Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Denetleme 10

5 posters
YazarMesaj
April Diana Lancaster
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
April Diana Lancaster

Denetleme 10 Empty
MesajKonu: Denetleme 10   Denetleme 10 Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 7:58 am

"Haydi kardeşler, kalkın artık!" Sabah Maya'nın sesiyle uyandım. Normalde bizi uyandırmazdı, kendi halimize bırakırdı. Bugün önemli bir şey olmalıydı. Hemen kalktım ve elimi yüzümü yıkadım. Üstümü değiştirdikten sonra Leslie'yi de kaldırdım ve salona gittim. Maya'nın bizi neden kaldırdığını merak etmiştim. "Ne oldu Maya? Bizi neden çağırdın?" diye sordum ona merakla. Bana "Abbz, bugün temizlik var." dedi. Yine mi? diye geçirdim içimden. O sırada Leslie de yanımıza gelmişti. Sanırım o bugün temizlik olduğunu biliyordu çünkü hiçbir şey sormamıştı. Mitchie "Ama temizliğe başlamadan önce güzel bir kahvaltı etmeliyiz." dedi gülümseyerek. Bunun üzerine hepimiz mutfağa doluştuk. Mitchie ve Maya yiyecekleri hazırlarken ben ve Leslie de masayı hazırlıyorduk. Sonunda yiyecekler hazır olunca hemen masayı oturduk. Bir yandan gülüşüp bir yandan da kahvaltımızı ediyorduk. Kimse kahvaltının bitmesini istemiyor gibi görünüyordu. Çünkü kahvaltıdan sonra hemen temizliğe başlayacaktık. Kahvaltımız biraz uzun sürse de en sonunda bitmişti ve sıra masayı toplayıp bulaşıkları yıkamaya gelmişti. Ben bulaşıkları yıkarken Maya da masayı topluyordu. Mutfakta işimiz bitince hiç zaman kaybetmeden salona geçtik. Önce salonu temizleyecektik. Ardından da herkes kendi odalarının temizliğini üstlenecekti. Ben elime bir toz bezi aldım ve salonun tozunu almaya başladım. Mitchie de bu sırada kirli çamaşırları makineye atmakla meşguldü. Leslie ile Maya da etrafa çeki düzen veriyorlardı. Toz almaya devam ederken içimi çektim. Uzun ve yorucu bir gün olacağa benziyordu.
Mitchie Carter
Demeter'in Çocuğu
Demeter'in Çocuğu
Mitchie Carter

Denetleme 10 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 10   Denetleme 10 Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 3:29 am

Sabah güne güzel bir kahvaltıyla başlamak en idealiydi sanırım. Biz de Demeter Kulübesi olarak öyle yapmıştık, güzel bir kahvaltı etmiştik; bu vesileyle mutfağı da toparlamıştık. Herkes önce salonu temizleyecekti. Ben bir fikir önerdim. "Kızlar ben halıları falan temizleyeceğim. Kumaşları bana bırakın. Perdeler de benim. Sonra odama geçerim ben." dedikten sonra gülümsedim ve önce bütün odalardaki pis kıyafetleri toplayarak yıkamaya gittim. Hepsini çitiledim, ardından da çamaşır makinesine attım. Ve koşarak salona gidip durum raporu verdim. "Ben elbiselerinizin hepsini önce elimde yıkadım, sonra da çamaşır makinesine attım. Elbiseler temiz olacak." dedikten sonra elime bir halı çitileyicisi aldım. Ve çitilemeye başladım. Lavanta kokusu halının üzerinde dağılırken ben de bundan büyük bir mutluluk duyuyordum. İçindeki bütün kirler yüzeye çıktıktan sonra onları da tek çırpıda aldım ve halı tertemiz oldu. Ardından perdeleri söktüm ve bir güzel çamaşır makinesine attım, tabi elbiseleri de alıp kurumaya astım. Koşarak salona döndüğümde ise elime bir koltuk kiri çıkarıcı aldım, lale kokulu. Ve koltukların aralarını, kumaşlarını hallettim. Bayağa yorulmuştum şimdiden. Koltuklar da bittikten sonra kumaşla ilgili işlerin bittiğini düşündüm. "Benim işim bitti kızlar, kumaşlar halloldu." dedim ve odama geçtim.

Odama baktığımda zaten uzun zamandır odama girmediğim için yapacak fazla iş yoktu ama yine de formalite icabı temizlik yapmam gerekiyordu. Yastık ve yorganlarımı çıkarttım ve yıkamaya götürdüm. Bu sırada da perdeyi çıkararak kurutmaya astım ve kuruyan elbiseleri de bütün odalara dağıttım. Odama geri döndüğümde ise önce bir sıkılganlık ifadesi koydum suratıma, ardından da yerleri silmeye başladım. Duvarları, kapıları ve pencereleri bitki özlü temizleyicilerle sildim. Bence mükemmel görünüyordu her yer. Ardından masamın üzerini, yataklarımın ve bir tanecik koltuğumun üzerini sildim. Pencereleri biraz daha ovaladım, bence odam çok güzel olmuştu. Bitkilerimi de suladım. Ardından kurutmaya verdiğim yorganları alarak yatağımın üzerine serdim. Sonra işimin bittiğini haber vermek üzere salona doğru ilerledim.
Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

Denetleme 10 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 10   Denetleme 10 Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 3:47 am

Etrafı düzenleme işi kolaydı. Hepimiz her eşyanın koyulması gereken yeri öğrenmiştik. İşimi bitirince hızla Anna ve Delmira'nın odasına gittim. Onlar pek etrafta yoktu ve ben de onların odasını temizleyecektim bu gün. Mitchie de bizimkine başlamıştı. Elimdeki temizlik malzemelerinden birini seçtim. Şansıma toz bezi gelmişti. Hızla toz bezini kaptım ve odadaki az ve öz eşyaların tozunu almaya başladım. Kitaplığı silerken dayanamadım ve orayı düzenledim. Onlarca kağıt ve dosyayı teker teker gözden geçirdim ve çoğunu attım. O kadar çok şeyi incelemekten gözlerim yorulmuştu ve ilk defa başka bir şey yapmak istedim. O yüzden diğer şeyleri silmeyi tamamladım ve süpürgeyi kaptım. Bu bildiğimiz çalı süpürgesiydi, kampta elektronik aletleri göremezdiniz tabii. Bu çalı süpürgesini evden getirdiğim çok iyi olmuştu. Çok işe yarıyordu burada. Her temizlik yaparken yaptığım gibi, bir şarkı mırıldanıp ortalığı süpürdüm. İyi ki Delmira ve Anna temiz kızlardı. Etrafta o kadar çok toz yoktu. Bunları düşünerek hafifçe gülümsedim ve tozları ve azıcık olan kırıntıları faraşa topladım. Faraşı tutup aşağı indim ve içindekileri çöpe attım. Leslie de benim gibi işini bitirmiş ve yukarı çıkmış olmalıydı. Abigail hala, Demeter çocuklarının zarifliğiyle oradan oraya koşuyor, ara vermeden heryerin tozunu alıyordu. Sanki yuvasını temizleyen Tinkerbell gibiydi. Gülümsedim. ''Abby, işini hala bitiremedin mi? Zor iş değil mi?'' dudağımı büktüm. ''Ben de Anna ve Delmira'nın odasını bitirmek üzereyim. Zaten Leslie de sizin odanıza başlamıştır. Tabii ben işimi bitirince Mitchie'ye yardım etmem gerek. Ama sonra sana yardım edebilirim.'' Abigail işinden başını kaldırdı ve bana baktı. Tam konuşacağı sırada yüzüne düşen asi bir tutam saçı geriye attı. ''Mitchie işini bitirmişti, yukarı çıkmıştır. Leslie de bizim odamıza gitmiştir zaten, eminim. Aslında benim moralimi biraz düzelttin kardeş. Hatta oda temizliğinden kurtulmak için burada biraz oyalanabilirim.'' Kıkırdadım. Ona hafifçe el salladım ve odaya geri döndüm. Camları açtım ve odaya biraz hava aldırdım. Bu arada etrafı toparladım. Yatakları topladım ve nevresimleri değiştirdim.. Çalışma masasını düzenledim -itiraf etmeliyim, şu düzenleme işlerini çok seviyordum- ve bir bez daha aldım ve camlara yöneldim. Hızla camları sildim. Sonunda odaya en sevdiğim kokuyu sıkarak işimi noktaladım. Şimdi gidip Mitchie'ye yardım edebilirdim.
Leslie Ashdown
Demeter'in Çocuğu
Demeter'in Çocuğu
Leslie Ashdown

Denetleme 10 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 10   Denetleme 10 Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 6:55 am

Herkes dört bir yana dağılmıştı. Abby etrafta adeta uçuyordu ben de bizim odaya doğru yol almaya karar verdim.

Abby'yi bilmem ama ben ezelinden beri dağınıktım. Bu da odamıza yansıyordu tabii. Kendimi aşırı derecede yorgun hissederek yatağımı topladım. Evet, yatağını bile toplamayan biriydim. Ama bu yatak toplama işi -her ne kadar çok basit olsa da- dünyanın en sıkıcı işiydi.Yatağımı topladıktan sonra oflaya, puflaya nevresimleri değiştirdim. Odaya şöyle bir göz gezdirince tozun neredeyse 1 cm olduğunu gördüm. Hayır, çok merak ediyorum bir haftada bir oda bu kadar kirlenebilir miydi? Homurdanıp elime toz bezi ve spreyi aldım odadaki masadan, aynaya kadar her yeri önce spreyi sıkıp ovalıyordum. Elin zonklaması diye bir şey varsa oda şu an benim elime olandı sanırım. Daha hiçbir şey yapmadan yorulmuştum. Ama pes etmemeliydim, bu işi takıntı haline getirdim. Maya'dan rica edip süpürgeyi almıştım. Süpürgeyi fişe taktıktan sonra müthiş bir azimle odayı temizledim. Sıra yerleri silmekteydi. Elime viledayı aldığım gibi bütün yerler pırıl pırıldı. Övünmek gibi olmasın ayna yerine kullanabilirdim hani. Sona doğru yaklaşıyordum. Temizlik az sonra bitecekti... Ama az sonra. Daha camları silmek vardı. Su kovası ve uzun bir bezi temizlik malzemelerinin oradan kapıp koştura koştura camları silmeye başladım. Camı açınca içime dolan temiz havayla biraz kendime geldim. Hadi, yapabilirim diye mırıldanıyordum. Ama bu gidişle dayanmam zor olacaktı. Neyse, camı ovalamaya devam ettim. Sırada eşyaları toplamak vardı. Önce masadakileri sonra kitaplığı topladım. Her yerde ayrı bir şey vardı. Artık bitiyordu. Dolabımızı da halledersem bitecekti. Aceleyle dolabı topladım. Giysileri renk renk ayırdım. Dolabı kapatıp odaya baktım sabahkinden kesinlikle daha iyi görünüyordu. İyi, diye düşündüm. Diğerleri ne yapıyorlar acaba, diyerek salona gittim. Salonda Mitchie vardı ''Yoruldun mu?'' dedim. ''Eh, biraz, ya sen?'' dedi. ''Kesinlikle çok yoruldum!'' diye cevap verdim. O sırada içeri Maya ve Abby girdi. Bezmiş bir haldeydiler ama mutlu görünüyorlardı.
Alexandra Bethany Daniels
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Alexandra Bethany Daniels

Denetleme 10 Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 10   Denetleme 10 Icon_minitimeCuma Mart 04, 2011 2:18 am

Değerlendirmede.

Denetleme 10
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 6. Denetleme
» Denetleme 15
» Denetleme 14
» Denetleme 9
» Denetleme 11