik ederim Zack. Bu kez sudokuyu doğru bir şekilde çözmeyi başardım. Ancak yine de arada alıştırma yapsan fena olmaz hani." dedim. Zack sevinçle yerinden fırlayarak "Gerçekten doğru mu çözmüşüm? Bu harika!" dedi. Zack'in sevinç gösterisi bitince ona mezun olduğunu söylemeye karar verdim. "Zack, sana söylemem gereken bir şey var." Zack yüzünü buruşturarak sordu. "Yoksa yine mi sudoku?" Hafifçe güldüm ve "Hayır, aslında ben daha farklı bir şey söyleyecektim." Zack kaşlarını kaldırarak sordu. "Ne gibi?" Onu fazla bekletmeden müjdeli haberi verdim. "Zack Cliff Burton, Zeka ve Strateji Geliştirme Sınıfı'nın 1. seviyesinden mezun oldunuz." Zack bunu duyar duymaz yüzünü bir gülümseme kapladı. Sevinçle "Bu harika bir haber Summer!" dedi. Sonra da ani bir hevesle "Her şey için çok teşekkür ederim Summ. Gidip kardeşlerime haber versem iyi olacak." dedi ve sınıftan çıktı. Zeka ve Strateji Geliştirme Sınıfı'ndan mezun olanlar listesine bir kişi daha katılmıştı.

Ders Rp'si Bitmiştir. ~

Zack Cliff Burton
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Zack Cliff Burton
» Zack Cliff Burton
» Zack Cliff Burton rp3
» Zack Cliff Burton
» Zack Cliff Burton