Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mekan:Hades kulübesi. Basış No:1.

YazarMesaj
Lucianna Fackrell
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Lucianna Fackrell

Mekan:Hades kulübesi. Basış No:1. Empty
MesajKonu: Mekan:Hades kulübesi. Basış No:1.   Mekan:Hades kulübesi. Basış No:1. Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 7:01 am

(8- Bir arkadaş edinip kulübesine ziyarete gideceksin.
Mekan: Hades Kulübesi
Katılacaklar: Lucy ve Robyn)

(Not: Bu konuşmalar normalde eğlenmek için kurguladığımız mesajlaşmalardan ibaretti ancak, sonrasında çok hoşuma gittikleri için Robbi'nin de onayını alarak buraya yazmaya karar verdim. İki tarafın konuşmalarını da ben yazacağım, Robbi'nin Rose ile buluşması gerekiyormuş. Razz )

Öncelikle gelelim başlığımıza: Beni tanıyan tanır, bastım mı ayrı ayrı en az on sefer -çok şanslıysanız- basarım, o nedenle 'basış no' yazma gereği duydum.

Ayriyeten belirtmek isterim: Bu konuşmalardan önce ikimiz de alkol almadık!

Robbi'nin rengi kırmızı, benimki mavi. Şimdiden verdiğim rahatsızlıktan dolayı, kulübe sakinlerinden özür dilerim. İşte başlıyoruz.

Lucy aceleyle Hades kulübesine koşar ve kapıyı çalmayı lüzumsuz bularak içeri atar kendini. Arkasından büyük bir gümbürtüyle kapatır kapıyı. Sanırsınız ki peşinde dev bir cehennem tazısı ordusu var -daha önce gerçekten de böyle bir macera yaşamıştı, herneyse- fakat, tek neden Robyn'den alınması gereken bir hesabı olmasıdır. Hesap ise tahmin edebileceğiniz gibi, en yakın arkadaş Stell ile ilgilidir.

Robyn, Lucy'nin yokluğunda tüm vaktini kardeşi Stell ile didişerek geçirmiştir. Stell durumundan memnundur ama yine de olay çıkarmak için Lucy'den, ağabeyine haddini bildirmesini ister. Lucy de sütten çıkmış ak kaşık olmadığından, arkadaşının isteğini yerine getirmek için, Robyn'i kulübesinde basar.

Olanlardan habersiz masum vatandaş konumundaki Robyn, o sırada kılıcı Gölge'yi temizlemektedir. Lucy'nin çıkardığı gümbürtüler üzerine elinde kılıcı, kapıya doğru yaklaşır. Lucy bunun bir düello daveti olduğunu varsayar, olmama ihtimaline karşı Robyn'in düşüncelerini okumak aklının ucundan bile geçmez. Neden mi? Nedeni basittir: Lucy dövüşmek istemektedir!

"Madem öyle, istediğini alacaksın alçak!" diye bağırır Lucy. Robyn anlamamıştır ama anlamamazlıktan geldiğini zannetmesinler diye, anlamadığını belli etmemektedir. Verilebilecek en uygun cevabı verir.

"Küçük cadının şıracısı, hoşgeldin." (Evet, bana gerçekten böyle dedi.)

Bu sözler, zaten taşmakta olan bardağa inadına eklenen yeni damlacıklar gibi gelir Lucy'ye ve nerede olduğunu önemsemeden kılıcını Robyn'e doğru sallar. Hayır, Athena kızı olduğu için zekasından faydanalıp, kulübe denetlemesinden bir gün önce Hades kulübesini mahfetmeye çalışmamaktadır. (İnanın...) Kılıç kullanma konusunda usta olan Robyn, sinirlerine hakim olamaz ve devasa kılıcını hızla Lucy'nin boğazına saplamaya yeltenir. Athena kızı durur mu? Durmaz! Ani bir manevrayla yana kayar ve Gölge'nin kulübe kapısında bir delik açmasına sebep olur.

Robyn kılıcını saplandığı yerden çıkarmaya çabalarken, onu gafil avlayarak gelip Nefesalan'ı Hades oğlunun boynuna dayar. Robyn derin bir nefes alıp hamleyi savuşturmaya çalışsa da, başarı elde edemez ve tıslar gibi söyler sözcüklerini...

"Tamam, sen kazandın. Şimdi bırak beni ve git kulübemden." o sırada Robyn'in aklındaki tek düşünce, denetlemeden önce kapıyı nasıl eski haline getirebileceğidir.

Lucy istediği kadar hararetli bir kılıç muharebesi yapamamanın vermiş olduğu deli cesaretiyle, kılıcını rastgele havaya fırlatır. Evet, doğru bildiniz: kılıç Hades'in portresine saplanır ve resmin yere düşmesine, camının kırılmasına neden olur. Bunun üzerine Lucy geldiğinden beri yapmadığı birşey yapar: Kendini mantıklı düşünmeye davet eder.

Robyn'in hala şoku atlatamamış olmasından faydalanarak, ortasına saplanmış bir kılıç bulunan kapıyı açar ve hızla olay yerinden uzaklaşır. Saklanmak için gideceği yer basittir: Melez Market. Orası kuş uçmaz kervan geçmez bir yer olduğundan, Robyn onu ararken markete bakmayı akıl edemez ve kulübesine eli boş ve öfkeden yumruk şeklini almış olarak döner.

Sonra mı? Sonra Lucy hiçbir şey olmamış gibi yeni bir maceraya yelken açmaya gider, Robyn de ne de olsa tüm hasarların suçunu Stell'in üstüne atacağı için içi rahat, sevgilisi Rose ile buluşmaya.

Kulübeye ilk gelen kişi, fenalık geçirmesin diye içeride olanları sizlerle paylaşalım istedik. İşte, bu rp Lucy döndükten sonra hayatınızda meydana gelecek değişiklikler isimli serinin ilk postudur.

Yazar: Lucy
Yönetmen: Robyn
Günah Keçisi: Herşeyden habersiz Stell.

Mekan:Hades kulübesi. Basış No:1.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hephaistos kulübesi Ares ve Hades'e karşı
» Hades Kulübesi 5. Denetleme Ceza Görevi
» dönülmez mekan(58/1)
» Hades Çocukları :)
» Dönülmez Mekan (58-2)