Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Persephone'nin Mektubu - 4

3 posters
YazarMesaj
Marcus L. Stanislaus
Zeus'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Zeus'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Marcus L. Stanislaus

Persephone'nin Mektubu - 4 Empty
MesajKonu: Persephone'nin Mektubu - 4   Persephone'nin Mektubu - 4 Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 10:43 pm

Hades'in askerleri bizi aldılar ve o kadar sıkı sarıldılar ki resmen kaburgalarım kırılıyordu.Giderken Dante'ye bir bakış fırlattım.Bunu ne ara yapabildiğimizi hatırlamıyorum ama resmen bakışlarımızla konuşuyorduk.Eğer yüzlerimiz konuşsaydı şöyle bir konuşma olurdu :
"Zeus aşkına ! Görev başarısız ve yakalandık ! Şimdi ne yapacağız ?"
"Bunu neden bana soruyorsun ? Şuan Persephone'nin olduğu yere gidiyoruz ! Hades'in Sarayı'na ! "
"Ne yani tutsakken bir görevi mi bitiricez ? Peki ya sonra ne yapıcaz Dante ? Burda çürüyüp gidicek miyiz ?"
"Bak Roc böyle olmasını bende istemedim ama Demeter'in söylediğini kabul etmeseydik zaten şuan ayçiçeğiydik.Şimdi susta biraz düşünelim."
O haklıydı.Sustum ve yürümeye devam ettik.Hades'in Sarayı'ndan içeri soktu bizi askerler.Ve bir hücreyi attılar.Lanet olsun yine mi ?! Bu Hades'in meşhur hapishanesiydi.Penceresi yoktu , hatta kapısı bile yoktu.Zack ve Dante'ye dönerek : "Tamam beyler.Yaklaşık olarak 30 dakikamız var.30 dakika içinde ölücez.Ama bir fikrim var." dedim.Çantamdaki çiçeği çıkarttım..Evet Demeter'in bana hediyesi olan çiçeği.Bu çiçek ayda 1 kullanılıyordu ama yine de şimdi hayatımızı kurtaracaktı ! Çiçeği çıkarttığımda Zack ve Dante bana deliymişim gibi baktılar.Zack "Lanet olsun ! Planın bu muydu yani ? Çiçeği yiyerek mi hayatta kalıcaz ?! Yoksa oksijen üretmesini mi bekleyeceğiz ?!" dedi.Olumsuz manasında kafamı salladım"Bu çiçek bize istediğimiz zaman drahmi olmadan İris Mesajı göndermemizi sağlıyor.Ne yazıkki ayda bir kere kullanabiliyoruz.Neyse hadi şunu yapalım." dedim.Fakat daha harekete geçmeden Dante "Bak Roc.Tamam o güzel birşeymiş ama biraz hatırlasan diyorum.Hades iletişimi kesti yani iris mesajları bile işe yaramaz !" dedi.Birkaç saniye düşündüm."Haklısın ama Hades yerin altıyla üstünün iletişimini kestim.Yerin altındaki iletişimi keseceğini sanmıyorum." dedim.Bu onlara da doğru bir fikir gibi gelmişti ki hemen harekete geçtik.Öncelikle çok garip birşey oldu.Hepimiz bitkinin üstüne aynı anda biraz nektar döktük.Sonra birbirimize hayretler içinde baktım.En sonunda Dante "Tamam , tamam birşey yok.Unuttunuz mu biz süper bir ekiptik.Haydi şimdi devam edelim." dedi.Hepimiz kafa salladık.Ve sonra da ben konuşmaya başladım."Gökkuşağı Tanrıçası İris , şeyy... bize Persephone'nin yerini gösterir misin." dedim.İlk önce hiçbirşey olmadı.Hepimiz aynı anda "Tamam artık kurtuluş yok.Aslında kolay ölüme falan girmemize de gerek yok,sonsuza kadar burda kalıcaz." diye düşünürken bitkinin üzerinde bir anda şekiller meydana geldi.İşte karşımızdaki Persephone'ydi.Hemen söze atıldım."Tanrıça Persephone , anneniz Demeter'den bir görev aldık ve size bir mektup ulaştırmamız gerekiyordu.Fakat sarayın yakınlarında Hades yakalattırdı bizi.Lütfen , şuan hapishanedeyiz ve havasızlıktan ölmek üzereyiz.Ve süre azalıyor ... bu bitki daha fazla..." dedim ve görüntü kayboldu.Fakat 5 saniye sonra hemen yanımızda bir görüntü beliriverdi.Hepimiz aynı anda kılıçlarımızı çektik ama karşımızdaki hiç tedirgin olmamıştı.Dante eğildi ve "Tanrıça Persephone..." diye selam verdi.
Zack Care

Zack Care

MesajKonu: Geri: Persephone'nin Mektubu - 4   Persephone'nin Mektubu - 4 Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 11:12 pm

Tanrıça Persephone gelmişti.Dante hiç duraksamadan eğildi ve selam verdi.Bizde arkasından selam verdik.Sanki Persephone'nin acelesi var gibiydi.''Evet kahramanlar hemen şu mektubu bana verindde sizi buradan çıkartayım''dedi.Ben çantamdan mektubu alıp hemen Persephone'ye verdim.Mektubu kuması 3 dakika sürdü.Ve yüzünde biraz dehşete kapılmış bir ifade gördük.Ve bize kapıyı açtı ''Kahramanlar buradan hemen kaçın.Ben Hades'i oyalayabilirim.Yeter ki siz ordulara dikkat edin''dedi.Ve yok oldu...
Dante Phoenix
Küçük Tanrı
Küçük Tanrı

MesajKonu: Geri: Persephone'nin Mektubu - 4   Persephone'nin Mektubu - 4 Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 12:11 am

Persephone yaptığımız çağrıyı duymuş olacak ki hapishaneye gelmişti. Biz de onu bekletmeden mektubu vermiştik. O mektubu alıp okumuş, hemen ardından da bir kapı açıp bize kaçmamız gerektiğini söylemişti. Daha sonra diğerleri çıkacakken beni durdurmuş ve bana bir şey uzatmıştı. Baktığımda benden yakalandığım sırada alınmış olan drahmim olduğunu gördüm. Tekrar teşekkür edip hapishaneden çıktım. Ne yöne gitmemiz geldiğini bilmiyordum ama sol taraftan ayak sesleri geldiğine göre aksi yönde ilerlersek iyi olacaktı. Koridorlarda koşturuyorduk ama bir türlü çıkışı bulamıyorduk. Askerler arkamızda biz önde bütün sarayı turluyorduk. Uzun uğraşlar sonucunda çıkışı bulduğumuzda hangi yöne gideceğimizi bilmiyorduk. Bana göre her yöne gitsek aynıydı çünkü yeraltının haritasını tam olarak hatırlamıyordum. Birkaç tane çıkışı olduğunu biliyordum ama hangi yönlerdeydi. Ben kafamı kaşıyarak etrafa bakınırken Roc arkamdan seslendi. ''Dante, ne yöne gideceğimizi biraz çabuk bulursan iyi olacak.'' Sol tarafa gidebilirdik. ''Tamam o zaman, beni takip edin.'' deyip sola yöneldim. O yönde Asphodel Tarlaları vardı. Orada da Daedalus vardı. O bize yardımcı olabilirdi...

RP'nin devamı Asphodel Tarlaları'nda.

Persephone'nin Mektubu - 4
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Persephone'nin Mektubu - 5
» Persephone'nin Mektubu
» Persephone'nin Mektubu (2)
» Persephone'nin mektubu -3