Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)

YazarMesaj
Cornelia Fackrell
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Cornelia Fackrell

Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)   Empty
MesajKonu: Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)    Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)   Icon_minitimeC.tesi Kas. 06, 2010 4:09 am

Kafeden kalkıp planımızı uygulamak üzere hızla hadesin sarayına doğru ilerlemeye başladık.Çok hızlı olmalıydık. Şuana kadar önümüze bir engel çıkmamıştı ama yine de çok tedirgindim. Herşey daha yeni başlıyordu. İkna edebilecekmiydik daha onu bile bilmiyordum. Sadece şansımızı denemeye kararlıydık.

Hades'in sarayına doğru ilerlerken Amanda sürekli arkasına dönüp bakıyordu. O da çok tedirgindi. Bir şeyin bizi takip ettiğini söylediğinde korkmuştum. Kim olabileceği aklıma gelmiyordu. Herkes savaş alanındaydı neredeyse. Ben arkama baktıkça hiç birşey görmüyordum. Cole de tetikte bekliyordu. Hepimiz birbirimize birşey olmadan bu görevi başarmak ve savaşı durdurmak istiyordum. Bir süre sonra arkama bakmaktan bıkıp önüme döndüm ve hızlandım. Hades'in sarayına gelmemize çok az kalmıştı. Kronos'dan önce Hades'i görmeliydik ve etrafta henüz bir farklılık olmadığı için Kronos'un gelmediğini umuyordum.

Tam bu sırada Amanda'Nın çığlığıyla ona döndüm. Cole de benim gibi aniden bağırışından korkmuş ve o da etrafa bakıyordu. Birden Amanda'nın baktığı yere bakınca olduğum yerde dondum. Karşımızda bir titan duruyordu. Amanda'nın hisleri doğruydu ve çok korkmuştuk. Hepimiz donup kalmıştık. Ne yapıcağımızı şaşırmıştık. Titan bize doğru yaklaşmaya başlayınca Amanda korkuyla konuşmaya başladı..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)    Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)   Icon_minitimeC.tesi Kas. 06, 2010 6:58 am

Kuşkularımda haklı olduğum bir kez daha ortaya çıktı. Tedirginliğim doğrulanmıştı. Birden bir çığlık attım. Arkamızdan bir titan bize doğru koşarak geliyordu. Oysa çok az kalmıştı. Hades'in yanına varacaktık. Tabi kazasız belasız oraya gitmemiz çok kolay olurdu. İlla ki bir şeylerle savaşmamız gerekiyordu. Titan üzerimize gelmeye devam ederken '' Cole! Çabuk havaya kaldır şunu!'' diye bağırdım. '' Tamamdır.'' dedikten sonra titan havadaydı. Hemen sırtımdaki oku çıkararak onu isabetledim. Vurduğumda hiçte ölmüşe benzemiyordu. Kılıçla onu deşmek daha mantıklı olacaktı. Kılıç Lia'daydı. Hemen kılıcı alıp üzerine atladım. Öldüğünden emin olduğumda onunla uğraşmayı bıraktım. Neyse ki etrafta kimse yoktu. Hiç kimse olanları görmemişti. Zaten havada gittikçe kararıyordu. Benim üzerim ise kan olmuştu. yanımda yedek kıyafetim yoktu. Duracak zamanımızda yoktu. O yüzden Hades'in sarayına bu halde gidecektim. saçımdaki kanları bir peçete yardımıyla sildikten sonra yolumuza devam ettik. O anda Cole olmasaydı onu alt etmem çok zor olurdu herhalde. Çünkü tamamen hazırlıksız bir durumdaydım. Yolumuza devam ederken hepimizin bir gözü arkadaydı. Biz arkamızı kollarken önümüze bir canavar fırladı. Ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ama yılana benziyordu. Neyse ki Lia yanımızdaydı. Hemen kolyesini kullanarak suyla boğdu onu. Artık tehlikeler gittikçe artmaya başlıyordu. İçimden bir ses saraya varmamıza az kaldığını söylüyordu. Ancak Hades'i ikna edebilecek miydik? Hala şüpheliydi.
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)    Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)   Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 12:13 am

Yılanı su ile boğdum. İyiki etki etmişti yoksa işimiz iyice zorlaşacaktı. Zaten çok az bir süremiz kalmıştı. Hades'i çabucak ikna edip ardından babamın gitmeliydik. Tabi nasıl ikna edeceğimiz hakkında bir fikrimiz yoktu. Hades'in sarayından girerken Cole duraksadı. Amanda'yla bizde durduk ve Cole'ye döndüm. "Ne oldu Cole? Neden Gelmiyorsun?" diye sordum. Amanda da benim gibi şaşkındı ve bir yanıt bekliyordu. Cole bize tereddütle bakıyordu. Sonunda sabrımızın taştığını fark edip "Ben sizinle gelemem. HAdes ve Poseidon ile aram iyi değil." dedi.
Şok olmuştum. Bizimle gelemeyeceğini şimdi söylüyordu ve bunda bir şey yokmuş gibi arkasını dönmüş gidiyordu. "Dur! Nereye gidiyorsun?" Amanda'nın bu tepkisi üzerine Cole başını bize çevirdi ve "Ben sizi dışarıda bekliyor olacağım. Umarım Hades'i ikna edersiniz." dedi ve sarayın çıkışına doğru ilerlemeye devam etti.
Donmuştum. Şimdi ne yapıcağımızı hiç bilmiyorduk. Tek bildiğim şey artık daha hızlı olmamız gerektiğiydi. Artık yanımızda Cole de yoktu ve Hades'i ikna etmemiz iyice zorlaşıcaktı. Amanda'ya döndüğümde onunda benim gibi ne yapıcağımızı düşündüğünü fark ettim. "Amanda hadi Hades'i ikna etmeye artık ikimiz gidiyoruz. Çabuk olmalıyız." dedim. Amanda da ne yapıcağımızı bilmese de başını tamam anlamında salladı, hızlı adımlarla ilerlemeye başladı ve Hades'in odasına doğru ilerlemeye başladık.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)    Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)   Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 4:50 am

Zaten Hades'i nasıl ikna edeceğimizi bilmiyorduk. Bu konuda Cole'ye güveniyorduk. O ise bize güzel bir kazık atmıştı. "Ben sizi dışarıda bekliyor olacağım. Umarım Hades'i ikna edersiniz." dedi. Çok kolaydı sanki. Hades'i nasıl ikna edeceğimiz hakkında en ufak bir düşüncem dahi yoktu. Tamamen boş bir beyinle Hades'in odasına girdik. Savaşa katılın diyecektik , ama bu kadar basit değildi. İkna etmek kolay olmayacaktı. Ona reddemeyeceği bir şey söylemeliydik ki katılsın. Odaya girdiğimizde Hades olduğunu tahmin ettiğim biri karşımızda dikilmiş bize sert bakışlar atıyordu. Bir an bayılacağımı düşünsem de bozuntuya vermemeye çalıştım. Acele etmeliydik. Neyse ki buraya Kronos'tan önce gelmiştik. Yani öyle umuyorduk. Karşımızdaki kişi Kronos bile olsa ruhumuz duymazdı. Hades'i hiç görmemiştim ki. Lia'yla bakıştıktan sonra derin bir nefes aldım. Söze başlamam gerekiyordu. Aksi taktirde Hades bizi arkamızda yanan kızgın ateşe atabilirdi. Korkum gittikçe artıyordu. '' Tanrı Hades. Ben Afrodit kızı Amanda.'' dedikten sonra Lia'yı göstererek '' Lia ise yeğeniniz yani Poseidon'un kızı.'' dedim. vereceği cevabı çok merak ediyordum. İkimizide inceleyen gözlerle izledikten sonra '' Yeni yeğenimi merak ediyordum doğrusu.'' dedi. Artık bana değil sadece Lia'ya bakıyordu.
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)    Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)   Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 5:18 am

Hades'in bana dönmesi üzerine ürkmüştüm. Aslında onu daha önceden de görmüştüm ama o beni hatırlamıyordu -yada sadece öyle davranıyordu- ve bu da beni çok mutlu etmişti. Onu ilk görüşüm biraz kötü olmuştu. Ardından her şeye en baştan başlamak adına "Merhaba Tanrı hades yani amca." Amca derken sesim baya bir kısık çıkmıştı. Tepkisinden korkuyordum. Ama birşey dememesi rahatsız olmadığını anlatıyordu ve bu da beni sevindirmişti. Amanda'ya döndüğümde bana baktığını gördüm. Demek ki benim konuya başlamamı istiyordu. Derin nefes aldım ve sakinleştim. Hades hala gözünü benden ayırmamıştı ve arkadan Tanrıça Persephone'nin geldiğini gördüm. "Merhaba Tanrıça Persephone ben Poseidon kızı Lia, arkadaşımda Afrodit kızı Amanda." dedim gülümsedim. Tanrıça Persephone "Merhaba melezler." dedikten sonra tek Hades'e döndüm. "Tanrı Hades konuya hemen giriyorum. Bildiğiniz gibi tanrılara karşı titanlar saldırıya geçti ve Zeus zor durumda. Hem kamp olarak, hem de Zeus'un sizin yardımınıza ihtiyacı var. Babamın ve sizin yardımınız olmadan bu savaşı Zeus'un yenmesi imkansız. Lütfen yardım edin." dedim ve sustum. Nasılda Tanrı Hades'in önünde öyle konuşmuştum şaşırmıştım. Ardından Hades bana şaşkın bir şekilde bakıyordu. Anlaşılan benden bu kadar açık sözlü olmamı beklemiyordu. Ama zamanımız azdı ve bizim acele etmemiz gerekiyordu. Tanrı Hades bana gülümseyerek -bir an için- konuşmaya başladı. Yine aynı sert ve kesin ifadesi vardı yüzünde. "Neden ben bu savaşa katılacakmışım ki? Bu savaşa katılmam için bana bir sebep gösterin." dedi. Ne diyebilirdik ki. Haklı olabilirdi ama bu savaşa katılmalıydı. Amanda'ya umutsuz gözlerle baktıktan sonra Hades'e döndüm ve "Öncelikle çocuklarınızı düşünmelisiniz Tanrı Hades. Ayrıca sizin Tanrı Zeus ile kavganız Olimpos'u ele geçirmek adına ama titanlar kazanırsa Olimpos ortada kalmıyacak ve hiç biriniz oranın sahibi olamayacaksınız." dedim sustum. Hades şaşkın ve sinirli bir şekilde bana bakıyordu. Ben neler demiştim Tanrı Hades'e öyle. Kendime inanamıyordum. Ardından Hades "Yiğenime bak benim ne kadar da açık sözlü." dedi ve gözlerini benim üzerimden ayırmadı. Bende dayanamayarak başımı yere doğru eğdim. Kızıyo muydu, yoksa iyi anlamda mı demişti anlamamıştım. Yine de Hades'e bakmaya cesaret edemiyordum. Bu arada Amanda konuştu ve ona olan sevgim bin kat daha arttı. Beni şu anki durumumdan konuşmaya cesaret ederek bir tek o kurtarabilirdi zaten..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)    Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)   Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 10:22 am

"Öncelikle çocuklarınızı düşünmelisiniz Tanrı Hades. Ayrıca sizin Tanrı Zeus ile kavganız Olimpos'u ele geçirmek adına ama titanlar kazanırsa Olimpos ortada kalmıyacak ve hiç biriniz oranın sahibi olamayacaksınız." dedi Lia. Evet , işte can alıcı nokta buydu. Hepsi Olimpos sevdası için birbiriyle rakipti. Lia gerçekten çok akıllı bir kızdı. Bunu düşünmüş olması çok iyiydi. Çünkü benim aklıma hemen bunlar gelmemişti. Sadece çocuklarını düşünmüştüm. Ama can alıcı nokta Olimpos'tu.
Hades'in öfkeli bakışları karşısında Lia'nın daha da korktuğunu hissettim. Ona destek olmak için yanına gitmek istiyordum. Ancak bu kırılganlığımızın bir göstergesi olurdu. O sırada "Yiğenime bak benim ne kadar da açık sözlü."dedi Tanrı Hades. Lia'nın daha fazla ürktüğünü görerek öne atıldım. '' Tanrı Hades , bu savaşta bizimle yer almazsanız her şey sona erecek. Biz diye bir şey kalmayacak. Olimpos , melez kampı , melezler hatta tanrı/tanrıçalar yok olacak. Sizin yardımınıza ihtiyacımız var. Süremiz kısıtlı lütfen bir cevap verin. Zeus'un yanında yer alacak mısınız?'' dedim. Bunları derin bir cesaretle söylemiştim. Persephone'yi gördükçe cesaretleniyordum. Tabi sözlerimi bitirdikten sonra Hades'in kötü bakışlarıyla cesaretim sona ermişti. Dizlerimin titrediğini hissetsem de bozuntuya vermemeye çalıştım. Hades bize bakmaya devam ederken yanına Persephone giderek kulağına bir şeyler fısıldadı. Ne dediğini çok merak etmiştim doğrusu. Olumlu bir şeyler olmasını ümit ediyordum. Aklıma savaşın genel durumu geldi. Acaba nasıl devam ediyordu? Biz ayrıldıktan sonra neler olmuştu?
Hemen düşüncelerimden sıyrılarak Hades'in gözlerinin içine bakmaya başladım. Nereden geldiğini bilmediğim bir cesaret dolmuştu içime.

"Bu kadar çok mu savaşa katılmamı istiyorsunuz? İyi o zaman gidin ve Poseidon'u ikna edin. Eğer o Zeus'un yanında savaşa katılmayı kabul ederse bende katılırım.'' dedi Tanrı Hades. Bu sefer ise yüzünce muzip bir gülümseme belirmişti. Hemen ne demeye çalıştığını anladım. Poseidon'un ikna olmacağını düşünüyordu. Tabi kardeşini bizden çok daha iyi tanıyordu. Ancak Lia'nın Poseidon'u ikna edebileceğini düşünüyordum. Lia'yla bakıştıktan sonra '' Tamam. Kabul ediyoruz.'' dedim. Korkuyordum. Poseidon son çaremizdi. Eğer Lia onu ikna edemezse hepimiz ölecektik. Lia'ya tekrar baktım. Ancak onun gözleri Hades'in üzerindeydi. '' Tekrar görüşmek üzere amcacığım.'' dedi Lia. O anda onunla gurur duydum. Korkusuzca gülümsüyordu. İşte bu yüzden Lia'ya bayılıyordum.
Hades ise hiç bir şey söylememişti. Sadece bizi izliyordu. Yanında Persephone olmasaydı belki daha sert çıkışabilirdi bize. Bu yüzden Persephone'ye minnettarım. Lia ile odadan dışarı çıktıktan sonra ne yapacağımızı bilmiyorduk. Yani biliyorduk ama o an için donakalmıştık. Ona baktığımda gözlerindeki cesareti gördüm. Hemen boynuna sarılarak '' Başarıcaz. Olumsuz bir cevap almadık.'' dedim.
'' Evet. Başarıcaz Amanda.'' dedi. Sesi güven doluydu. Koşar adımlarla Hades'in sarayından ayrıldık.

Rp Bitmiştir!

Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 3)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 4)
» Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 1)
» Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 5)
» Tanrıların Zaferi (Özel görev bölüm 6)
» Tanrılar'ın Zaferi / Kurgu 1(Özel Görev)