Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Babam ile tanışmam

2 posters
YazarMesaj
Diona Arsinoe Stanislaus
Zeus'un Çocuğu/Parti Organizatörü
Diona Arsinoe Stanislaus

Babam ile tanışmam Empty
MesajKonu: Babam ile tanışmam   Babam ile tanışmam Icon_minitimeC.tesi Ara. 18, 2010 8:36 am

Kulübemde sessizce oturuyordum ve o sırada kardeşlerimden Amanda içeri girdi. O gelince elimdeki kitabı bıraktım ve yanıma oturmasını işaret ettim. Daha yeni tanışmamıza rağmen gerçek kardeşim gibiydi ve bana çok yardımı dokunuyordu. Ona dönüp gülümseyerek "Kardeşim sen hiç babamızı gördün mü?" diye sordum. Bunu çok merak ediyordum. Geldiğim ilk günden beri aklımdaydı. Babamı daha hiç görmemiştim ve kardeşlerimin de görüp görmediklerini de merak ediyordum. Amanda bana gülümseyerek "Ben birkaç kere gördüm babamı. Hem kendim görmeye gittim, hem de görevler sayesinde görmüş oldum." dedi. Bende bunu duyduğuma hem sevinmiştim, hem de biraz kıskanmıştım. Aslında bu kıskanmak değilde eksik hissetmekti. Keşke bende babamı görmeye onlarla beraber gidip görmüş olsaydım. Ama öyle bir şansım olmamıştı. Yine de şimdi niye gitmeyeyim diye düşünüp gülümsedim. Kardeşlerimin anlattıklarından dolayı babamın Olimpos'ta olduğunu duymuştum. Ardından gülümseyerek ayağa kalktım ve "Kardeşim ben gidiyorum, geç kalmam." dedim. Üzerime montumu giyip tam çıkacakken Amanda'nın "Nereye gidiyorsun kardeşim?" demesitle durdum. Ona dönüp güümsedim ve "Babamın yanına." diyerek kulübeden çıktım.

Ahırlara doğru ilerledikten sonra hızla şeker alıp Alexsis'in yanına ilerledim ve ona yedirdim. Ardından kimsenin olmadığını görünce pegasusuma beni Olimpos'a götürmesini söyledim. Hemen sözümü dinleyerek beni Olimpos'a götürdü. Geldiğimizde üzerinden inerek ona geri dönmesini söyledim. Hemen sözümü dinleyerek uçarak yanımdan uzaklaştı. Asansörün yanına gittiğimde görevliye 600. kata çıkmak istediğimi söyledim. Bana gülerek "Burada 600 kat yok ki." dedi ve okuduğu dergiye geri döndü. Anlaşılan melez olduğumu anlamamazlıktan geliyordu. Saatimi hızla kılıca çevirerek "600 kat olmadığına emin misin?" diye sordum. Görevli yutkunarak anladığını gösterdi ve asansöre binmeme izin verdi.

Yukarıya çıktığımda Olimpos ayaklarımın altında duruyordu. Burası çok güzel ve görkemli gözüküyordu. Anlattıklarından da daha harika bir yer olduğu kesindi. Bu manzara karşısında bir süre donakalsamda ardından kendime geldim ve gülümseyerek sakince havasını içime çektim. Kendime buraya gelme nedenimi hatırlatarak ana salonun kapısına doğru ilerledim. İçeride babamın olmasını umuyordum. Aslında daha ne diyeceğimi bile bilmiyordum. Bu yüzden bana kızabilirdi ama kızmamasını umuyordum. Sakince salonun kapuısını çaldım ve içeri doğru ilerledim. İçeride bir tanrı duruyordu ama arkası dönüktü. Kim olduğunu bilmediğim için konuşmaya başladım daha doğrusu sordum.

"Tanrı Ares?"
Ares
Tanrı
Tanrı
Ares

Babam ile tanışmam Empty
MesajKonu: Geri: Babam ile tanışmam   Babam ile tanışmam Icon_minitimeC.tesi Ara. 18, 2010 10:30 am

"Tanrı Ares?"

Arkamı döndüm. Ah, çocuklarımdan biriydi. Daha doğrusu en son geleniydi. Beni henüz görmemişti ve sanırım beni tanımak istediği için yanıma gelmişti. Düşünceliydim fakat yine de ona ayıracak zamanım vardı. ''Kızım, hoş geldin. Beni sanırım ilk kez görüyorsun, gel burada konuşmayalım. İçeriye, evime gidelim.'' Daha sonra yürüyerek evime geldik. Kapıyı kapattıktan sonra bir süre onun etrafı karıştırmasını izledim. Silahlara, zırhlara bakıyordu. Sonra bir dolaba geldi. Orası Afrodit'in dolabıydı. Orada da bu tür şeyler olmasını bekliyordu sanırım. Fakat açtığında güzel elbiseler görünce güldü. Daha sonra Afrodit ile yaşadığımı hatırladı ve dolabı kapattı. Ben gülümseyerek ona bakıyordum. Oturması için bir yer işaret ettim o da ona göre oldukça büyük olan odada melezler için özel olan yere oturdu ve etrafı gözleriyle incelemeye devam etti ve konuşmaya başladı. ''Burası gerçekten güzelmiş baba. Seni de ilk kez görüyorum ve şu an iyi biri olduğunu görüyorum. Yani Yunan Mitolojisi'nde anlatıldığı kadar kötü biri değilsin.'' Gülümsedim. ''Aslında öyle biriyim ama çocuklarıma ve Afrodit'e karşı beni sinirlendirmediğiniz sürece genellikle iyi davranırım. Evet, anlat bakalım. Günlerin nasıl geçiyor? Kardeşlerine ve kampa alışabildin mi?''
Diona Arsinoe Stanislaus
Diona Arsinoe Stanislaus

Babam ile tanışmam Empty
MesajKonu: Geri: Babam ile tanışmam   Babam ile tanışmam Icon_minitimeC.tesi Ara. 18, 2010 10:54 am

"Daha dün gelmeme rağmen çok çabuk alıştım baba. Kardeşlerimde, arkadaşlarımda çok iyiler, kampta çok güzel." Babamın böyle olmasını beklemiyordum. Sanırım ilk beklediğim tepki beni geldiğim için azarlamasıydı ama o azarlamak yerine çok iyi davranıyordu. Bu da her melez gibi benimde çok hoşuma gitmişti. Babamı birden bire bende kardeşlerim gibi çok sevmeye başlamıştım. Bize karşı çok anlayışlıydı ve sevgisini belli ediyordu. Kampta ona laf eden birisi olursa en önde fırlayacak kişilerden biri de artık bendim ve mitolojilere bakarak konuşmamayı öğrenmeliydim. Aslında babama kızgındım. Beni bırakmıştı ve hiç görmeye gelmemişti. Annemi de bir daha hiç görmemişti. Bunun nedenini sormak, niye bunca yıl beni yalnız bırakıp şimdi kızı olarak kabul ettiğini merak ediyordum. Ne de olsa ben onca acıyı çekerken o yanımda yoktu ve ben annemle yalnız başımaydım. Ardından kafamdan bu düşünceleri uzaklaştırmayı denedim. Ne de olsa o benim babamdı ve bu değişmezdi. Zaten değişsinde istemiyordum.

Birden aklıma babamın Afroditle yaşadığını ama evlenmediği duymuştum ve merakıma yenik düşüp sordum. "Baba Tanrıça Afrodit ile ne zaman evleneceksiniz? Kardeşlerimden bu aralar evleneceğinizi duydum da." dedim yüzümü yere eğerek. Aslında babamdan korkmuyordum ve artık beni terslemeyeceğini düşünüyordum. Yine de ilk görüşüm ve heyecanım yüzünden elim ayağıma dolanıyordu.
Ares
Tanrı
Tanrı
Ares

Babam ile tanışmam Empty
MesajKonu: Geri: Babam ile tanışmam   Babam ile tanışmam Icon_minitimePaz Ara. 19, 2010 2:30 am

"Baba Tanrıça Afrodit ile ne zaman evleneceksiniz? Kardeşlerimden bu aralar evleneceğinizi duydum da."

Afrodit ile ne zaman evleneceğimi sormuştu... Henüz belli değildi. Bu savaş çıkmasaydı kısa bir süre içinde evlenirdik fakat işte savaş... ''Henüz tam olarak belli değil kızım. Bu aralar savaştan hiç boşluk bulamadığımız için ne zaman evleneceğimizi bilmiyorum. Büyük olasılıkla savaş bittikten ve ortalık biraz durulduktan sonra evleniriz.'' Kızım başını kaldırdı, hala çok heyecanlıydı sanırım. Aslında bana niçin onu ve annesini yalnız bıraktığımı sormadığını merak etmiştim ama yine de bunu sormaması hoşuma gitmişti. Bu sırada konuşacak bir şeyi kalmamıştı sanırım. ''Tamam baba. Seni gördüğüm için mutlu oldum. Seni daha fazla meşgul etmeyeyim, görüşürüz.'' deyip kapıya yönelmişti ki onu durdurdum. Henüz hediyesini vermemiştim. Çekmeceyi açtım ve içinden ona hediye etmek istediğim kolyeyi çıkardım. Kızıma doğru yürüdüm ve kolyeyi ona uzattım. ''Kızım gitmeden önce sana bir hediyem olsun istedim. Bu kolye çalıştığında onu tuttuğun kişiler 1 dakika süreyle hareket edemez olur. Çalışması için sadece Shine! diye fısıldaman yeterli.'' Kızım bir süre kolyeyi inceledi, daha doğrusu ortasındaki elması. Hem görünümsel olarak güzeldi, hem de güzel bir gücü vardı. Vereceği cevabı, beğenip beğenmedini gerçekten merak ediyordum...

Babam ile tanışmam
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İlk Tanışmam
» Babamla İlk Tanışmam
» Babamla tanışmam...
» Hera'yla Tanışmam
» Annemle Tanışmam.