Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Resim mi?Bana sormayın!

2 posters
YazarMesaj
Ange Morgan Lamartine
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Ange Morgan Lamartine

Resim mi?Bana sormayın! Empty
MesajKonu: Resim mi?Bana sormayın!   Resim mi?Bana sormayın! Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 12:49 am

39- El işleri alanında rp yazacaksın.
Mekan: El işleri alanı
Katılacaklar: Sen ve istediğin herkes.

Ok atma çalışmamı bitirince Sere'yle sözleştiğimiz gibi El İşleri Alanı'na gitmeye karar verdim.Omzumdan düşen ok kılıfımı geri attıktan sonra yola devam ettim.
Sere yalvarmalarıma dayanamayıp bana resim çizmeyi öğretmeye söz verdiğinden beri yerimde buramıyordum.Hiç olmazsa diye geçirdim içimden Cin Ali'nin gövdesini doğru çizebilirim ve belkide dışarda okuduğum okulda 1 olan resmimi 2'ye yükselte bilirim! içimden kendimi alkışlayıp el işleri alanına yürüdüm.Önümde giden Sere'yi görünce hemen el salladım ve yanına gittim.

''Selam Sere!''
http://yadigarlarrpg.yetkin-forum.com/forum.htm
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Resim mi?Bana sormayın!   Resim mi?Bana sormayın! Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 12:55 am

Yine her zaman ki gibi önümdeki resim kağıdı ile yapayalnızdım. Resim benim bazen sırdaşım bazense içimdeki bir ruh oluyordu. Bu ruhu dışa yansıtmak benim için büyük bir yetenekti. Hançerimi kurşun kalemi olarak kullanmamda bir avantajdı tabi. Asla bitmeyen bir kurşun kalemim vardı. Kimsede yoktu bu tabi! Sevinçle kurşun kalemime baktım ve Ann’i beklemeye başladım. Ona resim çizmeyi öğretmek için söz vermiştim. Zor bir iş olacaktı ama hiç değilse okuldaki resim dersi notunu yükseltecekti. Bence resimsiz veya sanatsız bir hayat olamazdı.

Ange seslenince hemen ayağa kalktım ve ona sarıldım. ‘‘Ah Ann hoş geldin. İstersen hemen başlayalım ne dersin?’’ dedim gülerek. Başını sallaması ile ona yedek kurşun kalemimi verdim. Kullandığı kalem benim kalemim gibi sihirli olmasa da yinede aynı işlevi görüyordu. ‘‘Ann önce insan çizmeden başlayalım. Umarım çubuk adam çizmiyorsundur?’’ dedim. Neler çizdiği hakkında hiçbir fikrim yoktu. O yüzden ilk önce bu soruyla başladım, sadece çubuk adam çizmemesini dileyerek.

Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Resim mi?Bana sormayın!   Resim mi?Bana sormayın! Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 12:58 am

Elime kalemi aldım ve en güzelinden bir Cin Ali çzmeye başladım.Bakın,babam Apollon ama resim yeteneğinin zerresi geçmemiş bana.Ona rağmen müziğim fena değildir hani.İlk başta Kafasını çizdim ve ardından gövdesini,sonra ayaklarını ve hiç yapmadığım bir şey yapıp ayağına ayakkabıya benzetmeye çalıştığım yuvarlaklar çizdim.Tam ellere sır gelmişti ki Sere elimden kalemi alıverdi.Hemen kafamı kaldırıp Sere'ye baktım.Ve yapmacıktan kaşlarımı çattım.

''Sere,tam da elleri çizecektim!''

Sere,ellerini kaldırdı.İlk başta kalemi bana saplayacak sandım ama kalemi tuttu ve diğer elini de kapıda gitti ve kağıdı buruşturup çöpe basket attı.Tam 'Sere Napıyorsun?' diyecektim ki içimdeki bir ses çenemi kapatmamı söyledi ve bende onu dinledim.Sere herşeyi bitirdiğinde bana bağırdı.

''Ange böyle resim mi olur!''
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Resim mi?Bana sormayın!   Resim mi?Bana sormayın! Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 3:10 am

‘‘Ange böyle resim mi olur!’’ Sinirden zavallı kıza bağırmıştım. Sonra gözlerimle özür dilercesine baktım. Kalemi nasıl tutması gerektiğini gösterdim. Başaracağına kesinlikle inanıyordum. Bir yandan dersi gösteriyordum bir yandan da sohbet ediyorduk. ‘‘Şimdi kafa çizeceğiz seninle.’’ dedim. Gözleri korkuyla büyüdü. İşte buda büyük sorundu. ‘‘Resim yapmaktan korkma ve yapamayacağım deme sakın. İlk önce olumlu düşün ve resmi pozitif olarak düşün. Bütün sıkıntılarından ve dertlerinden arınacağını düşün. Kendini çizgilere bırak. Renklerin ve görsel duyguların akışına bırak. Bu kadar basit.’’ dedim ve hemencecik bir yüz çizdim. Ann heyecanla bakıyordu. ‘‘Şimdi kafayı dörde böl. Ortada küçük bir burun. İki yanda ise ölçülü şekilde olan gözler. Dudaklar ise burnun biraz aşağısında…’’ Gerçekten güzel bir eser oluyordu. O sırada Ann’i çizmeye karar verdim. Tabi Ann bunu anlayınca gülümsemeye başlamıştı.
Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Resim mi?Bana sormayın!   Resim mi?Bana sormayın! Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 6:16 am

''Gerçekten güzel resim yapıyorsun Sere''

resim gerçekten bana benzemişti.Her ne kadar resim yapmayı çok istesem de el becerisi yoktu işte.

''Teşekkürler,şimdi sıra sende Ann''

Kalemi elime tutuşturdu.Hemen Sere'nin dediğini gibi bir tane yuvarlak çizdim ve hafif hafif dörde böldüm.Hayır,olmamıştı.

''Şurası fazla uzak oldu.''

dedim ve silgiyi alıp ilmeye başladım.Elimle silgi tozunu ittirip tekrar çizdim.Tekrar yamuk olmuştu ve bende öfkeden deliye dönüyordum.

''Yine yamuk oldu!''
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Resim mi?Bana sormayın!   Resim mi?Bana sormayın! Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 6:42 am

Gerçekten çok stres yapıyordu. ‘‘Ann, sakin olur musun? İlla hemen ilk seferde düzgün çizeceksin diye bir şey yok. İlk deneyime göre güzel. Lütfen sakin ol ve devam et. Gözlerden başlayabilirsin ve benim çizdiğim resimden kopya alabilirsin. Haydi, devam.’’ dedim. Güvence vermek içinde gülümsedim. Benim resmim neredeyse bitiyordu. Arka planı ve kızın üstündeki elbiseyi çizdikten sonra tam olacaktı. Bile bile yavaş çiziyordum. Eğer son hızımla resim çizseydim, Ann şuan saçlarını yolabilirdi.
Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Resim mi?Bana sormayın!   Resim mi?Bana sormayın! Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 11:53 pm

''Tamam,sakin olacağım.Sakin,sakin...''

kendi kendime mırıldanıyordum.Tanrım!Delirmeye başlıyorum!Sere'nin demesi üzerine bir kez daha çizdim.Yine yamuktu ama sesimi çıkarmadım ve iki yana gözlerini tam ortaya burnunu ve biras aşasınada ağzını çizdim.Kendi kendime gülümsedim.Bu hayatımda gördüğüm en güzel çizdiğim surattı.Hevesle Sere'ye döndüm.

''Çizdim bak!Nasıl olmuş...''
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

MesajKonu: Geri: Resim mi?Bana sormayın!   Resim mi?Bana sormayın! Icon_minitimeSalı Kas. 02, 2010 7:01 am

Yüzüme hemen bir gülümseme oluşmuştu. Çok aşırı güzel değildi ama kendine güveninin yerine gelmesi ilerlediğimizi göstermişti. Ann’in yorulmuş olacağını düşünüp ona baktım. ‘‘İstersen bugünlük bu kadar çalışalım tatlım. Yorulmuş gibisin. Bazen insanı sıkıyor galiba, ben hariç.’’ Cümlenin sonunda bir kıkırdadım ve devam ettim. ‘‘Bir daha ki sefere senden daha iyi bir performans bekliyorum. Unutma küçük cadı. Neyse akşam yemekte görüşürüz o zaman.’’ dedim ve Ann’e sarıldım. Yüzündeki mutluluk beni bile sevindirmişti. Çalıştığımız bölümden çıkıp gidene kadar bende malzemeleri topladım.

Ann birşey eklemeyecekse RP bitmiştir.

Resim mi?Bana sormayın!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Resim mi? Bir daha asla!
» Peki benden birkac Resim.
» Resim yeteneğim paslanmaya başlamış..
» Düzgün Resim Yapmayı Bilen Biryle Karşılaşıyorum
» bana onu giydirme