Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hermes'ten görev/ 58. görev

YazarMesaj
Perseus Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Perseus Carter

Hermes'ten görev/ 58. görev  Empty
MesajKonu: Hermes'ten görev/ 58. görev    Hermes'ten görev/ 58. görev  Icon_minitimeCuma Ocak 28, 2011 6:51 am

Akşam üstü üzerimdeki yorgunluğu atmak için Plaja doğru yürümeye başladım. Nedense orası beni hep sakinleştiriyordu. Suyun o mas mavi rengi, dalgaların kıyıya vururken çıkardığı sesler ve güneşin batarken arkasında bıraktığı iz. Hepsi birleşince ortaya çok rahatlatıcı bir tablo çıkıyordu. Bu güzel manzara eşliğinde Plajda yürüyordum. Sık, sık burada yürüryüş yaptığım için adımlarımı ve mekanı ezberlemiştim. Nerede bir kaya vardı, nerede yosunlar vardı. Hepsini tek, tek biliyordum. Plajı çok iyi bildiğimden sanki burada yürürken başka bir yerdeymişim gibi düşüncelere dalıyordum. Belli bir süre yürüdükten sonra yoruldum ve bir kayanın üzerine uzandım. Gözlerimi batan güneşe dikmiş dalgaların çıkardığı sesleri dinliyordum...
İçim geçmiş olmalı ki gözlerimi açtığımda güneş çoktan batmıştı. Yerimde doğruldum ve kayanın üzerinde uyuduğum için tutulan boynumu kütlettim. Boynumu kütletirken yanıma baktığımda bir adam gördüm düm düz karşıya bakıyordu. Korkudan yerimde zıpladım ve "Sende kimsin ?" dedim. Adam sakinlikle döndü ve "Sakin ol Pers, ben Hermes. Bende genelde buraya gelir ve dalgaları dinlerim. Burası melezler ile dolu olduğu için buraya birçok eşya gidip, geliyor. Eh, doğal olarakta onları ben getiriyorum. Zaman, zaman buraya geldiğimde yorgun olduğumda buraya gelir ve dinlenirim. Genelde burası boş olur, o yüzden seni gördüğüme hem şaşırdım hem de sevindim." "Sevindin mi ? Neden ki ?" diye sordum şaşkınlıkla. Tanrılardan biri olan Hermes beni gördüğüne sevindiği söylemişti. Kesin bu işte bir çıkarı olacaktı. Hermes bana döndü ve "Senden bir şey yapmanı istiyorum. Bu bir görev ve karşılığında sana bir hediye vereceğim" Ona devam et dercesine bir bakış attıktan sonra Hermes devam etti. "Senden Ogygia Adasına gitmeni ve orada bulunan Kalipso'ya bu iksiri vermeni istiyorum" cebinden bir iksir çıkardı ve bana uzattı. "Bu iksiri Kalipso'ya ulaştırmam lazım fakat bir Tanrı olarak oraya bir eşya götürmem yasak. Malum Kalipso o adada cezalı". Anlayışlı bir biçimde kafamı salladım ve "Bana bir tekne ver. Bir de bu adanın nerde olduğunu söyle o iksiri Kalipso'ya götüreyim" Hermes mutlu olmuş gibiydi. Parmağını denize doğru şıklattı ve denizde bir sürat teknesi oluştu. "Bu teknen, Kalipso ise Ogygia Adasında kalıyor. Teknenin göstergesinde işaretli ada. O yolu bulmanı kolaylaştıracaktır. Şimdiden Teşekkürler Pers" Hermes bir anda yok oldu. "Teşekkürler Pers" ha ? Bu Hermes'i şimdiden sevmeye başlamıştım. Hızla sürat teknesine atladım ve motoru çalıştırdım. Hemen Ogygia adasına gitmeliydim.

Hermes'ten görev/ 58. görev
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hermes'den Görev [Görev 56] (Ormanın devamı)
» Babamdan Görev Alıyorum [Görev]
» Hermes'ten görev-2/ 58. görev
» Hermes'den Görev [Görev 56]
» 75.görev