Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hera ile Karşılaşma

2 posters
YazarMesaj
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

Hera ile Karşılaşma Empty
MesajKonu: Hera ile Karşılaşma   Hera ile Karşılaşma Icon_minitimePerş. Ara. 16, 2010 6:41 am

Biraz dinlenmek ve dolaşmak bana göre her kahramanın hakkıdır. Long Island Kıyısı bu dolaşmalar için en uygun yerlerden biri idi. Bana sessizliği ve huzuru veriyordu. Bazen melezler sağda solda ebeveynleri ile dolaşırdı. Çoğu zaman onları gördükçe kıskanıyordum. Belki bu babamı son zamanlarda görmeyip kardeşlerime daha çok bağlı kalamamamdan dolayı kaynaklanıyordu. Cebimden buruşturduğum 2-3 kağıdı çıkarıp okumaya başladım. Antik yunanca birşeyler yazıyordu ama bunları okumak dahi umrumda değildi. Her iddasına vardım ki yine görevdi. Kampa geldim geleli görevler, eğitimler, pegasus bakımı ve biraz da macera vardı. Bu biraz macera da bana yetmiyordu.

Yine kendimi görevlerden alıkoyup Long Island Kıyısı'na geldiğimde karşımda Evlilik Tanrıçası Hera duruyordu. Melez kampında ilk defa görmüştüm onu ve Afrodit kadar güzeldi.
"Kadar mı?" diyerek içimden geçirdim. Afrodit'ten de güzel gibi duruyordu. Ona bu hayran dolu bakışlarım ile beni küçümser bakışları birbirini kesiyordu. Ben güzelliği için değil, onun büyüklüğü için ona bakıyordum. Ama o büyük ihtimal bu yüzden beni yanlış anlamış ve bana bayağı kızgın gibi gözükmüştü. Yanlış anlamayı düzeltmek için konuşcaktım ama açıklarken kesin kekeler ve bu yüzden cezalandırılırdım. "İyi günler Tanrıça'm" dedim gülümseyerek. Kızgın ifadesi birden biraz daha yumuşadı.
Hera
Tanrıça
Tanrıça
Hera

MesajKonu: Geri: Hera ile Karşılaşma   Hera ile Karşılaşma Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 7:50 am

''İyi günler melez.'' Long Island kıyısında karşılaştığımın milyonlarca melezlerden biriydi buda.Oğlumun oğluna benziyordu.Hephaistos'un yani...Melezlerin veya insanların düşüncesini okuyabiliyordum.Ve bu melezde beni Afrodit'le karşılaştıryordu.Tamamikabul ediyorum Afrodit'te benim kadar güzeldi.Sessizlik içinde beklerken melezin hayranlık dolu bakışlarını görmemeye çalışıyordum.Ama en az sessizlik kadar sıkıcıydı ama hoşumada gitmişti.Erkek melezlerle uğraşmayı sevmiyordum.Kızlar daha eğlenceliydi.Oynadığım sarı saçımı arkaya iterek meleze gülümsedim.''Adın ne melez?''
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

MesajKonu: Geri: Hera ile Karşılaşma   Hera ile Karşılaşma Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 8:05 am

"Adın ne melez?" bana bir Tanrıça'nın ilk sorduğu soru idi. Sanki ilk defa bir kafeterya açan birinin ilk kazandığı paranın çerçeve almasının verdiği his ne ise, bu histe bana aynı duyguyu yaşatmıştı. Fazla uzun sürmeden "Adım Alex Tanrıça'm. Hephaistos Çocuğu Alex." dedim gülümseyerek. Gülümsememe karşılık bir gülümseme vermişti. Sanırım düşüncelerimi okuyabiliyordu. Tabii şu an düşündüklerimi de fark etmişti. Gerçi konuşmak bazen gereksiz. Düşünme ile bile iletişim gayet iyi gerçekleşilirdi. Bu sessiz durumu bozan soru "Böyle bir günde görev başında değilsin de neden Long Island Kıyısındasın?" demişti. Haklı idi ama her gün çalışmak sıkıcıydı ve ara sıra hava almak gerekiyordu. "Biraz hava almaya çıkmıştım. Hemen her günüm görevlerde geçiyor. Neredeyse her gün yerlerde kanlar görerek kendi kendimi üzüyorum. Bir Tanrı'nın yarattığı birşeyi yok etmek, bu çok üzücü bir durum ama ister istemez kendimi korumak için öldürmek zorunda kalıyorum. Yaşamak için öldür sözü de bu sırada devriyeye giriyor sanırım Tanrıça'm."demiş ve kısa sorusuna uzun bir cevap vermiştim. Sanırım beni sessiz bilen Tanrıça bu cevaptan sonra çok konuştuğumu düşünecekti. "Ya siz Tanrıça'm? Siz neden buradasınız? Ben sizin yerinizde olsam Olimposta bulunan evinizde olurdum." diye soru sormuştum. Cesurluğum için öldürülebilirdim.
Hera
Tanrıça
Tanrıça
Hera

MesajKonu: Geri: Hera ile Karşılaşma   Hera ile Karşılaşma Icon_minitimePaz Ara. 19, 2010 1:35 am

"Ya siz Tanrıça'm? Siz neden buradasınız? Ben sizin yerinizde olsam Olimposta bulunan evinizde olurdum." Başımı salladım.Ve oğlumun melezine cevap vermek için gözlerimi ona diktim.''Cesaretin taktir edilmeli Alex.Ancak ne yazık ki sen ben değilsin.Tanrılarında bazen dinlenmeye ihtiyacı vardır.Tabiiki evimde daha fazlası var.Ama buraya gelip melezlerle konuşmak hoşuma gidiyor.'' Dedim ve göz kırptım.Maalesef ki karşılaştıklarımın çoğu başka Tanrı ve Tanrıça'nın çocukları oluyordu.Benimse sadece bir kaç kere kızımla karşılaşmışlığım vardı.
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

MesajKonu: Geri: Hera ile Karşılaşma   Hera ile Karşılaşma Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 2:56 am

[i]Lafı tam gediğine oturtumuştu Tanrıça Hera. Gerçekten susakalmıştım. Güneşe doğru gözlerimi çevirdim ve tam öğlen olduğunu fark ettim. "İzniniz ile Tanrıça'm. Benim gitmem gerek ne yazık ki." demiştim. İzin verircesine kafasını aşağı yukarı çevirdi ve arkasını dönerek oradan uzaklaşmaya başladı. Ben de gözüm ilerlerde ilerlemeye başladım. Biraz görev yapmaya gidecektim. Yolda karşılaştığım arkadaşlarım ile laflaşacak ve onlar ile görev yapacaktım. Son bir kez arkamı baktım. Tanrıça Hera gitmişti. Belki hep merak ettiğim yere, göklere gitmişti. Belki de evine, dünyanın en güzel yerine gitmişti. Önüme döndüm ve birkaç melez arkadaşımı gördüm. Kocaman gülümsemem ile yanlarına doğru yürümeye başladım.

Hera ile Karşılaşma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tanrıça Hera ile Karşılaşma
» Hera ..
» Hera'yla Tanışmam
» Sana da Merhaba Hera
» Hera'dan mesaj