Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Perseus Grace

2 posters
YazarMesaj
Perseus Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Perseus Carter

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimePtsi Ocak 03, 2011 11:00 pm

Artık çaylak olmaktan sıkılmıştım.Dövüşürken sürekli babamdan yardımda alamazdım.Zırhımı giydim kılıcımı ve kalkanımı aldım kılıç dövüşü öğrenmek için dersliklere geldim.Burada sürekli birileri dövüşüyordu.Kılıçların sesleri hiç susmuyordu ve bağrışmalar kesilmiyordu.Ne kadar delice diye düşündüm kendi kendime sonra Üzerinde ''Öğretmenler Odası'' yazan kulube gibi bir gördüm.Sanırım öğretmenimi burada bulacaktım.İçeri girdim ve sordum
-''Kılıç eğitmeni burada mı?''
-"Buradayım'' dedi bir kız ya benle yaşıttı yada benden 1-2 yaş büyüktü.Ben Kheiron gibi birini görmeyi beklerken böyle genç birini görünce şaşırmıştım ve ekledim
-''Ben kılıç ve kalkan kullanmayı öğrenmek istiyorum.Artık bana çaylak denmesinden sıkıldım ve kendimi koruyabilmek istiyorum.''
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimeC.tesi Ocak 08, 2011 1:01 pm

Sabah erkenden dersliğe gelmenin de dezavantajları vardı. Mesela kahvaltı edememek gibi… Öğretmenler odasına yarı uykulu bir vaziyette gittim ve karşımda oturan kardeşime baktım. Her zaman ki gibi uykusunu tam almıştı galiba. ‘‘Sere, sana o kadar dedim erken yat diye. Birazda beni dinlesen sevgili kardeşim.’’ Bilmiş bir tavırla konuşmuştu. Hemen masanın ortasındaki tabağa uzanarak birkaç kraker aldı ve ağzına attı. Ben ise ona uyuşuk uyuşuk bakıyordum. Evet, dün gece geç saatte yatmıştım. Yasak olduğunu bildiğim halde cep telefonu ile babamı aramıştım. Daha sonra ise Step’i… Erkek arkadaşım bir süreliğine ailesinin yanına gitmişti. Şimdiden onu özlemiştim. ‘‘Kardeşim, belki seni dinlemem gerekirdi ama dün erken yatmadığım için mutluyum. Ah her neyse, biraz kahvaltı yapmanın zararı olmayacak galiba.’’ Birkaç kraker yedikten sonra doyduğumu hissetmiştim bile. Tam o sırada öğretmenler odasının kapısı açıldı. İçeri iri yapılı bir çocuk girdi. ''Kılıç eğitmeni burada mı?'' Sorusuna hemen cevap verme gereği duydum. "Buradayım'' Hemen ayağa kalktım ve gülümsedim. ''Ben kılıç ve kalkan kullanmayı öğrenmek istiyorum. Artık bana çaylak denmesinden sıkıldım ve kendimi koruyabilmek istiyorum.'' Bu açık sözlü çocuk iyi birine benziyordu sanki. Gülümseyerek konuşmaya başladım. ‘‘Peki, o zaman. Ben yardımcı kılıç eğitmeni Sere. Athena kızıyım. İstersen antrenman bölümüne gidelim. Bu sırada sende bana kendini tanıtırsın.’’ dedim ve Lucy’e gülümseyerek dışarı çıktım. Genç çocuk beni hem takip ediyor hem de konuşuyordu.
Perseus Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Perseus Carter

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimeC.tesi Ocak 08, 2011 1:08 pm

''Benim adım Perseus ama genelde bana Pers derler.Öğretmenler odasında da dediğim gibi kılıç dövüşü öğrenmek istiyorum neler yapmam gerekiyor ?'' Ne yapmam gerektiğini,ne söylemem gerektiğini bilmiyordum.Tam o sırada Sere elime bir kılıç verdi ''başlayalım bakalım''
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimePtsi Ocak 24, 2011 8:35 am

Genç çocuk hemen kendini tanıtmıştı. ''Benim adım Perseus ama genelde bana Pers derler. Öğretmenler odasında da dediğim gibi kılıç dövüşü öğrenmek istiyorum neler yapmam gerekiyor ?'' Fazla bir şey demesine izin vermeden eline bir kılıç verdim. Fazla ağır olmayan fakat güçlü ve güzel bir kılıçtı. ''Başlayalım bakalım.'' İlk önce tutuşunun düzgün olması gerekiyordu. Açıklama yapmaya başladım her zaman ki gibi. ''Pers, ilk önce kılıcı düzgün tutman gerek. Sağ elde tutuşun düzgün olmalı ki böylelikle sol elde de rahatlıkla savaşabilesin. Biliyorsun, savaşta sağ elin sakatlanırsa eğer sol eline muhtaç kalırsın.'' Gülümsedim ve kılıcı doğru tuttuğuna karar verdim. ''Evet, şimdi sol ele geçelim. Biraz zor olabilir fakat alışacaksındır. Kılıcı biraz savurmaya dene. Daha sonra vuruşlara geçeceğiz.'' Bir başka kılıç alarak ona gösterdim. Bu işte iyi ilerleyeceğine güveniyordum. Büyük ihtimalle bugün ilk aşamayı hallederdik.
Perseus Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Perseus Carter

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimePtsi Ocak 24, 2011 8:54 am

Sol el mi ? Sol elimde kılıç tutmak biraz zordu ama hemen üstesinden geldim. Öğretmenim beni dikkatlice süzdü ve "Evet, şimdi sana göre olan bir kılıç bulmalıyız. Tam eline oturmalı. Uyum içinde olacağın bir kılıç bulmalıyız" Bu garipti, sonuçta tüm kılıçlar aynı değilmiydi. Bu sorumu Öğretmenime de sordum. Bana tek tek kılıç çeşitlerini ve özelliklerini anlattı. Konuşması bitince ekledim. "Babam bana uzun bir kılıç vermişti" Yüzüklerimi aktifleştirdim. " İşte bu kılıç. Sence bu uygun mu ?" Öğretmen biraz beni süzdükten sonra "Bu kılıç sana göre değil" dedi. Biraz kırılmıştım. Babamın bana verdiği kılıç nasıl bana göre olmazdı. Öğretmenim gülümseyerek ekledi "Bu kılıcı babanın verdiği özel güçler ile birlikte kullanabilirsin. Şu anki kas yapın bu kılıcı iyi bir şekilde kullanmanı engeller. Bu kılıçla dövüşemezsi" dedi. Biraz bakındıktan sonra biraz önce duvara yasladığım kılıcımı gördü ve "Şu kılıçta senin mi ? Bak o kılıç sana tam uyabilir hem kendin yapmışsın. Deneyelim mi o kılıcı" dedi. Koşarak kılıcımı aldım. Öğretmenim bana birkaç hareket gösterdi. Hareketleri kılıcımla denedikten sonra beni inceledi ve "Tamam bu kılıç tam sana göre şimdi başka şeyler daha anlatabilirim" dedi.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimeSalı Ocak 25, 2011 9:57 am

Kendine yaptığı kılıcı onaylamıştım. Gerçekten çok hoş bir kılıçtı. ‘‘Pers, şimdi kılıcın ile şu büyülü bebeklerin en zayıf noktalarından vurmaya çalışacaksın.’’ dedim ve hatırlatmalarımı da yaptım. ‘‘Şunu unutma. Bu bebekler büyülüdür. Fazla güç getirmezler. Sadece doğru hedefi bulman için tasarlanmıştır.’’ Gülümsedim ve yapacaklarını izlemeyi düşündüm. Yerde bulunan su şişelerinden birini aldım ve duvara yaslandım. Kılıcını tutuşu, savunma şekilleri ile benden tam not almıştı. Tekrar gülümsedim ve güven verircesine konuştum. ‘‘Çok güzel devam et Pers.’’
Perseus Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Perseus Carter

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimeSalı Ocak 25, 2011 10:20 am

Bu bebekleri kesmek çok kolaydı. Kılıcımı tek savuruşumda bebek yeniliyordu. Artık alışmıştım elim otomatik olarak bebekleri kesmeye başlamıştı. Öğretmenime döndüm "Bu kadar mı ? Daha zorları yok mu ?" Sere iddialı bir bakış attı ve birden bebek deneme tahtaları gitti yerlerine alev saçan 4 metre boyunda, keskin kılıçlı canavarlar geldi. Yutkunup Sere'e döndüm. Korku dolu bakışımı görmüş olacak ki gülmeye başladı. "Şaka şaka bunlar en üst seviye antrenman canavarları. Bu savaş canavarlarını kardeşlerin tasarladı. Sende tahmin edebilirsin ki çok güçlüler" Evet anlamında başımı salladım. "Tamam bu kadar eğlnce yeter artık derse dönelim" dedi Sere.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 2:51 pm

Ona üst seviye bebekleri gösterince gülmeye başlamıştım. Gerçekten de korkmuş gibiydi. Toparlanıp derse dönmemizi söylediğimde gülümsemişti. Galiba şuan böyle zorlu alıştırmalar çıkmayacağı için sevinmişti. Ama onun için daha çok sürprizlerim vardı. Hemen büyük kumaş bebeklerden bir tanesini önüne koydum ve konuşmaya başladım. ‘‘Ah bu bizim melez düşmanımız. Şuan isim falan vermedik ama yakında vereceğiz merak etme.’’ Gülmeye başlamıştım. Pers’te bana eşlik etmişti. Gülmeme ara verdim ve konuşmaya devam ettim. ‘‘Bu bebekte büyülü ve emin ol diğerlerinden biraz daha zor. Tek zorluğu biraz daha büyük ve zayıf noktasını bulman epey zor olacak. O yüzden bu canavarı yen bakalım. Başaracağına tüm kalbimle inanıyorum Pers.’’ Göz kırptım ve gülümsedim. Bir öğrencinin güveninin yerine gelmesi benim için çok önemliydi. Öğrettiğim tüm hareketleri doğru yapıyor mu diye dikkat ettim. Gerçekten iyi gidiyordu. Merakla canavarın zayıf noktasını nasıl bulacağını izlemeye devam ettim.
Perseus Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Perseus Carter

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 3:08 pm

Bu bebeğin zayıf noktasını bulmak gerçektende zordu. Elimdeki kılıcı sağlam bir şekilde tutarak bebeğin zayıf olabilecek noktalarını deniyordum. Klasik yerlerden başlayacaktım. İlk önce koltuk altını denedim, kılıcımı yukarı doğru kaldırarak hızlı fakat hafif bir şekilde bebeğin koltuk altına doğru noktasal bir vuruş yaptım. Yok, burası değildi olmamıştı. Bu sefer aklıma Aşil geldi, hem bir savaşçının ayak bileğini kesmek çok işe yarardı. Elimde bıçağımın kabzasını aşağıya doğru çevirdikten sonra yere, bebeğin ayak bileğine doğru eğik bir vuruş yaptım. Bebeğe yine bir şey olmamıştı. Artık klasik yerlere geçecektim. Parmaklarımla kılıcımın kabzasını çevirdim ve sivri kısmını tekrar yukarı bakar br hale getirdim. Bu sefer aşağıda duran kılıcımı hızlı bir şekilde yukarı kaldırdım. Kılıç bebeğin boynuna saplandı, galiba zayıf noktayı bulmuştum fakat bozuntuya vermedim. Ne olur ne olmaz dite aynen devam ettim. Kılıcımı bebeğin boğazından çıkardıktan sonra klasik savunma poziyonuna geçtim. Kılıcım önümde durmuş bekliyordum. Belli bir süre durduktan sonra aklıma bir saldırı şekli geldi. Hemen kılıcımı çapraz bir şekilde bebeğin koluna savurdum. Ardından elimde ters çevirerek kılıcı bir hançer gibi tuttum. Kolunu kestiğim bebeğin dibinde duran kılıcımı hemen ileri doğru ittim. Kılıcım ters durduğu için kolaylıkla bebeğin kalbini olması gereken yere saplanabilmişti. Saplanmış olan bebeğin kalbinden kılıcımı çektim ve savunma pozisyonunda beklemeye başladım. Bu sefer daha farklı bir taktik uygulamayı planlıyorudum. Fakat öğretmenim Sere konuşmaya başladı.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Perseus Grace Empty
MesajKonu: Geri: Perseus Grace   Perseus Grace Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 6:51 am

İyi gidiyordu fakat biraz daha hızlı olabilirdi. Bunu da zaman içinde geliştireceğini umuyordum. Gülümseyerek konuşmaya başladım. ‘‘Pers iyisin. Hareketlerini biraz daha hızlandır ve her düşündüğün yere vurma. Tamam deneyerek olacak ama bir yandan da daha iyi düşünebileceğini umuyorum. Devam et, ben de o sırada bir şişe su içeyim.’’ Pers yavaşça kafasını salladı. Ben de adımlarımı hızlandırarak duvarın yanında bulunan su şişelerinden bir tanesini alıp içmeye başladım. Çok yorulduğumu hissediyordum. Pers dediklerimi tam olarak yaparsa onu ilk dersten mezun edecektim ve bu yolda büyük bir başarı ile ilerliyordu. Su şişesinin bitmiş olduğunu duyunca gülümsedim. Şişeyi çöp bidonuna atınca Pers’in yanına geri döndüm ve onu izlemeye devam ettim. Bu sefer dediklerimi yerine getiriyor gibiydi. Hephaistos çocukları genelde bu konularda iyi oluyordu. Bu da beni sevindirmiyor değildi.

Perseus Grace
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Perseus Grace
» Perseus Grace(1)
» Perseus Grace
» Perseus Grace/Gür
» Perseus Grace(Rp yükseltme)